Протокол №9 юридичний факультет icon

Протокол №9 юридичний факультет
НазваПротокол №9 юридичний факультет
Сторінка1/6
Дата16.05.2013
Розмір0.56 Mb.
ТипПрограма
  1   2   3   4   5   6

Затверджено

на засіданні приймальної комісії

Львівського національного університету

імені Івана Франка

25.02.2013 р. (протокол № 9)


юридичний факультет


ПРОГРАМА

фахового вступного випробовування

для здобуття освітньо-кваліфікаційних рівнів спеціаліст, магістр


з навчальної дисципліни

«Конституційне право України»


Затверджено

на засіданні Вченої ради юридичного факультету

(протокол № 23 від « 13 » лютого 2013 р.)


Голова Вченої ради _____________проф. А.М. Бойко


Львів - 2013


^

1.ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА


Конституційне право України є провідною галуззю і наукою в системі національного права України. Як галузь національного права воно встановлює та регулює, а як наука досліджує основоположні суспільні відносини, що виникають з приводу політико-територіальної організації суспільства, функціонування його соціально-економічної системи. А це означає, що воно формулює наукові засади українського державотворення, без яких останнє не може бути оптимально прогнозованим.

Система навчальної дисципліни конституційного права України обумовлюється системою цієї ж науки. З метою успішного засвоєння студентами юридичних факультетів предмету конституційного права наголос робиться перш за все на загальні засади; конституційно-правові джерела, інститути, механізми, гарантії та особливості правового регулювання. Проте, лише система галузі є основою системи предмету однойменної навчальної дисципліни.

Навчальна дисципліна «Конституційне право України» вивчається на основі знань, які були отримані студентами з «Теорії держави і права», «Логіки», «Римського права» та «Судових і правоохоронних органів». Знання з конституційного права лягають в основу вивчення решта навчальних дисциплін, що передбачені навчальним планом підготовки фахівців в галузі права. В особливих структурно-логічних зв’язках конституційне право перебуває з такими базовими навчальними дисциплінами, як «Конституційне право зарубіжних країн», «Конституційне процесуальне право» та «Муніципальне право».

Предмет науки конституційного права за своїм обсягом є набагато ширший від предмета галузі та навчальної дисципліни. Навчальна дисципліна розрахована на коло осіб, які є початківцями у вивченні основ конституційної теорії та чинного законодавства. Вона як перший крок на шляху пізнання науки конституційного права. Якщо предметом галузі конституційного права є виключно чинне конституційне законодавство, то предметом науки конституційного права є загальновизнані конституційні теорії (поділу влади, верховенства права, правової держави, народного суверенітету, природничих прав людини, тощо); конституційна доктрина (система загальновизнаних наукових та офіційних поглядів на цілі та завдання конституції, засади конституційного ладу, основні напрямки забезпечення конституційно-правового механізму, конституційні гарантії, тощо); конституційна історія; конституційна практика (вітчизняна та зарубіжна); конституційне законодавство; конституційні проекти (нереалізовані і ті, над якими сьогодні ведеться робота); результати досліджень інших галузевих (міжгалузевих) наук, які можна використати в процесі сучасного державотворення (філософія конституції, конституційна соціологія, конституційна географія, демографія, політологія, конфліктологія, математика, тощо).

Тому, ціла низка проблемних тем виноситься на окремі спеціальні курси: «Теоретичні проблеми конституції», «Конституційна відповідальність», «Конституційні конфлікти (конституційна конфліктологія)», «Парламентське право», «Проблеми місцевої представницької демократії в Україні» «Конституційно-правова відповідальність», «Конституційна юстиція», «Проблеми парламентаризму в Україні», «Конституційні основи територіальної організації публічної влади» тощо. Такий підхід формує «водорозділ» між наукою та навчальною дисципліною. Широкоформатний об’єм науки конституційного права породжує її специфічні функції. Зокрема, можна говорити про «регенеруючу (відновлювальну) функцію науки конституційного права». Актуальність цієї функції проявилась на зломі політико-правових режимів, коли на перше місце виступила об’єктивна необхідність відновлення української державності та розвиток конституційно-правових традицій національного права.

На юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка «Конституційне право України» викладається як обов’язкова навчальна дисципліна при підготовці фахівців вищої кваліфікації за спеціальністю 7.060101 «Правознавство». Паспортом спеціальності конституційне право – 12.00.02 передбачено теоретичне вивчення джерел конституційного законодавства, його системи і структури; предмет, форми і методи конституційно-правового регулювання суспільних відносин; предмет, форми та методи конституційного регулювання суспільних відносин, орган конституційного контролю, його функції, повноваження, форми та методи діяльності; конституційне законодавство зарубіжних країн, тощо.

^ Семінарські заняття проводяться з основних найважливіших тем «Конституційного права України» і мають на меті поглиблення теоретичних знань студентів, набуття ними необхідних навичок для практичної діяльності, розв’язанні конкретних юридичних справ, застосуванні чинного законодавства.

^ Самостійна робота планується як форма навчання, що має на меті надати допомогу у вивченні запропонованої літератури, у пошуку відповідей на проблемні питання курсу, оволодінні практичними завданнями курсу

^ Форми контролю – поточний, модульний, підсумковий семестровий контроль.
  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Протокол №9 юридичний факультет iconПротокол №19 юридичний факультет
Трудове право регулює трудові відносини
Протокол №9 юридичний факультет iconН. Каразіна юридичний факультет
Вас взяти участь у роботі VІI міжнародної конференції молодих вчених та студентів «Від громадянського суспільства – до правової держави»,...
Протокол №9 юридичний факультет iconПротокол №19 юридичний факультет
Тема 17. Перегляд судових рішень у кримінальних справах у порядку апеляційного провадження
Протокол №9 юридичний факультет iconПротокол №19 юридичний факультет
У відповіді під котрим номером правильно вказано зміст предмета цивільного права
Протокол №9 юридичний факультет iconПротокол №19 юридичний факультет
У відповіді під котрим номером правильно вказано зміст предмета цивільного права
Протокол №9 юридичний факультет iconПротокол №9 юридичний факультет
Відносини, що тісно пов'язані з трудовими відносинами найму, як складова предмета трудового права
Протокол №9 юридичний факультет iconПротокол №19 юридичний факультет
Кримінально-правова охорона власності в Україні поняття та розміри звернення чужого майна на свою користь 19
Протокол №9 юридичний факультет iconПротокол №19 юридичний факультет
Диспозиція, яка лише називає передбачений нею злочин, але не розкриває його ознак (змісту), іменується
Протокол №9 юридичний факультет iconПротокол №19 юридичний факультет
Диспозиція, яка лише називає передбачений нею злочин, але не розкриває його ознак (змісту), іменується
Протокол №9 юридичний факультет iconПротокол №9 юридичний факультет
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи