А. А. Семенов, В. Г. Мелкумян технічні засоби авіаційної служби безпеки навчальний посібник київ 1999 icon

А. А. Семенов, В. Г. Мелкумян технічні засоби авіаційної служби безпеки навчальний посібник київ 1999
Скачати 92.82 Kb.
НазваА. А. Семенов, В. Г. Мелкумян технічні засоби авіаційної служби безпеки навчальний посібник київ 1999
Дата17.10.2012
Розмір92.82 Kb.
ТипДокументи
1. /NADZ-U1/1ADAU.DOC
2. /NADZ-U1/1NADU.DOC
3. /NADZ-U1/2LUCHU.DOC
4. /NADZ-U1/3HI-SCU.DOC
5. /NADZ-U1/4GVOZU.DOC
6. /NADZ-U1/5METORU.DOC
7. /NADZ-U1/5METOR~1.RTF
8. /NADZ-U1/6охота.doc
9. /NADZ-U1/7порт.doc
10. /NADZ-U1/86газ.doc
11. /NADZ-U1/8edelsU.doc
12. /NADZ-U1/RIS63U.DOC
13. /NADZ-U1/ris301.doc
14. /NADZ-U1/ris302.doc
15. /NADZ-U1/ris303.doc
16. /NADZ-U1/ris305.doc
17. /NADZ-U1/ris601a.doc
18. /NADZ-U1/ris601b.doc
19. /NADZ-U1/ris602.doc
20. /NADZ-U1/ris603.doc
21. /NADZ-U1/ris604.doc
22. /NADZ-U1/ris605.doc
23. /NADZ-U1/ris607.doc
24. /NADZ-U1/ris608.doc
25. /NADZ-U1/ris609.doc
26. /NADZ-U1/ris610.doc
27. /NADZ-U1/ris701.doc
28. /NADZ-U1/ris702.doc
29. /NADZ-U1/ris703.doc
30. /NADZ-U1/ris705.doc
31. /NADZ-U1/ris803.doc
32. /NADZ-U1/ВИТЯГ.doc
33. /NADZ-U1/Реценз.doc
34. /NADZ-U1/подпис.doc
А. А. Семенов, В. Г. Мелкумян технічні засоби авіаційної служби безпеки навчальний посібник київ 1999
Інтроcкоп «надзор»
Конвеєрний Інтроскоп «Луч-1»
3. рентгенівська доглядова система hi-scan
4. металодетектор «гвоздика» Технічні характеристики
5. металодетектор метоr-118
5. металлоискатель “метоr 118”
6. металодетектор «охота» Призначення та технічні дані металодетектора
Портативні металошукачі
8 Хімічні засоби перевірки
8. газоаналізатор «эдельвейс-1» Призначення, склад та основні тактико-технічні характеристики
Вихід прс вых. «Тривога»
Nadz-u1
Рентгенівського випромінювання
Nadz-u1
L / n l’ / n ’
Nadz-u1
Nadz-u1
Nadz-u1
Nadz-u1
Nadz-u1
Nadz-u1
Nadz-u1
Nadz-u1
Nadz-u1
Nadz-u1
Nadz-u1
Nadz-u1
Занулення Обвідний канал емп
Витяг з протоколу засідання редради Київського міжнародного університету цивільної авіації Протокол №1
Рецензія на поданий рукопис навчального посібника Семенов А. А
Рис Принцип роботи ртсі «Надзор» вку детектор рв транспортер Пульт управлінняМІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ

Київський міжнародний університет цивільної авіації


А.А.СЕМЕНОВ, В.Г.МЕЛКУМЯН


ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ

АВІАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ


НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК


КИЇВ 1999


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ

Київський міжнародний університет цивільної авіації


А.А.Семенов, В.Г.Мелкумян


ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ

АВІАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ


Навчальний посібник


Київ 1999


УДК 656.71.06:656.7.08(076.5)

ББК О513н6


С 302


Рецензенти: кандидат фізико-математичних наук Б.Й.Міщенко – начальник кафедри №12 Академії СБ України, Н.А.Юрченко – інженер з інформаційної безпеки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України


Семенов А.А., Мелкумян В.Г.

С302 Технічні засоби авіаційної служби безпеки: Навчальний посібник. -К.: КМУЦА, 1999.-166 с.


ISBN


Навчальний посібник написаний згідно з програмою дисципліни “Теоретичні основи та принципи побудови доглядової техніки”. В ньому приведені основні відомості про технічні засоби авіаційної служби безпеки, що контролює пасажирів та їх багаж на предмет незаконного пронесення на борт цивільного літака зброї, вибухових речовин та інших, заборонених до перевезення предметів. Приведені основні технічні характеристики, принципи дії, функціональні та структурні схеми приладів доглядового контролю. Розглянуті рентгенівські інтроскопи, вихороструменеві металодетектори, газоаналітичні прилади.

Навчальний посібник розрахований для студентів спеціальності 7.090702 «Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси» спеціалізації 7.090702.04 «Технічна експлуатація і ремонт доглядових та охоронних систем».


ББК О513н6 А.А.Семенов,

В.Г.Мелкумян, 1999

ВСТУПМетою діяльності служб безпеки аеропортів є забезпечення авіаційної безпеки, регулярності та ефективності роботи аеропортів цивiльної авіації від актів незаконного втручання виконанням заходів щодо захисту згідно з чинними правилами, рекомендованою практикою та процедурами.

Застосування сучасних установок та систем виявлення вибухових пристроїв та зброї може істотно підвищити безпеку аеропортів, але навіть найдосконаліша система такого призначення має обмежені можливості та значну вартість, а впровадження таких систем у національному масштабі потребує трьох – п’яти років.

Багато фахівців розглядають нові технології як заходи посилення боротьби з тероризмом. Але без систем, які здатні здійснювати догляд авіапасажирів та їхнього багажу без нарікань, збільшуються затримки в аеропортах. Для підтримання певного рівня безпеки авіалінії змушені скорочувати обсяг польотів щонайменше на 30 %. Сучасні системи виявлення на основі рентгенотехніки, комп’ютерної томографії та спектроскопії рухомих іонів мають певні недоліки [1-5, 8, 9, 12]. Деякі з цих систем можуть виявляти добре заховані вибухові речовини, але їхнє впровадження потребує значних коштів, до того ж вони мають високий рівень помилкових тривог.

Створення ефективного захисту від тероризму є складною прoблемою, особливо для країн, які мають розвинену мережу повітряного руху з великою кількістю авіаліній та аеропортів зі своїми особливостями. Проблема ускладнюється непередбаченістю дій терористів. Важливе значення має також наявність уразливих місць у системах авіаційної безпеки, які можуть бути використані зловмисниками. До таких уразливих місць відносяться, наприклад, процедури догляду авіапасажирів та їхнього багажу, вантажів і поштових відправлень.

Найважливішою проблемою є попередження попадання на борт літаків вибухових пристроїв та зброї. Ця проблема має розглядатися як національна, а не така, що стосується тільки цивільної авіації, і розв’язуватися сумісними зусиллями держави та промисловості.

Тому головним завданням є впровадження рентгенівських систем з двома рівнями енергії випромінювання для 100%-го догляду авіабагажу на всіх внутрішніх та міжнародних авіалініях. Для підвищення загальної безпеки необхідне комплексне застосування різних технологій [11,12].

Діяльність авіаційної служби безпеки регламентується чинним законодавством, яке базується на положеннях Повітряного кодексу України, Додатку 17 до Чиказької конвенції про Міжнародну організацію цивільної авіації ІСАО (International Civil Aviation Organization), а також з урахуванням рекомендацій ІСАО.

Основні принципи, які регламентують роботу служби авіаційної безпеки:

заходи безпеки, які застосовуються в конкретному аеропорту чи на аеродромі України, мають бути адекватними рівню загрози для цивільної авіації, яка існує у конкретний час;

жодний цивільний повітряний корабель не може вилітати за межі України без дозволу повноважного органу цивільної авіації;

жодна особа не може бути допущена на борт повітряного корабля, розташованого у контрольованій зоні аеропорту, без відповідної підстави;

жодна особа або транспортний засіб не може увійти або проїхати у контрольовану зону аеропорту без проходження встановлених процедур контролю на безпеку;

ніякі предмети, а також ручна поклажа, багаж, кур’єрські та термінові відправлення, пошта, бортові припаси за виключенням штатного обладнання повітряного корабля, не можуть бути поміщені на борт без проходження контролю на безпеку;

весь авіаційний персонал та інші фахівці (особи), робота яких належить до сфери інтересів цивільної авіації і стосується інтересів авіаційної безпеки, можуть бути допущені до виконання такої роботи лише після проходження ними відповідної підготовки.

Керівники аеропортів визначають зони, в яких виконуються операції життєво важливі для безперервного забезпечення діяльності авіаційного підприємства. Такі зони визначаються як контрольовані, стерильні та охоронні зони обмеженого доступу.

Допуск до контрольованих та охоронних зон обмеженого доступу регламентується Положенням про пропускний та внутрішній об’єктові режими в авіапідприємствах і на об’єктах цивільної авіації.

Відомості про зони, які знаходяться за межами аеропорту і визначені як зони обмеженого доступу, наведені в програмі безпеки аеропорту.

Це такі зони:

майданчики розташування радарів;

майданчики розташування радіонавігаційних маяків;

надвисокої частоти антени “земля – повітря”.

Охоронні зони обмеженого доступу охороняються із застосуванням фізичної охорони та технічних засобів. Кожна зона обмеженого доступу відокремлюється від іншої огорожею. В кожному аеропорту встановлюється єдина пропускна система.

Контроль доступу до стерильної і контрольованої зон та зони обмеженого доступу розповсюджується на авіапасажирів, які мають квитки на конкретний рейс, авіаперсонал та інших осіб з перепустками визначеного зразка.

Зони, до яких проходять пасажири після огляду для очікування посадки на повітряний корабель, визначаються як стерильні зони. Перед використанням стерильної зони служба авіаційної безпеки аеропорту має здійснити її ретельну перевірку.

До всіх пасажирів, їхньої ручної поклажі і багажу в аеропортах України застосовуються відповідні процедури з метою контролю безпеки з використанням металошукачів, рентгенівського та іншого обладнання і засобів там (якщо вони існують), а за їхньої відсутності або несправності – вручну.

Обладнання для забезпечення безпеки цивільної авіації може застосовуватися лише за наявності сертифіката типу, який видається організацією “Укравіатранс”.

Незалежно від місця розташування кожна одиниця діючого облaднання безпеки має бути відкалібрована згідно з чинним стандартом.

Мінімальні та максимальні рівні пошуку, спрацьовування сигналізації обладнання та його чутливість наведені у правилах з експлуатації такого обладнання, стандартах і технічних умовах, вимогах щодо забезпечення безпеки.

Встановлення вихідних порогів чутливості обладнання має здійснюватися на підставі випробувань зразків, які імітують предмети та речовини, що підлягають виявленню. Підвищення чутливості обладнання має обумовлюватися зростанням загрози.

Все обладнання підлягає експлуатації згідно з рекомендаціями виробників, індивідуальними стандартними процедурами, які містяться в програмах безпеки аеропорту, а також в інструкціях і правилах, видані “Укравіатрансом”.

Терміни та визначення

Ці визначення забезпечують загальну основу для посилань, сприяють кращому усвідомленню характеру конкретних положень посібника.

Акт незаконного втручання:

насильства стосовно особи, яка перебуває на борту повітряного корабля в польоті, якщо такий акт може загрожувати безпеці цього повітряного корабля;

руйнування повітряного корабля, що знаходиться в експлуатації, або завдавання йому пошкодження, яке може вивести його з ладу або загрожувати його безпеці у польоті;

розміщення у повітряному кораблі пристрою або речовини, що може його зруйнувати або завдати йому пошкодження, яке може загрожувати його безпеці у польоті;

руйнування або пошкодження аеронавігаційного обладнання або втручання в його експлуатацію;

повідомлення свідомо неправдивих відомостей, що спричиняють загрозу безпеці повітряного корабля в польоті;

незаконне та умисне використання пристрою, речовини або зброї в аеропорту або на борту повітряного корабля.

Багаж: речі пасажирів або екіпажу, які перевозяться на борту повітряного корабля за угодою з експлуатантом авіакомпанії.

Безпека: комплекс заходів, а також людські та матеріальні ресурси, призначені для захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання.

Вантаж: будь-яке майно, яке перевозиться на борту повітряного корабля за виключенням бортових припасів та багажу.

Диверсія: акт або умисна шкода, яка має на меті викликати зловмисне або позбавлене сенсу знищення майна, що ставить під загрозу діяльність цивільної авіації та її служб і приводить до незаконного втручання в її діяльність.

Засоби і обладнання для проходження контролю з метою безпеки за межами аеропорту: міський аеровокзал або вантажне транспортне агентство, які забезпечені засобами і обладнанням для здійснення контролю з метою забезпечення безпеки.

Зона вильоту: простір між місцем реєстрації та місцем чекання контрольованої зони.

Контрольована зона: робоча площа аеропорту, прилегла до неї територія та розташовані поблизу будови або їхні частини, доступ до яких контролюється.

Контроль з метою безпеки: заходи, за допомогою яких може бути попереджене достачання зброї, вибухових речовин або предметів, які можуть біти використані для вчинення акту незаконного втручання.

Неконтрольована зона: зона аеропорту та будови, куди особи, які не є пасажирами, мають вільний доступ.

Обладнання для забезпечення безпеки: спеціальні пристрої, що призначені для самостійного використання, або як частина будь-якої системи для забезпечення захисту від актів незаконного втручання.

Охоронна зона обмеженого доступу: зона аеропорту, будови або їхні частини, доступ до яких обмежений або контролюється з метою забезпечення авіаційної безпеки та безпеки польотів.

Пасажирська зона: вся ділянка землі, а також засоби та обладнання, які передбачені для обробки пасажирських потоків. До них належать перон, будови аеровокзалу, місця стоянки наземного транспорту і шляхи сполучення.

Робоча площа: частина аеропорту, призначена для зльоту, посадки та руління повітряних кораблів.

Стерильна зона: зона між будь-яким пунктом перевірки та догляду пасажирів і повітряним кораблем, доступ до якої суворо контролюється.

Тривога, пов’язана з загрозою вибуху: стан тривоги, оголошений компетентними повноважними органами, з метою здійснення плану заходів щодо нейтралізації можливих наслідків, пов’язаних з отриманням загрози з анонімного джерела чи по інших каналах, або обумовлений виявленням підозрілого пристрою чи іншого підозрілого предмета на борту повітряного корабля, в аеропорту або в межах розташування будь-якого об’єкта.


Схожі:

А. А. Семенов, В. Г. Мелкумян технічні засоби авіаційної служби безпеки навчальний посібник київ 1999 iconА. А. Семенов Теоретичні основи та принципи побудови технічних засобів служби авіаційної безпеки навчальний посібник
Рецензенти: кандидат фізико-математичних наук Б. Й. Міщенко – начальник спецкафедри №12 Національної академії Служби безпеки України,...
А. А. Семенов, В. Г. Мелкумян технічні засоби авіаційної служби безпеки навчальний посібник київ 1999 iconА. А. Семенов Експлуатація технічних засобів служби авіаційної безпеки Конспект
С 302 Експлуатація технічних засобів служби авіаційної безпеки: Конспект лекцій. –К.: Нау, 2006. – 100 с
А. А. Семенов, В. Г. Мелкумян технічні засоби авіаційної служби безпеки навчальний посібник київ 1999 iconМелкумян В. Г., Семенов А. А. М477  Радіонавігаційні системи аеропортів. Кутомірні та далекомірні системи: Навчальний посібник
Рецензенти: кафедра бортових систем радіозв’язку та радіонавігації Київського інституту Військово-повітряних Сил (нач кафедри В.І....
А. А. Семенов, В. Г. Мелкумян технічні засоби авіаційної служби безпеки навчальний посібник київ 1999 iconСлужби авіаційної безпеки
Рецензенти: кандидат фізико-математичних наук Б. Й. Міщенко – начальник спецкафедри №12 Національної академії Служби безпеки України,...
А. А. Семенов, В. Г. Мелкумян технічні засоби авіаційної служби безпеки навчальний посібник київ 1999 iconМіністерством освіти І науки України як навчальний посібник для студентів спеціальності 090702 "Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси" Київ 2000
Рецензенти: кандидат фізико-математичних наук Б. Й. Міщенко – начальник спецкафедри №12 Національної академії Служби безпеки України,...
А. А. Семенов, В. Г. Мелкумян технічні засоби авіаційної служби безпеки навчальний посібник київ 1999 iconКонспект лекцій) Київ 2006 удк 656. 71. 06: 629 08(075. 8)
С 302 Експлуатація технічних засобів служби авіаційної безпеки: Конспект лекцій. –К.: Нау, 2006. – 100 с
А. А. Семенов, В. Г. Мелкумян технічні засоби авіаційної служби безпеки навчальний посібник київ 1999 iconВ. Т. Семенов, В. О. Хесін, Р. В. Амельченко, Д. В. Бабкіна навчальний посібник з дисциплін «Теоретичні та методичні основи архітектурного проектування»
Рекомендовано мон україни як навчальний посібник, гриф надано (рішення від )
А. А. Семенов, В. Г. Мелкумян технічні засоби авіаційної служби безпеки навчальний посібник київ 1999 iconНавчальний посібник для студентів спеціальності 090702 "Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси"
Рецензенти: кандидат фізико-математичних наук Б. Й. Міщенко – начальник спецкафедри №12 Національної академії Служби безпеки України,...
А. А. Семенов, В. Г. Мелкумян технічні засоби авіаційної служби безпеки навчальний посібник київ 1999 iconТип модуля: за вибором Семестр: VІІ обсяг модуля
Знати чинну нормативно-правову базу та основні положення організації та системи захисту банківської безпеки, можливості й засоби...
А. А. Семенов, В. Г. Мелкумян технічні засоби авіаційної служби безпеки навчальний посібник київ 1999 iconТип модуля: обов’язковий Семестр: 7 Обсяг модуля
Енергетичний менеджмент: Навчальний посібник/ Праховник А. В., Розен В. П., Разумовський О. В., та інші. –К.: Київ: Нот. Ф-ка, 1999....
А. А. Семенов, В. Г. Мелкумян технічні засоби авіаційної служби безпеки навчальний посібник київ 1999 iconНавчальний посібник для студентів спеціальності 090702 „Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси Київ 2000 ббк 621. 396. 933
Рецензенти: кафедра бортових систем радіозв’язку та радіонавігації Київського інституту Військово-повітряних Сил (нач кафедри В.І....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи