Перший Всеукраїнський форум довкілля Л. С. Грицюк icon

Перший Всеукраїнський форум довкілля Л. С. Грицюк
Скачати 72.44 Kb.
НазваПерший Всеукраїнський форум довкілля Л. С. Грицюк
Дата27.09.2012
Розмір72.44 Kb.
ТипДокументи

Перший Всеукраїнський форум довкілля

Л.С. Грицюк,

методист з дошкільної освіти ОІППО

5 листопада 2010 року відбулася знаменна подія в житті дошкілля: вперше було проведено з’їзд педагогів дошкільної освіти. Наш з’їзд співпав з святкуванням Дня дошкілля України.

В роботі форуму взяли участь Міністр освіти і науки України Дмитро Володимирович Табачник; Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Григорович Кремінь, ректори та директори обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, начальники та завідувачі управлінь освіти міських рад, районних держадміністрацій, педагоги-практики. Чернівецьку область представляли: М.Й. Бауер, начальник Головного управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації; Г.І. Білянін, директор Чернівецького ОІППО; О.В. Орлецька, головний спеціаліст ГУОН Чернівецької облдержадміністрації; О.М. Пономаренко, начальник відділу професійно-технічної освіти, ліцензування і акредитації фахової освіти ГУОН Чернівецької облдержадміністрації; Л.С. Грицюк, методист дошкільної освіти Чернівецького ОІППО; Н.В. Нестерюк, вихователь Банилівського ДНЗ Вижницького району; С.С. Погоня, директор Острицького НВК Герцаївського району; Д.І. Балан, вихователь Кам’янського ДНЗ Глибоцького району; Л.А. Кіндрачук, завідуюча Коровійським ДНЗ Глибоцького району; Т.Ю. Остапович, методист РМК відділу освіти Заставнівської райдержадміністрації; В.М. Купровська, музичний керівник Юрківського ДНЗ Заставнівського району, Ж.Г. Павлюк, методист Кельменецького ДНЗ №1; Н.О. Вітренюк, вихователь Кельменецького ДНЗ №1; П.Т. Купчанко, завідуюча Брусницьким ДНЗ Кіцманського району; О.Н. Кондратова, завідуюча Новоселицьким ДНЗ “Дзвіночок”; О.Г. Ткач, методист РМК відділу освіти Путильської райдержадміністрації; А.О. Євдощак, завідуюча Дихтинецьким ДНЗ Путильського району; Г.Г. Хомич, методист РМК відділу освіти Сторожинецької райдержадміністрації; А.І. Якимович, завідуюча Банківським ДНЗ Сторожинецького району; С.Г. Соломон, вихователь Новобросківецького ДНЗ Сторожинецького району, Е.Ф. Кордумян, завідуюча Вашківецького ДНЗ Сокирянського району; Л.А. Васил’єва, методист Хотинського НВК, О.Д. Корсун, вихователь Новодністровського ДНЗ “Радість”; Н.П. Вітковська, заступник начальника Управління освіти Чернівецької міської ради; Е.Г. Дорогова, головний спеціаліст Управління освіти Чернівецької міської ради; Г.А. Катеринюк, завідуюча Чернівецьким ДНЗ №43; М.В. Квасецька, завідуюча Чернівецьким ДНЗ №33 “Оселя талановитих”; Р.В. Урсу, завідуюча Чернівецьким ДНЗ №35. На з’їзді зауважувалося, що в дошкільній освіті сталися значні зміни. Розвиток довкілля, як і суспільства в цілому, не позбавлений суперечностей і труднощів, але головною при цьому є тенденція до динамізму і осучаснення.

До них треба віднести розробку нової законодавчої бази галузі, оновлення змісту освіти, варіативність мережі дошкільних навчальних закладів і освітніх програм.

З ухваленням Закону “Про дошкільну освіту” спостерігаються позитивні зміни: припинилось скорочення мережі ДНЗ, відновлюють роботу дитячі установи, які функціонували не повний рік.

Йшлося про те, що потрібно переглянути ставлення до дошкілля, як підготовчої ланки до успішного навчання в школі. Це хибна позиція. Дошкільна освіта має стати самодостатньою. І головна її мета – всебічний розвиток особистості дитини з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей.

Необхідно позбутися притаманних нашій ментальності схильності постійно готуватися до життя “в майбутньому” і перманентно “будувати” його замість того, щоб повноцінно жити вже сьогодні. Це обмежує реалізацію особистісного потенціалу кожної людини, веде до викривлення сутності сьогодення, уявлення про майбутнє та шляхи його досягнення.

Виступаючими піднімалося питання необхідності переведення ДНЗ на фінансування з сільських рад на відділи освіти, введення в штати медичних працівників, зменшення кількості дітей в групах. Наголошувалося на необхідності методичного забезпечення навчально-виховного процесу тощо.

З вірою в покращення стану дошкільної освіти сприйняли делегати та запрошені І з’їзду педагогів дошкільної освіти повідомлення про затвердження Верховною Радою типових штатних нормативів, які дозволять ввести в ДНЗ посади логопедів, психологів, фізінструкторів, соціальних педагогів. Сподіваємось, це наповнить новим змістом навчально-виховний процес, буде вагомим внеском в забезпеченні особистісно-орієнтованого виховання малюків.

У зв’язку з прийняттям Закону України від 06.07.2010р. №2442-VI “Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу”, розробленням Державної цільової програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, постала проблема надання обов’язкової дошкільної освіти всім дітям, які досягли 5-річного віку. Для її розв’язання передбачається запровадження різних форм охоплення дітей дошкільною освітою, зокрема, через організацію груп повного або короткотривалого перебування у дошкільних навчальних закладах різних типів, форм власності, з різним режимом роботи, а також груп підготовки до школи при загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладах, соціально-педагогічного патронату тощо.

Саме питанню “Модернізація змісту дошкільної освіти: проблема організації навчання дітей 5-річного віку” був присвячений виступ на з’їзді Руслани Василівни Урсу, завідуючої ДНЗ №35 м. Чернівці. У доповіді також висвітлювалось питання повернення за призначенням орендованих приміщень, безкоштовного підвозу дітей за умови відсутності ДНЗ за місцем проживання, наступності в роботі довкілля та початкової школи, родинного виховання.

Результатом роботи з’їзду було прийняття проекту резолюції, виконання якої сприятиме професійному, сучасному підходу до розвитку, виховання та навчання малюків.

Проект

^ РЕЗОЛЮЦІЯ І Всеукраїнського з'їзду педагогічних працівників дошкільної освіти 5 листопада 2010 р.


Заслухавши та обговоривши доповідь Міністра освіти і науки України Дмитра Володимировича Табачника, делегати І Всеукраїнського з'їзду педагогічних працівників дошкільної освіти, враховуючи важливість якості дошкільної освіти, оцінюючи дошкільне дитинство як унікальний період у становленні і розвитку людини та будучи впевненими в необхідності перегляду ролі і місця дошкільної освіти в суспільстві, прагнення до утвердження гуманістичних підходів, об'єднання зусиль сім'ї, суспільства і держави у вирішенні завдань забезпечення якості і доступності дошкільної освіти:

відмічають, що:

 • забезпечення якості й доступності дошкільної освіти є пріоритетом освітньої політики в державі;

 • Президентом України, Урядом, Міністерством освіти і науки України, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та підпорядкованими їм органами управління освітою вживаються заходи щодо удосконалення розвитку дошкільної освіти, функціонування дошкільних навчальних закладів різних типів та форм власності;

вважають, що:

• загальною потребою є подальший розвиток різних форм, систем дошкільної освіти та типів дошкільних навчальних закладів;

наголошують, що необхідними умовами забезпечення і підвищення якості дошкільної освіти є:

 • створення демократичної системи управління освітою;

 • індивідуалізація освітнього процесу за рахунок збереження і розвитку багатофункціональної мережі дошкільних навчальних закладів;

 • запровадження нових форм організації дошкільної освіти, у тому числі й приватних;

 • формування здоров'язбережного середовища в дошкільних навчальних закладах;

 • оновлення змісту і запровадження новітніх технологій у дошкільній освіті;

 • розширення спектра освітніх послуг.

Сьогодні в Україні функціонує 15,5 тис. дошкільних навчальних закладів, в яких здобувають освіту понад 1 млн. 214 тис. дітей дошкільного віку. В цьому році розширено мережу дошкільних навчальних закладів за рахунок:

 • відновлення роботи 119 тимчасово закритих закладів;

 • відкриття у пристосованих приміщеннях 105 дошкільних навчальних закладів;

 • введення в дію 11 нових дошкільних навчальних закладів.

Однак існуюча мережа дошкільних навчальних закладів не в повній мірі забезпечує потреби населення.

З метою розроблення механізму розвитку дошкільної освіти та його впровадження в практику роботи; забезпечення захисту конституційних прав дітей дошкільного віку і державних гарантій щодо доступності та якості здобуття такої освіти у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах, зокрема дітьми п'ятирічного віку, забезпечення пріоритетності розвитку дошкільної освіти України І Всеукраїнський з'їзд педагогічних працівників дошкільної освіти ухвалює:

1. Схвалити Державну цільову програму розвитку дошкільної освіти до
2017 року та доручити Міністерству освіти і науки України внести до неї
пропозиції делегатів з'їзду і подати на розгляд Уряду.

 1. Схвалити Програму розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» та рекомендувати її для надання відповідного грифа.

 2. Підтримати ініціативу освітян щодо створення Всеукраїнської Асоціації працівників дошкільної освіти та створення регіональних Рад керівників дошкільних навчальних закладів.

 3. Підтримати ініціативу освітян щодо щорічного відзначення З листопада Дня Дошкілля України.

5.. Сприяти впровадженню в роботу дошкільних навчальних закладів експериментальної та інноваційної діяльності, у тому числі інклюзивної освіти, враховуючи досвід інших країн та кращих надбань вітчизняної педагогіки та психології. Створювати експериментальні майданчики по апробації освітніх технологій для роботи з дітьми, у тому числі старшого дошкільного віку.

6. Започаткувати проведення Всеукраїнських конкурсів:

 • «На кращий сайт дошкільного навчального закладу»;

 • «Дитячий садок майбутнього»;

 • «Вихователь року»;

 • «Всезнайко» (інтелектуальний конкурс для дітей).
 1. Звернутись до Міністерства фінансів України щодо прискорення опрацювання типових штатних розписів та затвердження їх в установленому порядку.

 2. Місцевим органам виконавчої влади створити окремі структурні підрозділи з питань дошкільної освіти (у районних, міських, обласних) управліннях (відділах) освіти).

 3. Закликати засоби масової інформації щодо широкого інформування про кращі педагогічні напрацювання із питань розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку в умовах роботи дошкільного навчального закладу та родини.

Схожі:

Перший Всеукраїнський форум довкілля Л. С. Грицюк iconУвага! 13. 05. 2013року розпочав роботу Всеукраїнський з міжнародною участю науковий освітній форум "Відкриті інновації як феномен глобально орієнтованого суспільства" (м. Суми, Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти) Мета форуму
Увага! 13. 05. 2013року розпочав роботу Всеукраїнський з міжнародною участю науковий освітній форум "Відкриті інновації як феномен...
Перший Всеукраїнський форум довкілля Л. С. Грицюк iconПерший інформаційний лист Шановні колеги! X всеукраїнський соціолінгвістичний семінар відбудеться 5 квітня 2013 року
Всеукраїнський соціолінгвістичний семінар відбудеться 5 квітня 2013 року на філологічному факультеті Львівського національного університету...
Перший Всеукраїнський форум довкілля Л. С. Грицюк iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни херсонський державний університет
Даний екзамен з хімії довкілля повинен показати розуміння теоретичних основ хімії довкілля, уміння зв’язувати загальні та окремі...
Перший Всеукраїнський форум довкілля Л. С. Грицюк iconПерший Всеукраїнський з’їзд учителів інформатики
Організатором заходу виступило Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України
Перший Всеукраїнський форум довкілля Л. С. Грицюк iconРішення Вченої ради вищого навчального закладу про представлення роботи на Конкурс (якщо перший тур не проводився)
Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з природничих, технічних І гуманітарних наук
Перший Всеукраїнський форум довкілля Л. С. Грицюк iconПерший глобальний інноваційний Міжнародний молодіжний форум
До участі в конкурсі запрошуються таланти, які представлять/презентують/опишуть: від ноу-хау в якійсь сфері, від нових технологічних...
Перший Всеукраїнський форум довкілля Л. С. Грицюк iconКонтрольні дати конференції До 25. 03. 2011
Секція Екологічний моніторинг та менеджмент, моделювання та прогнозування стану довкілля, методи індикації та захисту довкілля як...
Перший Всеукраїнський форум довкілля Л. С. Грицюк iconІнтернет-технології та основи дистанційного начання
Вашому курсі (форуми, тести, завдання І т д.). Якщо Ви у курсі вперше, єдиною категорією у списку буде “Форуми.” Це тому, що один...
Перший Всеукраїнський форум довкілля Л. С. Грицюк iconМіжнародний Світлотехнічний Форум і Виставка "LedLight'13" Кінцевий термін реєстрації 1 березня 2013 року
Харківська національна академія міського господарства при підтримці Харківської міської ради організовує І міжнародний Світлотехнічний...
Перший Всеукраїнський форум довкілля Л. С. Грицюк icon«Інформаційні технології» Освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст, магістр Спеціальність
Матеріал базується на знанні курсів: моделювання і прогнозування стану довкілля, інформаційні технології та основи програмування,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи