Розвиток логічного мислення, формування обчислювальних навичок icon

Розвиток логічного мислення, формування обчислювальних навичок
Скачати 29.44 Kb.
НазваРозвиток логічного мислення, формування обчислювальних навичок
Дата27.09.2012
Розмір29.44 Kb.
ТипДокументи

Проект

РЕКОМЕНДАЦІЇ

обласного науково-практичного семінару для методистів рай(міськ)методкабінетів, керівників методичних об'єднань та вчителів початкових класів шкіл з румунською мовою навчання з проблеми:


«Розвиток логічного мислення, формування обчислювальних навичок

в учнів початкових класів на уроках математики»


Модернізація загальної середньої освіти передбачає реалізацію принципів гуманізації освіти, її демократизації, методологічну переорієнтацію процесу навчання на розвиток особистості активності, творчих здібностей та обдарувань, логічного мислення учня, формування його компетентностей.

Відповідно до цього змінюються і підходи до вивчення курсу математики – важливої складової загального змісту початкової освіти, оскільки математика є не тільки окремим навчальним предметом, а безпосередньо пов’язане з її роллю в науково-практичній діяльності людства.

Розв’язання цих актуальних проблем можливе лише на основі забезпечення логічного мислення, щоб від правильних засновків дійти правильних висновків, формулювання означень математичних понять, встановлення зв’язків між поняттями, відшукування шляхів розв’язування задач, формування певного кола логічних знань і умінь, які потрібні учням для свідомого засвоєння математичних знань.

Виходячи із проблеми семінару, керуючись законодавством України про освіту, Концепцією загальної середньої освіти (12 річна школа), учасники обласного семінару


рекомендують:


 1. Обласному інституту післядипломної педагогічної освіти:

  1. До 11.01.2010 року розробити науково-методичний супровід щодо розвивального впливу на молодших школярів у процесі вивчення математики та розробку методів і засобів реалізації такого впливу, законів і правил логіки в процесі аналізу та структурування навчального матеріалу.

  2. Внести у плани курсової перепідготовки вчителів початкових класів лекції з проблем посилення ефективності роботи над логіко-математичним розвитком школярів.
  1. До 01.03.2010 р. розробити рекомендації щодо здійснення комплексної діагностики вікових та індивідуальних особливостей учнів, їх інтересів, потреб, які проявляються в процесі засвоєння знань, в активізації мислення школярів, що мають закономірності випереджувального відображення.

  2. Вивчити та узагальнити передовий педагогічний досвід роботи вчителів початкових класів з цієї проблеми та висвітлювати його на сторінках обласної науково-методичної газети «Освіта Буковини».
 1. ^ Адміністраціям ЗНЗ області:

  1. Систематично здійснювати внутрішкільний контроль за станом методичної роботи кафедр початкового навчання, впровадження розвитку логічного мислення учнів.
 1. Методичним об’єднанням вчителів початкових класів:

  1. Спрямовувати методичну роботу закладів на розвиток творчого потенціалу кожного вчителя через методику наукового дослідження, що застосовуються в процесі викладання початкового курсу математики.

  2. Передбачити у планах роботи методичних об’єднань вчителів початкових класів питання розвитку логічного мислення молодших школярів.

  3. Викладання навчальних предметів у початковій школі проводити відповідно пріоритетів і вимог, зазначених у Державному стандарті початкової школи, у програмах для середньої загальноосвітньої школи (1-4 класи) на етапі вивчення математики, інших нормативно-правових документів МОН України.

  4. На уроках математики забезпечувати удосконалення умінь і навичок у розвитку логічного та формуванні алгоритмічного мислення, вихованні навичок розумової праці (планування, пошук раціональних шляхів, критичність), сприяти розвитку волі, уваги, уяви учнів.

  5. Забезпечити розвиток логічного мислення учнів шляхом впровадження інноваційних методів навчання при викладанні математики.

  6. Практикувати проведення з учнями розвивальних занять, тренінгів з метою розвитку пізнавальних інтересів та підвищення самооцінки на уроках математики.

  7. На уроках математики постійно працювати над збагаченням та розвитком в учнів пізнавальних здібностей (сприймання, пам'яті, уяви, мови учнів), мотивів і потреб навчання, творчих можливостей емоційної сфери.


Методист ОІППО А.М. Нямцу

Схожі:

Розвиток логічного мислення, формування обчислювальних навичок iconІонашку Ольга Василівна, директор Їжівської зош екскурсія по закладу ІІ. Практична частина семінару 10 00 -10 40 урок
«Розвиток логічного мислення, формування обчислювальних навичок в учнів початкових класів на уроках математики»
Розвиток логічного мислення, формування обчислювальних навичок iconІ., Мінко О. М. Розвиток логічного мислення учнів професійно технічного навчального закладу
Постановка проблеми. Одним з основних завдань, що стоять перед сучасною системою професійно-технічної освіти, є навчання учнів самостійно...
Розвиток логічного мислення, формування обчислювальних навичок iconО., Марченко Т. М. Застосування задачного підходу до вивчення дисципліни “теорія коливань”
Треба підкреслити, що в сучасних умовах постійного оновлення технічної інформації та старіння знань процес навчання в технічних університетах...
Розвиток логічного мислення, формування обчислювальних навичок iconФормування навичок нестандартного творчого мислення у майбутніх інженерів педагогів

Розвиток логічного мислення, формування обчислювальних навичок iconМетодика “Що зайве?”
Мета: дослідження процесів образно-логічного мислення у дитини молодшого дошкільного віку
Розвиток логічного мислення, формування обчислювальних навичок iconСугробова Ю. Ю. Карпова І. Д. Ду «Кримський державний медичний університет»
Анотація. У статті розкрито поняття критичного мислення, розглянуто технологію формування критичного мислення «Читання та письмо...
Розвиток логічного мислення, формування обчислювальних навичок iconЮлія Сугробова, Ірина Карпова ду «Кримський державний медичний університет»
У статті розкрито поняття критичного мислення, розглянуто технологію формування критичного мислення «Читання та письмо для розвитку...
Розвиток логічного мислення, формування обчислювальних навичок iconНечітке виведення (НВ)
Структура нв складається з фазифікації (перетворення вхідних сигналів у нечітку форму), формування нечіткого логічного висновку,...
Розвиток логічного мислення, формування обчислювальних навичок iconРозділ філософія та її роль в житті
Метою курсу вироблення навичок застосування набутих знань при розв'язанні конкретнонаукових проблем, розвиток здібностей до творчого...
Розвиток логічного мислення, формування обчислювальних навичок iconЛьвівський державний університет фізичної культури кафедра теорії І методики фізичного виховання „Затверджено”
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи