Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку 1-й клас icon

Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку 1-й клас
Скачати 75.23 Kb.
НазваМетодичні рекомендації щодо проведення Першого уроку 1-й клас
Дата27.09.2012
Розмір75.23 Kb.
ТипМетодичні рекомендації

ПОЧИНАЄМО НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку


1-й клас

Для першокласників перший день перебування в школі – важлива в житті подія. Тому варто докласти особливих зусиль, щоб він запам'ятався дітям як хвилюючий, яскравий, неординарний день. Не слід забувати, що для дорослих День Знань – свято, а для 6-річної дитини – і радість, і сум, і тривога, й хвилювання; і потяг до нового, й страх перед не­відомим.

Діти, які вперше переступають поріг школи, че­кають довгожданої зустрічі з першою вчителькою, прагнуть, щоб їх помітили та почули, менш за все вони хочуть бути в цей день пасивними глядачами. Учителеві необхідно так організувати роботу, щоб першокласни­ки відчули свою значимість, повірили, що в школі на них чекає багато несподіваних відкриттів, захопливих зустрічей, цікавих вражень.

Для того щоб художнє оформлення школи створило урочистий настрій, варто прикрасити подвір'я малюн­ками на асфальті, приміщення – святковими гаслами, фігурками героїв улюблених казок, мультфільмів, іграшками, квітами, гірляндами, кульками.

Вихід першокласників на урочисту лінійку доцільно організувати коридором вишитих рушників, різно­кольорових стрічок та кульок. Під час урочистостей можна прочитати вітальні телеграми, адресовані школярам, вручити символічний ключ до знань, по­дарувати повітряні кульки з різними побажаннями чи пам'ятні сувеніри.

Після лінійки на перший урок дітям бажано іти разом з батьками.

Згідно з рекомендаціями Міністерства освіти і на­уки України, увагу першокласників слід акцентувати на тому, що школа – це велика і дружна родина, у якій діти не лише здобувають знання, а й вчаться дружити, спілкуватися між собою, разом розв'язувати проблеми, допомагати один одному, виконувати вну­трішній розпорядок, зберігати традиції, гідно нести звання учня.

Структура й план проведення уроку, що мають обов'язково враховувати індивідуальні особливості учнів, – результат творчості кожного вчителя. Це може бути урок-знайомство, урок-мандрівка, урок-казка, урок-подорож, урок-сюрприз, урок-вистава тощо.

До проведення першого уроку бажано залучити учнів старших класів, батьків, заздалегідь підготувати майбутніх першокласників.

За участь у святі (конкурсах, змаганнях тощо) кожен учень має отримати Нагороду (це можуть бути медалі, ордени, сувеніри, книги). Жодна дитина не повинна залишитися поза увагою, адже враження, які отримають першокласники від першого дня перебування у школі, визначать їх подальше ставлення і до школи, і до на­вчання в ній.

Підготуйте заздалегідь і роздайте учням шаблони квітів із написаними всередині їхніми іменами. На­дайте першокласникам можливість розфарбувати свої квітки, а потім разом сплетіть віночок класу.

Пропоновані нижче матеріали вчитель може ви­користати як для проведення першого уроку, так і для організації позакласних заходів.

^ ПОРАДИ БАТЬКАМ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ

СВЯТКУВАННЯ ПЕРШОГО ДНЯ ПЕРЕБУВАННЯ ДИТИНИ В ШКОЛІ

  • До того як дитина розплющить очі, прикрасьте її кімнату повітряними кульками, яскравим плакатом із веселим написом.

  • Покладіть поруч із подушкою яскравий пакуно­чок з подарунком, який дещо розвіє дитячі хвилювання і водночас підкреслить важливість події.

  • Усміхайтеся.

  • Не повчайте дітей, не хмуртеся, не гнівайтесь, не підвищуйте голос, не залякуйте дитину.

  • Відкладіть усі свої справи.

  • Не забудьте сказати своєму малюкові, який він має чудовий вигляд і як ви його любите.

  • Коли дитина прийде зі школи, влаштуйте свят­ковий обід.

^ ВПРАВИ НА ДОПОМОГУ ДІТЯМ ДЛЯ ВСТАНОВЛЕННЯ КОНТАКТУ ОДИН З ОДНИМ

«Лагідне ім'я».

Кожній дитині пропонується ласкаво назвати сусіда праворуч, а той повинен подякувати за приємні слова. Після завершення першого кола вправа виконується в інший бік (тобто тепер слід ласкаво назвати сусіда ліворуч).

«Я люблю...»

Учитель. Для того щоб ми могли краще пізнати один одного, я пропоную вам пограти в гру «Я люблю...». Той, у кого опиниться м'ячик, повинен кинути його будь-кому з учасників і сказати при цьому, що саме він любить робити, у які ігри гратися. Наприклад, я кидаю м'ячик Валі й кажу: «Я люблю кататися на велосипеді».

«Равлик».

У дітей запитують: «Як ви думаєте, чому равлик бо­їться жабки? Що робить равлик, коли йому загрожує не­безпека?». Потім діти стають за дорослим «потягом» – кожен обіймає того, хто стоїть попереду, за талію, утворюючи одного великого равлика. За командою «Жабка!» равлик закручується спіраллю і завмирає, не ворушиться. За командою «Жабка пішла!» діти, не розчеплюючи рук, походжають класом і хором про­мовляють: «Знов гуляти равлик хоче, він радіє і регоче».

^ СЦЕНАРІЇ ТА ІНСЦЕНІВКИ

Моя рідна школа

Сценарій свята

Дійові особи: Шапокляк, учитель, першокласники.

Шапокляк. Чого це ви тут усі зібралися? Та й ще такі гарні! І чому так багато квітів? (Звертається до вчительки.) Гей, громадяночко! Може, Ви знаєте, що тут за свято? І хто Ви така?

Учитель. По-перше, добрий день, шановна! По-друге, я вчителька і звати мене Ірина Іванівна. А Ви, якщо я не помиляюсь, пані Шапокляк?

Шапокляк. Так, це я. А діток ваших як звуть?

Учитель. Зараз ми дізнаємося. Дітки, по черзі під­німайтеся і називайте своє прізвище та ім'я.

^ Діти по черзі піднімаються і називають свої імена та прізвища.

Учитель. Нині у нас велике свято. Адже сьогодні 1 вересня, і всі діти України прийшли до школи.

Шапокляк. Всі-всі?

Учитель. Всі-всі.

Шапокляк. А як же я?

Учитель. Вибачте, а скільки ж Вам років?

Шапокляк. Яке це має значення? І взагалі, питати про вік у жінки нетактовно. Але знаєте, я зовсім ніколи нічого не вчилася. Ані літерки не знаю, ані циферки. Дорогенька, дозвольте мені вчитися у Вас із дітками.

Учитель. Я навіть не знаю, пані. Хіба що як виняток.

Шапокляк. Ура! Я йду до школи! Малечо, від­дай портфель! (Забирає портфель у дитини.) Я готова вчитися.

Учитель. О ні, шановна Шапокляк! Поставте порт­фель на місце. Я бачу, що вам і до першого класу йти ще рано.

Шапокляк. Оце так! То пізно, то рано. Але, Ірино Іванівно, я дуже хочу вчитися. (Плаче.)

Учитель. Не плачте. Давайте ми з вами окремо по­займаємося, індивідуально.

Шапокляк. Окремо? Не згодна. А хто мені буде підказувати? Хто писатиме шпаргалки? За чиї спини я ховатимусь, коли не вивчу урок? Ні, якщо вчитися, то в колективі.

Учитель. Я думаю, що діти захочуть вам допомогти у навчанні без підказок і шпаргалок. Так, діти?

Діти. Так!

Шапокляк. Спасибі, малята. Із чого ж почнемо? З математики? З фізкультури? Учитель. З етики! Шапокляк. З чого?

Учитель. З вивчення правил поведінки. Слухайте і запам'ятовуйте:

Заходить вчитель – треба встать.

Коли дозволить, тихо сядь.

Спитати хочеш – не шуми,

А тихо руку підніми.

У школі парту бережи

І на парті не лежи.

Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно, гарно

Й не базікать на уроках,

Як папуга чи сорока.

Шапокляк. О, ці правила мені до вподоби. Я їх буду завжди виконувати.

Учитель. Діти, ви вже знаєте, що звертаючись один до одного, виховані люди говорять чарівні сло­ва: «спасибі», «дякую» тощо. Зараз пані Шапокляк звертатиметься до вас із різними проханнями, але ви виконуйте їх лише тоді, коли почуєте чарівне слово «будь ласка».

Шапокляк. Встаньте, будь ласка.

Поплескайте в долоні.

Поплескайте в долоні, будь ласка.

Посміхніться один одному, будь ласка.

Підніміть ліву ногу.

Пострибайте на лівій нозі, будь ласка.

Порухайте вухами тощо.

Учитель. Молодці! Пані Шапокляк, я думаю, що Ви готові вчитися з нашими дітками.

Шапокляк. Ні, не готова. Мені не вистачає най­головнішого.

Учитель. Чого найголовнішого?

Шапокляк. Здогадайтеся самі. Ось я вам про це загадку загадаю.

Новий дім несу на спині.

Що за дім, хто скаже нині?

А живуть у домі тому

Книги, ручки та альбоми.

^ Діти. Портфель (ранець, рюкзак).

Учитель. А про те, що покласти в рюкзак, Ви по­думали, добродійко?

Шапокляк. Що покласти? Цукерку, парасольку, пацючку Лариску...

Учитель. Так... Ви схожі на Миколку-першокласника із вірша Надії Кир'ян. А щоб краще знати, що носять у портфелі, відгадайте загадки.

Учитель загадує загадки про шкільні речі, організовує гру «Збери портфель».

Шапокляк. Дякую всім за допомогу, але мені час повертатися у казку. Обіцяю, що буду добре вчитися у своїй казковій школі. Бувайте! Бажаю успіхів!

Учитель і діти. До побачення, пані Шапокляк! Щасти Вам!

Схожі:

Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку 1-й клас iconМетодичні рекомендації щодо проведення єдиного уроку (Першого уроку 2011/2012 навчального року), присвяченого відзначенню цієї знаменної дати, в загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах України
Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486-24-42, факс (044) 236-10-49, ministry@mon gov ua
Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку 1-й клас iconДля проведення Першого уроку 2011-2012р р. бібліотека пропонує книжкові виставки, методичні рекомендації, розробки

Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку 1-й клас iconМетодичні рекомендації щодо проведення свята Першого дзвоника та першого уроку: «Ми діти твої, Україно» у 2011/2012 навчальному році Перше вересня День знань, який
Це самий довгоочікуваний день для тих, хто вперше переступить шкільний поріг. Цьогорічне свято знаменне тим, що Україні, як незалежній...
Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку 1-й клас iconМетодичні рекомендації щодо проведення у загальноосвітніх закладах Першого уроку в 2013-2014 н р. за темою «Державний прапор України – святиня нашого народу»
...
Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку 1-й клас iconМетодичні рекомендації щодо проведення Першого уроку «Буковина край, де варто жити!» 1 вересня 2012 року О. П. Осовська, методист з виховної роботи нмц виховної роботи іппо чо
України розпочнеться з урочистостей, присвячених Дню знань. Використання розмаїття етнічних культурних надбань регіонів нашої країни:...
Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку 1-й клас iconМіністерство освіти україни кременчуцький державний політехнічний університет ім. Михайла остроградського методичні рекомендації щодо проведення лабораторних
Методичні рекомендації щодо проведення лабораторних робіт з дисципліни “Прикладне програмне забезпечення економіки” для студентів...
Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку 1-й клас iconМетодичні рекомендації щодо проведення Методичні рекомендації щодо проведення самостійної роботи студентів

Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку 1-й клас iconМетодичні рекомендації щодо проведення практичних занять
Методичні рекомендації щодо проведення практичних занять з дисципліни “Ринок фінансових послуг” для студентів денної та заочної форм...
Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку 1-й клас iconМетодичні рекомендації щодо проведення єдиного уроку у навчальних закладах різних типів, присвяченого 66-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років
Чернівецької області інформує про проведення 6 травня 2011 року єдиного уроку у навчальних закладах різних типів, присвяченого відзначенню...
Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку 1-й клас iconМетодичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з трудового навчання (технологій) у 2012/2013 н р. Воскобойник Ю. М
Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи