Державна підсумкова атестація з математики у чернівецькій області о. Я. Біляніна, викладач-методист оіппо icon

Державна підсумкова атестація з математики у чернівецькій області о. Я. Біляніна, викладач-методист оіппо
Скачати 71.61 Kb.
НазваДержавна підсумкова атестація з математики у чернівецькій області о. Я. Біляніна, викладач-методист оіппо
Дата28.09.2012
Розмір71.61 Kb.
ТипДокументи

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ З МАТЕМАТИКИ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

О.Я. Біляніна, викладач-методист ОІППО

1. ДПА з алгебри за курс основної школи в 9-ому класі


Державна підсумкова атестація з алгебри є обов’язковою для випускників 9-х класів і проводиться письмово за навчальним посібником “Збірник завдань для державної підсумкової атестації з алгебри. 9 клас” (Бурда М.І., Біляніна О.Я., Ващуленко О.П., Прокопенко Н.С., Харків, “Гімназія”, 2007, 2008, 2009 р. р.).

Посібник “Збірник завдань для державної підсумкової атестації з алгебри. 9 клас” містить 100 варіантів атестаційних робіт.

Кожен варіант атестаційної роботи складається з трьох частин, що відрізняються за складністю та формою тестових завдань.

У першій частині атестаційної роботи запропоновано завдання з вибором однієї правильної відповіді, що відповідають початковому і середньому рівням навчальних досягнень учнів. Для кожного тестового завдання з вибором відповіді подано чотири варіанти відповідей, з яких тільки одна правильна. Завдання з вибором відповіді вважається виконаним правильно, якщо в бланку відповідей указана тільки одна літера, якою позначена правильна відповідь.

Друга частина атестаційної роботи складається із завдань відкритої форми з короткою відповіддю, що відповідають достатньому рівню навчальних досягнень. Таке завдання вважається виконаним правильно, якщо в бланку відповідей записана правильна відповідь.

Третя частина атестаційної роботи складається із завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю, що відповідають високому рівню навчальних досягнень. Завдання третьої частини вважаються виконаними правильно, якщо учень навів розгорнутий запис розв’язування завдання з обґрунтуванням кожного етапу та дав правильну відповідь. Правильність виконання завдань третьої частини оцінює вчитель відповідно до критеріїв та схеми оцінювання завдань (приклади наведено в посібнику). Завдання третьої частини атестаційної роботи учні виконують на аркушах зі штампом відповідного загальноосвітнього навчального закладу.

Варіанти завдань першої та другої частин атестаційної роботи добирають загальноосвітні навчальні заклади, третьої частини – Головне управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації за вищевказаним посібником.

Кількість варіантів першої та другої частини атестаційної роботи добираються за чисельністю учнів у класі з найбільшою наповненістю на паралелі. Головним управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації із третьої частини атестаційної роботи визначено не менше чотирьох варіантів.

Отже, кожен учень у класі має виконувати окремий варіант першої та другої частини атестаційної роботи та один із отриманих варіантів, запропонованих Головним управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації для кожного класу окремо, третьої частини атестаційної роботи посібника.

Перед початком атестації учні почергово вибирають атестаційні бланки для виконання першої та другої частини атестаційної роботи. Атестаційні бланки адміністрація загальноосвітнього навчального закладу готує заздалегідь.

Дата проведення державної підсумкової атестації – 9 червня 2009 р.

Державна підсумкова атестація з алгебри проводиться протягом 135 хвилин (2 години 15 хвилин). Відлік часу розпочинається з моменту початку роботи учнів над завданнями.

Методичні рекомендації щодо проведення державної підсумкової атестації з математики та оцінювання завдань видрукувані у Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки України (№1-2-3, 2009 р.), науково – методичному журналі «Математика в школі» (№3, 2009 р.) та «Математичній газеті» (№3, 2009 р.).

Наголошуємо, що відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.09.09 р. № 845, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 жовтня 2008 року за номером 974/15665, переможці ІІІ етапу та учасники ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з математики звільняються від підсумкової державної атестації. У додаток до свідоцтва про базову загальну середню освіту виставляється 12 балів з алгебри та геометрії.


^ 2. ДПА з математики за курс старшої школи в 11 класі

Відповідно до “Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти”, яке затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 18.02.2008 р. № 94, зареєстрованого у Мін’юсті України 27.02.2008 р. № 151/14842, і листа Міністерства освіти і науки України “Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах у 2008/2009 навчальному році” від 30.01.2009 р. №1/9-73 визначено порядок проведення атестації з математики учнів 11(12) класів.

Державна підсумкова атестація з математики проводиться обов’язково для класів з поглибленим вивченням математики та класів універсального, природничо-математичного, економічного, інформаційно-технологічного профілів, у яких час, відведений на вивчення математики, становить не менше 4 годин на тиждень.

У класах, у яких математика вивчається менше 4 годин на тиждень, державна підсумкова атестація проводиться за вибором учнів.

Державна підсумкова атестація з математики (інтегрований іспит з алгебри та початків аналізу і геометрії) проводиться у письмовій формі за навчальним посібником “Збірник завдань для державної підсумкової атестації з математики. 11клас. Книга 1. Книга 2” (Бурда М.І., Біляніна О.Я., Ващуленко О.П., Прокопенко Н.С., Харків, “Гімназія”, 2008, 2009 р. р.).

Посібник містить 100 варіантів атестаційних робіт, кожен з яких складається з чотирьох частин, які відрізняються за складністю та формою тестових завдань. Перша частина розміщена в книзі 1 посібника, а друга, третя і четверта частини — у книзі 2.

У першій частині атестаційної роботи запропоновано 16 завдань (12 завдань з алгебри та початків аналізу і 4 завдання з геометрії) з вибором однієї правильної відповіді, що відповідають початковому і середньому рівням навчальних досягнень учнів. Для кожного тестового завдання з вибором відповіді подано чотири варіанти відповідей, з яких тільки одна правильна. Завдання з вибором відповіді вважається виконаним правильно, якщо в бланку відповідей указана тільки одна літера, якою позначена правильна відповідь. При цьому учень не повинен наводити будь-які міркування, що пояснюють його вибір.

Правильне розв’язання кожного завдання цього блоку оцінюється одним балом.

Друга частина атестаційної роботи складається із 8 завдань (6 завдань з алгебри та початків аналізу і 2 завдання з геометрії) відкритої форми з короткою відповіддю, що відповідають середньому і достатньому рівням навчальних досягнень. Таке завдання вважається виконаним правильно, якщо в бланку відповідей записана правильна відповідь (наприклад, число, вираз, корені рівняння тощо). Усі необхідні обчислення, перетворення тощо учні виконують у чернетках.

Правильне розв’язання кожного із завдань цього блоку оцінюється двома балами.

Третя частина атестаційної роботи складається із 3 завдань (2 завдання з алгебри та початків аналізу і 1 завдання з геометрії) відкритої форми з розгорнутою відповіддю, що відповідають достатньому і високому рівням навчальних досягнень.

Правильне розв’язання кожного із завдань цього блоку оцінюється чотирма балами.

Четверта частина атестаційної роботи складається із 4 завдань (3 завдання з алгебри та початків аналізу і 1 завдання з геометрії) відкритої форми з розгорнутою відповіддю, що відповідають високому рівню навчальних досягнень.

Правильне розв’язання кожного із завдань цього блоку оцінюється чотирма балами.

Завдання третьої та четвертої частин вважаються виконаними правильно, якщо учень навів розгорнутий запис розв’язування завдання з обґрунтуванням кожного етапу та дав правильну відповідь. Правильність виконання завдань третьої та четвертої частин оцінює вчитель відповідно до критеріїв та схеми оцінювання завдань. Правильне розв’язання кожного із завдань цих блоку оцінюється чотирма балами.

Завдання третьої та четвертої частин атестаційної роботи учні виконують на аркушах зі штампом відповідного загальноосвітнього навчального закладу.

Учні загальноосвітніх класів, у яких на вивчення математики відводиться 4-5 годин на тиждень, виконують завдання першої, другої та третьої частин, учні класів з поглибленим вивченням математики виконують завдання першої, другої, третьої та четвертої частин, учні профільних класів, у яких на вивчення математики відводиться 6-7 годин на тиждень, виконують завдання першої, другої, третьої частин та одне завдання четвертої частини за своїм вибором.

Сума балів, нарахованих за правильно виконані учнем завдання, переводиться в оцінку за 12-бальною системою оцінювання навчальних досягнень учнів за спеціальною шкалою, наведену в посібнику.

Варіанти завдань першої та другої частин атестаційної роботи добирають загальноосвітні навчальні заклади, третьої та четвертої частин – Головним управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації за вказаним посібником.

Кількість варіантів першої та другої частини атестаційної роботи добираються за чисельністю учнів у класі з найбільшою наповненістю на паралелі. Головним управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації визначено не менше чотирьох варіантів третьої частини атестаційної роботи на кожен клас.

Кожен учень у класі має виконувати окремий варіант першої та другої частин атестаційної роботи та один із отриманих варіантів, запропонованих Головним управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації за для даного класу, третьої та четвертої частин атестаційної роботи.

Перед початком атестації учні почергово вибирають атестаційні бланки для виконання першої та другої частин атестаційної роботи. Атестаційні бланки адміністрація загальноосвітнього навчального закладу готує заздалегідь.

Дата проведення державної підсумкової атестації – ^ 17 червня 2009 року.

Державна підсумкова атестація з математики проводиться протягом 150 хвилин (2 годин 30 хвилин) для учнів загальноосвітніх класів. Учні профільних класів та класів з поглибленим вивченням математики виконують атестаційну роботу протягом 180 хвилин (3 годин). Відлік часу розпочинається з моменту початку роботи учнів над завданнями.

Методичні рекомендації щодо проведення державної підсумкової атестації з математики та оцінювання завдань видрукувані у Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки України (№1-2-3, 2009 р.), науково – методичному журналі «Математика в школі» (№3, 2009 р.) та «Математичній газеті» (№3, 2009 р.).

Наголошуємо, що відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.09.09 р. № 845, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 жовтня 2008 року за номером 974/15665, переможці ІІІ етапу та учасники ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з математики, переможці ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук звільняються від підсумкової державної атестації. У додаток до атестата про повну середню освіту виставляється 12 балів з алгебри і початків аналізу та геометрії.

Однак для всіх випускників, які вибрали зовнішнє незалежне оцінювання з математики державна підсумкова атестація зараховується за їх результатами.
Схожі:

Державна підсумкова атестація з математики у чернівецькій області о. Я. Біляніна, викладач-методист оіппо iconДержавна підсумкова атестація в основній школі
Державна підсумкова атестація з фізики проводиться в усній формі за білетами, які укладено відповідно до чинної навчальної програми...
Державна підсумкова атестація з математики у чернівецькій області о. Я. Біляніна, викладач-методист оіппо iconЗ математики у випускних 9-х класах. Для проведення державної підсумкової атестації
Завтра, 8 червня 2010 року, проводитиметься державна підсумкова атестація з математики у випускних 9-х класах
Державна підсумкова атестація з математики у чернівецькій області о. Я. Біляніна, викладач-методист оіппо iconСлухали: Сукачову Н. М., секретаря комісії, яка ознайомила присутніх з даними по кількості (29) та географії робіт (5 – з районів, 24 – з міст) педагогічних працівників, поданих на розгляд комісії зі схвалення власних методичних розробок. Слухали
«учитель-методист», «викладач-методист», «педагог-організатор-методист», «практичний психолог-методист», «керівник гуртка-методист»...
Державна підсумкова атестація з математики у чернівецькій області о. Я. Біляніна, викладач-методист оіппо iconОсобливості проведення державної підсумкової атестації з української мови та літератури у загальноосвітніх навчальних закладах 2011/2012 навчального року Державна підсумкова атестація в основній школі
Атестація в основній школі проводиться з п'яти навчальних предметів: української мови, біології, географії, математики,а також іноземної...
Державна підсумкова атестація з математики у чернівецькій області о. Я. Біляніна, викладач-методист оіппо iconОсобливості проведення державної підсумкової атестації з румунської мови та літератури (румунської та світової) у загальноосвітніх навчальних закладах 2011/2012 навчального року Державна підсумкова атестація в основній школі
Атестація в основній школі проводиться з п'яти навчальних предметів: української мови, біології, географії, математики,а також іноземної...
Державна підсумкова атестація з математики у чернівецькій області о. Я. Біляніна, викладач-методист оіппо iconПро особливості проведення державної підсумкової атестації в 9-х класах з математики в загальноосвітніх навчальних закладах в 2010/2011 навчальному році
Відповідно до листа Міністерства освіти І науки України від 30. 12. 2010 №1/9-950 Державна підсумкова атестація в основній школі...
Державна підсумкова атестація з математики у чернівецькій області о. Я. Біляніна, викладач-методист оіппо iconВитяг з листа мону від 17. 02. 2011 №1/9-109 біологія 9 клас Державна підсумкова атестація з біології проводиться в письмовій формі за збірником «Завдання для державної підсумкової атестації з біології. 9 клас»
Державна підсумкова атестація з біології проводиться в письмовій формі за збірником «Завдання для державної підсумкової атестації...
Державна підсумкова атестація з математики у чернівецькій області о. Я. Біляніна, викладач-методист оіппо iconВитяг з листа мону від 17. 02. 2011 №1/9-109 біологія 9 клас Державна підсумкова атестація з біології проводиться в письмовій формі за збірником «Завдання для державної підсумкової атестації з біології. 9 клас»
Державна підсумкова атестація з біології проводиться в письмовій формі за збірником «Завдання для державної підсумкової атестації...
Державна підсумкова атестація з математики у чернівецькій області о. Я. Біляніна, викладач-методист оіппо iconГолубенко Тетяна Сергіївна, методист біології Сумського оіппо; Успенська Валентина Миколаївна
Сумського оіппо, на базі Степанівської загальноосвітньої школи №1 Сумської районної ради відбувся обласний семінар Інноваційна діяльність...
Державна підсумкова атестація з математики у чернівецькій області о. Я. Біляніна, викладач-методист оіппо iconПро особливості проведення державної підсумкової атестації в 11-х класах з математики в загальноосвітніх навчальних закладах в 2010/2011 навчальному році
Державна підсумкова атестація у старшій школі проводитиметься з трьох предметів: української мови; профільного предмета (для учнів...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи