Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки icon

Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки
Скачати 132.81 Kb.
НазваЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки
Дата28.09.2012
Розмір132.81 Kb.
ТипПлан роботи
Чернівецька обласна державна адміністрація

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИНАКАЗ24.10.2011. м. Чернівці № 331


Про підсумки обласного науково-практичного семінару методистів РМК (ММК), керівників районних (міських) методоб’єднань учителів історії і правознавства з проблеми «Профілізація школи і використання інформаційно-комп’ютерних технологій для суспільствознавчої освіти школярів»


Відповідно до плану роботи Головного управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації 13 жовтня 2011 року на базі навчальних закладів Новоселицького району проведено обласний науково-практичний семінар методистів РМК (ММК), керівників районних (міських) методоб’єднань учителів історії і правознавства з проблеми «Профілізація школи і використання інформаційно-комп’ютерних технологій для суспільствознавчої освіти школярів».

План роботи семінару виконано. У рамках обласного семінару проведено майстер-клас кращих вчителів історії і правознавства Новоселицького району, продемонстровано урок з історії у режимі онлайн, відвідано шкільні музеї Новоселицької гімназії, Костичанської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. І.Ватаману та Драницького НВК.

На круглому столі обговорено хід профілізації старшої школи в системі освіти області та використання її можливостей для суспільствознавчої освіти школярів, проаналізовано умови для здобуття якісної суспільствознавчої освіти через використання у навчально-виховному процесі інформаційно-комп’ютерних технологій, стан та перспективи допрофільного та профільного вивчення історії і правознавства в освітніх закладах області, актуальні проблеми її супроводу в управлінському та навчально-методичному аспектах.

Відзначено, що у навчальних закладах області у процесі вибору суспільно-гуманітарного напряму профілізації простежується позитивна тенденція. Якщо у минулому навчальному році профільною підготовкою з історії було охоплено 618 учнів 35 класів старшої школи, а з правознавства – 259 учнів 13 класів, то у нинішньому навчальному році ці цифри складають: з історії – 1172 учні 62 класів, а з правознавства – 530 учнів 24 класів.

Профільне вивчення історії України здійснюється у навчальних закладах всіх адміністративно-територіальних одиниць області. Профільна підготовка з правознавства проводиться у абсолютній більшості територій області, крім Путильського та Заставнівського районів.

Допрофільною підготовкою з історії України охоплено 1464 учні 77 класів. Немає допрофільного вивчення історії України у Вижницькому, Герцаївському, Заставнівському районах, всесвітньої історії – у загальноосвітніх навчальних закладах усіх територій, крім м. Чернівці.

Допрофільна підготовка з правознавства здійснюється тільки у школах м. Чернівців, Кіцманського, Новоселицького, Сокирянського та Хотинського районів.

Є певні напрацювання у здійсненні історико-краєзнавчої освіти школярів: на допрофільному рівні історико-краєзнавчі курси вивчають 2150 учнів у 94 класах. Шкільний курс «Історія Чернівецької області» на профільному рівні опановують 222 учні у 14 класах. Найбільша кількість учнів охоплено історико-краєзнавчою освітою у м.Чернівцях та Хотинському районі.

За результатами роботи семінару розроблено і прийнято методичні рекомендації для Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, методистів РМК(ММК), керівників районних(міських) методоб’єднань, учителів історії і правознавства. У зв’язку з вищезазначеним


НАКАЗУЮ:


 1. Затвердити рекомендації обласного науково-практичного семінару

методистів РМК(ММК), керівників районних(міських) методоб’єднань, учителів історії і правознавства з проблеми «Профілізація школи і використання інформаційно-комп’ютерних технологій для суспільствознавчої освіти школярів», що додаються.

 1. Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області:

  1. Продовжити роботу щодо навчально-методичного супроводу профілізації

старшої школи системи освіти області та використання її можливостей для суспільствознавчої освіти школярів;

  1. Створити з числа кращих вчителів, методистів та науковців області

робочу групу для підготовки шкільних підручників з історії рідного краю;

  1. Забезпечити якісний відбір до складу команд області та їхній успішний

виступ на ІV етапі Всеукраїнських олімпіад з історії та правознавства у 2011-2012 навчальному році;

  1. У березні-квітні 2012 року провести моніторинг якості знань учнів з

історії України та правознавства у загальноосвітніх навчальних закладах області, яким надавалась методична допомога та у яких проводилися інспекторські перевірки стану викладання історії і правознавства;

  1. Проаналізувати стан оволодіння учителями історії і правознавства

інформаційно-комп’ютерними технологіями і вжити вичерпних заходів для того, щоб упродовж 2011/2012 навчального року кожен вчитель оволодів комп’ютером на рівні споживача.

 1. Відзначити роботу працівників відділу освіти Новоселицької райдержадміністрації, керівників та педагогічних колективів навчальних закладів, які брали участь у проведенні семінару:

 • Обершт Оксани Іванівни, заступника начальника відділу освіти Новоселицької райдержадміністрації;

 • Гульпака Аурела Федоровича, в.о. завідуючого методичного кабінету відділу освіти Новоселицької райдержадміністрації;

 • Михаєси Олега Васильовича, методиста історії і правознавства методичного кабінету відділу освіти Новоселицької райдержадміністрації;

 • Бабій Ганни Іванівни, директора Новоселицької гімназії;

 • Блейбера Дмитра Михайловича, вчителя інформатики Новоселицької гімназії;

 • Владимирську Раїсу Феодосіївну, вчителя історії Новоселицької гімназії;

 • Іоніцоя Валентина Серафимович, директора Драницького НВК;

 • Мунтян Нелі Серафимівни, директора Костичанського ЗНЗ І-ІІІ ст.

ім. І.Ватаману;

 • Парпауц Ауріки Вікторівни, директора Несвоянської ЗОШ І-ІІІ ст., вчителя історії;

 • Брябін Людмили Вікторівни, заступника директора Черленівської ЗОШ І-ІІІ ст., вчителя правознавства;

 • Дроздовської Світлани Альбертівни, вчителя історії Новоселицької ЗОШ

І-ІІІ ст. № 3;

 • Дімітрішиної Мар’яни Борисівни, вчителя історії Драницького НВК;

 • Каптаря Вадима Васильовича, вчителя історії Костичанського ЗНЗ І-ІІІ ст. ім. І.Ватаману;

 • Масловської Аліни Вікторівни, вчителя історії Маршинецького НВК ;

 • Пацурківської Людмили Драгошівни, вчителя історії Боянської ЗОШ І-ІІІ ст.

 1. Вказати начальнику відділу освіти Путильської райдержадміністрації Гребенщикову В.О. на низький рівень виконавської дисципліни працівників апарату відділу освіти.

 2. Інституту післядипломної педагогічної освіти про виконання рекомендацій семінару поінформувати Головне управління освіти і науки до 01.09.2012.

 3. Наказ розмістити на сайті Головного управління освіти і науки, рекомендації семінару опублікувати в обласній інформаційно-методичній газеті «Освіта Буковини».

 4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника – начальника управління змісту навчання і виховання Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Тарангул Л.М.


Начальник Головного управління

освіти і науки М.Й. БауерЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Головного управління освіти і науки облдержадміністрації

24.10.2011 № 331


^ МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

учасників семінару методистів рай/міськметодкабінетів, керівників рай/міськметодоб’єднань вчителів історії і правознавства

з проблеми

«Профілізація школи і використання інформаційно-комп’ютерних технологій для суспільствознавчої освіти школярів»


Керуючись Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Концепцією профільного навчання у старшій школі, затвердженою наказом МОН України від 11.09.2009р. № 854, Примірним Положенням про класи з поглибленим вивченням окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах (наказ МОН України від 08.04.2009 р. № 312), Державним стандартом початкової, базової і повної загальної середньої освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2011р. №462, Державною програмою «Інформаційні та комунікативні технології в освіті і науці», Методичними рекомендаціями щодо навчання вчителів основ інформаційно-комунікаційних технологій (лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 24.06.2011р. №1/9-493), та враховуючи досвід, напрацьований у загальноосвітніх навчальних закладах області, учасники семінару, обговоривши хід реалізації суспільствознавчої освіти в області, рекомендують:


 1. Інституту післядипломної педагогічної освіти:
  1. У повсякденній практиці здійснювати системний моніторинг ходу профілізації і використання у навчально-виховному процесі інформаційно-комп’ютерних технологій та забезпечувати їхній належний навчально-методичний супровід через виконання вимог чинної нормативно-правої бази шкільної суспільствознавчої освіти.

^ Термін – постійно

Відповідальні – методисти ІППОЧО

  1. Організовувати перепідготовку вчителів, проведення тематичних

семінарів-тренінгів, конкурсів професійної майстерності педагогів, реалізацію проектів, розширення співпраці учительства з громадськими організаціями та міжнародними інституціями.

^ Термін – постійно

Відповідальні – методисти ІППОЧО

  1. Сприяти формуванню навчально-методичного комплексу профільної

суспільствознавчої освіти, у тому числі і за рахунок педагогічних програмних засобів, та його ефективному використанню.

^ Термін – постійно

Відповідальні – методисти ІППОЧО


  1. Активізувати роботу щодо використання ресурсів всесвітньої Мережі,

створення бази ліцензованих педагогічних програмних засобів, баз даних з адресами кращого педагогічного досвіду вчителів області.

^ Термін – постійно

Відповідальні – методисти ІППОЧО


  1. Надавати практичну допомогу вчителям у викладанні історії та

правознавства як профільних дисциплін виходячи з вимог Державного стандарту освітньої галузі «Суспільствознавство».

Термін – постійно

Відповідальні – методисти ІППОЧО


 1. ^ Районним/міським методичним кабінетам:

  1. Впливати на хід профілізації у ході формування системи освітніх

округів.

Термін – протягом 2011-2012 н.р,постійно

Відповідальні – методисти РМК/ММК


  1. Вести справу до того, щоб суспільно-гуманітарний профіль був

належним чином представлений у загальноосвітніх навчальних закладах кожної території.

^ Термін – постійно

Відповідальні – методисти РМК/ММК


  1. Оперативно реагувати на виклики процесу профілізації старшої школи,

шукати і знаходити адекватні відповіді на них з урахуванням місцевої специфіки.

^ Термін – постійно

Відповідальні – методисти РМК/ММК


  1. Вивчати позитивний досвід профілізації, широко інформувати про

нього педагогічну громадськість через сучасні засоби комунікації та узагальнювати кращі його зразки.

^ Термін – постійно

Відповідальні – методисти РМК/ММК


  1. Надавати допомогу педагогам у повсякденній реалізації Концепції

профілізації старшої школи у частині суспільствознавчої освіти.

Термін – постійно

Відповідальні – методисти РМК/ММК

 1. ^ Учителям історії і правознавства:

  1. У процесі профільного вивчення історії і правознавства

дотримуватися вимог нормативно-правої бази, керуватися програмами навчальних дисциплін і курсів за вибором, перелік яких затверджений Міністерством освіти і науки, молоді і спорту, як щодо змісту профільних курсів, так і у частині державних вимог щодо рівня сформованості базових і предметних компетентностей учнів з історії і правознавства.

^ Термін – постійно

Відповідальні – вчителі

  1. Використовувати методичний арсенал підручника, роботу з

різнобічними джерелами усіх типів, зокрема, візуальними, речовими, усними, засвоєння учнями ключових понять, причинно-наслідкових зв’язків, формування у них цілісної картини суспільного розвитку.

^ Термін – постійно

Відповідальні – вчителі

  1. Постійно зміцнювати матеріальну і навчально-методичну базу

кабінетів історії і правознавства, періодично проводити їхню атестацію, організовувати і проводити конкурси на кращий кабінет суспільних дисциплін.

^ Термін – постійно

Відповідальні – вчителі, методисти РМК/ММК

  1. Формувати в учнів історичне і правове мислення всіма засобами

навчання, прививати національні та загальнолюдські цінності, почуття власної гідності, здатності визначати власну активну життєву позицію, робити свідомий вибір і нести відповідальність за свої рішення.

^ Термін – постійно

Відповідальні – вчителі

  1. Використовувати виховний потенціал суспільствознавчих дисциплін

для формування у школярів почуття громадянськості та української ідентичності.

^ Термін – постійно

Відповідальні – вчителі


  1. Орієнтувати навчально-виховний процес у профільній школі на

активізацію пошукової та пізнавальної діяльності учнів через підготовку індивідуальних і групових проектів, історико-краєзнавчу і дослідницько-пошукову роботу, дослідження «мікроісторії» (історії родини, громади, населеного пункту, школи), побутової та гендерної історії, практикувати екскурсії, формування музейних експозицій та їх використання, роботу в архівах, використовувати події історичного календаря та принцип зв’язку з життям.

^ Термін – постійно

Відповідальні – вчителі, методисти РМК/ММК


  1. Пропонувати вчителям регулярно відвідувати сайти органів влади та

місцевого самоврядування, органів управління освітою, перш за все Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОНМС України, Головного управління освіти і науки облдержадміністрації, Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, регулярно подавати інформацію про свою роботу на сайти освітніх закладів та місцевих органів управління освітою.

^ Термін – постійно

Відповідальні – вчителі, методисти РМК/ММК

Інтернет-ресурси,

рекомендовані для практичного використання вчителями історії і правознавства


www.president.gov.ua

Офіційне інтернет-представництвоПрезидента України

www.rada.gov.ua

Верховна Рада України

www.kmu.gov.ua

Кабінет Міністрів України

www.ombudsman.kiev.ua

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

www.minjust.gov.ua

Міністерство юстиції України

www.mon.gov.ua

Міністерство освіти і науки України

http://www.oda.cv.ua/


Черніецькаобласна державна адміністрація

http://oblrada.cv.ua/


Чернівецька обласна рада

http://www.city.cv.ua/Ukrainian/

Чернівецька міська рада

http://oblosvita.com/


Головне управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації

http://cvoippo.edu.ua


Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області

www.nbuv.gov.ua

Національна парламентська бібліотека України ім. В.І. Вернадського

www.golos.com.ua

Газета Верховної Ради України «Голос України»

www.ukurier.gov.ua

Газета центральних органів виконавчої влади України «Урядовий кур’єр»

www.pravo.biz.ua

Електронна бібліотека з правознавства

www.nau.kiev.ua

Нормативні акти України – законодавство для практиків

www.legality.kiev.ua

Інститут проблем законодавства ім. Ярослава Мудрого
www.history.org.ua

Інститут історії Національної Академії наук України

www.nbuv.gov.ua

Національна бібліотека України ім. І.І. Вернадського

www.memory.gov.ua

Український інститут національної пам’яті

www.7wonders.synnegoria.com

Сім чудес світу

www.historic.ru

«Познаємо людину через її історію» (енциклопедії, довідники, історичні мапи)

www.vivl.ru

Всесвітня історія в особах

ancienthistory.spb.ru

Електронний підручник з історії стародавнього світу (Російська Федерація)

www.ostu.ru/personal/nikolaev

Історичні мапи

www.history.rin.ru

Історична інформація, мапи, цікаві факти

www.ellada.spb.ru

Історія Давньої Греції

www.ancientrome.ru

Історія Давнього Риму

www.mythology.sgu.ru/mythology/ant

Антична міфологія

www.his.1september.ru/urok

Я йду на урок історії (методичні розробки та рекомендації з викладання суспільних дисциплін)

www.tgorod.ru

Матеріали з історії середньовічного міста

www.britannica.com

Он-лайн енциклопедія «Британіка»

www.uk.wikipedia.org

Україномовна версія он-лайн енциклопедія «Вікіпедія»

history.vn.ua

Книги та підручники з історії України та всесвітньої історії

www.cossackdom.com

Історія українського козацтва

www.prostir.museum

Музейний простір України

www.louvre.historic.ru

Російськомовний переклад офіційного сайту музею Лувр (Франція, Париж)

www.hermitagemuseum.org

Офіційний сайт музею «Державний Ермітаж» (Російська Федерація)Схожі:

Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки
Про підсумки проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи