Положення про всеукраїнський історико-літературний конкурс «хрестителі київської русі. Тисячоріччю заснування софії київської присвячується» icon

Положення про всеукраїнський історико-літературний конкурс «хрестителі київської русі. Тисячоріччю заснування софії київської присвячується»
Скачати 54.54 Kb.
НазваПоложення про всеукраїнський історико-літературний конкурс «хрестителі київської русі. Тисячоріччю заснування софії київської присвячується»
Дата28.09.2012
Розмір54.54 Kb.
ТипПоложення

Чернівецька обласна державна адміністрація

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


58000, м. Чернiвцi, вул. I. Франка, 20 ; тел./факс: (0372) 52-73-36, Е-mail: cv_ipo@ukr.net


29.03.2011 №2/4 - 286

Н Нал ику управління освіти і науки Чернівецької ОДА Кучерявому В. С.

^

ачальнику управління освіти і науки Чернівецької ОДА Кучерявому В. С.
На № від

Завідуючим РМК та ММКПро проведення

Всеукраїнських конкурсів


У порядку інформування надсилаємо положення про проведення Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Хрестителі Київської Русі. Тисячоріччю заснування Софії Київської присвячується» та Всеукраїнського мистецько-просвітницького конкурсу-фестивалю «Моя Батьківщина. Пам'яті Михайла Бароянца», що проводяться низкою громадських організацій та Національним заповідником «Софія Київська».

Додаток: зазначене на 2 арк.


Директор Г.І. Білянін


^ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ІСТОРИКО-ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС «ХРЕСТИТЕЛІ КИЇВСЬКОЇ РУСІ. ТИСЯЧОРІЧЧЮ ЗАСНУВАННЯ СОФІЇ КИЇВСЬКОЇ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ»

1. Загальні положення

1.1. Всеукраїнський історико-літературний конкурс (далі - Конкурс) проводиться на виконання Указу Президента України від 11 червня 2010 року № 682/2010 «Про відзначення 1000-річчя заснування Софійського собору», плану заходів Національного заповідника «Софія Київська» на 2011 рік у зв'язку з відзначенням 1000-річчя заснування Софійського Собору та тематичного плану просвітницьких заходів проекту «Моя Батьківщина очима дітей різних етносів України», який проводиться Вірменським товариством культурних зв'язків з 2006 року.

^ 2. Мета конкурсу

2.1. Метою Конкурсу є збереження пам'яті про одну з найславетніших подій, про доленосний етап в історії України-Русі, виховання почуття вдячності та поважного ставлення до найвизначніших її історичних постатей, історичної пам'яті у молодого покоління, патріотизму, толерантності, бажання гідно презентувати історію, культуру та духовність рідної землі, відповідальності за її майбутнє, формування вміння організувати власну програму культурного відпочинку, залучення молоді до пошуково- дослідницької й виховної роботи, а також поглиблення вивчення в загальноосвітніх навчальних закладах культурної спадщини, зокрема активізація дослідження історії часів хрещення Київської Русі, заснування та створення Софійського собору, його ролі в духовному, культурному та політичному житті Української держави.

^ 3. Організація та проведення конкурсу

3.1. Співорганізаторами Конкурсу є: Національний заповідник «Софія Київська», Харківська обласна та Василівська районна громадські організації «Вірменське товариство культурних зв'язків «АОКС», Міжнародна благодійна організація «Міжнародний центр сприяння реорганізації системи охорони здоров'я в Україні». Конкурс проводиться за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та за сприяння Посольства Республіки Вірменія в Україні і Центру «Параджанов-АРТ».

До участі в організації та проведенні Конкурсу залучаються:

 • Національна спілка письменників України;

 • Інститут літератури НАН України.

 1. Конкурс проводиться протягом року.

 2. Підбиття підсумків проводиться з 7 квітня до 7 липня 2010 року в два етапи:

 • аналітична група організаційного комітету систематизує матеріали для роботи журі;

 • журі Конкурсу підбиває підсумки та визначає переможців.

 1. Для проведення Конкурсу утворюються організаційний комітет та журі Конкурсу.

 2. Персональний склад оргкомітету та журі Конкурсу затверджується на спільному засіданні уповноважених представників організацій- засновників Конкурсу.

 3. До участі в Конкурсі запрошуються учні 9-11 класів загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів, молодь віком до 21 року - громадяни України та інших держав, які виявили бажання взяти участь у ньому. Конкурс проводиться як творче змагання юнацтва та молоді, яка має певний рівень знань з історії, літератури, краєзнавства, етнографії України.

 4. На Конкурс приймаються роботи, виконані українською мовою.

 5. Роботи, подані на Конкурс, не повертаються.

 6. Конкурсна робота може бути подана у формі розповіді, звіту, наукової роботи, колективного проекту тощо.

 7. Конкурс проводиться у двох номінаціях:

 • «Софія Київська як феномен духовної культури та унікальне істориком мистецьке джерело»;

 • «Хрестителі України-Русі - рівноапостольний князь Володимир та його дружина - візантійська царівна Лнна».

При оцінюванні перевага надаватиметься самостійним дослідженням, у яких поряд з інформацією про історію, архітектуру, монументальний живопис та графіті Софії Київської, а також про маловідомі факти життя й індивідуальні риси членів княжої родини у формі художньо-публіцистичного, науково-популярного твору, наукового дослідження, есе тощо, будуть представлені особисті враження, спостереження та висновки автора роботи щодо цього доленосного етапу в становленні християнства як державної релігії в Київській Русі.

3.13. У роботи додатково можуть бути вміщені ілюстрації, фотоматеріали, аплікації, колажі, комп'ютерна графіка, малюнки, іконопис, ліпнина, віскографія, флористика тощо. З творчих додатків до робіт оргкомітетом буде сформовано виставку, присвячену історії заснування та розвитку Софійського собору, експозиція якої відображатиме сприйняття молодшим поколінням наших часів ролі та індивідуальних рис княжого подружжя хрестителів України-Русі. Виставка буде експонуватись в усіх регіонах України під час урочистостей з нагородження лауреатів та, за запрошенням, - в зацікавлених країнах (зокрема - в Міністерстві діаспори Республіки Вірменія, у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Французькій Республіці).

3.14. Державний комітет телебачення та радіомовлення України сприятиме в організації та забезпеченні висвітлення в засобах масової інформації презентацій, церемоній урочистого нагородження переможців та лауреатів Конкурсу.

^ 4. Нагородження переможців Конкурсу

 1. Журі Конкурсу визначає по 3 переможці в кожній номінації у двох вікових категоріях: 15-17 та 18-21 рік.

Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та цінними подарунками.

 1. Лауреати Конкурсу нагороджуються дипломами установ- організаторів Конкурсу та сувенірами.

 2. Кращі роботи будуть надруковані в освітянських виданнях.

 3. Урочиста церемонія нагородження переможців та лауреатів Конкурсу відбудеться 17 вересня в Хлібні Софійського собору під час зустрічі з видатними діячами української культури.

 4. Кращі твори будуть опубліковані на сайті Рагаjапоу-art.com, а їх автори, керівники або консультанти запрошуються до участі в усіх проектах Центру «Параджанов-АРТ». Творчі додатки до робіт будуть передані в постійно діючу експозицію Центру «Параджанов-АРТ».

 5. Роботи приймаються до 7 квітня 2011 року за адресою: 01042, м. Київ, вул. Чигоріна, 59, кімн. 17, МБО «Міжнародний центр сприяння реорганізації системи охорони здоров'я України»; тел.: (044) 529 04 90, (097) 484 5801, (093) 488 5854, Е-шаіl: рагаjапоу-аrt@уаndех.ru.

 6. У супровідних документах необхідно чітко вказати тему та номінацію роботи, прізвище, ім'я та по батькові учасника й керівника, дату народження, повну домашню адресу, назву навчального закладу, клас (курс), місце роботи, контактні телефони та електронні адреси.

Схожі:

Положення про всеукраїнський історико-літературний конкурс «хрестителі київської русі. Тисячоріччю заснування софії київської присвячується» iconТема держава І право київської русі (7 початок 12 ст.)
Утворення, розвиток І занепад Київської Русі. Руська земля. Норманська теорія походження Київської Русі
Положення про всеукраїнський історико-літературний конкурс «хрестителі київської русі. Тисячоріччю заснування софії київської присвячується» iconКультура київської русі
Мета: з’ясувати витоки культурного процесу Київської Русі; визначити вплив запровадження християнства на розвиток культури Київської...
Положення про всеукраїнський історико-літературний конкурс «хрестителі київської русі. Тисячоріччю заснування софії київської присвячується» iconПоложення про ІІІ всеукраїнський конкурс «Творчий учитель обдарований учень» Загальні положення
Всеукраїнський конкурс «Творчий учитель – обдарований учень» (далі конкурс) – масовий захід за участю педагогів загальноосвітніх,...
Положення про всеукраїнський історико-літературний конкурс «хрестителі київської русі. Тисячоріччю заснування софії київської присвячується» iconПоложення (додаток ) про проведення конкурсу. В. о ректора В. М. Довбня Вошкіна І. А. 72-27-93 Додаток положення про Всеукраїнський конкурс обдарованої молоді та її наставників „Первоцвіт загальні положення
Повідомляємо, що на виконання листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 05. 09. 2012 №1/9-623 «Про Всеукраїнський...
Положення про всеукраїнський історико-літературний конкурс «хрестителі київської русі. Тисячоріччю заснування софії київської присвячується» iconТема культура київської русі
На цих землях упродовж століть утворюються умови для накопичення культурних цінностей
Положення про всеукраїнський історико-літературний конкурс «хрестителі київської русі. Тисячоріччю заснування софії київської присвячується» iconПитання для іспиту з політології
Політичні погляди в Росії та в Україні (Від Київської Русі до початку ХVII століття )
Положення про всеукраїнський історико-літературний конкурс «хрестителі київської русі. Тисячоріччю заснування софії київської присвячується» iconПоложення про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, затвердженого. Джерела
Указу Президента України від 30 вересня 2010 року №928 «Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді...
Положення про всеукраїнський історико-літературний конкурс «хрестителі київської русі. Тисячоріччю заснування софії київської присвячується» iconПроблемний семінар-практикум
Головне управління освіти І науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Положення про всеукраїнський історико-літературний конкурс «хрестителі київської русі. Тисячоріччю заснування софії київської присвячується» iconПро проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2012»
«Про всеукраїнський конкурс «Учитель року», Положення про всеукраїнський конкурс «Учитель року», затвердженого постановою Кабінету...
Положення про всеукраїнський історико-літературний конкурс «хрестителі київської русі. Тисячоріччю заснування софії київської присвячується» iconМіністерство освіти і науки, молоді та спорту України Головне управління освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної
Головне управління освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи