Зарубіжна література icon

Зарубіжна література
Скачати 43.47 Kb.
НазваЗарубіжна література
Дата28.09.2012
Розмір43.47 Kb.
ТипДокументи

Зарубіжна література

Одним з основних компонентів допрофільної та профільної підготовки є курси за вибором і факультативи. Програми курсів за вибором та факультативів, рекомендованих Міністерством освіти і науки України, розміщено у збірниках:

  • Зарубіжна література: Програми спецкурсів та факультативів / Упоряд.: Ю. Ковбасенко та ін. – К.: Шкільний світ, 2007. – 128 с.

  • Зарубіжна література. Збірник програм факультативних курсів для 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів / Упоряд.: Ю. Ковбасенко, В. Федоренко, Н. Жданова // Зарубіжна література. – число 1-3 (545-547) січень 2008.

Їх підготовлено з урахуванням актуальних завдань філологічної освіти молодих поколінь та профільної підготовки учнів середньої школи, сучасного стану літературознавства та супровідних і допоміжних дисциплін, потреб і запитів школярів, кола їхніх зацікавлень та інтересів, а також узвичаєних форм підготовки фахівців філологічної спеціалізації. На сьогодні схвалення до використання в навчальному процесі мають такі програми:

 • ^ Основи теорії літератури – програма спеціального курсу для 10-11 класів філологічного профілю (автор Н.В.Невінчана). Курс покликаний забезпечити засвоєння школярами головних категорій і понять літературознавства, концептуального осмислення ними суті, змісту, форми, функцій явищ художньої літератури та літературознавчих понять, вироблення вмінь аналізувати й характеризувати художній твір зі змістового й формального погляду, підготувати їх до теоретичного сприймання, осмислення, оцінювання й відображення явищ літератури, осягнення літературного процесу як цілісного потоку подій та явищ.

 • ^ Основи поетичної творчості – програма факультативного курсу для 10-11 класів філологічного профілю загальноосвітніх навчальних закладів (автор Л.В.Перенчук). Програма знайомитиме школярів із системою віршування в українській та світовій літературній традиції і з особливостями форми поетичного твору, сприятиме виробленню в них умінь здійснювати різноаспектний аналіз поетичного твору, створюватиме належні умови для реалізації їхніх здібностей у царині поетичної творчості.

 • ^ Аналіз ліричного твору – програма факультативного курсу для 8-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (автор А.В.Ткач). Курс покликаний допомогти учням ґрунтовно й усебічно зрозуміти технологію поетичного мистецтва, поглиблено засвоїти закони версифікації, реалізувати власні літературні здібності.

 • ^ Сонет в історії української та світової літератури – програма факультативного курсу для 10 (11) класів філологічного профілю загальноосвітніх навчальних закладів (автор В.Л.Федоренко). Програма сприятиме глибшому ознайомленню школярів із сонетом, особливостями його змісту й форми, історією цього популярного поетичного жанру у світовому та українському письменстві, на прикладі найцікавіших зразків знайомитиме з вершинними здобутками цього жанру.

 • ^ Американська література – програма факультативного курсу для 10-11 класів філологічного профілю загальноосвітніх навчальних закладів (автор Т.Н.Денисова). Програма даватиме змогу глибше ознайомитися з літературним процесом у США від його першопочатків до сьогодення, найвизначнішими явищами американської літератури та її чільними представниками й дослідниками.

 • ^ Французька література – програма факультативного курсу для 9-11 класів універсального профілю загальноосвітніх навчальних закладів (автори Т.Д.Гнаткович та ін.). Головне призначення програми – ознайомлення школярів із особливостями становлення та розвитку французької літератури та культури, її головними персоналіями та їхніми найвагомішими здобутками.

 • ^ Література німецькомовних країн – програма факультативного курсу для 10-11 класів філологічного профілю загальноосвітніх навчальних закладів (автор Д.С.Куркіна). Програма знайомить школярів із особливостями перебігу літературного процесу в Німеччині та Австрії, із чільними постатями та вершинними здобутками німецької та австрійської літератур, контекстом історії та культури в цих країнах.

 • ^ Міф і міфологічна література ХХ століття – програма факультативного курсу для 11 класів філологічного профілю загальноосвітніх навчальних закладів (автор О.В.Козюра). Програма покликана ознайомити школярів філологічної спеціалізації з головними рисами та виявами міфологічного мислення та його рефлексіями у світовому письменстві.

 • ^ Літературні премії світу – програма факультативного курсу для 11 класів філологічного профілю загальноосвітніх навчальних закладів (автор О.І.Скобельська). Головна мета реалізації програми – дати учням поглиблене уявлення про все розмаїття преміальних відзначень для літераторів України і світу, ознайомити з чільними представниками світового письменства, які мали такі відзначення, їхнім життєвим та творчим шляхом.

 • ^ Творчість Вільяма Шекспіра – програма факультативного курсу для 11 класів філологічного профілю загальноосвітніх навчальних закладів (автори Н.М.Торкут, І.А.Хроменко та ін.), її призначення – поглиблене вивчення школярами філологічної спеціалізації життєвого і творчого шляху класика англійської літератури, ознайомлення із його головними поетичними та драматургічними утворами.

З метою розвитку творчої особистості, формування естетичної свідомості школярів, моральності, збагачення їх внутрішнього світу, рекомендуємо ввести у регіональний компонент варіативної складової на 2010/2011 н.р. такі спецкурси та факультативи:

 1. «Шедеври світової літератури» для 5-9 класів (О.М. Гонтюк, вчитель зарубіжної літератури Оселівського ЗНЗ І-ІІ ст. Кельменецького району).

 2. «Світ дитинства та моральні цінності в літературі» для 6 класу (Т.А. Мірча, вчитель зарубіжної літератури ЗОШ І-ІІІ ст. с.Зелена Кельменецького району).

 3. «Антична література» для 8 класу (О.І. Воронюк, вчитель зарубіжної літератури Горошовецького НВК Заставнівського району).

 4. «Теорія і партика виразного читання» для 8-9 класів (Т.І. Гулей, вчитель зарубіжної літератури Юрковецької ЗОШ І-ІІІ ст. Заставнівського району).

 5. «Література ХVІІ ст. (бароко класицизм)» для 9 класу (С.Ю. Ташина, вчитель зарубіжної літератури Звенячинського НВК Заставнівського району).

 6. «Україна в житті та творчості зарубіжних письменників» для 9-11 класів (С.О. Раренко, вчитель зарубіжної літератури ЗНЗ І-ІІІ ст. смт. Кельменці).

 7. «Основи теорії літератури» для 10-11 класів (Л.І. Мойсюк, вчитель зарубіжної літератури Берегометської гімназії Вижницького району).

 8. «Зарубіжна література крізь призму психології» для 10 класу (Л.І. Струцька, вчитель зарубіжної літератури ЗНЗ І-ІІІ ст. смт. Кельменці).

 9. «Реалізм у світовій літературі та живописі ХІХ століття» для 10 класу (Н.С. Боднар, вчитель зарубіжної літератури Клішковецької гімназії Хотинського району).

Схожі:

Зарубіжна література iconЗарубіжна література
Зарубіжна література. 5-12 кла­си. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів / Автори: Ю.І. Ковбасенко, Г. М. Гребницький,...
Зарубіжна література iconМетодичні вказівки з дисципліни «Зарубіжна література»
Суми Сумський державний університет 2011 Методичні вказівки з дисципліни «Зарубіжна література» до практичних і самостійних робіт...
Зарубіжна література iconРобоча програма навчальної дисципліни українська І зарубіжна література
Програма навчальної дисципліни та робоча програма навчальної дисципліни «Українська І зарубіжна література» для студентів-іноземців...
Зарубіжна література iconІсторія зарубіжної літератури
Українська мова та література (5-Р)”, Українська мова та література, англійська мова та зарубіжна література (у –а)
Зарубіжна література iconМетодичні вказівки з дисципліни «Зарубіжна література» до практичних І самостійних робіт (теми: «Романтизм», «Реалізм») для студентів спеціальності «Журналістика»
Суми Сумський державний університет 2011 Методичні вказівки з дисципліни «Зарубіжна література» до практичних І самостійних робіт...
Зарубіжна література iconПерекладач: Євген Попович
Джерело: з книги: Зарубіжна література: Посібник-хрестоматія. 11 клас. Донецьк: тов вкф «бао», 2003
Зарубіжна література iconПерекладач: Григорій Кочур
Джерело: з книги: Зарубіжна література. Хрестоматія для 8 кл./Упорядник Скрипник В. М. Донецьк: вкф "бао", 2000. 668 с
Зарубіжна література icon9 клас Зарубіжна література. 5–12 кла­си. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
К. Таранік – Ткачук, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти мону, кандидат педагогічних наук
Зарубіжна література iconЧисельність співробітників кафедри 35
Львова Н. Л. Вивчення фоносемантичних зв'язків у текстах з позитивною та негативною конотацією // Studia Germanica Et Romanica: Іноземні...
Зарубіжна література iconЗарубіжна література
Не менш важливим залишається питання якісної фахової підготовки вчителя, його вміння пролонговано визначити пріоритети предмета в...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи