Інформація про роботу інструктивно-методичного семінару керівників психологічних служб міст та районів області 13 серпня 2009 року icon

Інформація про роботу інструктивно-методичного семінару керівників психологічних служб міст та районів області 13 серпня 2009 року
Скачати 55.97 Kb.
НазваІнформація про роботу інструктивно-методичного семінару керівників психологічних служб міст та районів області 13 серпня 2009 року
Дата28.09.2012
Розмір55.97 Kb.
ТипІнформація

Інформація про роботу інструктивно-методичного семінару керівників психологічних служб міст та районів області


13 серпня 2009 року Науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи в Обласнім інституті післядипломної педагогічної освіти зібрав керівників психологічних служб міст та районів Чернівецької області на інструктивно-методичний семінар за темою: «Організація психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронату навчально-виховного процесу освітніх закладів у 2009/2010 н.р.».

Розпочав роботу семінару ^ Сахновський Олександр Євгенович, заступник директора ЧОІППО з наукової роботи, який відзначив важливу роль психологічної служби системи освіти у забезпеченні готовності педагога до використання сучасних педагогічних технологій.

Про внесення змін до Положення про психологічну службу системи освіти України (додаток 1) - наказ МОНУ від 02.07.2009 № 616 (додаток 2) повідомила завідувач Науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи Романовська Діана Дорімедонтівна. Вона відзначила головні завдання та пріоритетні напрямки діяльності практичних психологів закладів освіти Чернівецької області у 2009/2010 н.р. – виконання рішення колегії міністерства освіти і науки України з питання «Про стан та подальший розвиток психологічної служби системи освіти України». У формі презентації (додаток 3) було представлено моніторинг якості психологічного супроводу освітніх закладів області.

Методисти НМЦППСР звернули увагу керівників психологічних служб на проблемні моменти поданих аналітично-статистичних звітів діяльності психологічних служб районів і надали узагальнену інформацію про аналітично-статистичний звіт обласного науково-методичного центру психологічної служби Чернівецької області у 2008/2009 н.р.

^ Драпака Андрій Васильович,

методист-психолог МЦППСР, говорив про розвиток творчого потенціалу особистості в шкільному середовищі і надав методичні рекомендації ОНМЦППСР працівникам психологічної служби, педагогам навчальних закладів для стимулювання та виховання креативності в школі

Про організацію роботи психологічної служби в освітніх закладах та роль практичних психологів в командоутворенні педколективу, співпрацю з адміністрацією і педагогами, психологічний супровід процесу атестації педагогічних працівників йшлося в доповіді Куцак Ірини Миколаївни, методиста-психолога НМЦППСР.

^ Коміссарова Тамара Аркадіївна, методист з соціальної педагогіки НМЦППСР, розкрила завдання психологічної служби щодо організації профілактики правопорушень та злочинності у закладах освіти і наголосила про важливість співпраці та партнерства соціальних педагогів, методистів РМК з державними та недержавними соціальними службами.

В творчих групах актуалізував тему: «Психологічний супровід виховання у дітей та молоді цілісної системи цінностей і духовних пріоритетів» Драпака Андрій Васильович. Робота відбувалась за схемою: актуалізація проблеми; постановка мети та завдань роботи психологічної служби освітнього закладу; заходи, що допоможуть досягнути мети та виконати поставлені завдання; психологічні методи та методики; опис очікуваних результатів.

Підсумовуючи результати семінару ^ Романовська Діана Дорімедонтівна визначила перспективи розвитку Німецько-Українського проекту «Підвищення кваліфікації вчителів з теми ВІЛ/СНІДу (терміни); підготовку до обласного семінару керівників районних (міських) психологічних служб, практичних психологів та соціальних педагогів з проблеми «Правове виховання в роботі працівника психологічної служби з різними категоріями дітей» (на базі закладів освіти Кіцманського району - грудень 2009 року) та атестації практичних психологів у 2009/2010 н.р. і подякувала за плідну творчу працю керівникам психологічних служб районів (міст області):

^ Головіній Наталі Миколаївні, завідувачу НМЦППСР м. Чернівців, Гончаровій Аллі Орестівні, Макаревич Оксані Василівні – методистам-психологам НМЦППСР м. Чернівців; Божескул Наталі Іванівні – методисту-психологу відділу освіти Новодністровської міської ради; Аксентій Ларисі Степанівні – методисту-психологу відділу освіти Герцаївської райдержадміністрації; Бобик Світлані Михайлівні – методисту-психологу відділу освіти Хотинської райдержадміністрації; Глігор Тетяні Калинівні – методисту-психологу відділу освіти Новоселицької райдержадміністрації; Гончарюк Ірині Дмитрівні – методисту-психологу відділу освіти Путильської райдержадміністрації; Євлампієвій Наталі Станіславівні – методисту-психологу відділу освіти Сокирянської райдержадміністрації; Колесник Альоні Іванівні – методисту-психологу відділу освіти Глибоцької райдержадміністрації, Лопанчук Жанні Олексіївні - методисту-психологу відділу освіти Кельменецької райдержадміністрації; Ніколаєвій Людмилі Опанасівні – методисту-психологу відділу освіти Кіцманської райдержадміністрації; Реус Оксані Степанівні – методисту-психологу відділу освіти Сторожинецького райдержадміністрації; Семенко Юлії Вікторівні – методисту відділу освіти Заставнівського райдержадміністрації; Семенчук Надії Василівні - методисту-психологу ПТНЗ м. Чернівців; Починок Світлані Емануїлівні – методисту-психологу відділу освіти Вижницької райдержадміністрації.


підготувала ^ Куцак І.М., методист-психолог НМЦППСР

Інформація про роботу інструктивно-методичного семінару методистів райметодкабінетів та керівників районних методичних об’єднань вчителів етики міст та районів області

13 серпня 2009 року на базі Чернівецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся інструктивно-методичний семінар, у роботі якого взяли участь методисти РМК та керівники районних методичних об’єднань вчителів етики управлінь та відділів освіти міських рад та райдержадміністрацій.

Організували семінар фахівці науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Чернівецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти згідно плану роботи на 2009 рік.

Розпочала роботу семінару заступник директора ЧОІППО з навчально-виховної роботи ^ Палійчук Надія Йосипівна, яка зазначила безумовну важливість формування всебічно розвиненої, духовно і морально зрілої особистості та намітила стратегічні орієнтири на майбутнє для досягнення спільної мети.

Керівник обласної психологічної служби ^ Романовська Діана Дорімедонтівна визначила нагальні завдання роботи семінару, виділила психологічну складову вивчення курсів морально-духовного спрямування, визначила мету, методологічні основи та основні принципи вивчення даних курсів в освітньому закладі. Детально зупинилася на взаємодії загальноосвітніх навчальних закладів із батьками у вирішенні питань морально-духовного спрямування.

Методист-психолог НМЦППіСР ^ Драпака Андрій Васильович продемонстрував практичне використання інтерактивних технологій навчання для підвищення мотивації учнів та стимулювання інтересу до предмету застосувавши ігровий метод на прикладі стимулюючої гри «Човен».

З доповіддю на тему “Про стан запровадження курсу «Християнська етика» в загальноосвітніх навчальних закладах Чернівецької області доцент кафедри дидактичних технологій та психологічного забезпечення освіти Білогорка Михайло Васильович. У своїй доповіді він зробив акцент на важливості даного курсу, на відмінності предмету «Християнська етика» від предметів релігіезнавчого спрямування та нормативно-правовій базі.

^ Равлюк Любомир Романович, методист ЧОІППО, у своєму виступі висвітлив основні моменти впровадження нового курсу «Художня культура» для учнів 9 – 12 класів загальноосвітніх навчальних закладах, у якому звернув увагу на основні завдання та методи викладання даного курсу, календарно-тематичне планування уроків та нормативно-правову базу впровадження даного курсу.

На необхідності впровадження у навчально-виховний процес Американсько-Українського міжнародного шкільного проекту «Майбутнє починається сьогодні» в загальноосвітні навчальні заклади області наголосила методист з соціальної педагогіки Комісарова Тамара Аркадіївна.

Під час підведення підсумків семінару були обговорені проблеми, щодо впровадження нових курсів у навчально-виховний процес та шляхи їх вирішення.


підготувала Коміссарова Т.А., методист з соціальної педагогіки НМЦППСР

Схожі:

Інформація про роботу інструктивно-методичного семінару керівників психологічних служб міст та районів області 13 серпня 2009 року icon«Організація психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронату навчально-виховного процесу у 2010-2011 н р.»
У понеділок, 16. 08. 201р., на базі Чернівецького оіппо відбувся інструктивно – методичний семінар керівників психологічних служб...
Інформація про роботу інструктивно-методичного семінару керівників психологічних служб міст та районів області 13 серпня 2009 року iconПро проведення інструктивно-методичного семінару
Чернівецької спеціальної школи №3 проведено інструктивно-методичний семінар із заступниками директорів шкіл-інтернатів області з...
Інформація про роботу інструктивно-методичного семінару керівників психологічних служб міст та районів області 13 серпня 2009 року icon25 серпня 2011 року на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області було проведено інструктивно-методичну нараду-семінар методистів
Чернівецької області було проведено інструктивно-методичну нараду-семінар методистів бібліотечних фондів та керівників районних (міських)...
Інформація про роботу інструктивно-методичного семінару керівників психологічних служб міст та районів області 13 серпня 2009 року iconМетодичні рекомендації щодо проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних навчальних закладів системи освіти Чернівецької області
У огляді-конкурсі приймають участь працівники психологічних служб, які працюють в дошкільних навчальних закладах області та представляють...
Інформація про роботу інструктивно-методичного семінару керівників психологічних служб міст та районів області 13 серпня 2009 року iconІнформація щодо біржової торгівлі області. Інформація подається в розрізі основних видів економічної діяльності підприємств, міст та районів області, по основних товарних групах. Матеріали наведені у табличному вигляді та графічному зображенні
Управління статистики торгівлі Головного управління статистики у Сумській області пропонує Вашій увазі чергове видання збірника “Оптова...
Інформація про роботу інструктивно-методичного семінару керівників психологічних служб міст та районів області 13 серпня 2009 року iconІнформація про І етап заочної олімпіади з математики у 2008/2009 н р
Протягом жовтня-листопада проводився І тур заочної олімпіади з математики, в якій прийняли участь учні різних знз всіх районів та...
Інформація про роботу інструктивно-методичного семінару керівників психологічних служб міст та районів області 13 серпня 2009 року iconІнформація про проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики у 2011/2012 н р. 10 грудня
Знз районів І міст області було проведено ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з фізики
Інформація про роботу інструктивно-методичного семінару керівників психологічних служб міст та районів області 13 серпня 2009 року iconВ середу, 23 грудня 2009року, на базі м
Кіцмань відбувся обласний семінар керівників районних (міських) психологічних служб, практичних психологів та соціальних педагогів...
Інформація про роботу інструктивно-методичного семінару керівників психологічних служб міст та районів області 13 серпня 2009 року iconІнформаційний лист Згідно плану роботи інституту 29 жовтня 2009 року буде проведена обласна науково-практична конференція «Модернізація методики та системи навчання в галузі природничо-математичних дисциплін»
До участі у конференції запрошуються методисти, вчителі природничих дисциплін (по 5 педагогів від районів, міст області)
Інформація про роботу інструктивно-методичного семінару керівників психологічних служб міст та районів області 13 серпня 2009 року iconНаказ №69 Про підсумки проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2011»
Чернівцях проведено ІІ тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2011» у номінаціях: «Початкові класи», «Світова література»,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи