Поради координатора обласної ради дітей Алгоритм створення ініціативної групи icon

Поради координатора обласної ради дітей Алгоритм створення ініціативної групи
Скачати 75.81 Kb.
НазваПоради координатора обласної ради дітей Алгоритм створення ініціативної групи
Дата28.09.2012
Розмір75.81 Kb.
ТипДокументи


Поради координатора

обласної ради дітей


Алгоритм створення ініціативної групи:

(для координатора, методиста)


 1. Проаналізуйте можливості, вміння, риси характеру та інше своїх вихованців,

 2. підлітків з якими ви постійно працюєте і яких ви добре знаєте. Виділіть серед них 3-4 особи і розпочніть з ними невимушену розмову про стан та дієвість вашого органу самоврядування або взагалі про його наявність. Підведіть до того, щоб діти самі запропонували створити чи реформувати існуючий Парламент, учком чи інше.

 3. Дайте їм завдання продумати мету та завдання, які повинен вирішити цей орган самоврядування і призначте дату, місце і час зустрічі на якій ви з ними все і обговорите.

 4. Під час зустрічі запропонуйте їм по черзі висловити всі свої думки. Після кожного виступу, дайте можливість усім поставити розповідачу свої питання. Потім, відмітивши найцікавіші і найконструктивніші ідеї, самі поставте кілька запитань, які підведуть дитину до розуміння своїх помилок і неточностей.

 5. Обговоріть з ними алгоритм створення ініціативної групи (краще мати надрукований варіант або запропонувати їм його записати). Познайомте їх із методикою проведення “Мозкової атаки”, ”Прес атаки”, ділової гри “Захист проектів”, підведення підсумків у формі ”Перехідного мікрофона” та допоможіть підготуватися до виступів, продумати мотивацію для своїх однолітків. Головне, націльте їх на простоту, доброзичливість у спілкуванні та чіткість і ясність у формулюванні своїх ідей та думок.

 6. Тепер наберіться терпіння і дайте попрацювати самим дітям. Періодично цікавтеся їх успіхами і кроками вперед, запропонуйте їм свою підтримку і присутність на їх зустрічах не у ролі педагога, а для моральної підтримки і, при необхідності, певної методичної допомоги чи поради.

 7. Проаналізуйте разом з ними їх успіхи і невдачі. Краще, коли це, спочатку, вони зроблять самі (кожен за себе, потім свої враження від роботи товаришів, пропозиції як можна виконати ту чи іншу ділянку роботи краще), а вам залишиться сказати те, про що не було сказано і підвести загальний підсумок роботи дітей, відзначити ще раз найуспішніші моменти.

 8. Проводити дану роботу потрібно систематично, крок за кроком, рухаючись вперед, поступово утверджуючи впевненість у собі дітей з якими почали працювати на початку і залучаючи нових.


Алгоритм створення Ініціативної групи:

(для учнівської молоді)


 1. Поділіться своєю ідеєю з найближчими друзями (3-4 особи) і проаналізуйте їх ставлення до даного питання.

 2. Якщо їм сподобалась ваша ідея, кожен з присутніх повинен проаналізувати захоплення та риси характеру своїх знайомих. Далі обговоріть всі запропоновані кандидатури і визначте дату, місце і час наступної зустрічі, на яку вже будуть запрошені визначені вами люди. Проаналізуйте їх психологічну сумісність.

 3. Загальна кількість ініціативної групи не повинна перебільшувати 10-15 осіб.

 4. Ваша підготовка до зустрічі:

 • продумайте мету і бажаний результат реалізації вашої ідеї;

 • продумайте мотивацію участі у вашому проекті для запрошених людей (чим запропонована діяльність для них цікава і корисна);

 • розподіліть між собою підтеми подачі вашої інформації і визначте приблизний час за який ви повинні будете провести дану розмову;

 • продумайте про позитивний психологічний клімат під час зустрічі (ділова чи дружня обстановка, можливість і необхідність чаю чи кави, розміщення присутніх у кімнаті, необхідні додаткові інформаційні матеріали тощо).
 1. Проведіть зустріч впевнено, чітко формулюючи і аргументуючи свої думки. Можна підтвердити свої слова відповідними інформаційними матеріалами (статтями з періодичних видань, інформацією з Internet та ін.).

 2. Дайте можливість висловитися усім присутнім. Доцільною і цікавою формою ведення обговорення є “Мозкова атака”, “Прес атака” та “Захист проекту”.

 3. Запам’ятайте, що дана зустріч не передбачає складання плану дій. Вона ставить за мету зацікавити нових людей своєю ідеєю, запалити їх на обдумування і пошук шляхів її реалізації. Для цього їм потрібен певний час, дайте його своїм товаришам і вони повернуться до вас із більш цікавими пропозиціями, ніж, якби ви почали планування на даній зустрічі.

 4. Обов’язково підведіть підсумок вашої розмови. Але краще, якщо це зроблять самі учасники. Запропонуйте їм висловитись, використовуючи метод “Перехідний мікрофон”. А вже остаточне резюме – за ведучим.

 5. Призначте дату, місце і час наступного зібрання, оголосіть його тему: “ Шляхи вивчення реального стану дитячого самоврядування в школах, місті, районі чи області. Можливі форми залучення до своєї діяльності дітей, молоді та дорослих”.
^

Алгоритм діяльності ініціативної групи

 1. Проведіть опитування серед дітей та дорослих на тему: ”Дитяче самоврядування у нашому закладі, місті, районі, області”. Для цього:

 • продумайте і складіть кілька різних анкет та тестів як для дітей, так і для дорослих (вчителів, батьків та ін.);

 • проведіть ряд диспутів, дискусій, круглих столів та інших форм роботи на тему “Чи відповідає існуючий нині учком, парламент, учнівська Рада чи інше своїй назві – орган самоврядування?”.

 1. Така робота повинна пройти: якщо мова йде про створення Шкільного парламенту по класах і закінчитися загальношкільною розмовою представників класів. Якщо ж мова йде про місто, район чи область, то відповідно – по школах чи районах і закінчитися зустріччю представників шкіл у районі чи представників районів в області. Звичайно, робити це у межах району чи області важче, але реально.

 • Спочатку своєю ініціативною групою продумайте перелік питань та прикладів ситуацій, використовуючи які на своїх дискусіях, підлітки на місцях зможуть реально оцінити стан свого самоврядування.

 • Передайте у школи чи райони бланки анкет та тестів.
 1. Для того, щоб передати дані матеріали у школи чи райони і пояснити методику роботи з ними, необхідно організувати зустріч на рівні району чи області з активними підлітками-представниками певних регіонів та провести з ними круглий стіл та дискусію на дану тематику, ведення якої вони можуть використати як зразок даної роботи на місцях. Найпростіше це зробити через міські та районні позашкільні заклади або інші дитячо-юнацькі та молодіжні об’єднання.
 1. Саме тут ніяк не обійтися без допомоги дорослих, які через свої зв’язки (відділи освіти, управління у справах сім’ї та молоді, служби у справах неповнолітніх, позашкільні заклади та інше) допоможуть зібрати зацікавлених даною ідеєю дітей.
 1. На дану зустріч мають прибути діти та дорослі, яких цікавить дане питання (методисти, заступники директорів з виховної роботи шкіл чи позашкільних закладів, педагоги-організатори, координатори дитячих організацій та ін.).
 1. Після довгих дискусій та обговорень, нарешті, всі остаточно вирішили, що роботу теперішнього органу самоврядування потрібно реорганізовувати. Але питання „Як побудувати свою діяльність, аби робота новоствореної структури була реальною, цікавою і корисною для всіх?” питання теж потрібно винести на загальне обговорення, але спочатку над ним потрібно попрацювати ініціативній групі.


Засідання ініціативної групи

(Алгоритм діяльності для учнівської молоді з допомогою координатора)

 1. ^

  Проаналізуйте пропозиції та зауваження дітей і дорослих щодо діяльності попереднього органу самоврядування .


 2. Відберіть ті, в яких мова йде про побудову та напрями діяльності вашої дитячої чи молодіжної влади.

 3. Випишіть на папір всі запропоновані напрями роботи.

 4. Розділіться на кілька мікрогруп.

 5. Обговоріть можливу структуру вашого парламенту.


План обговорення у мікрогрупах.


 • Обговоріть кожен з напрямів діяльності, вишикуйте їх у порядку пріоритетності для вашого колективу.

 • Визначте кількість і назви необхідних для повноцінної діяльності робочих комісій, виходячи із складеного попередньо списку, їх поле діяльності та завдання.

 • Продумайте кількість заступників голови парламенту та їх функціонал (напрями роботи, за які вони відповідатимуть). Аргументуйте свої пропозиції.

 • Обговоріть, хто може входити до складу парламенту (первинні організації, дитячі чи молодіжні громадські організації, засоби масової інформації, прес-центри та ін.).

 • Зобразіть графічно структуру вашого парламенту. Поясніть її.

 • Визначтеся з питанням про кількість сесій та кількість засідань Ради лідерів (можлива інша назва) на рік, місце їх проведення.

 • Виберіть людину, яка презентуватиме ваш проект.
 1. Тепер прослухайте проекти кожної мікрогрупи, використовуючи метод “Захист проектів”.

 2. Відберіть кілька найцікавіших і винесіть їх на загальне обговорення.

 3. Паралельно з цією роботою частина ініціативної групи працює над створенням Статуту парламенту. Наступне засідання вони готують на тему: “Статут парламенту дітей.” І вносять до проекту Статуту пропозиції щодо кількості заступників голови, кількості комісій, їх назв, затверджених Загальними зборами.

 4. Інша група працює над виробленням Положення про вибори керівного складу.

Для того, щоб вашу ідею реалізовували якнайбільша кількість дітей чи молоді, їх потрібно починати залучати до діяльності вже на перших етапах створення парламенту. Нехай кожен відчує і свій вклад у формуванні власного органу самоврядування. А зробити це можна таким чином:

 • Проведення анкетування. Питання анкет побудовані на основі варіантів проектів.

 • Збори представників місцевих (шкільних, районних чи міських органів дитячого чи молодіжного самоврядування, громадських організацій та дитячих чи молодіжних ЗМІ) та їх координаторів, на яких необхідно провести захист запропонованих проектів, обговорити та вибрати найоптимальніший варіант.

 • Організація акції “Скринька цікавих думок і пропозицій”.
 1. Настав час приймати рішення “Про створення парламенту дітей (певного регіону)”. Це рішення приймається відкритим голосуванням на Загальних зборах представників організацій, які входитимуть до складу парламенту після обговорення та прийняття Статуту. Його проект може обговорюватись тут же або під час наступної зустрічі (відповідно до можливостей і певних умов).

 2. Можливий варіант, коли проект Статуту попередньо розглядається на місцях, а на даних зборах представники тільки висловлюють свої думки, вносять зміни та пропозиції. Такий варіант прискорює роботу й економить час, але потребує виготовлення та розповсюдження певної кількості проектів для попереднього розгляду на місцях.

Таким чином, у вас відбуваються Загальні збори представників… , на яких:

 • обговорюється і затверджується Статут органу дитячого самоврядування;

 • обговорюється і затверджується Положення про вибори керівного складу;

 • обирається і затверджується Центральна виборча комісія, яка буде займатися організацією і проведенням виборчої кампанії;

 • відкритим голосуванням приймається один із поданих проектів моделі та структур органу самоврядування дітей;

 • визначається кількість необхідних для роботи заступників голови парламенту.

Схожі:

Поради координатора обласної ради дітей Алгоритм створення ініціативної групи iconНачальникам управління освіти Чернівецької міської ради, Кельменецької райдержадміністрації, відділів освіти Новодністровської міської ради, райдержадміністрацій
Палацу дітей та юнацтва (вул. Шептицького, 10, м. Чернівці) відбудеться засідання обласної ради координаторів учнівського самоврядування...
Поради координатора обласної ради дітей Алгоритм створення ініціативної групи iconПонад 1200 дітей взяли участь у святкових заходах, організованих волонтерами Молодіжного центру Дніпропетровщини, активістами обласної молодіжної ради та студентами регіону Понад 1200 дітей взяли участь у святкових заходах,
Понад 1200 дітей взяли участь у святкових заходах, організованих волонтерами Молодіжного центру Дніпропетровщини, активістами обласної...
Поради координатора обласної ради дітей Алгоритм створення ініціативної групи icon[Експериментально-пошукова діяльність дітей старшої групи]
...
Поради координатора обласної ради дітей Алгоритм створення ініціативної групи iconРозпорядження голови львівської обласної державної адміністрації від "28" вересня 2012 року №660/0/5-12 м. Львів Про затвердження Положення про премії облдержадміністрації та обласної ради для працівників
На виконання Указу Президента України від 16 травня 2008 року №444 «Про додаткові заходи щодо забезпечення розвитку наукової сфери»...
Поради координатора обласної ради дітей Алгоритм створення ініціативної групи iconСписок переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2011
Франківський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей із сільської місцевості Івано-Франківської обласної ради
Поради координатора обласної ради дітей Алгоритм створення ініціативної групи iconРозпорядження " 30 " березня 2011 р м. Львів №37 ┌ ┐ Про призначення премій Львівської облдержадміністрації та Львівської обласної ради
У відповідності до листа за №30 від 25. 03. 2011р про оголошення Західного наукового центру нан україни І монмс україни конкурсу...
Поради координатора обласної ради дітей Алгоритм створення ініціативної групи iconДіагностичний алгоритм геморагічного синдрому у дітей

Поради координатора обласної ради дітей Алгоритм створення ініціативної групи iconПлан заходів щодо створення обласної інноваційної інфраструктури на виконання Державної цільової економічної програми „Створення в Україні інноваційної інфраструктури”
move to 0-16365127
Поради координатора обласної ради дітей Алгоритм створення ініціативної групи iconРозпорядження " 30 " березня 2011 р м. Львів №38 ┌ ┐ Про призначення премій Львівської облдержадміністрації та Львівської обласної ради
У відповідності до листа за №30 від 25. 03. 2011 р про оголошення Західного наукового центру нан україни І мон україни конкурсу на...
Поради координатора обласної ради дітей Алгоритм створення ініціативної групи iconП о с т а н о в а верховної ради україни про заснування соціальних стипендій Верховної Ради України для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей
Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні (2998-12) з метою моральної і матеріальної підтримки студентів...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи