Методичні рекомендації щодо проведення обласного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» I. Загальні положення icon

Методичні рекомендації щодо проведення обласного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» I. Загальні положення
Скачати 120.25 Kb.
НазваМетодичні рекомендації щодо проведення обласного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» I. Загальні положення
Дата28.09.2012
Розмір120.25 Kb.
ТипМетодичні рекомендації

Методичні рекомендації

щодо проведення обласного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної

спортивної гри «Зірниця»I. Загальні положення

Всеукраїнська військово-патріотична спортивна гра «Зірниця» проводиться на підставі Указу Президента України від 25 жовтня 2002 року «Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді»,спільного наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства оборони України від 16.12.2011 №1443/779, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.12. 2011 р. за №1567/20305, наказів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13.01.2012 №23, Головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 19.01.2012 №32 «Про проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця».

^ II. Учасники Всеукраїнської гри
У Всеукраїнській грі беруть участь збірні команди учнів (вихованців) 5-9 класів (віком не старше 15 років станом на вересень-жовтень поточного року), які формуються на базі команди-переможця попереднього етапу Всеукраїнської гри із залученням учнів (вихованців), що показали кращі результати під час проходження конкурсів та змагань певного етапу Всеукраїнської гри.
Команда складається з 14 осіб, з них: 12 учнів (вихованців) (9 хлопців, 3 дівчат) та 2 керівника з числа педагогів та працівників органів освіти або військового управління (один з них суддя).

При відкритті та закритті Всеукраїнської гри учасники виконують пісню «Зірниці» - слава! та девіз «Зірниці» ( додаток 4) .

Під час проведення конкурсів та спортивних змагань форма одягу – польова, камуфльованого забарвлення, взуття за вибором команди (окрім спортивного), з макетами автоматів, протигазами.

ІІІ. Конкурси та спортивні змагання

1.Конкурс строю та пісні.

Команди на місці для вивчення стройових прийомів демонструють виконання стройових прийомів згідно з навчальною програмою предмета "Фізична культура" відповідно до вимог Стройового статуту Збройних сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року №549-XIV. Конкурс завершується виконанням стройової пісні.

Команди, на відведеному місці для вивчення стройових прийомів, демонструють виконання стройових прийомів згідно з навчальною програмою предмета «Фізична культура» у відповідності до вимог Стройового статуту Збройних сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року № 549-ХІV (зі змінами).

У конкурсі беруть участь команди в повному складі.

Форма одягу – польова, камуфльованого забарвлення, головні убори – обов’язкові, взуття за вибором команди (окрім спортивного). На формі одягу розміщуються символіка Всеукраїнської гри «Зірниця» та символіка команди. Використання символіки Збройних Сил України на конкурсі забороняється.

Команди виходять, на місце для показу стройових прийомів, вишикувані в колону по три за командою командира загону: «Загін! За мною кроком РУШ!». Вийшовши на визначене місце для показу стройових прийомів, командир загону перешиковує загін в одну шеренгу: «Загін! РОЗІЙДИСЬ! Загін! В одну шеренгу СТАВАЙ!». Вийшовши на середину строю, командир загону, подає команду «Загін! Рівняйсь! Струнко! Рівняння до СЕРЕДИНИ!» і доповідає головному судді про готовність команди до участі у конкурсі строю та пісні: «Товаришу Головний суддя! Загін (назва загону) до участі у конкурсу строю та пісні готовий!». Головний суддя вітається з загоном «Здраствуйте товариші!», на що юноармійці відповідають «Бажаємо здоров’я, товаришу головний суддя!». Привітавшись головний суддя дає команду: «До виконання показових виступів приступити!».

За командою командира загін проголошує свій девіз.

За командами командира загону: «Загін! Рівняйсь! Струнко! На перший – другий розподілись!», «У дві шеренги ШИКУЙСЬ!», «Право-РУЧ!», «Ліво-РУЧ!», «Кру-ГОМ!» «В одну шеренгу ШИКУЙСЬ!», загін виконує перешикування з одношеренгового строю в двошеренговий стрій і навпаки, а також повороти на місці (до трьох разів повороти ліворуч та праворуч і до двох разів повороти кругом).

Перешикувавшись у колону по три, команди показують своє вміння і злагодженість у проходженні урочистим маршем, а потім проходження з виконанням стройової пісні (військово-патріотична стройова пісня виконується державною мовою).

Оцінювання конкурсу строю та пісні проводиться за 12-бальною системою.

^ Критерії оцінки:

 • якість виконання елементів стройової підготовки та пісні у складі команди, а також злагодженість дій; дисципліна строю, загальний вигляд команди.

При оцінюванні враховуються такі елементи:

 • робота командира загону (чіткість та правильність подачі команд, правильність виконання стройових прийомів);

 • зовнішній вигляд команди (одноманітність, охайність, змістовність та оригінальність, наявність атрибутики, прапора команди, назва району);

 • девіз команди (змістовність та якість виконання);

 • перешикування команди (чіткість, злагодженість та правильність виконання стройових прийомів);

 • виконання стройових прийомів на місці (чіткість, злагодженість та правильність виконання прийомів);

 • проходження урочистим маршем (чіткість, злагодженість та правильність виконання прийомів);

 • виконання стройової пісні (чіткість, злагодженість, змістовність та якість виконання пісні).2.Воєнно-історичний конкурс.

У конкурсі бере участь вся команда. Проводиться за принципом гри "Вікторина" з використанням диференційованих питань з воєнно-історичної та військової тематики.
Тематичні розділи:

 1. Військова історія України.

 2. Військова підготовка:

 • вогнева підготовка;

 • основи цивільного захисту;

 • військова топографія;

 • стройова підготовка.

Критерії оцінки:

 • сума балів набраних командою за відповіді на запитання;

 • своєчасність, точність та повнота відповіді.

Черговість команд визначається жеребкуванням. Члени команд відповідають за вибором на 5 запитань, які за складністю оцінюються від 1 до 5 балів (в обсязі програми 5 - 9-х класів) і 1 запитання, що потребує більш поглиблених знань оцінюється 10 балами. Для підготовки відповідей на кожне запитання надається 30 сек.


3.Вогнева підготовка.

Участь беруть 2 хл. + 2 дів.

У рамках конкурсу проводяться змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки з відкритим прицілом (мішень № 8, чорна, відстань до мішені – 10 м; кожен учасник виконує 8 пострілів, з яких 3 пробних і 5 залікових).

Стрільба виконується в положенні стоячи за столом з упору.

^ Критерії оцінки:

- кількість влучень, набраних у командному заліку.

Звертається увага на дотримання заходів безпеки (при порушенні заходів безпеки знімаються всі бали).

4.Метання «гранати».

У конкурсі бере участь вся команда.

Кожен член команди кидає м’яч вагою 150 г у мішень – контур окопу розміром 3 х 1,1 м. Відстань до мішені – 15 м.

Критерії оцінки:

 • сума влучень у мішень усіх членів команди.

5.Долікарська допомога.

У конкурсі бере участь вся команда.

Виконуються дії щодо надання першої долікарської допомоги та перевіряється рівень теоретичних знань за навчальною програмою предмета «Основи здоров’я» 5-9 класи. Теоретичні знання перевіряються шляхом тестування. Практично виконуються (участь беруть 2 хл. + 2 дів ) елементи долікарської допомоги.

Оцінювання конкурсу за 12-бальною системою.

^ Критерії оцінки:

 • якість виконання практичних завдань та повнота теоретичних відповідей.

6.Топографічна підготовка.

Участь бере вся команда.

Команди показують уміння та навички з топографічної підготовки за навчальною програмою предмета „Географія” 5-9 класи. Теоретичні знання перевіряються шляхом тестування. Практичні уміння та навички під час руху за азимутом.

Оцінювання конкурсу за 12-бальною системою.

Критерії оцінки:

 • повнота теоретичних відповідей;

 • точність у русі за азимутом.

7.Спортивне змагання.

У змаганнях бере участь вся команда.

Учасники виконують:

- швидкісний біг – 30 м 3 хл + 1 дів

- човниковий біг – 4х9 м 3 хл + 1 дів

- згинання та розгинання рук в упорі лежачи для дівчат 2 дів.

- підтягування для хлопців 5 хл.

Критерії оцінки:

 • якість виконання відповідних випробувань;

 • у випробуванні «швидкісний та човниковий біг» місця визначається за найменшою сумою часу набраного командою;

 • у випробуванні «згинання та розгинання рук в упорі лежачи», підтягуванні місця визначається за найбільшою сумою згинання та розгинання рук, набраною командою;

 • за неправильне виконання елементу прийому вправа не зараховується.


ІІ частина

Воєнізована естафета.

Форма одягу учасників естафети: польова форма камуфльованого забарвлення, головний убір або спортивна. Лікті та коліна – закриті.

В змаганнях приймають участь 3 хлопців.

Старт на лінії зруйнованої стіни. Учасник долає 50 м гладкого бігу, лабіринт, оббігає опори зруйнованого мосту, долає зверху першу сходинку драбини (інші знизу), пролізає у вікно зруйнованої стіни. Передача естафети здійснюється торканням рук двох учасників.

Час виконання естафети фіксується за останнім учасником загону, який подолав вікно зруйнованої стіни.

^ Критерії оцінки:

 • час та якість виконання.

За невиконання елемента естафети нараховуються штрафний час – 10 сек.


Команди-переможці та призери гри визначаються за найменшою сумою місць, набраних в кожному виді. Враховується загальний вигляд команди та екіпірування.

За порушення заходів безпеки та дисципліни гри на команду, за рішенням суддівської колегії, накладаються штрафні санкції, включаючи дискваліфікацію команди.


Заявки на участь у II етапі Всеукраїнської гри за формою згідно з додатком 3 у двох примірниках, завірені районними (міськими) управліннями освіти та районними лікарнями (в м.Чернівці – обласним лікарсько-фізкультурним диспансером) подаються для адміністративного контролю в день змагань. Віза лікаря дійсна протягом трьох днів.

Представник команди подає разом з заявкою (додаток 3) і картки учасників Всеукраїнської гри за формою (додаток 2) та обов’язково страхові сертифікати на кожного учасника гри.

Методист ІППОЧО Коноплянко Ю.Б.


Додаток 2

до Положення про

Всеукраїнську військово-патріотичну

спортивну гру «Зірниця»


Картка учасника

Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця»


_________________________________________________

(


Фото

4 х 6 см


М.П.
прізвище, ім’я та по батькові)


________________________________________________________________

(дата народження: число, місяць, рік)

Регіон _________________________________________


Загальноосвітній навчальний

заклад_________________________ Клас______________


___________________________________________________________________

(місцезнаходження: поштовий індекс, номер телефону, місто (село), район)


Керівник закладу ____________________________________________________

(підпис, ініціали, прізвище)


Додаток 3

до Положення про

Всеукраїнську військово-патріотичну

спортивну гру «Зірниця»

Заявка


на участь у ____ етапі Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри

«Зірниця»


від команди_________________________________________________________

___________________________________________________________________

(регіон)№ з/п

Фото 3х4

Прізвище, ім’я,

по батькові

Дата народження

Місце навчання,

клас

Домашня адреса, контактні телефони

Підпис лікаря

Усього допущено до змагань: _______________________________

(кількість учасників прописом)


Начальник відділу управління освіти і науки

(міської) райдержадміністрації _______________________________

(підпис, ініціали, прізвище)

М.П.


Посадова особа медичного закладу _______________________________

(підпис, ініціали, прізвище)


М.П.

Керівники _______________________________

(підпис, ініціали, прізвище)


______________________________

(підпис, ініціали, прізвище)

Додаток 4

«Зірниці» - слава!»

Ізнов на обрії палахкотить зірниця,

Ми не солдати: ми спортсмени та

Грозою пахне і тривожно на душі.

туристи!

Захисники Вітчизни рідної - озвіться!

Якщо біда якась - то ми рятівники!

Ми вас шануємо, бо ви — країни щит.

Ми будівельники за духом і за
змістом:

Пр.:

Будуймо щастя на роки і на віки!

Зірниці сила,
Зірниці слава:

Пр.:

Для України -

Зірниці сила,

важлива справа!

Зірниці слава:

Тобі, Вітчизно

Для України -

моя кохана -

важлива справа!

Героїв юних

Тобі, Вітчизно

Любов і шана!

моя кохана -
Героїв юних

Бажаймо схожими ми бути на героїв,

Любов і шана!

Бажаймо сильними та спритними
рости.
Знання, здоров'я та наснага - наша
зброя,
У майбуття надії будемо нести!
Пр.:
Зірниці сила,
Зірниці слава:
Для України —
важлива справа!

Тобі, Вітчизно моя кохана —
Героїв юних
Любов і шана!

Девіз «Зірниці»


Ведучий: «Розум, сміливість, мужність і сила -


Всі разом: - все це для тебе, моя Україна!»Схожі:

Методичні рекомендації щодо проведення обласного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» I. Загальні положення iconВітаємо переможців обласного етапу Всеукраїнської гри «Зірниця»
Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця». Метою гри ставилося формування почуття патріотизму у підростаючого...
Методичні рекомендації щодо проведення обласного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» I. Загальні положення iconВійськово-спортивна гра «Сокіл»(«Джура») Українського козацтва
З 30 вересня по 1 жовтня 2011 року Хотинщина зустрічала учасників обласного етапу дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної...
Методичні рекомендації щодо проведення обласного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» I. Загальні положення iconМетодичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади 2012-2013 навчального року
Методичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади у 2012-2013 навчальному році з галузі знань...
Методичні рекомендації щодо проведення обласного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» I. Загальні положення iconМетодичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології у 2012/2013 н р. Ротар І. М., методист нмц природничо-математичних
Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення І-ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології у 2012/2013 н р
Методичні рекомендації щодо проведення обласного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» I. Загальні положення iconМетодичні рекомендації щодо підготовки та проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики у 2011/2012 н р. Орієнтовний план підготовки
Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики у 2011/2012 н р
Методичні рекомендації щодо проведення обласного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» I. Загальні положення iconМетодичні рекомендації щодо підготовки І проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії у 2011-2012 навчальному році
Монмолодьспорту від 22. 09. 2011 №1099, та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 17 листопада 2011 року за №1318/20056...
Методичні рекомендації щодо проведення обласного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» I. Загальні положення iconПоложення про проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Фітнес І рекреація " загальні положення дійсне Положення про Всеукраїнську студентську олімпіаду
Дійсне Положення про Всеукраїнську студентську олімпіаду (далі Положення) визначає порядок організації та проведення ІІ етапу Всеукраїнської...
Методичні рекомендації щодо проведення обласного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» I. Загальні положення iconМетодичні рекомендації щодо проведення IV етапу І всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій
Всеукраїнських олімпіад, є Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких...
Методичні рекомендації щодо проведення обласного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» I. Загальні положення iconМетодичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської студентської олімпіади Загальні положення
Всеукраїнська студентська олімпіада (далі – Олімпіада) – система масових оч­них змагань з творчого застосування здобутих знань, умінь...
Методичні рекомендації щодо проведення обласного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» I. Загальні положення iconМетодичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу всеукраїнської студентської олімпіади 2011-2012 навчального року серед студентів вищих навчальних закладів з дисципліни «Фінансовий менеджмент». Луцьк, 2012. 22 с
Методичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу всеукраїнської студентської олімпіади 2011-2012 навчального року серед студентів...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи