Методичні рекомендації для використання в роботі. Директор Г.І. Білянін Мінченко Т. А. Осовська О. П. 52-73-36 Додаток icon

Методичні рекомендації для використання в роботі. Директор Г.І. Білянін Мінченко Т. А. Осовська О. П. 52-73-36 Додаток
Скачати 60.78 Kb.
НазваМетодичні рекомендації для використання в роботі. Директор Г.І. Білянін Мінченко Т. А. Осовська О. П. 52-73-36 Додаток
Дата28.09.2012
Розмір60.78 Kb.
ТипМетодичні рекомендаціїЧернівецька обласна державна адміністрація

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ


58000, м. Чернiвцi, вул. I. Франка, 20 ; тел./факс: (0372) 52-73-36, Е-mail: cv_ipo@ukr.net, ipo@cv.ukrtel.net

25.08.10 № 2/4 - 468


На № від

Начальникам управлінь освіти Чернівецької міської ради, Кельменецької райдержадміністрації, відділів освіти Новодністровської міської ради, райдержадміністраційНа виконання розпорядження Кабінету Міністрів України №1346-З від 23 червня 2010 року “Про підготовку та відзначення у 2010 році 70-річчя створення Чернівецької області” та згідно з розпорядженням Чернівецької обласної державної адміністрації №389-З від 17 червня 2010 року “Про відзначення 70-річчя Чернівецької області” та відповідно до плану заходів з підготовки та відзначення 70-річчя утворення Чернівецької області Головне управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, обласний інститут післядипломної педагогічної освіти рекомендує провести перший урок 2010/2011 навчального року на тему «Славетний ювілей Буковинського краю», присвячений 70-тій річниці створення Чернівецької області і надсилає методичні рекомендації для використання в роботі.


^ Директор Г.І. Білянін


Мінченко Т.А.

Осовська О.П.

52-73-36


Додаток

до листа Головного управління освіти і науки

Чернівецької ОДА,

обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

від 25 липня 2010 р. № 2/4 - 468


^ Методичні рекомендації щодо проведення першого уроку

«Славетний ювілей Буковинського краю»

в 2010/2011 навчальному році в загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, присвяченого 70-й річниці створення Чернівецької області

Перший урок 2010/2011 навчального року рекомендуємо присвятити 70-річчю Чернівецької області.

Головною метою першого уроку є: вивчення досягнень краю за роки незалежності; ознайомлення зі змістом понять, категорій: народ, нація, етнос, держава, громадянин, громадянські права та обов'язки; розвиток громадянських якостей особистості: патріотизму, громадянської свідомості і самосвідомості, відповідальності, гідності, мужності; осмислення учнями спільності інтересів усіх етносів буковинського народу в розбудові області та країни України, формування міжнаціональної толерантності і солідарності всіх її громадян; формування особистої відповідальності кожного за долю свого рідного краю та народу: усвідомлення школярами необхідності розвитку духовної, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, правової, трудової, екологічної культури; виховання в учнів любові до рідної землі, буковинського народу, державної мови, розуміння того, що від сумлінної праці й навчання кожного, від усвідомлення себе часткою буковинського народу залежить майбутнє і сучасне нашої області та держави.

Зміст, принципи, форми, методи та шляхи формування громадянських якостей школярів закладено в Конституції України, законодавчих актах, урядових документах.

Минає 70 років відтоді, як було утворено Чернівецьку область. Уперше в національній історії прадавні українські землі Північної Буковини та Хотинського повіту Бессарабії возз’єдналися з іншими регіонами матері – України та утворили окрему адміністративно-територіальну одиницю.

Чернівецька область України - унікальний край, у якому поєднані історична доля Північної Буковини і частини Бессарабії. Розташований на перехресті магістральних шляхів Центральної, Південної та Східної Європи, цей клаптик української землі, в силу свого геополітичного становища тривалий час перебував у складі інших держав. Характерною особливістю області є поліетнічний склад її населення. Але протягом віків, незалежно від того, під владою якого короля чи царя не перебували б наші землі, тут не відбулося жодної міжнаціональної сутички. Протягом віків виробилася здорова народна етика доброзичливості у національних стосунках, до родинних взаємин включно.

Указ про створення Чернівецької області Президія Верховної Ради УРСР видала 7 серпня 1940 року. Майже 48 років (1940-1941 та 1944-1991рр.) Чернівецька область входила до складу СРСР в якості однієї з областей УРСР. З 1991 року Чернівецька область – невід’ємна частина незалежної Української Держави.

Як правило, першому уроку передує урочиста загальношкільна лінійка, присвячена 1 вересню - Дню знань. Осмислюючи слова великого українського просвітителя Григорія Сковороди: "З усіх скарбів знання - найкращий. Його не можна ні вкрасти, ні згубити, ні знищити" - варто наголосити, що кожний учень може зробити свій внесок у становлення рідного краю та держави в цілому.

Рекомендуємо керівникам загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів організувати тематичні виставки художніх творів і творів мистецтва присвячені видатним сторінкам історії Буковини «Рідна земля – земля світла, любові і добра», «Мій край у всьому неповторний», «Чернівецька область: шлях з минулого у сьогодення».

Форми і методи проведення першого уроку можуть бути різноманітними, традиційними і нетрадиційними, варто обирати їх відповідно до вікових особливостей учнів, рівня розвитку учнівського колективу.

Змістовно провести урок допоможуть запрошені гості: учасники історичних подій, політичні діячі, письменники, знавці і шанувальники історії рідного краю, вчені.

Урок можна розпочати з визначення досягнень Чернівецької області протягом 70-річчя: в політичній сфері, культурній автономії національних меншин тощо; в соціально-економічній; в культурно-освітній - перехід на нову структуру, термін та зміст навчання, сприяння розвитку обдарованих дітей; досягнення у суспільно-гуманітарній, природничо-математичній, військово-технічній, медичній та інших учасної української науки, повернення забутих імен, відродження буковинської літератури та мистецтва, розвиток фізичної культури і спорту тощо.

Перший урок в 1 - 4 класах має сприяти формуванню і розвитку уявлень про такі поняття і положення: "мій рідний край – Буковина» , "рідний дім", "патріот і громадянин". Кожен учень повинен ідентифікувати себе з буковинським краєм, народом України, усвідомити, що успішне навчання в школі - це його громадянський обов'язок перед своєю громадою перед державою. Важливо, щоб цей урок - урок-свято - запам'ятався їм на все життя, сприяв знайомству та згуртуванню колективу.

Молодші школярі вступають у широке коло суспільних відносин. Поняття "батьківщина" має стати для них вищою духовною цінністю. Урок доцільно провести у формі бесіди, гри, подорожі з використанням матеріалів буковинського українознавства, краєзнавства, художніх творів, віршів, пісень про рідний край.

Використання наочності на першому уроці в початковій школі є обов'язковим. Такими матеріалами можуть стати репродукції краєвидів Буковини, національне вбрання буковинців з різних районів області, портрети відомих діячів історії, політики, культури, фотокартки самих дітей, їхніх родин.

На першому уроці рекомендуємо розглянути досягнення Чернівецької області за 70 років в різних сферах життя. Реалізувати виклад такого матеріалу допоможе творча ініціатива самих учнів, які самостійно можуть оформити тематичні стенди. Можна організувати виставку творчих робіт, їх конкурс у межах класу, школи. Урок можна провести у вигляді учнівської конференції на тему: «70-річчя від дня утворення Чернівецької області», «Чернівці – центр історичної землі Буковина», «Історичні постаті Буковини (району, села)». На уроці можна провести презентацію книги В. Селезінки «Місто моєї любові», організувати зустрічі з видатними людьми краю, області, району, села «Славетні імена Буковини». Вчителю, вихователю, майстру виробничого навчання варто звернути увагу учнів, що всі досягнення Буковини- це результат праці як окремого громадянина, так і всієї Чернівеччини.

У цей день треба відзначити кращих учнів, переможців конкурсів, олімпіад, спортивних змагань.

Під час проведення уроку провести «літературний уїк-енд» до ювілеїв буковинських митців М.Ткача, А.Добрянського, М.Палагути, П.Амбросій, Б.Гури, Д. Загула , М.Сабадаша «Скарбниця талантів землі буковинської». При проведенні уроку добре було б використати учнівські фотороботи, художні картини «Ти, моя єдина Буковино!».

Перший урок - це початок великої відповідальної роботи педагогічного колективу з формування активної громадянської позиції учнівської молоді. Від самовідданої наполегливої праці, творчого натхнення, педагогічної культури і майстерності залежить майбутнє кожного громадянина України.


Інформуємо вас, що на сайті Чернівецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (www.cvoippo.edu.ua) у розділі «Виховна робота» розміщено інформаційно-довідковий матеріал до першого уроку 2010/2011 навчального року.Схожі:

Методичні рекомендації для використання в роботі. Директор Г.І. Білянін Мінченко Т. А. Осовська О. П. 52-73-36 Додаток iconМетодичні рекомендації щодо організації виборчої кампанії органів учнівського самоврядування
Й в органах учнівського самоврядування: обласного, районного (міського) рівня та рівня навчальних закладів. Основні методичні рекомендації...
Методичні рекомендації для використання в роботі. Директор Г.І. Білянін Мінченко Т. А. Осовська О. П. 52-73-36 Додаток iconМетодичні рекомендації щодо проведення Першого уроку «Буковина край, де варто жити!» 1 вересня 2012 року О. П. Осовська, методист з виховної роботи нмц виховної роботи іппо чо
України розпочнеться з урочистостей, присвячених Дню знань. Використання розмаїття етнічних культурних надбань регіонів нашої країни:...
Методичні рекомендації для використання в роботі. Директор Г.І. Білянін Мінченко Т. А. Осовська О. П. 52-73-36 Додаток iconПро організаційно-методичні засади забезпечення права на освіту дітям з особливими освітніми потребами
Міністерство освіти і науки надсилає для використання в роботі методичні рекомендації «Про організаційно-методичні засади забезпечення...
Методичні рекомендації для використання в роботі. Директор Г.І. Білянін Мінченко Т. А. Осовська О. П. 52-73-36 Додаток iconМінченко Д. О., Сенченко Т. Ю., Безродний Б. Г мінченко О. Г
Експресія р-селектину, тканинного фактора та ендотеліну-1 в ендотеліальних клітинах повздовжньої артерії: вплив пропофолу
Методичні рекомендації для використання в роботі. Директор Г.І. Білянін Мінченко Т. А. Осовська О. П. 52-73-36 Додаток iconМінченко Д. О., Сенченко Т. Ю., Безродний Б. Г мінченко О. Г
Експресія р-селектину, тканинного фактора та ендотеліну-1 в ендотеліальних клітинах повздовжньої артерії: вплив пропофолу
Методичні рекомендації для використання в роботі. Директор Г.І. Білянін Мінченко Т. А. Осовська О. П. 52-73-36 Додаток iconПро забезпечення безперешкодного доступу до навчальних закладів
Міністерство освіти і науки надсилає для практичного використання в роботі методичні рекомендації «Забезпечення безперешкодного доступу...
Методичні рекомендації для використання в роботі. Директор Г.І. Білянін Мінченко Т. А. Осовська О. П. 52-73-36 Додаток iconПублікації викладача кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою Ведмеденко Д. В. за 2010 рік
Білянін Г.І., Ведмеденко Д. В. Використання творчої спадщини В. О. Сухомлинського в сучасному освітньому закладі // Вища освіта України...
Методичні рекомендації для використання в роботі. Директор Г.І. Білянін Мінченко Т. А. Осовська О. П. 52-73-36 Додаток iconЗатверджую Директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Г.І. Білянін Затверджую
Розробка методичних рекомендацій щодо підготовки до І-ІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін
Методичні рекомендації для використання в роботі. Директор Г.І. Білянін Мінченко Т. А. Осовська О. П. 52-73-36 Додаток iconМіністерство освіти І науки україни
В роботі наведені загальні методичні рекомендації до вивчення дисципліни „Фінанси”, рекомендована література, робоча програма, пояснення...
Методичні рекомендації для використання в роботі. Директор Г.І. Білянін Мінченко Т. А. Осовська О. П. 52-73-36 Додаток iconРішення експертних комісій щодо присвоєння звання «Зразковий» навчальним кабінетам і комплексам позашкільних навчальних закладів та нагородити їх дипломами (додаток 1)
Палацу дитячої та юнацької творчості (директор Рославцев О. В.), Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (директор...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи