“ з досвіду роботи викладача” методична розробка відкритого заняття icon

“ з досвіду роботи викладача” методична розробка відкритого заняття




Скачати 123.47 Kb.
Назва“ з досвіду роботи викладача” методична розробка відкритого заняття
Дата28.09.2012
Розмір123.47 Kb.
ТипДокументи

Міністерство аграрної політики України


Кіцманський технікум Подільського державного аграрно-технічного університету


НОМІНАЦІЯ:

“ З ДОСВІДУ РОБОТИ ВИКЛАДАЧА”

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА

ВІДКРИТОГО ЗАНЯТТЯ


з української мови за професійним спрямуванням

спеціальностей: технологія виробництва і переробки продукції рослинництва, землевпорядкування,

ветеринарна медицина, бухгалтерський облік, організація виробництва, організація і технологія ведення фермерського господарства

на тему: “Як ми говоримо та що ми пишемо”


Укладач : Фіщук Валентина Валентинівна,

викладач української мови за проф. спрямуванням,

спеціаліст вищої категорії, викладач-методист,

Відмінник освіти України


2010
^

План заняття


Тема : “ Як ми говоримо і що ми пишемо ”

Мета:

навчальна – перевірити знання студентами вивченого матеріалу, вміння правильно самостійно робити висновки, вміння виправляти своє і чуже мовлення, закріпити і узагальнити знання про усне мовлення та правопис географічних власних та номенклатурних назв;

виховна – виховувати в студентів працьовитість, культуру колективної праці,викликати бажання мати глибокі , якісні знання, виховувати зібраність, організованість, увапгу відповідальність та вимогливість до себе, виховувати культуру мовлення.

^ Тип заняття : комбіноване(повторення вивченого; узагальнення і систематизація вивченого).

Методи: “Мікрофон”, бесіда, аудіювання тексту,складання конспекту, пояснення,словниковий диктант, усні та письмові вправи, робота з зразками документів,захист рефератів студентів, універсальна інтелектуальна гра “Бізнес”.

Матеріально-технічне забезпечення та дидактичні засоби, ТЗН:вислів про мову, реферати студентів, індивідуальні завдання студентам до гри.

Література ( основна та додаткова ):

Горбул О.Д.та ін.Ділова укрпаїнська мова : Навчальний посібник.-К.: Знання, КОО , 2000.

Зубков М.Г. Мова ділових паперів.- Х.: Фоліо, Майдан, 2007.

Паламар Л.,Кацавець Г.Українське ділове мовлення.- К.: Либідь, 1997.

Український правопис (НАН України,ін-т мовознавства ім.О.О.Потебні, Ін-т української мови.- 7-ме вид.випор.й доп.-К.: Наук.думка, ,1998.

Шевчук С.В. Українське ділове мовлення .- К.: Літера ,2000.


Епіграф до заняття: “ Говорити скаліченою мовою – це все одно, що грати на розстроєній скрипці. Все одно, що красуню різьбити тупою щербатою сокирою. Скалічена мова оглуплює людину, зводить її мислення до примітиву.”


(В. Сухомлинський)

Структура заняття

  1. Організаційна частина

  • перекличка за журналом, відмітка відсутніх

  • мовна розминка “ Скоромовка у мікрофон ”

Клара у Карла украла корали,

Карл у Клари украв корсет

- професійне асорті

2. Повідомлення теми, формулювання мети та основних завдань

Мета – готувати грамотних, висококваліфікованих фахівців, які добре володіють українською мовою; ознайомити студентів з особливостями офіційно – ділового стилю мовлення , виробити в них практичні навички правильно складати ділові папери; покращити Їхню орфографічну й пунктуаційну грамотність ; підвищити рівень культури усного й писемного мовлення

  1. Актуалізація опорних знань (повторення ключових питань теми ).

Усні відповіді студентів на запитання:

  • Що означає знати мову професії?

  • Назвіть види мовлення

  • Назвіть види усного мовлення

  • Розкажіть про етику телефонної розмови

  • Назвіть правила службової бесіди

  • Що таке дискусія?

  • Назвіть найважливіші правила дискусії

  • Розкажіть про мовленнєвий етикет спілкування

  • Що означає слово “ гендер,” в чому роль гендера в мовній картині світу?

  • Що таке “компліменти”?

  • Назвіть формули мовленнєвого етикету

4. Вправи на матеріалі повторення вивченого.

( аудіювання тексту, заготовка таблички для відповіді)

^ ВІРНА ВІДПОВІДЬ

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

б

а

б

а

б

а

б

а

б

а

б

а

^ Чи люблять українці говорити компліменти?

Слово “ комплімент ” українська мова запозичила із французької. Первине значення “вітання” комплімент зберіг і в нашій мові: його вживають здебільшого при зустрічі замість вітання, наприклад: “ Які ви чудові сьогодні!”, “ Ви чарівні сьогодні як завжди!”.

Однак компліменти ( приємні, любязні слова, похвала, лестощі) можуть звучати і після слів - вітань або під час розмови.

Своєрідність компліменту як елементу мовного етикету полягає в тому , що його здебільшого кажуть чоловіки жінкам, хоч цілком можливою є ситуація, коли компліментами послуговуються будь-які мовці, незалежно від статі і віку. Механізм " компліментарності “ становлять кілька елементів: навіювання того, що приємне людині; перебільшення її достоїнств; позитивні емоції адресата.

Існують своєрідні правила вживання компліментів, їх варто дотримуватися, аби уникнути можливих непорозумінь.

По-перше, не кажіть людині того, що їй неприємне або зовсім невластиве.. Скажімо, хворому навряд чи доречно сказати: “ У вас сьогодні прекрасний вигляд.” Щопрада це буде значно доречніше, аніж свята правда і одкровення на зразок : “ Боже, ти так змарніла, аж вся чорна стала!” Перш ніж казати невродливій жінці : “ У вас такі гарні очі!” , варто сім раз подумати , чи ви не додасте таким компліментом їй сумнівів і затаєної печалі. А, можливо, взагалі краще мовчати?

По-друге, комплімент не повинен бути багатозначним: це небезпека його двоякого тлумачення. Почувши від коханого:

“ Ти – наче весна”, адресатка по-різному може сприйняти навіть такі зворушливі слова, адже весна буває такою різною: не завжди приємною, не завжди теплою і чарівною.

По-третє, бажано уникати незрозумілих слів, якщо вам заздалегідь не відомо, знає ваш співрозмовник такі слова чи ні.

А ще комплімент має відповідати ситуації спілкування. Уявімо собі: втомлена дружина повертається з роботи, а чоловік їй каже:” У тебе такий гарний вигляд”. Недоречність подібних слів очевидна.

І, насамкінець, комплімент повинен бути щирим.

Зрозуміло, що комплімент – це завжди перебільшення, але в усьому потрібна розумна міра. Штучно і неприродно звучатимуть слова, сказані, наприклад, поганому акторові:

“ Ви неперевершений!” Фальш ніколи не була окрасою спілкування і компліментарності.

Водночас неварто скупитися на добре слово. Сказати людині приємне – це значить вселити віру в себе, у власні сили.. Вибираючи між більше чи менше, не вагаючись, надаймо перевагу більшому: краще сказати людині слова з певним авансом, ніж забути їх і взагалі промовчати.

Будьте винахідливими і вмійте виявляти власну думку, позицію, оцінку, кажучи комплімент. Вдалий комплімент завжди спонукає до зворотної любязності: “ У вас чудовий смак ” – “ Ваша наука ”.

Стиль компліменту залежить від статі, соціального становища адресата, від характеру взаємин із ним, від ситуації спілкування і попереднього змісту розмови.

Вміння радіти чужим успіхам – мірило шляхетності. Коли людину підтримати, похвалити, підкреслити щось хороше в ній, вона почуває себе впевненіше, намагається стати такою, як про неї сказали. Особливо це потрібно молодій людині, яка не завжди буває впевненою в собі.

Ось тому так важливо з дитинства культивувати в людині почуття власної гідності, відчуття певної собівартості, аби з часом не склався комплекс меншовартості чи неповноцінності. Недарма ж українці кажуть: “ Якщо казати людині постійно, що вона свиня, вона згодом обов’язково захрюкає”. І навпаки, чуючи дозу похвали змалечку: “ Ти - молодець”, “ Ти – розумниця ”, “ Ти моя надія і втіха! ”, дитина вивищується не лише тілом, а й духом, виростає особистістю.

За що хвалять найчастіше? За вчинки, за характер, за зовнішній вигляд, одяг, зачіску,. Наприклад:“У тебе ангельський вигляд“, ”У вас витончений смак “, ”Тобі так пасує така зачіска! .”Не ввічливо кидати компліменти мало знайомим людям.

Відповідь на комплімент має бути співзвучною змістові. Скористатися можна такими:

  • Спасибі! Дякую за комплімент! Це вам тільки так здається.

  • Дякую. Я радий це чути, але я цього не заслуговую.

  • Дякую. Я це саме можу сказати і про вас.

Безсумнівним розмаїттям і можливістю вияву індивідуальності вирізняються компліменти закоханих: “ Ти – найкраща у світі!”, “ Кращої за тебе немає у світі!”.

Хоча комплімент традиційно вважається привілеєм закоханих, памятаємо, що слова похвали, як бальзам, потрібні кожному. То ж вчимося говорити їх, якщо хочемо зробити комусь приємне.

^ ТЕСТИ З КУЛЬТУРИ МОВЛЕННЯ


  1. З якої мови запозичено слово “ комплімент ”?

а) латинської

б) французької

в) грецької

г) німецької

2. Коли найчастіше кажуть компліменти?

а) замість привітання

б) в середині розмови

в) при прощанні

г) після привітання

  1. ^ Якого найголовнішого правила вживання компліментів потрібно дотримуватися?

а) приписувати людині невластиві їй якості

б) не казати людині неприємного їй

в) використовувати багатозначні слова

г) казати компліменти тим, кому хочете сподобатися

  1. ^ Чому комплімент не повинен бути багатозначним ?

а) це небезпека неправильного його сприйняття

б) він свідчить про нещирість адресата

в) адресат може відповісти брутальністю

г) він засвідчить бідність лексичного запасу мовця

  1. ^ Яким вимогам повинен відповідати комплімент?

а) інтелекту співрозмовника

б) ситуаціїї спілкування

в) порі року, коли робиться комплімент

г) настроєві мовця

  1. ^ Сказати людині приємне – це:

а) вселити їй віру в себе

б) принизити свою власну гідність

в) злукавити з вигодою для себе

г) лицемірство

  1. ^ Чому не варто повторювати кілька разів навіть найкращий комплімент ?

а) він сприймається як іронія

б) він втрачає свою принадність

в) він набридає адресатові

г) він починає дратувати

  1. ^ Що дає людині почутий вдалий комплімент?

а) впевненість у собі, намагання дорівнювати уявленню, що про неї склалося

б) робить її самовпевненою

в) викликає сумнів у власних достоїнствах

г) виховує самокритичність

  1. ^ Чому так важливо з дитинства культивувати в людині почуття гідності?

а) щоб ніхто не образив

б) щоб не склався комплекс меншовартості

в) щоб уміла дати гідну відсіч

г) щоб відчувала себе вищою за оточення


  1. ^ До чого спонукає людину почутий вдалий комплімент?

а) до зворотної люб’язності

б) до образи

в) до байдужості

г) до недовіри

  1. За що варто хвалити людину найчастіше?

а) за почерк

б) за зовнішність, зачіску, риси вдачі

в) за дружбу

г) за те, що він є твоїм співробітником

  1. Комплімент традиційно вважається привілеєм:

а) закоханих

б) чоловіків

в) жінок

г) молоді

  1. Аналіз матеріалу з метою повторення та узагальнення вивченого.

Формування вмінь і навичок
^

Словниковий диктант


Нова Ушиця, Кам’янець – Подільський, Монте – Карло, Сухий Яр, Сан – Маріно, Лєв Толстой, Білозерськ, Великий Кучурів, Довгопілля, Печивода, Сан – Ремо, Біла Церква, Північногорськ, Івана Франка, Південнокримське море, Стара Синява, Одеса – Товарна, Залісся Перше, Могилів – Подільський, Дубівка – Манівка, Глинськ – Загора, Улан – Батор, Старі Бросківці, Сан-Франціско, Санкт – Петербург, Кара – Кум, Велика Слобода , Чернівці – Північна, Алма-Ата, Поляна - Квасова. ( 5-10-15)
^
Складання конспекту

  • Власні географічні назви означають єдині реальні об’єкти:

Київ, Прут, Чорне море, Кіцмань, Чернівці, Москва.

  • Географічні назви невласні – це географічна номенклатура:

місто, село, річка, озеро, район, область, хутір і т.д.

  • Географічні власні назви не перекладаються, а транслітеруються :

Алма – Ата ( яблуневе), Кара – Кум (чорні піски)

- Чимало власних географічних назв передаються словосполученнями. Вони пишуться разом, окремо, через дефіс.
^

Самоперевірка словникового диктанту

РАЗОМ:

  • ЯКЩО В НАЗВІ Є СПОЛУЧНІ ГОЛОСНІ – О,Е,И;

  • ЯКЩО ВЛАСНА ГЕОГРАФІЧНА НАЗВА ПОЧИНАЄТЬСЯ НА: ПІВДЕННО-,

^ ПІВНІЧНО-, СХІДНО-, ЗАХІДНО-

Завдання: знайти в словниковому диктанті такі назви, підкреслити їх прямою рискою, порахувати і записати на полях першу цифру.

ОКРЕМО:

  • ^ ПРИКМЕТНИК + ІМЕННИК

  • У СЛОВОСПОЛУЧЕННІ Є ЧИСЛІВНИК

  • ІМ’Я + ПРІЗВИЩЕ

Завдання: знайти в словниковому диктанті такі назви, підкреслити їх хвилястою рискою, порахувати і записати на полях другу цифру.

^ ЧЕРЕЗ ДЕФІС:

  • ІМЕННИК + ПРИКМЕТНИК

  • ІМЕННИК + ІМЕННИК

  • НАЗВИ, ЩО ПОЧИНАЮТЬСЯ НА САН-, СЕН-, САНКТ-

Завдання: знайти в словниковому диктанті такі назви, підкреслити їх штрих-пунктиром, порахувати і записати на полях третю цифру.

  1. ^ Вправи на застосування систематизуючих правил. Інтелектуальна універсальна гра “ Бізнес ”(20хв.)

Під час виконання завдань студентами самостійно часто спостерігається списування або підказки. Доводиться робити

зауваження, знижувати оцінки порушникам дисципліни. Ці заходи не задовільняють ні викладача, ні студента. Цю проблему ми можемо розв’язати за допомогою інтелектуальної гри “ Бізненс”.У ході цієї гри студенти отримують дозвіл на підказку, тобто на допомогу студентові, який має труднощі при виконанні роботи.

Для проведення гри потрібно:

  1. Кожен студент отримує індивідуальне завдання.

  2. Попередньо виготовлені жетони – акції, векселі.

  3. В групі студенти об’єднуються в три підгрупи.

  4. В кожній підгрупі призначається консультант.

  5. Кожен студент має виготовлені сигнальні картки: червоні, зелені.

Хід гри:

  1. “Банкір” (викладач) роздає студентам пакет “акцій”, “векселів”, жетонів та аркуш паперу із запитаннями чи завданнями.

  2. Студенти розпочинають роботу.

  3. Якщо в студента виникають труднощі при виконанні роботи, він звертається до свого консультанта.

  4. За одну допомогу консультант отримує в студента один жетон.

  5. Якщо консультант не може дати відповідь, то він має запросити на допомогу консультанта з іншої підгрупи.

  6. Якщо він допоміг вирішити завдання, то він отримує по одному жетону від студента і від консультанта, який його запросив.

  7. Якщо студент не звертається за допомогою до консультанта, а при цьому дає неправильну відповідь, то він віддає два жетони викладачу.

  8. Якщо студент звертається до консультанта, і при цьому дає неправильну відповідь, то обоє віддають викладачу по два жетони.

  9. Щоб знати, який учень потребує допомоги консультанта, використовуються сигнальні картки. Якщо на столі стоїть картка зеленого кольору, то значить студент сам справляється з завданням.Якщо студент виставляє картку червоног кольору, то він потребує допомоги консультанта.
^

ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

В – 1

Правопис великої літери у власних назвах


Вправа. Вставте замість крапок велику чи малу літеру в географічних назвах.

...римський півострів, ...ова ...аховка, …итовське ...нязівство, ...онецький ...асейн, ...ланета ... лутон, ...івнічний ...пітер, ...іле ...оре, ...иївська ...бласть, ...івнічний ...олюс, ...хотське ...оре, ...ланета ...енера.

^ МОВА І ПРОФЕСІЯ

Вправа. Пояснити терміни професійного мовлення, скласти з ними речення.

Аудит, акціонер, банк, альтернатива.

КУЛЬТУРА СЛОВА

Вправа. Скласти речення зі словами:

Заступник, замісник.

^

ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

В - 2

Правопис великої літери у власних назвах


Вправа. Напишіть слова з великої чи малої літери.

…олярна зірка, …еся …країнка, …арко …овчок, …обака …айка, …ервона …апочка, …ван …етрович …отляревський, …чка …івденний …уг, …орне море, …ланета …енера, …емля батьків, …онецький …аціональний …ніверситет, …олтавщина , …алтійське …оре, …уковина.

^ МОВА І ПРОФЕСІЯ

Вправа. Пояснити терміни професійного мовлення, скласти з ними речення.

Бізнес, емісія, інвестиція, контракт.

КУЛЬТУРА СЛОВА

Вправа. Скласти речення зі словами:

Ділянка, дільниця.





  1. Підведення підсумків заняття

БЕСІДА:

- що Ви понесете сьогодні з заняття?

- чи все зрозуміло із заняття?

-оголошення та мотивація оцінок студентам

- компліменти напередодні свята 8Березня.

Я бажаю вам дійти до тієї культурної сходинки, щоб кожен міг з гордістю сказати за вас : “ Це гідний громадянин свого часу ”.

9. Домашнє завдання

- Опрацювати з папки “ Сам ” тему №4 “Складноскорочені слова, абревіатури, графічні скорочення .”

Схожі:

“ з досвіду роботи викладача” методична розробка відкритого заняття iconВ. Е. Кардаш методична розробка практичного заняття із студентами VI курсу на тему
Тема: Основні кількісні та якісні показники роботи лікувально-профілактичних закладів
“ з досвіду роботи викладача” методична розробка відкритого заняття iconПротокол № Зав кафедри, проф. О. М. Юзько методична розробка практичного заняття на тему
Навчальний предмет акушерство IV курс, медичний факультет тривалість заняття 2 години
“ з досвіду роботи викладача” методична розробка відкритого заняття iconПротокол № Зав кафедри, проф. О. М. Юзько методична розробка практичного заняття на тему
Навчальний предмет акушерство IV курс, медичний факультет тривалість заняття 2 години
“ з досвіду роботи викладача” методична розробка відкритого заняття iconВ. Е. Кардаш методична розробка практичного заняття із студентами 6 курсу на тему
Тема: Аналіз роботи лікувально-профілактичних закладів по даним річних звітів. Прийняття управлінських рішень
“ з досвіду роботи викладача” методична розробка відкритого заняття iconМетодична розробка
Навчальний предмет акушерство IV курс, медичний факультет тривалість заняття 2 години
“ з досвіду роботи викладача” методична розробка відкритого заняття iconМетодична розробка
Навчальний предмет акушерство IV курс, медичний факультет тривалість заняття 2 години
“ з досвіду роботи викладача” методична розробка відкритого заняття iconМетодична розробка
Навчальний предмет акушерство IV курс, медичний факультет тривалість заняття 4 години
“ з досвіду роботи викладача” методична розробка відкритого заняття iconМетодична розробка
Навчальний предмет акушерство IV курс, медичний факультет тривалість заняття 4 години
“ з досвіду роботи викладача” методична розробка відкритого заняття iconМетодична розробка
Навчальний предмет акушерство IV курс, медичний факультет, тривалість заняття 2 години
“ з досвіду роботи викладача” методична розробка відкритого заняття iconМетодична розробка
Навчальний предмет — акушерство IV курс, медичний факультет, тривалість заняття 4 години
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи