Конспект фронтального логопедичного заняття в старшій групі логопед : бербюк в. Д. Тема : Автоматизація звука \" ж \", \" ж \",в складах, словах. Гра \" Хто уважний ? \" icon

Конспект фронтального логопедичного заняття в старшій групі логопед : бербюк в. Д. Тема : Автоматизація звука " ж ", " ж ",в складах, словах. Гра " Хто уважний ? "




Скачати 114.92 Kb.
НазваКонспект фронтального логопедичного заняття в старшій групі логопед : бербюк в. Д. Тема : Автоматизація звука " ж ", " ж ",в складах, словах. Гра " Хто уважний ? "
Дата28.09.2012
Розмір114.92 Kb.
ТипКонспект

КОНСПЕКТ ФРОНТАЛЬНОГО ЛОГОПЕДИЧНОГО ЗАНЯТТЯ В СТАРШІЙ ГРУПІ

ЛОГОПЕД : БЕРБЮК В.Д.

ТЕМА : Автоматизація звука " Ж ", " Ж ",в складах, словах . Гра " Хто уважний ? "

" Свійські та дикі тварини , та їх дитинчата. "

МЕТА : Автоматизація звука " Ж ", " Ж ",в складах, словах ,скоромовках, чистомовках .

Закріплювати вміння визначити кількість складів у слові, підбирати слова з заданим звуком. Учити дітей відповідати на запитання поширеними, складними реченнями,

дотримуючись правильного порядку слів у них. Вживати правильні граматичні форми зміни слів. Відчувати задоволення від самостійно виконаного завдання. Радіти успіху товариша.

Розвивати мовний апарат, мовне дихання, темп мовлення, дрібні рухи , графомоторику.

Уточнити та закріпити словник дітей з тем: " Свійські та дикі тварини ,та їх дитинчата ", за допомогою дидактичних ігор : Скажи правильно - "Хто у кого ?" , " Тварини та їх дитинчата " , " Скажи пестливо ?", " Один - багато " , " Чий хвіст "," Четвертий зайвий ".

Учити зв"язно описувати вільно вживати час дієслів. Розвивати фонематичний слух,

мислення,пам"ять, увагу, виховувати кмітливість.

ОБЛАДНАННЯ : Дзеркала, салфетки , предметні картинки . Дид.гра " Чий хвіст "," Четвертий зайвий ". Графомоторика.


^ ХІД ЗАНЯТТЯ

1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ :

Любі діти ! До нас завітали гості щирі,

Привітайте в добрий час,

Гостей усмішкою й миром.

/ Діти повертають голови до гостей і промовляють/.

Ми вам раді люди добрі ! І вітаємо щиро вас.

І запрошуєм ласкаво, на заняття до нас.

^ 2. АРТИКУЛЯЦІЙНА ГІМНАСТИКА :

Логопед : Діти я вам розповім яка пригода трапилась з язичком.

Пригоди язика

Ось пригодонька яка . Трапилась у язика:

Спав тихенько у хатині . На м’якій пухкій перині.

Раптом чує голосок: “ Ну ж бо, друже, язичок,

Мій товаришочку любий, Розтуляй швиденько губи

І виходь мерщій із хати, Будемо разом гуляти”.

Ледве вийшов на поріг, Від утоми тут же ліг.

Каже сонечко ласкаве: -Ну ж вставай робити вправи!

Нумо годі вже лежати, Треба сили набиратись.

Язичок наш вигнув спинку, Зупинився на хвилинку,

І до сонця потягнувся, Задоволено всміхнувся.

Подивився вліво, вправо: Ой, як гарно, як цікаво!

Онди гойдалка крилата Вже запрошує маляток,

Заливається баян, Да-но, потанцюю й я.

Он грибочок за пеньком, Стану я таким грибком.

Ось горішки на ліщині, Покочу їх до хатини.

Як котив горішок я, Трапилась мені змія,

І від неї дав я драла, Щоб мене не наздогнала.

Скільки в цьому світі дива! Все скінчилося часливо.

Вийшла подорож на славу, Став язик наш сильний, жвавий.

Повернувся я додому. І відчув страшенну втому.

Відпочину. Завтра знову. Буде подорож казкова

- Пригадайте діти як бренить бджола? - дж - дж - дж

- Листочки весело зашелестіли - ш - ш - ш.

Як в лісі виє вовк у - у - у .

-Вправа на розвиток мовного дихання:" Дми на листочок".

- Вправа на розвиток дрібних рухів." Пальчики вітаються"," Зайчик " .

^ 3. ОПИС ПРАВИЛЬНОЇ АРТИКУЛЯЦІЇ ЗВУКА " Ж ", " Ж ".

- Широкий кінчик язика піднятий до переднього краю

твердого піднебіння і утворює з ним щілину,

друга щілина утворюється між задньою частиною

язика і переднім краєм м"якого піднебіння ;

- Струмінь повітря, проходячи крізь ці щілини, утворює

характерний шум, що нагадує шипіння ;

- Голосові зв"язки напружені, утворюється голос.

^ 4. Склади на звук " Ж ", " Ж ".

жа - жо - же - жи - жу ; аж - ож - еж - иж - уж ;

ажа - ожо - еже - ижи - ужу ;

5. Читомовки ;

жа -жа - жа - ми побачили вужа,

жу - жу - жу - книжки я бережу,

жи - жи - жи - ти природу бережи,

^ 6. Скоромовку вивчимо.

Моржі лежать, морженят сторожать,

Моржі прибережні - сторожі обережні.

Бо в сніжнім безмежжі - стежки ведмежі.

7. - Гра " Хто уважний ? " - послухайте слова і плесніть в долоньки коли почуєте слово із звуком " Ж ". - Жук, жаба, вус, жоржина, жакет, спідниця, жито, вуж, ніж, сокира , жатка, книжка, сани .

- Гра " Хто найбільше придумає слів в назвах яких є звук " Ж ".

8. Фізкультпауза.

9.- Дид. гра. "Хто у кого ?".

( ^ Дітям кидаю м"яч називаю дорослу тварину а діти називають їх дитинчат.)

" У ведмедиці - ведмежа", " У лисиці - лисеня ".

" Корова - телятко ", " Кішка - кошенятко ", і т. д.

- Гра " Скажи пестливо ?".

- Гра " Один - багато ".

10.- Дид . гра " Чий хвіст " . ( Діти підбирають хвостики до тваринок, правильно називають).

Корова – коров”ячий. Коза – козячий .

Дид.гра. " Четвертий зайвий "(Вибрати той малюнок, який зайвий у ряду і сказати чому).

1. корова ,баран, рись, порося.

2. тигр, кенгуру, корова, черепаха .

3.сорока,горобець, ластівка, ворона.

4.метелик,сонечко,бабка,жаба.

11. Графомоторика. Логопед роздає дітям листочки, на яких пунктиром зображені силуети тварин. Діти обводять і називають малюнки .

^ ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ :

Молодці, діти ! Ви добре впоралися зі своїм завданнями.

Діти дякую вам за роботу і хочу висловити свої побажання .


КОНСПЕКТ ФРОНТАЛЬНОГО ЛОГОПЕДИЧНОГО ЗАНЯТТЯ В СТАРШІЙ ГРУПІ

^ ЛОГОПЕД : БЕРБЮК В.Д.

ТЕМА: Автоматизація правильної вимови звука " Ш " в складах, словах, чистомовках, скоромовках . Гра " Ходить звук рядами ".

" Наші улюблені іграшки " : м"ягкі, пластмасові, дерев"яні . Гра " Магазин іграшок".

Гра " Чого не вистачає? . Гра "Чарівний мішечок ".

МЕТА : Автоматизація звука" Ш ", " Ш " у складах, словах, реченнях, чистомовках , скоромовках. Розвивати зв"язне мовлення фонематичний слух, мислення, пам"ять .

Закріплювати вміння визначити кількість складів у слові, підбирати слова з заданим звуком. Учити дітей відповідати на запитання, поширеними, складними реченнями , дотримуючись правильного порядку слів у них. Вживати правильні граматичні форми зміни слів. Відчувати задоволення від самостійно виконаного завдання.

Збагачувати активний та пасивний словник дітей іменниками, що означають назви іграшок, вчити добирати прикметники і дієслова. Закріпити узагальнюючі поняття: іграшки, меблі, посуд , м"ягкі, пластмасові, дерев"яні. Гра „ Чого не вистачає? ” Гра " Чарівний мішечок ". Гра " Магазин іграшок ".Гра „ Один – багато .”

Виховувати бережливе ставлення до іграшок.

ОБЛАДНАННЯ: Дзеркала, серветки, предметні картинки, іграшки . Д / М . Малярчука .


^ ХІД ЗАНЯТТЯ


1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

Сьогодні в нас незвичайне заняття

В гості до нас завітала Матрьошка

Запрошує нас до себе в гості

Цікаві завдання ми вирішимо разом.

^ 2. Артикуляційна гімнастика. Язик – чарівник:

Знаємо, що наш язик – Дивовижний чарівник.

Все, що ми захочемо, Зробить він охоче.

Перетвориться спочатку . На малесеньку лопатку

^ Гостру голочку язик. Вже давно робити звик.

Побажаєм, стане чашкою, Зовсім це йому не важко

День і ніч ні на хвилину, Не спиняється годинник.

Зробим язичком ось так: Тікі - так, тік - так.

^ Наша гойдалочка мила . Діткам всім дарує крила.

Вгору-вниз, вгору - вниз, Опустись і піднімись.

Серед лісу, на горбочку, Гарні виросли грибочки,

А найкращий – боровик, З ним знайомий наш язик.

^ Знаєш ти і знаю я, Якщо трапиться змія

І покаже своє жало, Сміху, мабуть, буде мало.

Карлсон прилетів і зранку, З’їв варення цілу банку.

Він злизав його ось так. В нього пречудовий смак!

^ Ось біжать без перепони, По дорозі диво-коні.

І дзвенять, дзвенять підкови Диво-коників казкових.

А тепер ось, як індик, Що ж бо хоче він сказати

Неслухняним індичатам? Наш язик-чарівник

^ Показав усе, що міг, Повернувся до хатинки:

Час настав для відпочинку .

б). Вправи для розвитку дихання : " Гарячий чай " .( чашка з картону зроблена )

в). Вправи для дрібної моторики. " Сестрички " ," Барабан ", " Метелик ".


^ 3. ОПИС ПРАВИЛЬНОЇ АРТИКУЛЯЦІЇ ЗУКА " Ш "

4. Послухайте та повторіть склади. ( декілька на вибір логопеда ).

ша - шо - шу - ше - ши - ші ;

ша - шо - ша ; шо - шо - шу ; ше - ши - ше ;

шу - шу - ше ; ші - ше - ші ; ши - ши - ше :

аш - аш - аш ; ош - ош -ош ; уш - уш - уш ;

еш -еш - еш ; иш - иш - иш ; іш - іш - іш ;

аша - аша - аша ; ошо - ошо - ошо ; ушу - ушу - ушу;

еше - еше - еше ; иши - иши - иши; іші - іші - іші :

ашка - ошко - ешке - ишки - ішкі - ушку : ( індивідуальне повторення ) .

^ 5. Чистомовки на звук " Ш " ( декілька на вибір логопеда )

ша - аш - ша - шубку білочка знайшла,

шо - шо - шо - ми купили борошно,

шу - шу - шу - яблук натрушу,

ше - ше - ше - дітям в садочку хороше,

ші - ші - ші - неси воду у ковші,

ши - ши - ши - слово напиши.

ша - ша - ша - шапку наділа Маша,

ашка - ашка - ашка - літає пташка.

ошка - ошка - ошка - грає гармошка,

шер - шер - шер - іде додому шофер. ( індивідуальне повторення ) .

^ 6. Д / М . Малярчука . Картинки на звук " Ш "( індивідуальне повторення ) .

Гра " Ходить звук рядами ". - Ходить звук рядами, Хоче дружити з нами,

Кого за руку візьме, Той слово назве на звук " Ш "

^ 7. Закріплення скоромовки .

Шило шубу Шурі шило, Шовком гарно шви обшило,

Вийшла шубка прехороша, Нашій Шурі на порошу. В. Ладижець .

8. ФІЗХВИЛИНКА.

Раз, два - всі присіли,

Потім в гору підлетіли,

Три, чотири - нахилились,

Із струмочка дружно вмились.

П"ять, шість - всі веселі,

Крутимось на каруселі,

Сім, вісім - знов присіли,

Підвелись затупотіли,

Дев"ять , десять - відпочили.

І за столик знову сіли.

^ 9. Збагатити та закріпити словник дітей з темі : Іграшки : м"ягкі, пластмасові, дерев"яні .

Гра " Чарівний мішечок ". (Опис з чого зроблена іграшка ) . Гра " Магазин іграшок ".

Гра " Чого не стало? ". Гра „ Один – багато .” ( Однина та множина іменників )

^ 10. ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ :

Молодці діти ! Прекрасно працювали ви сьогодні на занятті. Вам сподобались завдання ?

Що найбільше сподобалося ? Чому ?

Ви були гарними дітьми, уважними, тому виконали всі завдання. Дякую вам діти.


^ КОНСПЕКТ ФРОНТАЛЬНОГО ЛОГОПЕДИЧНОГО ЗАНЯТТЯ В СТАРШІЙ ГРУПІ

ЛОГОПЕД : БЕРБЮК В.Д.

ТЕМА : Диференціація звуків „ Ш „ - „ Ч „в складах словах.

Закріплення лексичної теми : „Свійські птахи та їх дитинчата "

Гра „ Скажи пестливо ". Гра „ Четвертий зайвий ? "

МЕТА : Диференціація звуків „ Ш „ - „ Ч „в складах , словах .

Закріплювати звукове значення голосних звуків, вправляти у звуко - буквенному аналізі слів. Активізувати зв"язне мовлення, словник, вправляти у виразному читанні закличок , чистомовок , загадуванні загадок.

Розвивати фонематичний слух, силу голосу, пам"ять, уяву, мислення,мовне дихання .

Збагатити активний та пасивний словник дітей по лексичній темі : „Свійські птахи та їх дитинчата " Учити утворювати іменники назви дитинчат птахів, та вміти групувати птахів ( свійські - дикі ); виховувати бажання помічати нові слова .

Закріпити знання дітей про характерні ознаки зими ( явища зимою ), про життя птахів, повторити правила поведінки у природному оточенні; закладати основи екологічної культури

Формувати бережливе ставлення до живої природи.

ОБЛАДНАННЯ : загадки, малюнки свійських птахів , - Гра „ Хто у кого ? ".

Гра „ Четвертий зайвий ? ". Дид. гра „ Хто де живе і що їсть ? " Робота з " дидактичним матеріалом " А.Я. Малярчук.

^ ХІД ЗАНЯТТЯ

1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ:

Щоб заняття пройшло не марно,

Треба сісти рівно гарно.

І виконуйте тільки те.

Про що мова на занятті йде.


2. Послухайте вірш і підкажіть слово. Про які звуки йдеться?

Шість звуків вільно можна , Співати, як пісні. Ці звуки знає кожен. Як звем їх ? / Голосні/.

- Давайте назвемо голосні звуки , а тепер без звучно.

- Скільки голосних звуків в українській мові ?

- Якою фішкою позначаються голосні звуки ? / кружечком/.

- Якими бувають приголосні звуки ? /тверді, м"які./

- Якою фішкою позначаються тверді приголосні? Рисочкою

- Якою фішкою позначаються м"які приголосні звуки. / двома рисочками /.

^ 3. Артикуляційні вправи, корисні та цікаві.

Л - д читає вірш:

Говорити кожен звик - має кожен з нас язик, та не всіх він слухать звик.

А щоб він слухняним став, Зробимо ми кілька вправ,

а). Вправи на активізацію м"язів губ, язика." Веселий язичок " ," Усмішка ", " Трубочка", "Смачне варення". "Чистим зубки",

б). Вправи для розвитку дихання : " Вітерець",

в). Вправи для дрібної моторики: " П"ять братів "," Сестрички "."Павучок ".

  1. Диференціація звуків „ Ш „ - „ Ч „

Послухайте та повторіть склади, ша - шо - шу - ше - ши ; ча - чо - чу - че - чи

ша – чо - ша ; чо - шо - чу ; ше - чи - ше ; чи - ши -чи:


4.Чистомовки на звук" Ш ".

ша - аш - ша - шубку білочка знайшла,

шо - чо - шо - ми купили борошно,

шу - чу - шу - яблук натрушу,

ше - че - ше - дітям в садочку хороше,

ши - чи - ши - слово напиши.

- Ча-ша-ча - дайте калача, ча-ча-ча - нема м"яча .

5. Робота з Дидактичним матеріалом А. Я. Малярчук.

Ігри : 1." Назви вірно " ,

2. " Хто більше запам'ятає назв малюнків, та назве їх по пам"яті ? "

( діти називають попорятку картинки як вони розміщені ) .

3. " Відгадайте який малюнок я заховала ? "

4.Гра "Хто уважний ? "-послухайте слова і плесніть в долоньки коли почуєте слово із звуком „ Ш "


6. Закріпити скоромовки на звуки " Ш ", " Ч ".

Шило шубу Шурі шило, Шовком гарно шви обшило,

Вийшла шубка прехороша, Нашій Шурі на порошу. В. Ладижець


Чубата чапля чваньковита, Через болото йде одна.

Чомусь з журавликом дружити, Не хоче капелька чудна.


7. ФІЗХВИЛИНКА.


8 ." Хто уважний ? " Збагачувати словниковий запас дітей темою : „Свійські птахи."

Мета : Закріпити назви птахів та вміти групувати птахів ( свійські - дикі).

" Гра „ Четвертий зайвий ? " , Дид. гра „ Хто де живе і що їсть ?


^ 9 . ЗАГАДКИ ПРО ПТАХІВ.

-Біле, як сніг, надуте, як міх, лопатами ходить, а рогом їсть. ( Гуска).

- Більше за всіх кричить, а найменше робить .( Півень ).

- Кругом бочки, бігають клубочки. ( Курка з курчатами ).


10.1. - Гра „ Скажи пестливо " Гра з м"ячем ( Я кидаю м"яч діти відповідають пестливо курка - курочка, качка - качечка . )

2. - Гра „ Хто у кого ? " Курки - курчатка...

3. - Гра „ Четвертий зайвий ? ".

4. - Гра " Ходить звук рядами ".

- Ходить звук рядами, Хоче дружити з нами, Кого за руку візьме, Нехай той птаха назве.


11. Дид. гра „ Хто де живе і що їсть ? "

— Картинки із зображенням птахів , логопед запитує : „ Хто де живе і що їсть ? " . За правильну відповідь дитина одержує кольоровий кружечок. У кінці заняття підраховують кількість кружечків . Гра „ Відгадай хто це ? Логопед : наслідує звуки голосів тварин і птахів, діти повинні відгадувати , хто це ?

( Кар - кар , тук - тук , ку - ку, цвірінь - цвірінь , ме - ме , гав - гав , няв - няв .)


12 . ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ:

Схожі:

Конспект фронтального логопедичного заняття в старшій групі логопед : бербюк в. Д. Тема : Автоматизація звука \" ж \", \" ж \",в складах, словах. Гра \" Хто уважний ? \" iconФрагмент логопедичного заняття з елементами логоритміки. Лексична тема: транспорт. Мета
Мета: Вчити дітей вільно рухатися відповідно до характеру музики І в різних напрямках. Розвивати координацію рухів, орієнтацію у...
Конспект фронтального логопедичного заняття в старшій групі логопед : бербюк в. Д. Тема : Автоматизація звука \" ж \", \" ж \",в складах, словах. Гра \" Хто уважний ? \" icon«затверджую» Ректор С. В. Савченко 2012 р. Програма
Самостійна художня діяльність в старшій групі днз. Види. Особливості організації
Конспект фронтального логопедичного заняття в старшій групі логопед : бербюк в. Д. Тема : Автоматизація звука \" ж \", \" ж \",в складах, словах. Гра \" Хто уважний ? \" iconКонспект лекцій з навчальної дисципліни " Автоматизація технологічних процесів"
Конспект лекцій з навчальної дисципліни Автоматизація технологічних процесів (для студентів 1 курсу денної форми навчання галузь...
Конспект фронтального логопедичного заняття в старшій групі логопед : бербюк в. Д. Тема : Автоматизація звука \" ж \", \" ж \",в складах, словах. Гра \" Хто уважний ? \" iconКонспект лекцій з дисципліни «Автоматизація технологічних процесів І установок»
Конспект лекцій з дисципліни «Автоматизація технологічних процесів І установок» для студентів 5 курсів усіх форм навчання зі спеціальності...
Конспект фронтального логопедичного заняття в старшій групі логопед : бербюк в. Д. Тема : Автоматизація звука \" ж \", \" ж \",в складах, словах. Гра \" Хто уважний ? \" iconА. О. Качура «механізація та автоматизація будівництва І ремонтно-будівельних робіт» Конспект
Механізація та автоматизація будівництва І ремонтно-будівельних робіт: Конспект лекцій для студентів 4 курсу денної та 5 курсу заочної...
Конспект фронтального логопедичного заняття в старшій групі логопед : бербюк в. Д. Тема : Автоматизація звука \" ж \", \" ж \",в складах, словах. Гра \" Хто уважний ? \" iconТема Що таке публічна бібліотека Тема Хто керує публічною бібліотекою та допомагає

Конспект фронтального логопедичного заняття в старшій групі логопед : бербюк в. Д. Тема : Автоматизація звука \" ж \", \" ж \",в складах, словах. Гра \" Хто уважний ? \" iconДокументи
1. /4 курс/Mенеджмент.doc
2. /4 курс/_стор_я...

Конспект фронтального логопедичного заняття в старшій групі логопед : бербюк в. Д. Тема : Автоматизація звука \" ж \", \" ж \",в складах, словах. Гра \" Хто уважний ? \" iconДокументи
1. /4 курс/Mенеджмент.doc
2. /4 курс/_стор_я...

Конспект фронтального логопедичного заняття в старшій групі логопед : бербюк в. Д. Тема : Автоматизація звука \" ж \", \" ж \",в складах, словах. Гра \" Хто уважний ? \" iconДокументи
1. /4 курс/_стор_я _нженернох д_яльност_.doc
2. /4...

Конспект фронтального логопедичного заняття в старшій групі логопед : бербюк в. Д. Тема : Автоматизація звука \" ж \", \" ж \",в складах, словах. Гра \" Хто уважний ? \" iconТема 11. Планування як функція менеджменту поняття планування
Поняття планування. Планування являє собою завчасне прийняття рішень про те, що потрібно робити І що для цього необхідно, коли робити,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи