Тема: Узагальнення знань з теми icon

Тема: Узагальнення знань з теми




Скачати 45.24 Kb.
НазваТема: Узагальнення знань з теми
Дата28.09.2012
Розмір45.24 Kb.
ТипУрок

Ніна Аристидівна Іонець,

с.Просіка Глибоцького району

Тема: Узагальнення знань з теми «Земноводні. Плазуни»
Урок - змагання. 8 клас
Мета:
узагальнити та систематизувати знання учнів; розвивати допитливість, творчість, пізнавальний інтерес,
логічність і оперативність мислення, вміння працювати в колективі; приймати спільні рішення; оцінювати роботу
товаришів; виховувати екологічну свідомість.
Епіграф: «Я наважуся стверджувати, що з усіх знань

найкорисніші для нас знання природи, її законів»

(Ж.Б.Ламарк) ^ Девіз уроку:« Повторення - мати знання » Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.

Обладнання: таблиці: «Земноводні», «Плазуни», додаткова література, картки із завданням.

^ Хід уроку

I. Організація класу

Для проведення уроку клас поділяється на дві команди: « Алігатор » та « Саламандра ». Обирається журі для проведення підсумків уроку.

^ II. Мотивація уроку

Цих істот можна знайти у воді і на суші, земноводних можна зустріти за десятки кілометрів від водойм. Сучасні представники класу плазунів живуть скрізь, крім північних та полярних і приполярних областей. Найбільша в світі жаба, завдовжки 40 см, карликова кубинська жаба завдовжки - 1 см, Серед плазунів є рекордсмени: Коморські варани - досягають 3 м завдовжки і ваги 165 кг, королівська кобра завдовжки 5,58 м, деякі удави - 10 м. Найменші за розміром карликові мадагаскарські хамелеони, 2-3 см завдовжки. Проте всі вони мають спільні ознаки, за якими об'єднуються в один тип. - Що це за тип? (Тип Хордові).

^ III. Узагальнення і систематизація знань.

І конкурс « Візитна картка команди» Завдання. Цікаво і захоплююче розкажіть про тварину, ім'ям, якої названа команда. Команда « Алігатор » розповідає про крокодила - алігатора, команда «Саламандра» про плямисту саламандру. ( 5 балів.)

II. Гра « Щасливий випадок » Гейм 1. Вперед за термінами Запитання команді« Алігатор»

Судини, що несуть кров від серця?(Артерії)

Тварини, які живуть на суші і в воді? (Земноводні)

Відновлення втрачених або ушкоджених частин тіла? (Регенерація)

Запліднення, що відбувається у воді? (Зовнішнє)

Назва личинки жаби? (Пуголовка)

Друга назва класу Плазуни? (Рептилії)

Травна система у плазунів закінчується? (Клоакою)

^ Запитання команді « Саламандра »

Дихання, яке відбувається через шкіру та легені? (Подвійне)

Кров, насичена киснем? (Артеріальна)

Тварини, в яких температура тіла більшою чи меншою мірою коливається в такт із змін температурою навколишнього середовища? (Пойкілотермні)

Запліднення, яке відбувається в середині організму? (Внутрішнє)

Основний орган дихальної системи у плазунів? (Легені).

Ряди класу Земноводних? ( Хвостаті, Безхвості, Безногі).

Розвиток, який відбувається без стадій личинки? ( Прямий ).

Гейм 2. «Хто швидше?»

Команди по черзі відповідають на запитання вчителя. У цьому конкурсі беруть участь усі учасники команди. Перемагає команда, яка за 1 хв. дала найбільшу кількість правильних відповідей. Кожна правильна відповідь - 1 бал

Запитання.

Скільки відділів тіла у земноводних? (3)

Чим вкрити півкулі головного мозку в плазунів? (Сірою речовиною або корою)

Як називається ряд, представники якого мають кістковий панцир? (Черепахи)

Чому самці жаб сильніше кричать, ніж самки? (Є резонатори)

Як розташовані кінцівки у плазунів по відношенню до тулуба? (По бокам)

Який тип дихання у жаби? (Подвійний)

Яку функцію виконують зуби у плазунів? (Утримують і захоплюють їжу)

Чим закінчуються кінцівки у земноводних? (Пальцями)

Скільки кіл кровообігу у пуголовки жаб? (Одне)

Хто має найбільші розміри серед ящірок? (Варани)

Чим представлена видільна система у плазунів? (Нирками)

Який череп у земноводних? (Хрящовий)

Завдяки чому живуть пуголовки перші дні? (Жовтку ікри)

Який тип кровоносної системи у плазунів? (Замкнений)

До якого ряду належить тритон? (Хвостаті земноводні)

Який тип розвитку у земноводних? (Непрямий)

Який вид отруйних змій поширений у степовій та лісостеповій зонах України?

(Гадюка звичайна)

Чи є кінцівки у сирен? (Так)

Чому голова у ящірки може рухатися? (Є кілька шийних хребців)

Де змішується венозна і артеріальна кров у серці жаби? (Праве передсердя)

До якого ряду належить гадюка? (Лускаті)

Чи розвинені ребра у плазунів? (Так )

Яка кількість повік на очах у плазунів? (3)

Яку основну функцію виконує слиз на шкірі жаби? (Зволожує шкіру і забезпечує шкірне дихання )

До якого ряду належить жаба? (Безхвості земноводні)

Який відділ головного мозку найбільш розвинений у земноводних? (Передній)

Гейм 3. « Я - тобі, ти - мені »

Команди ставлять по одному запитанню одна одній. Кожна правильна відповідь - ^ 1 бал.

III. Конкурс Складіть рекламу, яка відображала б значення земноводних та плазунів у природі та житті

людини. ( 5 балів.)

Виконують це завдання 3 учасники від кожної команди.

^ IV. Рольова гра «Відгадай мене» ( 5 балів.)

Команди отримують конверти, в яких знаходяться загадки про вивчених тварин. Назвіть систематичне положення згаданої тварини.

У зеленому кашкеті Хто хвіст залишає,

Галасує в очереті, Та від ворога тікає?

Хоч і плавати мастак, (Ящірка)

Та не риба і не рак.

(Жаба)

^ V. Конкурс «Біологічний бій»

Завдання. З наведених ознак команда «Алігатор» вибирає ознаки, характерні для земноводних, а команда «Саламандра» – для плазунів. Відповіді записуються у вигляді цифрового шифру. Якщо учень допускає принаймні одну помилку, він вибуває з гри і не приносить балів команді. Кожний учень, який правильно відповість на всі запитання, одержує для команди - 5 балів. Запитання

Наземні тварини.

Ведуть подвійне життя: у воді і на суші.

Суха шкіра, з відсутністю залоз або їх небагато.

Гладенька шкіра, волога, багата на слизові залози.

Тіло розділене на голову, тулуб, кінцівки.

Непрямий розвиток.

Тіло розділене на голову, шию, тулуб, кінцівки.

Кінцівки розташовані в боки.

Пойкілотермні тварини.


Подвійне дихання: через легені та шкіру.

Тіло викрите роговими лусками, або щитками.

Кровоносна система замкнена, серце трикамерне: ліве пересердя, праве пересердя, один шлуночок.

Органи дихання - добре розвинуті легені.

Видільна система представлена нирками.

Внутрішнє запліднення.

Розмноження і розвиток відбувається у воді.

Роздільностатеві тварини.

Відповіді: земноводні - 2, 4, 5, 6, 9, 10,12,14,16,17 плазуни – 1,3, 7, 8, 9, 11, 13, 14, 15, 17

VI. Конкурс «Четверте зайве»
Цей конкурс - конкурс капітанів.

Назвіть зайве слово із 4 запропонованих і поясніть відповідь:

Тритон, саламандра, тріска, квакша.

Крокодил, китова акула, ящірка, черепаха.

IV. Підбиття підсумків уроку

Визначення команди-переможця.

Оцінювання учнів.

V. Заключне слово вчителя

Схожі:

Тема: Узагальнення знань з теми iconОрганізація самостійної роботи студентів
Самостійна робота студентів передбачає систематизацію, поглиблення, узагальнення І практичне застосування знань, здобутих студентами...
Тема: Узагальнення знань з теми iconДокументи
1. /Лекц_х ЦО 2013р/Журнал.doc
2. /Лекц_х...

Тема: Узагальнення знань з теми iconТема лекції: Педагогіка вищої школи як наука та методи педагогічних досліджень. План
З часом накопичення знань призвело до виникнення науки про виховання дітей. Теорія очистилася від конкретних фактів, зробила необхідні...
Тема: Узагальнення знань з теми iconІгсн політологічна теорія держави
Контрольна робота – це індивідуальне завдання, яке студент виконує самостійно під керівництвом викладача протягом семестру. Мета...
Тема: Узагальнення знань з теми iconДокументи
1. /Лекц_х на 2014 р/Журнал.docx
2. /Лекц_х...

Тема: Узагальнення знань з теми iconРекомендації семінару
З огляду на це, важливим І необхідним є відпрацювання наукових та практичних основ проведення уроків узагальнення та систематизації...
Тема: Узагальнення знань з теми iconСистема оцінювання знань з курсу „Політологія”
На кожному семінарському занятті, з метою перевірки рівня засвоєння студентом теми, проводиться зріз знань у письмовій формі
Тема: Узагальнення знань з теми iconСистема оцінювання знань з курсу „Етика”
На кожному семінарському занятті, з метою перевірки рівня засвоєння студентом теми, проводиться зріз знань у письмовій формі
Тема: Узагальнення знань з теми iconОрганізація самостійної роботи студентів
Мета І задачі срс – самостійне вивчення окремих блоків програми, систематизація, поглиблення, узагальнення, закріплення І практичне...
Тема: Узагальнення знань з теми iconЗавдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Право на працю та гарантії його реалізації в умовах ринкової економіки»
На підставі узагальнення та аналізу вітчизняного та міжнародного законодавства, наукових джерел, матеріалів судової практики, підготуйте...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи