Методичні рекомендації щодо підготовки І проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із суспільно-гуманітарних дисциплін у 2011/2012 навчальному році icon

Методичні рекомендації щодо підготовки І проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із суспільно-гуманітарних дисциплін у 2011/2012 навчальному році
Скачати 177.26 Kb.
НазваМетодичні рекомендації щодо підготовки І проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із суспільно-гуманітарних дисциплін у 2011/2012 навчальному році
Дата28.09.2012
Розмір177.26 Kb.
ТипМетодичні рекомендації

Методичні рекомендації

щодо підготовки і проведення ІІІ етапу

Всеукраїнських учнівських олімпіад із суспільно-гуманітарних дисциплін у 2011/2012 навчальному році


Нормативними документами, що визначають структуру і технологію проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіади з суспільно-гуманітарних дисциплін, є Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затверджене наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.2011 № 1099 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України 17 вересня 2011року за №1318/20056, наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 15.08.2011 № 976 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів у 2011/2012 навчальному році», Положення про І, ІІ, ІІІ етапи Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, затверджене наказом управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації від 09.12.1998 № 406, Положення про проведення I–ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, затверджене наказом Головного управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації від 02.08.2011 №384, наказ Головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 22.12.2011 № 703 «Про проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2011/2012 навчальному році».

З метою чіткої координації всіх структур розроблено і розміщено на сайті ІППОЧО дорожні карти проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, рубрику «На допомогу учаснику олімпіади», видано збірники завдань та підготовлено методичні рекомендації.


ІСТОРІЯ


Відповідно до листа Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 14.12.2011 № 1.4 /18-3999 «Про проведення ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з історії у 2011/2012 навчальному році», ІІІ та ІV етапи Всеукраїнської олімпіади з історії будуть проходити відповідно до нового Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом МОНмолодьспорту від 22.09.2011 № 1099, та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 17 листопада 2011 року за № 1318/20056 (далі – Положення).

Деякі новели нового Положення.

 1. Учасники олімпіади отримують завдання та дають на них відповіді державною мовою. За рішенням журі учасники змагань можуть отримувати завдання та давати на них відповіді мовою вивчення навчального предмета.

Отже, для уникнення непорозумінь, уповноваженим на те органам управління освітою варто надати оргкомітету і журі інформацію про учасників, котрі потребують перекладу тексту завдань на мову навчання. 1. Команду чисельністю понад 5 осіб супроводжує двоє дорослих, які є керівниками команд.

 2. Оргкомітетом можуть бути створені умови для участі у змаганнях дитини з особливими потребами. Особа, яка супроводжує цю дитину, має обов’язково надати медичну довідку про відсутність інфекційних хвороб і контакту з інфекційними хворими.

 3. До 50% збільшено кількість учасників, які нагороджуються дипломами І,ІІ, і ІІІ ступенів за умови, що учасник за сумарним результатом виступів в усіх турах етапу набрав не менше ніж третину від максимально можливої кількості балів.

 4. Норма розподілу дипломів у всіх класах – 1:2:3.

 5. Громадське спостереження за проведенням учнівських змагань можуть здійснювати представники учнівського самоврядування, навчальних закладів, засобів масової інформації. Вони можуть звертатися з пропозиціями, питаннями до апеляційної комісії та отримувати відповідь в установленому законом порядку.

 6. У ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії беруть участь учні 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, що стали переможцями ІІ етапу олімпіади і включені до складу команди району (міста).

 7. Олімпіада буде проходити за завданнями, підготовленими Інститутом післядипломної педагогічної освіти. Під час формування змісту завдань буде враховано обсяг матеріалу, який має бути вивчений на час проведення олімпіади (21 навчальний тиждень) у поточному навчальному році. Якщо обсяг курсу складає 52 години, тобто 1,5 годин на тиждень, виходимо із того, що у першому семестрі курс вивчався протягом 2 годин на тиждень.

 8. За основу береться такий варіант навчально-тематичного планування, коли курси історії України та всесвітньої історії викладаються паралельно.

 9. Щодо принципу збалансованості вітчизняної та всесвітньої історії, то орієнтовний розподіл матеріалу – дві третини – матеріал з історії України, одна третина – всесвітня історія. Варто також враховувати події, відзначені у історичному календарі за 2011 та 2012 роки.

 10. Навчальний матеріал з історії України та всесвітньої історії за попередні класи теж буде представлений у змісті завдань ІІІ етапу олімпіади з історії, однак його питома вага у загальній сумі балів під час оцінювання не буде визначальною.

Головні змістові лінії завдань відповідатимуть провідним наскрізним ідеям змісту шкільного курсу історії. Серед них виділимо наступні:

 • проблема української державності у історичній ретроспективі;

 • соборність українських земель;

 • український національно-визвольний рух, його витоки, періодизація, течії, організації, діячі, проблеми та здобутки;

 • становлення сучасної світової цивілізації на етапах аграрного, індустріального та постіндустріального суспільства;

 • буденна історія та її особливості у різні періоди;

 • врахування гендерної рівноваги;

 • полікультурність суспільного життя;

 • окремі сюжети з регіональної історії різних періодів.

Згідно з п.2.12.1 Положення про проведення І-ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з базових і спеціальних дисциплін, «олімпіада з історії проводиться в один тур, який складається з двох форм виконання завдань:

а) тестової (завдання закритої форми);

б) письмової (завдання з відкритою відповіддю)».

Завдання закритої форми різних форматів складені за зразком завдань для зовнішнього незалежного оцінювання:

 • з однією правильною відповіддю;

 • з двома або більше правильними відповідями;

 • на встановлення хронологічної послідовності;

 • на встановлення відповідності.

Відкриті питання будуть включати завдання таких типів:

 1. Підготовка короткої (5-7 речень) та поширеної відповіді на запропоноване завдання;

 2. Складання плану запропонованої теми;

 3. Характеристика історичної особи;

 4. Порівняльна характеристика подій, явищ, процесів;

 5. Характеристика історичного джерела, висловлювання власного ставлення до наведених фактів;

 6. Завдання з історії рідного краю.

Критерії оцінювання виробляє журі олімпіади під час виконання учнями олімпіадних завдань.


В.Ф.Федорак, методист історії

та політології ІППОЧО


правознавствО


Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18 серпня 1998 р. № 305, Положення про проведення I-III етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових і спеціальних дисциплін, затвердженого наказом Головного управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації від 02.08.2011 р. №384, олімпіада з правознавства проводиться серед учнів 9,10,11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Олімпіада – це захід, головною метою якого є пошук та підтримка обдарованої учнівської молоді, здатної продемонструвати глибокі теоретичні знання з різних галузей права, здатність до критичного мислення, уміння наводити переконливі аргументи і докази, висловлювати власну думку.

III етап олімпіади з правознавства проводиться в один тур, який складається з двох форм виконання завдань:

а) тестової (завдання з закритою відповіддю);

б) письмової (завдання з відкритою відповіддю).

Тривалість перерви між виконанням тестової та письмової частини завдань встановлюється оргкомітетом, але не може перевищувати однієї години.

Учні всіх трьох паралелей (9,10,11 класи) будуть виконувати по 6 завдань, складених за єдиною схемою. Під час проведення III етапу учні виконують завдання закритої форми: з однією правильною відповіддю; з декількома правильними відповідями; на встановлення відповідності; на послідовність.

Також будуть виконуватись завдання з відкритою формою: знання юридичної термінології; аналіз правових ситуацій; визначення та порівняння понять; розв’язування правових ситуативних задач.

У ході виконання завдань школярі мають продемонструвати уміння аналізувати, порівнювати, застосовувати знання права на практиці.

Актуальними під час вивчення правознавства є проблеми, що мають практичне значення для учнів.

Під час виконання завдань олімпіади не дозволяється використання текстів Конституції України, кодексів, законів, інших нормативно-правових актів, юридичних словників, підручників, навчальних посібників.

Під час проведення III етапу олімпіади, учні 11 класу опрацьовують матеріал за весь навчальний рік. Завдання для учнів 11 класу будуть підготовлені відповідно до програми для загальноосвітніх навчальних закладів «Правознавство (профільний рівень), супільно-гуманітарний напрям, правовий профіль, Ратушняк С.П., Ремех Т.О.

Учні 10 класу опрацьовують матеріал за попередній рік та матеріал, що був вивчений у 10 класі на час проведення олімпіади (до розділу «Основи приватного права України»).

Учні 9 класу опрацьовують матеріал, що був вивчений у 9 класі на час проведення олімпіади (до розділу «Твої орієнтири в адміністративному та кримінальному праві»).

На виконання завдань III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства відводиться 4 астрономічні години.

Критерії оцінювання олімпіадних робіт мають бути вироблені членами журі після оприлюднення завдань у день проведення олімпіади.

Кількість балів за кожне завдання буде подано безпосередньо в текстах завдань.


Семенюк І.В., методист правознавства

та громадянської освіти ІППОЧО


^ УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЛІТЕРАТУРА


ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури проводиться 4 лютого 2012 року в один тур, який складатиметься з двох частин при виконанні завдань: тестової та письмової, за завданнями, підготовленими оргкомітетом. У ІІІ етапі олімпіади з української мови та літератури беруть участь учні 8-11 класів.

Час роботи над олімпіадними завданнями – 4 астрономічні години, з них: 1 год. – на виконання завдань закритої форми (тестових), решту часу відводиться на виконання завдань із відкритою відповіддю (письмових).

Комплект олімпіадних завдань охоплює програмовий матеріал із різних розділів курсу за попередні роки навчання та теми, які учні повинні були опанувати у 2011/2012 н.р. відповідно до чинних навчальних програм з української мови та літератури для загальноосвітніх навчальних закладів.

У процесі підготовки завдань для цього етапу буде враховано зміст і глибину уже вивченого матеріалу учнями відповідних класів на час проведення олімпіадних змагань, орієнтуючись на зміст, структуру, обсяг завдань ІV етапу олімпіади за попередні роки.

Завдання з української мови для 8-9 класів включають:

 • створення власного висловлення (враховується як орфографічна і пунктуаційна грамотність, так і вміння формулювати власну думку);

 • конкретні відповіді на запитання, щоб з’ясувати рівень навченості учнів з фонетики, лексики, морфології;

 • розбір синтаксичних одиниць (словосполучення, речення, текст);

 • побудову, редагування, створення речень відповідно до вимог і особливостей завдання;

 • роботу з поданим текстом (групування частин тексту, перевірка лексичних, морфологічних, орфографічних, пунктуаційних норм і правил).Завдання з української мови для 10-11 класів включають:

 • написання твору-роздуму на певну тему (при цьому як аргумент для доведення власної думки мають бути наведені приклади із художньої літератури, історичні факти);

 • повний розбір словосполучень (із зазначенням морфологічних ознак частин мови, що входять до словосполучення);

 • тести різних структурних типів;

 • редагування словосполучень, речень, тексту з метою усунення стилістичних та граматичних помилок;

 • синтаксичний розбір речення (розставляються пропущені розділові знаки, будується структурна схема, дається загальна характеристика всій конструкції і компонентам як простим реченням).


Завдання з мови матимуть системний характер, тобто спрямовуватимуться на те, щоб з’ясувати рівень навченості учнів з фонетики, лексики, фразеології, морфології, синтаксису, орфографії й пунктуації, культури мовлення.

Для перевірки олімпіадних робіт передбачено відповідні критерії їх оцінювання, з метою полегшення роботи членів журі й обєктивування самого процесу оцінювання.

Завдання з української літератури для 8-9 класів включають:

 • написання твору на одну із тем (перевіряється сформованість знань з української літератури відповідно до програми зазначених класів, уміння спиратися на тексти письменників, використовувати цитати адекватно до ситуації висловлювання, доводити власну думку);

 • твір на одну із запропонованих тем в учнів 8-9 класів оцінюється відповідно до таких параметрів: повнота розкриття теми; логічна послідовність викладу думок; струнка побудова твору (наявність вступу, основної частини, висновків); структурна цілісність та стильова єдність тексту; переконливість наведених аргументів в основній частині твору; точність, зрозумілість думки, адекватність її мовному оформленню. З метою об’єктивної оцінки набутих знань із літератури учням пропонується для написання одна тема для власного висловлювання (так звана вільна тема);

 • бліц-запитання (знання з теорії літератури, художніх текстів, міжпредметних зв’язків);

 • відгук на прочитану книгу, переглянутий фільм з коментуванням ідейно-художніх особливостей, морально-етичної проблематики, жанрової своєрідності.Завдання з української літератури для 10-11 класів включають:

- написання твору на одну із тем (перевіряється сформованість знань з української літератури, уявлення про українську літературу в національному і світовому культурному контекстах, вміння аналізувати і відтворювати в письмовій формі усталені інтерпретації текстів української літератури, розвиток самостійного і критичного мислення, вміння аргументовано доводити власну думку, створювати письмові висловлювання, відображаючи широке розуміння програмового літературного матеріалу);

- твір на одну із запропонованих тем в учнів 10-11 класів оцінюється відповідно до таких параметрів: повнота розкриття теми; опертя на літературні тексти, вміння їх аналізувати та інтерпретувати; логічна послідовність викладу думок (наведення тези, аргументів, висновку); струнка побудова твору (наявність вступу, основної частини, висновків); структурна цілісність та стильова єдність тексту; переконливість наведених аргументів в основній частині твору; точність, зрозумілість думки, адекватність її мовному оформленню; образне мислення;

- запропоновані теми творів з української літератури будуть спрямовані не лише на з’ясування творчих та мовленнєвих здібностей учнів, відображення вміння аналізувати та інтерпретувати літературний матеріал, а й на розкриття розуміння ними морально-етичних норм поведінки в суспільстві. З метою об’єктивної оцінки набутих знань із літератури учням буде запропоновано для написання одну тему для власного висловлювання (вільну тему). Структура твору має відповідати вимогам зовнішнього незалежного оцінювання, тобто творча робота має містити тезу, підтверджену 2-3 переконливими аргументами; думки у творі повинні бути підкріплені прикладами з художньої літератури, цитатами, історичними фактами чи випадками з життя.

- чітку й лаконічну відповідь на конкретне запитання (знання з теорії літератури: літературний рід, жанрове визначення, стильові особливості, способи римування, стилістичні фігури та ін., конкретні знання літературного матеріалу та уміння встановити відповідність, наприклад, між твором і цитатою, твором і жанром, твором і автором).

Доцільно пояснити школярам, що вони повинні прагнути виконати якнайбільшу кількість запропонованих завдань, але головною умовою перемоги в олімпіаді є виконання роботи краще за інших, оригінальніше, на високому творчому рівні.

Згідно з п 4.2 Положення «у разі виникнення запитань учасники мають право після завершення олімпіади подавати заяву в письмовій формі апеляційній комісії з приводу правильності та об’єктивності оцінювання виконаних ними завдань і одержати письмову відповідь (за вимогою учня) до підбиття остаточних підсумків відповідних змагань». Але подання та розгляд апеляції не означає обов’язкову зміну оцінки.

Є.Д.Квітень, завідувач НМЦ

суспільно-гуманітарних

дисциплін ІППОЧО

^

РУМУНСЬКА МОВА ТА ЛІТЕРАТУРА (румунська і світова)
У ІІІ етапі учнівської олімпіади з румунської мови та літератури у 2011/2012 навчальному році беруть участь учні 8-11 класів.

Комплект олімпіадних завдань складений відповідно до діючих навчальних програм за попередні роки навчання та охоплює матерал, вивчений учнями до терміну проведення олімпіади.

^

Час роботи над олімпіадними завданнями для учнів 8-11 класів – 4 астрономічні години.


Комплект олімпіадних завдань охоплює програмовий матеріал з різних розділів курсу за попередні роки навчання та теми, які учні повинні були опанувати до терміну проведення олімпіади відповідно до чинних навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів.

Поряд із кожним завданням подано орієнтовну максимальну кількість балів, яку учень може одержати за їх виконання.

Учням усіх класів необхідно написати твір на одну із запропонованих тем, письмово дати відповіді на запитання та виконати творче завдання. Окрім того, восьмикласникам пропонується визначити у вірші всі відомі їм художні засоби – виконати завдання до віршового твору, а учням старшої школи – зробити ідейно-художній аналіз тексту.

Завдання, які будуть включені до ІІІ етапу олімпіади, допоможуть виявити дійсно філологічно обдарованих учнів, що є метою проведення таких змагань.

Звертаємо увагу, що завдання з мови та літератури для кожного класу мають спільну структуру та складаються з чотирьох рівнів .

І рівень складається з шести питань (тестів), з яких учень має вибрати один правильний варіант відповіді на запитання з чотирьох (A, B, C, D) запропонованих.

ІІ рівень складається з шести питань (тестів), з яких учень має вибрати дві правильні відповіді на запитання з п’яти (A, B, C, D,E) запропонованих.

У завданнях ІІІ рівня звертається увага на те, як учень може опрацювати даний текст та письмово дати відповідь на десять запитань, що стосуються як мови, так і літератури.

У завданнях ІV рівня учаснику дається декілька тем для написання художнього твору. Творча письмова робота повинна відповідати орфографічним, лексичним, стилістичним і граматичним нормам румунської мови. Під час оцінювання творчої письмової роботи враховуються зміст, оформлення, стиль, грамотність, адекватність вживання лексичних одиниць та граматичних структур .

Оцінювання результатів виконання завдань з мови здійснюється за критеріями, вказаними безпосередньо в завданнях.

Звертаємо вашу увагу на те, що учням не дозволяється користуватись додатковою літературою (посібниками, довідниками, словниками, текстами художніх творів і статей ).


Л.С.Говорнян, методист з румунської мови та літератури (румунської і світової) ІОППОЧО


^ РОСІЙСЬКА МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРА,

СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА


Олімпіада з російської мови для учнів 8 – 11 класів проводиться в один тур і складається з двох форм виконання завдань:

I. Завдання закритої форми – тести різних рівнів складності.

II. Завдання з відкритою відповіддю:

-створення власного висловлювання (враховується як орфографічна і пунктуаційна грамотність, так і вміння формулювати власну думку);

-синтаксичний розбір речення (розставляються пропущені розділові знаки, будується структурна схема, дається загальна характеристика всій конструкції і компонентам як простим реченням);

-редагування словосполучень, речень, тексту з метою усунення стилістичних та граматичних помилок.

Навчання російської мови в школах області здійснюється за різними програмами. Для класів з російською мовою навчання чинною є програма «Російська мова. Програма для 5-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів з російською мовою навчання»/авт.Н.Г.Озерова, Г.О.Михайловська, Л.В.Давидюк, В.І.Стативка, К.І.Бикова; учні класів з українською мовою навчання (5клас – перший рік навчання) навчаються за «Програмою загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. Російська мова. 5-12 класи» /авт. І.П.Гудзик, В.О.Корсаков; для тих учнів, які вивчають російську мову з 2 –го класу, чинною є програма «Російська мова. Програма для 5-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання» /авт. Н.Ф.Баландіна та ін. Якщо викладання російської мови починається з 6, 7, 8 класу, ми користуємося програмою курсу за вибором (авт. Т.Я.Фролова). Крім того, російська мова в багатьох ЗНЗ області вивчається факультативно. Враховуючи різний рівень вивчення предмета, олімпіадні завдання будуть носити універсальний характер і складені так, щоб забезпечити рівні можливості виконання їх усіма учасниками, сприяти повному виявленню кожним із них досягнутого рівня знань, умінь та навичок. Завдання охоплять різні розділи: «Фонетика», «Лексика», «Фразеологія», «Будова слова», «Словотвір», «Морфологія», «Синтаксис» та ін.

Завдання з російської літератури, світової літератури для учнів 8 – 11 класів включатимуть:

І. Завдання закритої форми – тести різних рівнів складності.

ІІ. Завдання з відкритою відповіддю:

а) написання твору на одну із запропонованих тем (перевіряється сформованість знань учнів з російської, світової літератур відповідно до програми зазначених класів, уміння спиратися на тексти письменників, використовувати цитати адекватно до ситуації висловлювання, аналізувати і відтворювати в письмовій формі усталені інтерпретації текстів відповідних літератур, розвиток самостійного і критичного мислення, вміння аргументовано доводити власну думку, створювати письмові висловлювання).

Творча робота учня оцінюється відповідно до таких параметрів: повнота розкриття теми; знання літературних текстів, уміння їх аналізувати та інтерпретувати; логічна послідовність викладу думок (наявність вступу, основної частини, висновків); структурна цілісність та стильова єдність тексту; переконливість наведених аргументів в основній частині твору; точність, зрозумілість думки, адекватність її мовному оформленню; образне мислення.

Запропоновані теми творів будуть спрямовані не лише на з’ясування творчих та мовленнєвих здібностей учнів, відображення вміння аналізувати та інтерпретувати літературний матеріал, а й на розкриття ними морально-етичних норм поведінки в суспільстві. З метою об’єктивної оцінки набутих знань із літератури учням пропонуватимемо одну тему для написання власного висловлювання (так звану вільну тему);

б) чітка й лаконічна відповідь на конкретне запитання (знання з теорії літератур: літературний рід, жанрове визначення, стильові особливості; конкретні знання літературного матеріалу);

в) ідейно-художній аналіз поезії.

Враховуючи те, що у загальноосвітніх навчальних закладах із навчанням російською мовою вивчається інтегрований курс «Література» (російська і світова), а у школах із навчанням українською мовою викладається «Світова література», теми для письмових творчих робіт будуть готуватися за спільними у чинних програмах розділами (темами).

Завдання ^ III етапу орієнтовані на зміст, структуру, обсяг завдань IV етапу олімпіади за попередній рік. У процесі підготовки завдань III етапу враховується зміст і глибина уже вивченого матеріалу учнями 8-11 класів на час проведення олімпіадних змагань.

Обсяг і рівень складності олімпіадних завдань забезпечать якнайповніше розкриття інтелектуальних можливостей та творчих здібностей учнів. Школярі повинні прагнути виконати якнайбільшу кількість запропонованих завдань, але головною умовою для перемоги в олімпіадах є виконання роботи краще за інших, оригінальніше, на високому творчому рівні. Оскільки олімпіадні завдання за своєю суттю відрізняються від звичайної шкільної контрольної роботи, то передбачена їх різноплановість, що дасть можливість перевірити комплексність мовно-літературної підготовки учасників.


Рекомендовані сайти:

 • http://www.mon.gov.ua – перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників (у т.ч. з російської мови, інтегрованого курсу «Литература», світової літератури);

 • http://peressa2009.narod2.ru/olimpiadi_po_russkomu_yaziku/ - матеріал для підготовки учнів до олімпіад з російської мови (завдання Всеросійської олімпіади, лінгвістичних олімпіад, презентації);

 • http://www.philologia.ru/ - навчальний філологічний ресурс;

 • http://www.wikipedia.org/wiki - про Всеукраїнську олімпіаду школярів;

 • http:/litbook.by.ru - літературна інтернет-бібліотека школяра;

 • http:// chl.kiev.ua – національна бібліотека України для дітей з віртуальною бібліографічною довідкою;

 • http:// ae.lib.narod.ru – бібліотека світової літератури (оригінали та переклади).Критерії оцінювання олімпіадних робіт мають бути вироблені членами журі після оприлюднення завдань у день проведення олімпіади. Кількість балів за кожне завдання подано безпосередньо в текстах завдань.


Л.І.Іванова, методист світової літератури,

російської мови та літератури ІППОЧО

Схожі:

Методичні рекомендації щодо підготовки І проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із суспільно-гуманітарних дисциплін у 2011/2012 навчальному році iconМетодичні рекомендації щодо підготовки І проведення І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із суспільно-гуманітарних дисциплін у 2011/2012 навчальному році
Всеукраїнських учнівських олімпіад із суспільно-гуманітарних дисциплін у 2011/2012 навчальному році
Методичні рекомендації щодо підготовки І проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із суспільно-гуманітарних дисциплін у 2011/2012 навчальному році iconНаказ №150 Про організацію тренувальних зборів переможців ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін у 2011/2012 навчальному році
України від 15. 08. 2011 №976 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад І турнірів у 2011/2012 навчальному році» та з метою...
Методичні рекомендації щодо підготовки І проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із суспільно-гуманітарних дисциплін у 2011/2012 навчальному році iconМетодичні рекомендації щодо підготовки до І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з іноземних мов
Всеукраїнських учнівських олімпіад з іноземних мов проводяться відповідно до Положення про проведення I – ІІІ етапів Всеукраїнських...
Методичні рекомендації щодо підготовки І проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із суспільно-гуманітарних дисциплін у 2011/2012 навчальному році iconМетодичні рекомендації щодо підготовки до І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з іноземних мов
Всеукраїнських учнівських олімпіад з іноземних мов проводяться відповідно до Положення про проведення I – ІІІ етапів Всеукраїнських...
Методичні рекомендації щодо підготовки І проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із суспільно-гуманітарних дисциплін у 2011/2012 навчальному році iconНаказ №478 Про проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад серед учнів знз І птнз із базових дисциплін у 2011/2012 н р
Всеукраїнських учнівських олімпіад І турнірів у 2011/2012 навчальному році, Положення про проведення I – ІІІ етапів Всеукраїнських...
Методичні рекомендації щодо підготовки І проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із суспільно-гуманітарних дисциплін у 2011/2012 навчальному році iconМетодичні рекомендації методистів науково-методичного центру природничо-математичних дисциплін іппочо щодо підготовки та проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики,
Ппочо щодо підготовки та проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики, географії та економіки, фізики та астрономії,...
Методичні рекомендації щодо підготовки І проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із суспільно-гуманітарних дисциплін у 2011/2012 навчальному році iconНаказ №691 Про проведення Інтернет-оліміпади серед учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів із базових дисциплін у 2012 році
Всеукраїнських учнівських олімпіад І турнірів у 2011/2012 навчальному році, Положення про проведення I-ІІІ етапів Всеукраїнських...
Методичні рекомендації щодо підготовки І проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із суспільно-гуманітарних дисциплін у 2011/2012 навчальному році iconНаказ №691 Про проведення Інтернет-оліміпади серед учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів із базових дисциплін у 2012 році
Всеукраїнських учнівських олімпіад І турнірів у 2011/2012 навчальному році, Положення про проведення I-ІІІ етапів Всеукраїнських...
Методичні рекомендації щодо підготовки І проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із суспільно-гуманітарних дисциплін у 2011/2012 навчальному році iconГрафік проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2011-2012 навчальному році (зі змінами)

Методичні рекомендації щодо підготовки І проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із суспільно-гуманітарних дисциплін у 2011/2012 навчальному році iconСумська обласна рада Комунальний заклад сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Сумської обласної державної адміністрації від 21. 08. 2012 №589-од «Про проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи