Позитивний образ сучасних загально-освітніх навчальних закладів Сокирянщини icon

Позитивний образ сучасних загально-освітніх навчальних закладів Сокирянщини
Скачати 102.72 Kb.
НазваПозитивний образ сучасних загально-освітніх навчальних закладів Сокирянщини
Дата29.09.2012
Розмір102.72 Kb.
ТипДокументи

Позитивний образ сучасних загально-освітніх навчальних закладів Сокирянщини

Плідно й цікаво пройшов обласний семінар методистів з виховної роботи РМК (ММК) з проблеми "Моделювання сучасної системи виховної роботи в навчальному закладі", організований та проведений Центром виховної роботи ІППО Чернівецької області спільно з відділом освіти Сокирянської РДА. Семінар відбувся на базі Романківецької гімназії та Коболчинського ЗНЗ Сокирянського району.

Метою проведення обласного семінару методистів з виховної роботи РМК (ММК) є науково-методичне та організаційне забезпечення впровадження Концепції виховної діяльності у Чернівецькій області з 2011 по 2015 роки.

У роботі семінару взяли участь близько 100 осіб: Степаненко Л.І., заступник голови Сокирянської РДА з гуманітарних питань; Рябко Г.І., начальник відділу освіти Сокирянської РДА; Осовська О.П., методист з виховної роботи ІППОЧО; Сахновський О.Є., доцент кафедри методики викладання базових дисциплін ІППОЧО, кандидат історичних наук; Ведмеденко Д.В., ст.. викладач кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою ІППОЧО; Танас М.Ф., завідувач РМК відділу освіти Сокирянської РДА; методисти з виховної роботи РМК(ММК) Чернівеччини, а також гімназисти, учні, вчителі, батьки, аматорські колективи, Гончар І.І., директор музею гончарства с. Коболчин, заслужений працівник культури України, член Національної Всеукраїнської спілки майстрів України.

Учасниками семінару розглянуто комплекс питань, зокрема:

  • моделювання системи виховної роботи у Чернівецькій області;

  • формування системи ціннісного ставлення особистості до соціального і природного довкілля та самої себе;

  • організація та проведення культурно-дозвіллєвої діяльності учнів, з урахуванням нових тенденцій розвитку соціокультурної сфери українського суспільства;

  • висвітлення ролі інформаційного поля системи виховання сучасної шкільної освіти;

  • моделювання систем виховної роботи в районах області (з досвіду роботи).

У пленарній частині семінару, який проводився на базі Романківецької гімназії, виступила заступник голови Сокирянської РДА з гуманітарних питань Степененко Л.І.. Нею відмічено, що місце проведення семінару обрано не випадково, адже в цьому навчальному закладі, накопичений великий досвід по створенню умов для вільного розвитку особистості, забезпеченню реалізації творчих ідей, самовиховання і самовдосконалення, вияву індивідуальних здібностей, обдарованості і талантів, самореалізації у сфері наукової, професійної, художньо-естетичної, спортивно-оздоровчої діяльності.

У виступі начальника відділу освіти Сокирянської РДА Рябко Галини Іванівни наголошувалося на досягненнях та невирішених проблемах навчально-виховної роботи в Сокирянському районі. Також було сказано, що Сокирянщина гордиться своїми юними даруваннями, які у майбутньому поповнять ряди наукової еліти і примножать наукову славу української держави.

Презентацію системи виховної роботи Романківецької гімназії зробив директор гімназії Степаненко Валерій Михайлович. Він наголосив, що в закладі освіти секційною та гуртковою роботою охоплено 265 гімназистів, що становить більше 50% від загальної кількості учнів по гімназії. Зокрема, в гімназії діє учнівське наукове об'єднання "Пошук". Воно об'єднує всіх гімназистів, які виявляють бажання поглиблювати та вдосконалювати свої знання у певних галузях науки, розширювати свій кругозір, набувати навичок творчої, науково-дослідницької і пошукової роботи під керівництвом вчителів гімназії.

Сформовані і діють секції за інтересами учнів:

· математика, керівник Харабара В.П.;

· екологія, керівник Азімова В.С.;

· хімія, керівник Лиса М.М.;

· філологія, керівник Кельман Г.Г.;

· історія, керівник Зла Н.Б.;

· географія, керівник Каруценко В.Т.

Гімназисти стають переможцями районних, обласних олімпіад, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт, Всеукраїнських конкурсів.

Актуальною була презентація навчального проекту гімназії "Сходинки до Парнасу" (керівники проекту: директор гімназії Степаненко В.М., заступник директора з виховної роботи Тарабузан А.М.), презентована А.М. Тарабузан.

Метою проекту є:

· сприяння розвитку обдарованих гімназистів;

· формування творчого підходу і наполегливості;

· активізація роботи вчителів з обдарованими дітьми.

У межах виконання цього проекту тільки за 2010 рік багато гімназистів мають вагомі досягнення, зокрема: Пшеничко Наталія (11клас) переможець у номінації "Інтелект року"; Смук Інга (7/11клас) переможець у номінації "Дослідник року"; Лисий Петро (9клас) переможець у номінації "Спортсмен року"; Тарабузан Назар (4/8клас) переможець у номінації "Талант року"; Бучка Ігор (5/9клас) переможець у номінації "Лідер року".

Заслуговують на увагу презентації науково-дослідницьких робіт гімназистами, зокрема: "Дослідження особливостей деревно-чагарникової флори Романківецького парку" Вахнован Ельвірою, ученицею 10 класу, керівник Азімова В.С., вчитель біології; "К.Ф.Попович-науковець, літературознавець, письменник, уроженець с.Романківці", Тарабузаном Назаром, учнем 9 класу, керівник Зла Н.Б., вчитель історії.

Незабутні враження залишилися від екскурсії до літературно-меморіального музею ім.К.Ф.Поповича (спільний проект учнів і вчителів гімназії "Без минулого немає майбутнього"). Цікаві розповіді екскурсоводів-гімназистів дали можливість учасникам семінару краще дізнатися біографію, яскраві сторінки життя уродженця с.Романківці-науковця К.Ф.Поповича.

Приємне враження справив виступ команди КВК-ЮІР "Клаксон", призера обласного конкурсу на тему "Живи за правилами" в рамках висвітлення одного із важливих напрямів роботи виховної системи освітнього закладу "Охорона життя та здоров'я дітей".

Подальша робота обласного семінару проходила в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с.Коболчин – столиці гончарства Буковини, де учасники семінару ознайомилися із змістовною презентацією проекту "Моя родина, моє життя, моя держава", презентованою заступником директора з виховної роботи Ткач Л. М. з метою:

· вивчення історії свого родоводу, відновлення культу сім’ї, предків, рідного дому, села, держави;

· відновлення історичної пам’яті на основі вивчення історії України та її культури;

· вивчення рідної мови як скарбниці духовності;

· засвоєння молодим поколінням забутої спадщини свого народу й формування на цій основі почуття національної гідності;

· створення умов для розвитку здібностей, нахилів, талантів дітей, що закладені від народження;

· підготовка учнівських проектів, науково - дослідницьких робіт, альбомів.

В учасників семінару склалося враження, що школа перетворилася в ярмарковий майдан з усіма необхідними атрибутами, умовно поділеними на «Гончарські ряди» та «Містечко майстрів». Театралізоване дійство "Коболчинський ярмарок" проводилося з метою популяризації глиняних виробів та виробів декоративно-прикладного мистецтва, творчого змагання й спілкування митців із рідного села, що сприяє вихованню в школярів соціальних потреб, особливо пов'язаних із сприйняттям та відтворенням культурних цінностей, для повноцінного проведення дозвілля, а також відповідної професійної підготовки вчителів до ефективної організації культурно-дозвіллєвої діяльності учнів, з урахуванням нових тенденцій розвитку соціокультурної сфери українського суспільства. Поставлену мету було досягнуто–захід став організованою мистецькою виставкою. Відрадно відмітити, що в театралізованому дійстві брали активну участь учні, вчителі, батьки та громадськість села.

Захоплюючою була екскурсія до зразкового музею гончарства, в рамках якої проводився майстер-клас "Гостини у майстра гончарного дива", під керівництвом заслуженого працівника культури України, члена Національної Всеукраїнської спілки майстрів України, директора музею гончарства (який є його засновником) Гончаром Іваном Івановичем. 18 грудня 2008 року збулася найзаповітніша мрія Івана Гончара – відкрито музей гончарства у селі Коболчин. Музей став постійно діючим центром вивчення гончарної справи. Нині визнаний майстер активно займається питанням відродження й розвитку гончарства на Буковині, щороку бере участь в обласних виставках. Він також є учасником виставок майстрів народної творчості Буковини. Своє уміння охоче передає підростаючому поколінню. Саме він провів у музеї екскурсію. З цікавістю розглядали учасники семінару глечики, полумиски, вази, макітри, зроблені руками цього гончара. Витонченість і довершеність! Для учасників семінару досвідчений майстер своєї справи та його учні провели майстер-клас, кожен бажаючий мав змогу попрацювати за верстатом, щоб не тільки побачити, як робляться гончарські вироби, а й самому спробувати себе в ролі гончара.

У подальшому на Сокирянщині буде продовжуватися розвиток гончарної і музейної справи, адже, як каже визнаний майстер Іван Гончар, це вічне, як вічна музика, створена серцем, натхненням і талановитими руками нашого багатого, щирого душею народом. Зокрема, заплановано проведення фестивалю народної творчості на базі музею гончарства в серпні 2011 року.

На нашу думку, проведення подібних заходів неодмінно активізує і спонукає учасників навчально-виховного процесу сучасної школи до творчої ініціативи, до пошуку нових ціннісних орієнтирів шляхом вільного вибору різноманітних видів дозвіллєвої діяльності.

Підсумки роботи обласного семінару підведені в обговоренні актуальних питань з проблеми "Моделювання сучасної системи виховної роботи в навчальному закладі" за засіданням круглого столу.

Роботу круглого столу розпочала методист з виховної роботи ІППОЧО Осовська О.П., яка в своєму виступі наголосила, що визначена проблема роботи семінару, а саме: моделювання сучасної системи виховної роботи в навчальному закладі забезпечує такі результати:

· реальну гуманізацію навчально-виховного процесу навчального закладу;

· стійкий ріст показників соціальної активності учнів у фізично-оздоровчій, художньо-образотворчій, предметно-перетворювальній, навчально-пізнавальній, соціально-комунікативній, громадсько-корисній, національно-громадянській, духовній діяльності;

· зменшення в навчальному закладі кількості соціальнодезадаптованих учнів (ізольованих, відкинутих), що знаходяться в "групі ризику";

· позитивні зміни в динаміці розвитку в учнів ціннісних орієнтацій та духовних пріоритетів;

· покращення в цілому показників навчально-виховного процесу навчального закладу.

Зазначила, що освітні заклади, на базі яких проводився семінар, зуміли самореалізуватися у вищезазначеній проблемі на високому рівні. Зокрема, учасники семінару мали нагоду побачити у системі виховної роботи досягнуте співвідношення між її метою і здобутими результатами, що дає змогу формувати творчу особистість з високою духовністю та глибокою внутрішньою культурою.

Зі змістовною доповіддю "Ефективність організації та проведення культурно-дозвіллєвої діяльності учнів" виступила ст. викладач кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою ІППОЧО Ведмеденко Д.В. Звернула увагу на специфіку педагогічної праці вчителя з організації дозвілля учнів, що спрямована на самовдосконалення, саморозвиток та повноцінне життєтворення.

Виступ доцента кафедри методики викладання базових дисциплін ІППОЧО, кандидата історичних наук Сахновського О.Є. був присвячений темі "Інформаційне поле системи виховання сучасної шкільної освіти". Проаналізовано, що реалізація вищезазначених напрямків діяльності освітнього закладу переслідує наступні цілі: отримання поштовху для постійного моделювання сучасної системи виховної роботи в школі; вихід навчально-виховної діяльності закладу на якісно новий, вищий рівень розвитку; створення стійкої позитивної громадської думки щодо високого авторитету сучасної школи та якості її освітніх послуг.

Методист РМК відділу освіти Путильської райдержадміністрації МоскальЛ.І. у своєму виступі повідомила, що з метою підвищення якості та удосконалення організації і керівництва виховним процесом, вдосконалення педагогічної майстерності заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів в закладах освіти району працює районний семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів. Учасники семінару-практикуму третій рік працюють над вирішенням проблеми «Особливості взаємодії педагогічних колективів і батьківської громадськості щодо організації навчально-виховного процесу та створення умов для розвитку дитини». Надалі виховна робота в закладах освіти району буде спрямована на:

­ – удосконалення роботи з батьківською громадськістю, планується провести круглий стіл з проблеми «Сім’я і проблеми оновлення сучасної української школи та роль у ній батьків і громадськості» за участю голів батьківських комітетів та представників органів місцевого самоврядування. Робота з батьками заслуговує на увагу у Путильській гімназії, Розтоківській ЗОШ, Яблуницькій ЗОШ ;

– виховання особистості як активного члена суспільства з глибоко усвідомленою громадянською позицією шляхом розвитку учнівського самоврядування та проведення зльотів лідерів учнівського самоврядування;

– здійснення виховного процесу шляхом моделювання і реалізації освітньо-виховних проектів.

Методист РМК відділу освіти Сторожинецької райдержадміністрації Терещенко Г.Г. представила модель виховної системи району, метою якої є:

  • створення реальних передумов для стабілізації та забезпечення позитивної динаміки в реалізації прав дітей на повноцінний фізичний, інтелектуальний, духовний, моральний і соціальний розвиток відповідно до норм Конституції України та міжнародних зобов’язань;

  • підвищення рівня професійної майстерності педагога, психолого-педагогічної компетентності батьків, формування у молоді розвиненої духовності, органічне поєднання навчання і виховання, підпорядкування організації та змісту освіти завданням формування цілісної та всебічно розвиненої особистості, фізичної досконалості, моральної, правової, художньо-естетичної, екологічної культури.;

  • залучення кожного учня до участі в різних сферах діяльності на основі діагностики, нахилу та здібностей;

  • забезпечення особистісно-орієнтованого підходу при здійсненні виховання через вчинкову діяльність при виховній позиції педагога: «Розуміння дитини – визнання дитини – прийняття дитини».

Змістовно представили ефективні моделі виховної роботи методист відділу освіти Новоселицької райдержадміністрації, Власов С.А., Герцаївської РДА, Бинзар А.С., Глибоцької РДА, Кришмару О.М., Заставнівської РДА, Котляр С.М., Кельменецької РДА, Глушко А.М., Хотинської РДА, Микитюк Л.М., Новодністровської міськради, Іванова Т.М., заступник директора з виховної роботи Берегометської ЗОШ І-ІІІ ст. Вижницького району, Марчук Н.В., заступник директора з виховної роботи Реваківського ЗНЗ І-ІІІ ст. Кіцманського району, Мажар О.І., заступник директора з виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ст.. №4 м.Чернівці, Сьомака О.В.

Організатори підвели підсумки роботи круглого столу, узагальнили пропозиції учасників, які обов’язково в подальшому будуть враховані при моделюванні систем виховної роботи в районах області та  запросили всіх до співробітництва, співпраці, обміну досвідом.

За результатами роботи семінару вироблені рекомендації, які сприятимуть гармонійному поєднанню інтересів учасників виховного процесу: вихованця, який прагне до вільного саморозвитку і збереження своєї індивідуальності; суспільства, зусилля якого спрямовуються на моральний саморозвиток особистості; держави, зацікавленої у тому, щоб діти зростали громадянами-патріотами, здатними забезпечити країні гідне місце у цивілізованому світі.

Усі матеріали семінару будуть оформлені у вигляді посібника з виховної роботи і оприлюднені на сайті www.cvoippo.edu.ua


Ведмеденко Д.В., ст. викладач кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою ІППОЧО

Осовська О.П., методист

з виховної роботи ІППОЧО

Схожі:

Позитивний образ сучасних загально-освітніх навчальних закладів Сокирянщини iconНаказ №165 Про проведення обласного конкурсу на кращий сайт серед освітніх навчальних закладів області у 2012 році
Головному управлінні юстицій у Чернівецькій області 20. 03. 2009 за №33/2093 та з метою розвитку, систематизації та наповнення контентом...
Позитивний образ сучасних загально-освітніх навчальних закладів Сокирянщини iconЗаявка на участь у конкурсі на кращий сайт серед освітніх навчальних закладів області

Позитивний образ сучасних загально-освітніх навчальних закладів Сокирянщини iconНаказ №499 Про підсумки проведення обласного конкурсу на кращий сайт серед освітніх навчальних закладів області у 2012 році
Конкурс засвідчив позитивну динаміку створення освітніх сайтів. Проекти, представлені на конкурс, відповідають сучасним вимогам щодо...
Позитивний образ сучасних загально-освітніх навчальних закладів Сокирянщини iconДовідка про внесення до Державного реєстру вищих навчальних закладів
Прошу провести ліцензування діяльності з надання освітніх послуг у сфері вищої освіти
Позитивний образ сучасних загально-освітніх навчальних закладів Сокирянщини iconЩодо внесення змін до статутів вищих навчальних закладів Керівникам вищих навчальних закладів
України пропонуємо у місячний термін привести статути вищих навчальних закладів у відповідність до зазначених нормативно-правових...
Позитивний образ сучасних загально-освітніх навчальних закладів Сокирянщини iconКафедра інженерної механіки „Загально інженерних дисциплін” (1964-1973) „Теоретичної механіки” (1973-2004)
У 1965 році на Красноармійському загально-технічному факультеті Дніпропетровського гірничого інституту було організовано кафедру...
Позитивний образ сучасних загально-освітніх навчальних закладів Сокирянщини iconТехнічне завдання для впровадження І етапу ісуо для вищих навчальних закладів розробляється
Також було призначено координаторів від загальноосвітніх навчальних закладів для дошкільних навчальних закладів, де немає відповідних...
Позитивний образ сучасних загально-освітніх навчальних закладів Сокирянщини iconНаказ №138 Про впровадження в освітнє середовище області проекту «Шкільна академія підприємництва»
«Шкільна академія підприємництва» І впровадження в діяльність освітніх закладів області сучасних психолого-педагогічних технологій...
Позитивний образ сучасних загально-освітніх навчальних закладів Сокирянщини iconКафедра дистанційної освіти
ДН) в освітню діяльність вищих навчальних закладів (внз), необхідністю підвищення кваліфікації викладачів-тьюторів в галузі дн на...
Позитивний образ сучасних загально-освітніх навчальних закладів Сокирянщини iconКафедра дистанційної освіти
ДН) в освітню діяльність вищих навчальних закладів (внз), необхідністю підвищення кваліфікації викладачів-тьюторів в галузі дн на...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи