Методичні рекомендації icon

Методичні рекомендації
Скачати 28.19 Kb.
НазваМетодичні рекомендації
Дата09.08.2012
Розмір28.19 Kb.
ТипМетодичні рекомендації


Методичні рекомендації

щодо проведення випускного вечора

Випускне свято – це перш за все, свято юності, свято прощання з рідною школою, яка стала для багатьох рідною домівкою. Адже тут пройшло дитинство випускників, зростала їхня юність, виношувались романтичні плани на майбутнє. Вчителі, батьки, громадськість проводжають свою надію у самостійне доросле життя. Непростий час випав для його початку. Школа готувала своїх вихованців до труднощів сьогодення. Всі вірять, що випускники опиняться на правильному шляху, зуміють подолати всі перешкоди і зробити гідний внесок у розбудову держави, знайти власне щастя на рідній землі.

У школах України, Буковини склались певні традиції проведення випускних вечорів. Вони характеризуються врахуванням умов і можливостей конкретної школи, місцевими звичаями та національними традиціями, творчим злетом фантазії організаторів свята.

Випускники збираються разом з учителями і батьками, запрошують представників громадськості, бажають одне одному удачі перед стартом у велике життя, складають слова подяки школі, учителям, батькам. Як не подякувати рідній школі в якій жили, вчились, росли! У цьому - зміст випускного вечора.

Підготовка до шкільного випускного вечора зазвичай розпочинається задовго до його проведення. Вона відчувається скрізь: у шкільній світлиці, де творча група складає план проведення свята, у батьківському комітеті і, звичайно, у класних колективах, де випускники готують свою останню програму. До підготовки свята залучаються свої поети, співаки, музиканти, художники, витівники. Вони напишуть напутні вірші, оформлять залу, підберуть музику, створять гумористичні сценки зі шкільного життя.

Організаторам випускного свята варто потурбуватися, щоб воно запам’яталось випускникам, щоб спогади про нього зігрівали душу і серце кожного з них.

Шкільний випускний вечір традиційно поділяється на дві частини: офіційну і розважальну.

Офіційна – урочистості присвячені врученню атестатів про повну середню освіту, вітальних листівок та подарунків у зв’язку із закінченням школи від педагогів і батьків.

Розважальна – театралізована програма, до якої органічно вплітаються напутні виступи педагогів, батьків, гостей та учасників свята.

Школа і зала, де відбуватимуться урочистості, святково прикрашені. Про це подбає група юних дизайнерів. Буде доречним оформлення з використанням українських національних традицій та символів. На почесному місці Державний прапор і Герб.

У багатьох школах випускники покладають квіти до пам’ятників видатним діячам України, Буковини, воїнам, загиблим під час Великої Вітчизняної війни та воїнам-інтернаціоналістам. У визначений час господарі свята запрошують гостей, вчителів, батьків до зали, прикрашеної квітами, гірляндами, фото-газетами, вишитими рушниками тощо.

У залі звучить святкова музика, лунають пісні про незабутні шкільні роки. Випускники запрошуються на свято і займають відведені їм місця.

Директор школи відкриває урочистості з нагоди чергового випуску учнів. Звучить Гімн України. Вноситься або піднімається Державний прапор України.

До випускників з вітальними словами звертаються директор школи, педагоги, батьки та гості.

Директор школи або його заступник знайомлять присутніх з наказом про закінчення учнями школи. Вручаються медалі, грамоти, дипломи, атестати про повну середню освіту, вітальні листівки та подарунки.

Урочиста офіційна частина закінчується, звучить Державний Гімн України, але свято продовжується.

Господарями сцени стають юні артисти, які підготували святковий театралізований концерт. Його варто побудувати так, щоб усі присутні були одночасно глядачами і учасниками. Популярні пісні мала б підхоплювати глядацька зала.

Мабуть ніщо не завадить випускникам дочекатися зустрічі сонця, що знаменує початок нового періоду в їхній життєвій долі.

Радимо використати для підготовки шкільних випускних вечорів сценарні матеріали, опубліковані в Науково-методичному журналі «Виховна робота» № 4 (53), квітень 2009 року.


Методист з соціальної педагогіки

та проблем виховання Т.А. Коміссарова

Схожі:

Методичні рекомендації iconМетодичні рекомендації з предмету «Історія української культури»
Методичні рекомендації містять робочу програму з курсу, контрольні питання, рекомендації до семінарських занять, перелік підручників...
Методичні рекомендації iconС. П. Основи сільськогосподарської екології. Методичні рекомендації
Рідей Н. М., Наумовська О.І., Бережняк Є. М., Паламарчук С. П. Основи сільськогосподарської екології. Методичні рекомендації для...
Методичні рекомендації iconС. П. Основи сільськогосподарської екології. Методичні рекомендації
Рідей Н. М., Наумовська О.І., Бережняк Є. М., Паламарчук С. П. Основи сільськогосподарської екології. Методичні рекомендації для...
Методичні рекомендації iconЛ. А. Биченко мотивація персоналу методичні рекомендації
Методичні рекомендації з підготовки до практичних занять І організації самостійної роботи
Методичні рекомендації iconМетодичні рекомендації І тематика курсових робіт
Методичні рекомендації розглянуто і схвалено на засіданні кафедри обліку і аудиту
Методичні рекомендації iconМетодичні рекомендації та завдання
Методичні рекомендації розглянуто і схвалено на засіданні кафедри обліку і аудиту
Методичні рекомендації iconМетодичні рекомендації до курсу дизайн шкільних та офісних інтерєрів для студентів спеціальності
Методичні рекомендації обговорено на засіданні навчально – методичної комісії інженерно – технологічного факультету (протокол №2...
Методичні рекомендації iconМетодичні рекомендації
Методичні рекомендації та завдання до контрольної роботи "Економічна ефективність капіталовкладень" з курсу "Економіка виробництва"...
Методичні рекомендації iconМетодичні рекомендації до виконання лабораторних та практичних робіт із дисципліни " основи стандартизації та управління якістю продукції"
Методичні рекомендації обговорено на засіданні навчально – методичної комісії інженерно – технологічного факультету (протокол №2...
Методичні рекомендації iconМетодичні рекомендації до виконання лабораторних та практичних робіт із дисципліни " основи стандартизації та управління якістю продукції "
Методичні рекомендації обговорено на засіданні навчально – методичної комісії інженерно – технологічного факультету (протокол №4...
Методичні рекомендації iconПрограма та методичні рекомендації
Програма та методичні рекомендації з діалектологічної практики / Укладач: Т. Г. Шевченко.— Запоріжжя: зну, 2006.— 29 с
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи