Німецько-український проект профілактики віл/сніду між Німецьким Товариством Технічного Співпробітництва (гтц) та Чернівецькою обласною громадською організацією «Педагогічне товариство практичних психологів та соціальних педагогів» icon

Німецько-український проект профілактики віл/сніду між Німецьким Товариством Технічного Співпробітництва (гтц) та Чернівецькою обласною громадською організацією «Педагогічне товариство практичних психологів та соціальних педагогів»
Скачати 51.42 Kb.
НазваНімецько-український проект профілактики віл/сніду між Німецьким Товариством Технічного Співпробітництва (гтц) та Чернівецькою обласною громадською організацією «Педагогічне товариство практичних психологів та соціальних педагогів»
Дата09.08.2012
Розмір51.42 Kb.
ТипДокументи

Німецько-український проект профілактики ВІЛ/СНІДу

між Німецьким Товариством Технічного Співпробітництва (ГТЦ) та

Чернівецькою обласною громадською організацією «Педагогічне товариство практичних психологів та соціальних педагогів»

(керівник організації Д. Романовська).

Керівник проекту – О. Макаревич, методист ЦППСР управління освіти Чернівецької міської ради.

Партнери проекту:

 • Головне управління науки і освіти Чернівецької ОДА

 • Інститут післядипломної педагогічної освіти

 • Управління освіти Чернівецької міської ради

 • Чернівецький міський благодійний фонд «Нова сім’я»

 • Чернівецький обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом


Доцільність проекту

Психологічною службою системи освіти області, під контролем Головного управління освіти і науки Чернівецької ОДА, щорічно проводиться моніторинг рівня знань з теми ВІЛ/СНІД серед учнів загальноосвітніх закладів і студентської молоді закладів профтехосвіти області (вік 16-17 років) та аналіз якості проведення з даними цільовими групами превентивної роботи. Це дає змогу виявляти проблемні зони у здійсненні профілактичної діяльності в системі загальної та середньої спеціальної освіти області. Порівняльний аналіз моніторингу за 2010 р. висвітлив наступні аспекти, які потребують особливої уваги в превентивній роботі фахівців освіти:

 • загальний рівень знань з теми ВІЛ/СНІД у респондентів області знизився на 9%, в окремих районах і ПТНЗ – до 15%;

 • в середньому, 34% опитаних заявляють про власне нетолерантне ставлення до людей з ВІЛ;

 • в середньому, 53,9% респондентів хотіли б більше дізнатися про ВІЛ-інфекцію і СНІД.

Основними джерелами отримання інформації з даної теми опитані назвали уроки ОБЖД, біології та заняття з психологами закладів.

У 2010 році фахівцями психологічної служби системи освіти проводились інтервізійні групи з педагогами, практичними психологами та соціальними педагогами, які здійснюють в закладах профілактику ВІЛ/СНІДу. В ході роботи з'ясувались імовірні причини зниження якості цієї діяльності:

 • формальне навчання на уроках носить, здебільшого, суто інформаційний характер;

 • внаслідок зменшення кількості старшокласників у навчальних закладах країни за останні два роки зменшилась кількість факультативних психологічних годин для занять з формувань в учнів навичок здорового способу життя;

 • у роботі освітян з молоддю бракує неформальних інноваційних інтерактивних форм.

Для забезпечення потреб молоді, стабільності превентивної роботи, збереження її комплексного характеру, підвищення якості надання послуг з первинної профілактики ВІЛ/СНІДу, необхідно впроваджувати нові методи роботи. Саме на це направлена реалізація проекту «Маршрут Безпеки в освітньому середовищі Чернівецької області», особливо в тих закладах, де у молоді обмежені можливості доступу до якісних профілактичних програм.


^ Мета проекту:

впровадження в освітньому середовищі Чернівецької області нового сучасного інтерактивного комунікативного інструменту з питань репродуктивного здоров’я - «Маршруту Безпеки», націленого на профілактику ВІЛ/СНІДу та ІПСШ серед молоді.

Завдання:

 1. Презентувати новий метод профілактичної роботи-«Маршрут Безпеки» (МБ) організаціям-членам Мережі міждержавних установ та громадських організацій з первинної профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу в Чернівецькій області.

 2. Підготувати команди фасилітаторів, які зможуть впроваджувати МБ в навчальних закладах області.

 3. Охопити профілактичною роботою (в рамках МБ) учнівську та студентську молодь (віком 14-20 років), яка раніше не мала доступу до інтерактивних методів навчання.

 4. Розширити, структурувати та закріпити знання молоді з тем ВІЛ/СНІД, контрацепція та репродуктивне здоров'я (в рамках МБ).

 5. Сприяти розвитку навичок прийняття самостійних рішень, власних поведінкових стратегій щодо ВІЛ/СНІДу у вищезгаданих цільових груп (в рамках МБ).

 6. Сприяти розвитку толерантності і солідарності з людьми, які живуть з ВІЛ/СНІДом (в рамках МБ).


^ Цільова група проекту - учнівська молодь загальноосвітніх навчальних закладів, студенти ПТНЗ, ВУЗів І-ІІ р.а. Чернівецької області віком 14-20 років.

Географія проекту.

Враховуючи результати моніторингу рівня обізнаності старшокласників з теми ВІЛ/СНІД, діяльність проекту поширюватиметься на заклади професійно-технічної освіти області, загальноосвітні навчальні заклади Вижницького та Кіцманського районів, міста Чернівців, які ще не були охоплені інтерактивними методами профілактичної роботи.

В населених пунктах, де є декілька навчальних закладів, планується проводити МБ у одному закладі із учнями (студентами) усіх закладів, в залежності від місця розташування і кількості учасників. Враховуватиметься також індикатор 2 GIZ: кількість молоді однієї вікової категорії в учбових закладах, охоплених МБ становитиме щонайменше 60% відносно загальної кількості молоді цієї ж вікової категорії у тому ж самому закладі, пропорційно відображаючи кількість юнаків та дівчат даної вікової категорії у даному закладі.


^ Заклади, в яких буде проводитись профілактична освітня виставка

«Маршрут Безпеки»

ВНЗ І-ІІ р.а.

Педагогічний коледж ЧНУ імені Ю.Федьковича

Вашковецький медичний коледж Буковинського державного медичного університету


ПТНЗ

Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки

Чернівецький професійний будівельний ліцей

Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу


м.Чернівці:

ЗОШ №5


Вижницький р-н:

Вашківецька ЗОШ

НВК «Берегометська гімназія

Берегометська ЗОШ №2

Берегометська ЗОШ №3


Кіцманський р-н:

Брусницька ЗОШ

Лужанська ЗОШ

Неполоківецька ЗОШ

Киселівська ЗОШ


За вказівкою GIZ вищевказані заклади можуть бути замінені на заклади Чернівецької області, на спортивних майданчиках яких буде реалізовуватися «Чесна гра» - компонент національного соціального проекту до ЄВРО-2012 «Давай разом!». Кількість проведення МБ в таких закладах не перевищуватиме 5, час проведення має узгоджуватися як з цими закладами так і з GIZ.


^ Очікувані результати та користь від реалізації проекту:

 • ознайомлення учасників Мережі міждержавних установ та громадських організацій з первинної профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу в Чернівецькій області з новим методом профілактичної роботи-«Маршрутом Безпеки» (МБ);

 • готовність 30 осіб фасилітаторів до проведення МБ в навчальних закладах області;

 • проведення 30 МБ по області ;

 • охоплення профілактичною роботою (в рамках МБ) учнівської та студентської молоді віком 14-20 років, яка раніше не мала доступу до інтерактивних методів навчання (не менше 1800 осіб);

 • підвищення рівня знань молоді (віком 14-20 років) з тем ВІЛ/СНІД, контрацепція та репродуктивне здоров'я (в рамках МБ) - порівняльний аналіз внутрішнього моніторингу;

 • розвиток навичок прийняття самостійних рішень, власних поведінкових стратегій щодо ВІЛ/СНІДу у вищезгаданих цільових груп (в рамках МБ).

 • розвиток толерантності і солідарності з людьми, які живуть з ВІЛ/СНІДом (в рамках МБ).

Схожі:

Німецько-український проект профілактики віл/сніду між Німецьким Товариством Технічного Співпробітництва (гтц) та Чернівецькою обласною громадською організацією «Педагогічне товариство практичних психологів та соціальних педагогів» iconРозрахунок чисельності посад практичних психологів і соціальних педагогів навчальних закладів селищ міського типу необхідно проводити за нормативами, вказаними в додатках 1-3, колонка «село (селище)»
На численні запити з місць практичних психологів і соціальних педагогів навчальних закладів селищ міського типу щодо розрахунку нормативів...
Німецько-український проект профілактики віл/сніду між Німецьким Товариством Технічного Співпробітництва (гтц) та Чернівецькою обласною громадською організацією «Педагогічне товариство практичних психологів та соціальних педагогів» iconНаказ №209 Про впровадження ІІ етапу німецько-українського проекту «Маршрут безпеки в освітньому середовищі Чернівецької області»
Віл-інфекції/сніду у Чернівецькій області, яка створена під егідою Чернівецької обласної ради з питань протидії туберкульозу та віл-інфекції/сніду...
Німецько-український проект профілактики віл/сніду між Німецьким Товариством Технічного Співпробітництва (гтц) та Чернівецькою обласною громадською організацією «Педагогічне товариство практичних психологів та соціальних педагогів» iconНаказ №31 Про виконання плану з реалізації проектних заходів щодо виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики віл-інфекції, лікування, догляду та підтримки віл-інфікованих І хворих на снід на 2009-2013 роки
Віл-інфікованих І хворих на снід на 2009-2013 роки» та з метою впровадження у навчальних закладах спільно з Громадською організацією...
Німецько-український проект профілактики віл/сніду між Німецьким Товариством Технічного Співпробітництва (гтц) та Чернівецькою обласною громадською організацією «Педагогічне товариство практичних психологів та соціальних педагогів» iconНаказ №69 Про навчальну подорож до Німеччини тренерів німецько-українського проекту «Первинна профілактика віл/сніду у шкільному середовищі» у 2010 році
Про навчальну подорож до Німеччини тренерів німецько-українського проекту «Первинна профілактика віл/сніду у шкільному середовищі»...
Німецько-український проект профілактики віл/сніду між Німецьким Товариством Технічного Співпробітництва (гтц) та Чернівецькою обласною громадською організацією «Педагогічне товариство практичних психологів та соціальних педагогів» iconПоложення про студентське наукове товариство медичного інституту сумського державного університету (проект) Обговорено та схвалено на зборах 30. 03. 2010 Загальні положення
Аукове товариство (далі – снт) Медичного інституту Сумського державного університету (далі – Інститут) є добровільною та самостійною...
Німецько-український проект профілактики віл/сніду між Німецьким Товариством Технічного Співпробітництва (гтц) та Чернівецькою обласною громадською організацією «Педагогічне товариство практичних психологів та соціальних педагогів» iconДля розгляду проект Концепції розвитку студентського самоврядування в Україні, розроблений всеукраїнською молодіжною громадською організацією "Національний студентський союз" та громадською ініціативою "Студентський захист"
Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486-24-42, факс (044) 236-10-49, ministry@mon gov ua
Німецько-український проект профілактики віл/сніду між Німецьким Товариством Технічного Співпробітництва (гтц) та Чернівецькою обласною громадською організацією «Педагогічне товариство практичних психологів та соціальних педагогів» iconВ середу, 23 грудня 2009року, на базі м
Кіцмань відбувся обласний семінар керівників районних (міських) психологічних служб, практичних психологів та соціальних педагогів...
Німецько-український проект профілактики віл/сніду між Німецьким Товариством Технічного Співпробітництва (гтц) та Чернівецькою обласною громадською організацією «Педагогічне товариство практичних психологів та соціальних педагогів» icon540 чернігівський національний педагогічний університет імені т. Г. Шевченка наукова бібліотека
Специфіка соціально-педагогічної діяльності з віл-інфікованою молоддю та профілактика віл-сніду
Німецько-український проект профілактики віл/сніду між Німецьким Товариством Технічного Співпробітництва (гтц) та Чернівецькою обласною громадською організацією «Педагогічне товариство практичних психологів та соціальних педагогів» iconФакультативний курс «Школа проти сніду»
Віл-інфікованих перебільшену загрозу для себе І своїх близьких. Але не дивлячись на це кількість віл-інфікованих дітей у віці 15-19...
Німецько-український проект профілактики віл/сніду між Німецьким Товариством Технічного Співпробітництва (гтц) та Чернівецькою обласною громадською організацією «Педагогічне товариство практичних психологів та соціальних педагогів» iconДля розгляду проект Типового положення про наукове товариство студентів та аспірантів у вищому навчальному закладі, розроблений громадською ініціативою "Студентський
Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486-24-42, факс (044) 236-10-49, ministry@mon gov ua
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи