Де знайти матеріали та інформацію? icon

Де знайти матеріали та інформацію?
НазваДе знайти матеріали та інформацію?
Дата09.08.2012
Розмір66.5 Kb.
ТипДокументи

Де знайти матеріали та інформацію?

Рада Європи розробила різні матеріали з метою допомогти батькам навчити своїх дітей правилу «Тут мене не торкайся». Це:

  • телевізійний ролик (мультфільм)

  • книжка, яку батьки можуть прочитати дітям віком від 3 до 7 років

  • плакати та листівки

Усі ці матеріали ви можете завантажити з сайту www.tutmenenetorkajsia.org

Правило «Тут мене не торкайся» було розроблене в рамках кампанії Ради Європи «Одна із п'яти», метою якої є припинити сексуальне насильство щодо дітей. Якщо ви бажаєте отримати докладнішу інформацію про інші запобіжні та захисні заходи, пропонуємо вам зайти на сайт www.coe.int/oneinfive


Навчіть свою дитину правилу

«Тут мене не торкайся»

Приблизно одна дитина з п'яти стає жертвою сексуального насильства, у тому числі сексуального розбещення. Ви можете перешкодити тому, щоб це трапилося з вашою дитиною. Навчіть свою дитину правилу «Тут мене не торкайся»

^ Правило «Тут мене не торкайся»

Правило «Тут мене не торкайся» є довідником, задуманим з метою допомогти батькам пояснити дітям, до яких частин їхнього тіла інші люди не повинні торкатися, як вони мають реагувати та до кого звертатися по допомогу. У чому полягає правило «Тут мене не торкайся»? Це просто: інші особи не повинні торкатися до тих частин тіла дитини, які, як правило, покриті спідньою білизною. І вони теж не повинні торкатися до цих частин тіла інших осіб, Це правило допомагає також пояснити дітям, що їхнє тіло належить тільки їм, і що можуть бути як хороші, так і погані секрети, як хороші, так і погані доторкання.

^ Як навчати правилу «Тут мене не торкайся»?

Правило «Тут мене не торкайся» було розроблене з метою допомогти батькам та вихователям почати обговорення цього питання з дітьми. Таке обговорення може бути дуже корисним для того, щоб запобігти сексуальному розбещенню. Правило «Тут мене не торкайся» має 5 важливих аспектів,

^ 1. Твоє тіло належить тобі

Слід пояснити дітям, що їхнє тіло належить тільки їм і що ніхто не може торкатися до нього без їхнього дозволу. Прямо та відверто розмовляти з дітьми, починаючи з самого раннього віку, на статеву тематику та про «інтимні частини тіла» - використовуючи точні терміни для визначення статевих органів та інших частин тіла - допомагає їм зрозуміти, що не є дозволеним. Діти мають право відмовитися від поцілунку або ласки, навіть якщо це хоче зробити особа, яку вони люблять. Треба вчити дітей відразу і твердо говорити «ні» будь-якому недоречному фізичному контакту, знаходити вихід з небезпечних ситуацій та розказувати, що трапилося, дорослому, якому вони довіряють. Дуже важливо їм сказати, що вони повинні наполягати до кінця на тому, щоб їм повірили та сприйняли їх всерйоз.

У книжці рука завжди питає у Кіко дозволу перед тим,

як доторкнутися до нього. Кіко їй його дає. Коли рука т хоче залізти йому в труси, Кіко говорить «ні». Батьки ж або вихователі повинні використовувати цей епізод

із книжки, щоб пояснити дітям, що вони мають право

сказати «ні» у будь-який момент.


^ 2. Пристойні доторкання - недоречні доторкання

Діти не завжди відрізняють пристойні доторкання від недоречних доторкань. Скажіть дітям, що не треба, щоб хто-небудь дивився або торкався до інтимних частин їхнього тіла або прохав їх подивитися або доторкнутися до інтимних частин тіла кого-небудь іншого. Правило «Тут мене не торкайся» допоможе їм визначити чітку та легку для запам'ятання межу; «спідня білизна». Це правило також допоможе дорослим почати розмову з дітьми. Якщо у дітей виникне сумнів щодо того, як з ними поводиться та чи інша особа, будьте впевненими, що вони зможуть звернутися по допомогу до дорослої людини, якій вони довіряють.

У книжці Кіко не дозволяє, щоб йому залазили в труси. Батьки можуть пояснити, що деякі дорослі (вихователі, батьки або лікарі) іноді повинні торкатися до дітей. Але треба заохочувати дітей говорити «ні», якщо вони незручно почувають себе у такій ситуації.

^ 3. Хороші секрети - погані секрети

Секрет є однією з найголовніших тактик осіб, які вдаються до сексуального розбещення. Ось чому дуже важливо вчити дітей тому, що можуть бути хороші й погані секрети, а також намагатися створити атмосферу довіри. Будь-який секрет, який породжує почуття неспокою, тривоги, страху або суму, не повинен зберігатися дитиною; навпаки, вона повинна розповісти про нього дорослій людині, до якої вона ставиться з довірою (батькам, викладачу, працівнику поліції, лікарю).

У книжці рука заохочує Кіко розповісти кому-небудь, якщо хтось намагається доторкнутися до нього у недоречний спосіб. Цей епізод може бути використаний для того, щоб обговорити з дітьми питання про різницю між хорошим секретом (наприклад, підготовка свята) та поганим секретом (такий, що засмучує і турбує дитину). Треба, щоб батьки заохочували дітей ділитися з ними їх поганими секретами.

^ 4. Запобігання та захист є обов'язками дорослих

Діти, які стали жертвами сексуального розбещення, відчувають сором, провину та страх. Дорослі повинні уникати створення табу навколо сексуальних питань та впевнитися, що діти знають до кого звернутися, якщо вони відчувають неспокій, тривогу або сум. Діти можуть відчувати, що щось не так. Треба, щоб дорослі з увагою та розумінням ставилися до їх почуттів та поведінки. Може існувати багато причин, що пояснюють, чому дитина відмовляється йти на контакт з іншою дорослою людиною або дитиною. Воля дитини має поважатися. Діти повинні завжди відчувати, що вони можуть за будь-яких обставин обговорити це питання зі своїми батьками.

У книжці рука є подружкою Кіко. Роль дорослих полягає

І у тому, щоб допомагати дітям у повсякденному житті.

Запобігати сексуальному насильству є перш за все

обов'язком дорослих, дуже важливо, щоб діти не були

змушені захищатися тільки самі.


^ 5. Інші корисні поради, що стосуються правила

«Тут мене не торкайся»

Довіра

Слід пояснити дітям, які дорослі можуть належати до їхньої «мережі безпеки», ім треба запропонувати вибрати дорослих, яким вони можуть довіряти, які завжди знаходитимуть час для того, щоб вислухати їх та допомогти їм. Один із членів такої мережі повинен жити разом із дитиною; інший- поза її сімейним колом. Діти повинні знати, як можна отримати допомогу від членів такої мережі довір'я.

^ Злочинець, особа якого є відомою

У більшості випадків злочинцем є особа, яку дитина знає. Дітям дуже важко зрозуміти, що хтось, кого вони знають може заподіяти їм шкоди. Завжди пам'ятайте про хижацькі методи, які використовують злочинці, щоб завоювати довір'я дітей. Треба впровадити в сім'ї правило обов'язково розповідати батькам про особу, яка пропонує зробити подарунок, просить зберегти щось у секреті або намагається залишитися віч-на-віч з дитиною.

^ Злочинець, особа якого є невідомою

У деяких випадках злочинець є невідомою особою. Навчіть свою дитину простим правилам поводження з незнайомими людьми: ніколи не сідати в машину з незнайомою людиною і ніколи не приймати подарунки або запрошення від незнайомої людини.

Допомога

Діти повинні знати, що вони можуть звернутися по допомогу до представників різних професій (викладачів, соціальних працівників, уповноважених з прав людини / прав дітей (омбудсменів), лікарів, шкільних психологів, поліцейських) і що існують гарячі телефонні лінії, куди вони можуть зателефонувати та попросити поради.

Для чого потрібне правило «Тут мене не торкайся»?

Майже кожна п'ята дитина стає жертвою тієї чи іншої форми
насильства або сексуального розбещення, незалежно від її статі,
віку, кольору шкіри, соціального походження та віросповідання.
Злочинцем є часто особа, яку дитина знає і якій вона довіряє. Це
може також бути інша дитина. І

^ Ви можете перешкодити тому, щоб це трапилося з вашою дитиною.

Налагодження доброго спілкування з дітьми має визначальне значення. Воно повинне здійснюватися у дружній та заспокійливій атмосфері та характеризуватися відкритістю, рішучістю і прямотою.

^ Правило «Тут мене не торкайся» може допомогти вам у цьому.

Дитина ніколи не є занадто маленькою, щоб навчитися правилу «Тут мене не торкайся», оскільки вона може зазнати сексуального розбещення у будь-якому віці. Якщо вам незручно почати обговорювати це питання з вашою дитиною, пам'ятайте, що це напевно набагато важче для вас, як дорослого, ніж для неї, як дитини.


Що робити, якщо ви підозрюєте сексуальне розбещення?

Якщо ви гадаєте, що ваша дитина стала жертвою сексуального розбещення, дуже важливо не сердитися на неї. Не дайте відчути дитині, що вона зробила щось погане. Не вчиняйте дитині допиту. Ви можете спитати у неї, що трапилося, коли і з ким, але не питайте її, чому це трапилось. Спробуйте не показувати дитині, що ви схвильовані. Діти мають звичку почувати себе винуватими, що може примушувати їх мовчати. Спробуйте не робити поспішних висновків, спираючись на розпливчасту або неповну інформацію. Запевніть дитину, що ви будете діяти і зв'яжіться з особою, яка може вам допомогти, наприклад, з психологом, спеціалістом з питань дитинства, лікарем, соціальним працівником або працівником поліції, У деяких країнах було впроваджено спеціальні телефонні лінії і відкрито спеціалізовані центри, з метою допомогти дітям, жертвам сексуального насильства. Ви можете також звернутися до них по домомогу, якщо ви гадаєте, що дитина зазнала такого насильства.

Схожі:

Де знайти матеріали та інформацію? iconЗагальні методичні вказівки
З цією метою до кожної теми будуть додаватися посилання на сайти та сторінки Інтернету, на яких студенти можуть знайти необхідну...
Де знайти матеріали та інформацію? iconКонтрольна робота №2 Завдання Знайти відстань
Завдання Знайти рівняння площини, що проходить через точку перпендикулярно до вектора
Де знайти матеріали та інформацію? iconІнструкці я щодо процедури подання та розгляду запиту на інформацію
Запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні
Де знайти матеріали та інформацію? iconЗакон України "Про інформацію" 2 жовтня 1992 року (нова редакція 09. 05. 2011). Стаття 20
За порядком доступу інформація поділяється на відкриту інформацію та інформацію з обмеженим доступом
Де знайти матеріали та інформацію? iconМіністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства електротехнічні матеріали. Провідникові, магнітні й напівпровідникові матеріали
Розділи “Провідникові матеріали”, “Магнітні матеріали” І “Напівпровідникові матеріали”: Тексти лекцій з курсу “Електротехнічні матеріали”...
Де знайти матеріали та інформацію? iconА) Побудувати дискретний розподіл ймовірностей, для якого: а); б). (А)
А) Тричі підкидають монету. Описати простір елементарних подій Ω. Нехай ξ(ω) – число випадань герба. А) Знайти закон розподілу ймовірностей...
Де знайти матеріали та інформацію? iconЗнайти жорсткість пружин
Знаючи значення m,, b, знайти жорсткість пружин k та їх довжину L у недеформованому стані. Пластини весь час залишалися горизонтальними....
Де знайти матеріали та інформацію? iconФорма письмового запиту на інформацію
Запитувану інформацію прошу надати у визначений законом строк (необхідне зазначити)
Де знайти матеріали та інформацію? iconФорма письмового запиту на інформацію
Запитувану інформацію прошу надати у визначений законом строк (необхідне зазначити)
Де знайти матеріали та інформацію? iconВ. Чорновола галузево-регіональний підхід розміщення підприємств
Адже, відносно легко знайти місце де потрібно спорудити нове підприємство врахувавши місця існування його споживачів І їх попит....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи