Моніторинг оцінки якості проведеної виховної роботи класними керівниками 7-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів icon

Моніторинг оцінки якості проведеної виховної роботи класними керівниками 7-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів
Скачати 47.64 Kb.
НазваМоніторинг оцінки якості проведеної виховної роботи класними керівниками 7-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів
Дата09.08.2012
Розмір47.64 Kb.
ТипДокументи

Моніторинг оцінки якості проведеної виховної роботи класними керівниками 7-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів


Виховна робота була і залишається важливим компонентом навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах. Вона сприяє становленню особистості дитини як творця, гармонізації та гуманізації стосунків між учнями та педагогами, школою й родиною.

Сьогодні перед освітніми закладами виникла необхідність пошуку нових шляхів і методів у виховній роботі.

Відповідно до наказів Головного управління освіти і науки від 02.07.2010 № 338 «Про затвердження Плану заходів на виконання розпорядження Чернівецької облдержадміністрації від 25 травня 2010 року № 304-р «Про удосконалення виховної роботи серед молоді Чернівецької області на період до 2015 року», Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області «Про моніторинг оцінки якості проведеної виховної роботи класними керівниками 7-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів Сторожинецького, Кіцманського, Хотинського, Заставнівського та Новоселицького районів» Центром моніторингу якості освіти було проведено відповідне дослідження серед загальноосвітніх навчальних закладів Сторожинецького, Кіцманського, Хотинського, Заставнівського та Новоселицького районів.

Загальна кількість респондентів склала – 1361 особа, серед яких: учні 7-8-х класів – 1300 (95,5%), класні керівники – 61 (4,5%).

Аналіз результатів моніторингового дослідження дає змогу зробити висновки щодо якості проведення виховної роботи та виявити основні проблеми, які існують у загальноосвітніх навчальних закладах області.

Питання, на які відповідали класні керівники 7-8 класів, стосувалися взаємовідносин з класним колективом, окремими учнями, батьківським комітетом та колективом навчального закладу; основних напрямів виховної роботи; ролі учнівського самоврядування.

Позитивно те, що в переважній більшості респонденти мають гарні відносини з класним колективом та батьками учнів. Так, із 61 опитаного 57 (93,4%) відповіли, що налагоджений контакт з активом класу та батьківським комітетом; 53 (86,9%) – окремими батьками та органами учнівського самоврядування. У 13 (21,3%) класних керівників не склалися взаємовідносини з окремими учнями, 10 (16,4%) – окремими вчителями, 7 (11,5%) – мають труднощі в спілкуванні з деякими батьками.

Усі респонденти однозначно підтвердили важливість співробітництва і взаємодопомоги у відносинах із учнівським колективом.

Класні керівники стверджують, що найбільш активно залучають учнів до спільної діяльності, а саме: під час підготовки колективних справ – 48 (78,7%), при їх плануванні та проведенні – 45 (73,8%). Тільки 14 (23,0%) із 61 опитаного долучають школярів до підведення підсумків.

Учні чітко виконують заздалегідь підготовлені і сплановані заходи (думка 52,4% опитаних). 47,5% класних керівників вважають, що школярі діють самостійно, впевнено, творчо, без сторонньої допомоги; 45,9% – під безпосереднім їхнім контролем. І тільки 1,6% вчителів вважає, що діти відчувають невпевненість, не можуть діяти без допомоги вчителя.

Варто відмітити, що на запитання «Як Ви оцінюєте роль учнівського самоврядування у Вашій школі», 95,0% опитаних зазначили, що виховна робота значно покращилась, самостійність та відповідальність учнів підвищились. Водночас 5,0% респондентів не помітили особливих змін.

Напрямки виховної діяльності, які найбільше вдаються класним керівникам у роботі з учнями, є наступними: організація вивчення розвитку індивідуальних здібностей школярів; виховання свідомого ставлення до навчання; сприяння розвитку пізнавальних інтересів під час проведення класних годин; робота з батьками; організація учнівського самоврядування; використання інтерактивних та інноваційних методів і форм у роботі (вільні бесіди, анкетування, міні-дискусії, рольові ігри, тренінги, дебати, брейнг-ринги тощо).

Результати дослідження свідчать, що труднощі у виховному процесі виникають з дітьми трудових мігрантів та віруючих сімей; з деякими батьками, які не цікавляться вихованням своїх дітей; учнями, які не проявляють активності в роботі класу.

Більшість опитаних зазначили проблеми, над якими вони працюють з учнями. Це стосується виховання громадянина України на засадах морально-правового виховання; підвищення рівня естетичного виховання шляхом співпраці учнівського та батьківського колективів; формування творчої всебічно розвиненої особистості; запобігання розвитку егоїзму, жорстокості, агресивності підлітків.

Респонденти констатують факт, що загальноосвітні навчальні заклади мають цікаві усталені традиційні заходи, проведення яких найбільше їм до вподоби. Зокрема, «Вшанування обдарованих дітей», «Свято талантів», «Свято дитячої організації», «День колективу», «Святкує шкільна родина», «День школи», «День вишитої сорочки», «Свято честі школи», «Сходження на Олімп», «Посвята в гімназисти», зустрічі з відомими людьми, вивчення історії та культури рідного краю тощо.

Результати дослідження серед учнів 7-8-х класів свідчать, що 1224 (94,2%) опитаним подобаються виховні заходи, що проводяться в школі, 71 (5,5%) – не зовсім подобаються і тільки 5-ти (0,3%) – не подобаються.

Варто відмітити, що школярі надають перевагу спортивному напряму виховної роботи – 880 (67,6%). На думку опитаних, найцікавішими для них також є: проведення шкільних свят – 842 (64,7%); виїзні екскурсії – 778 (59,8%), конкурси – 759 (58,3%), туристичні походи – 715 (55%), розважальні заходи – 686 (52,7%). Тільки 168 (12,9%) учнів віддають перевагу трудовим десантам.

За результатами опитування 1018 (78,3%) учнів відвідує шкільні гуртки, 282 (21,7%) – їх ігнорує. В основному, респонденти надають перевагу таким гурткам як спортивний, танцювальний, музичний, художній, театральний, трудового навчання тощо.

На запитання «Чи берете Ви активну участь у шкільних заходах» 84,2% опитаних ствердно зазначили – «так», 15,8% – «ні». 832 (64,0%) респонденти беруть участь у класних виховних заходах з великим бажанням, для 448 (34,4%) – це цікаво, але бажання є не завжди, і 13 (1,6%) не мають особливого бажання бути учасниками заходів.

Позитивно те, що більшість школярів задоволені тематикою класних годин, оскільки побажання щодо вибору тем завжди враховуються (80,7%); інколи – зазначили 18,7%. І тільки 0,6% респондентів відповіли, що їх думкою не цікавляться.

Відповідно, 521 (40,1%) із загальної кількості опитаних вважають, що класні години у них завжди цікаві, 415 (31,9%) –надзвичайно задоволені їх проведенням, 347 (26,7%) – дізнаються тут цікаві і корисні відомості. Тільки для 17 (1,3%) – це даремно витрачений час.

Щодо учнівського самоврядування, то для більшої половини опитаних воно є можливістю виявити лідерські та організаторські здібності, започаткувати нові шкільні традиції, запропонувати свої варіанти заходів, працювати в команді активу навчального закладу. Що ж до іншої половини школярів, то вони не мають навіть уявлення, що це таке.

Таким чином, результати моніторингових досліджень якості виховної роботи, які було проведено у відповідних районах області, дають можливість зробити висновки про те, що в загальноосвітніх навчальних закладах проводиться планомірна систематична робота щодо організації виховного процесу.

Отримані статистичні дані допомагають встановити, що майже всі респонденти позитивно ставляться до навчально-виховної освіти. Однак не в усіх навчальних закладах Чернівецької області є належні умови для проведення різноманітних виховних заходів.

Реалізація якісної виховної роботи може бути забезпечена залученням працівників позашкільних установ до проведення різних заходів, підтримкою проведення традиційних шкільних свят, активізацією роботи різнопланових шкільних гуртків.


Науково-методичний центр моніторингу якості освіти ІППОЧО

Науково-методичний центр з виховної роботи ІППОЧО

Схожі:

Моніторинг оцінки якості проведеної виховної роботи класними керівниками 7-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів iconЗвіт щодо проведення моніторингового дослідження якості виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів
Сумського оіппо у жовтні листопаді 2013 року навчально-методичним відділом моніторингу якості освіти Сумського оіппо було проведено...
Моніторинг оцінки якості проведеної виховної роботи класними керівниками 7-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів iconЗвіт щодо проведення моніторингового дослідження якості біологічної освіти учнів 9-х класів у загальноосвітніх навчальних закладах
Сумської облдержадміністрації від 13. 09. 2013 №693-од «Про проведення регіональних моніторингових досліджень у 2013-2014 навчальному...
Моніторинг оцінки якості проведеної виховної роботи класними керівниками 7-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів iconЗвіт щодо проведення моніторингового дослідження якості виховної роботи в знз
Сумського оіппо було проведено дослідження якості виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів Охтирського та Глухівського...
Моніторинг оцінки якості проведеної виховної роботи класними керівниками 7-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів iconЗвіт щодо проведення моніторингового дослідження якості філологічної (англійської) освіти учнів 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Лебедин та
Сумського оіппо було проведено моніторингове дослідження якості філологічної (англійської) освіти учнів 9-х класів загальноосвітніх...
Моніторинг оцінки якості проведеної виховної роботи класними керівниками 7-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів iconЗвіт щодо проведення моніторингового дослідження якості виховної роботи в знз лебединського, Кролевецького районів
Сумської облдержадміністрації від 23. 09. 2010 №723 «Про проведення моніторингового дослідження якості виховної роботи в загальноосвітніх...
Моніторинг оцінки якості проведеної виховної роботи класними керівниками 7-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів iconПрограма для 8 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів
Людина і світ професій: Програма для 8 – 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів //І. Д. Бех (науковий консультант), О. В....
Моніторинг оцінки якості проведеної виховної роботи класними керівниками 7-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів iconЗвіт щодо проведення моніторингового дослідження
Сумського оіппо було проведено дослідження якості виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів Білопільського району та м....
Моніторинг оцінки якості проведеної виховної роботи класними керівниками 7-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів iconЗвіт щодо проведення моніторингового дослідження якості математичної освіти учнів 9-х класів у загальноосвітніх навчальних закладах
Сумського оіппо було проведено дослідження якості математичної освіти учнів 9-х класів у загальноосвітніх навчальних закладах Великописарівського...
Моніторинг оцінки якості проведеної виховної роботи класними керівниками 7-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів iconПрограми для профільних класів загальноосвітніх навчальних закладів (12-річна школа) з 2010/2011 н р
Державного стандарту базової І повної загальної середньої освіти та переходу на новий зміст, структуру І 12-річний термін навчання...
Моніторинг оцінки якості проведеної виховної роботи класними керівниками 7-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів iconЗвіт щодо проведення моніторингового дослідження якості управлінської діяльності керівників загальноосвітніх навчальних закладів мм. Глухів та Конотоп
Конотоп з метою вивчення управлінської діяльності керівників загальноосвітніх навчальних закладів у жовтні 2011 року працівниками...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи