Ключові проблеми icon

Ключові проблеми
Скачати 29.68 Kb.
НазваКлючові проблеми
Дата09.08.2012
Розмір29.68 Kb.
ТипДипломЦентр громадянської освіти та виховання в партнерстві з Інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області за підтримки Міністерства освіти і науки України (лист від 21.04.2009 № 1/9-275 «Про проведення семінарів для вчителів суспільних дисциплін та заступників директорів з виховної роботи») в рамках Проекту «Українські книжки для виховання толерантності» провели семінари для заступників директорів шкіл з виховної роботи, вчителів історії та бібліотекарів шкіл міста та області.

В роботі семінарів взяли участь бібліотекарі, вчителі історії та заступники директорів з виховної роботи. Понад 1600 книжок для виховання толерантності отримали учасники семінарів.

В Україні проект здійснюється за підтримки Програми «МАТРА» Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів, Будинку Анни Франк та Фонду проектів центрально- та східноєвропейського книговидавництва, Амстердам. 

Ключові проблеми:

 • дискримінація меншин, антисемітизм, ксенофобія

 • нестача знань у вчителів з даних тем

 • недостатність книжок та посібників для загальної середньої та вищої освіти по даним темам

 • упередженість українських ЗМІ


Загальна мета проекту:

Покращити ситуацію меншин, що зазнають дискримінації; протидіяти дискримінації, ксенофобії та антисемітизму; формування толерантності та поваги. 


Організації-виконавці:

 • Будинок Анни Франк

 • Фонд проектів центрально- та східноєвропейського книговидавництва

 • Центр громадянської освіти та виховання

 • Український центр вивчення історії Голокосту

 • Інститут юдаїки

 • Конгрес національних громад України

 • Єврейський Фонд УкраїниПро Проект:

Проектом передбачено перевидання 16 освітніх видань з формування толерантності, протистояння антисемітизму та ксенофобії, розроблених українськими організаціями-партнерами, а також переклад та видання українською мовою інших 11 навчально-методичних та наукових книжок відповідної тематики.  

Також планується проведення освітніх семінарів у всіх обласних центрах України та АРК Крим з виховання толерантності для 6 цільових груп: вчителів історії та суспільних дисциплін; директорів шкіл / заступників директорів шкіл з виховної роботи; студентів педагогічних вищих навчальних закладів; бібліотекарів обласних бібліотек для юнацтва, бібліотекарів шкіл та студентів факультетів журналістики.

Генеральний координатор Проекту: Тарновський Андрій.

http://www.betol.org.ua


В ході роботи семінару учасникам була представлена виставка «Джерела толерантності».

http://www.judaica.kiev.ua/Tolerantn/TolerNach.htm

Толерантність – це не поблажливість і не мовчазна терплячість, не байдужість і не вседозволеність. Тоді що це? Толерантність – це визнання права кожної іншої людини на її інакшість, самобутність. І ще толерантність – це те, що сприяє переходу людства від культури війни до культури миру. Це і прагнення людини до об’єднання, і об’єднавчий чинник. Адже плекаючи в собі толерантність, людина з подрібнених, розрізнених уламків розколотого ненавистю і спотвореного неправдою світу творить єдину, цілісну , чисту картину, в якій є місце для всіх народів, усіх релігій, усіх особистостей – таких, якими створив їх Всевишній. (Інститут Юдаїки).

А якими є джерела толерантності? Ви, мабуть, помічали, що люди цілісні, знаючі, відкриті .до спілкування, які знають різні мови, цікавляться культурою інших народів – як правило, шанують особливості інших. А от чим менше людина «наповнена» знаннями, чим жадібніше вірить чуткам і міфам, чим не охочіше відкривається до правдивого пізнання інакшого – тим більше боїться «чужого». Відповідно, таку людину «чуже» дратує як щось незрозуміле і непотрібне, чого слід позбавитись – «щоб був порядок». Тобто , щоб усе стало однаковим.

Етапи «пробудження» толерантності в особистості такі: людина усвідомлює інакшість іншого і намагається його зрозуміти; докладає зусиль, щоб передати це розуміння іншим людям; захищає право на самобутність інших людей; готова до самопожертви заради іншого.

Озирніться довкола і поміркуйте, яка людина швидше навчиться бути толерантною – вільна чи залежна; відповідальна чи байдужа; свідома своїх прав і власної інакшості чи така, щo ніколи над цим не замислювалася; добре обізнана з культурою свого народу чи переконана в його «меншовартості»?

Зі стендів виставки учасники семінарів дізнавалися про відомих людей-педагогів, священників, літераторів, військових, мандрівників, життя яких допоможе всім збагнути .джерела толерантності й навчитися виховувати її в собі.

Схожі:

Ключові проблеми iconКлючові слова: Постановка проблеми

Ключові проблеми iconIii курс, весняний триместр 2006 – 2007 н р
Планування цілеспрямованих дій і прийняття рішень як ключові інтелектуальні проблеми
Ключові проблеми iconUdc 255: 29. 1 Title of the paper
Ключові слова: should not exceed five words. Collocation «Ключові слова» in bold
Ключові проблеми iconЕлектричні ручні машини ключові поняття
Ключові поняття: електрична ручна машина, клас ізоляції, комбінований еле- ктромеханізм, вібратор
Ключові проблеми iconУдк 621. 19 А. М. Карпаш проблеми безконтактного контролю підземних нафтопроводів на територіях нафтоперекачувальних станцій
Ключові слова: контроль, підземні нафтопроводи, ізоляція, глибина залягання, технічний стан, траса
Ключові проблеми iconЕлектрообладнання інженерних систем будівель ключові поняття
Ключові поняття: система кондиціювання повітря, спліт-система, ліфт, елект- роконвектор
Ключові проблеми iconКонституційний інститут основ економічного ладу україни: проблеми функціонування
Ключові слова: економічний лад, основи економічного ладу, свобода економічної діяльності, економічна безпека
Ключові проблеми iconПроблеми та ключові заходи щодо підтримки стабільності функціонування національної фінансово-кредитної системи крізь призму рекомендацій Базельського комітету Турченюк Т.
Державний вищий навчальний заклад «Українська академія банківської справи Національного банку України», м. Суми
Ключові проблеми iconПоточна суспільно-політична ситуація в Україні
Ключові індикатори соціального життя свідчать про те, що подальше вдосконалення політичної, економічної, демографічної ситуації в...
Ключові проблеми iconПоточна суспільно-політична ситуація в Україні
Ключові індикатори соціального життя свідчать про те, що подальше вдосконалення політичної, економічної, демографічної ситуації в...
Ключові проблеми iconПроблеми формування інноваційного потенціалу банків україни
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи