18 жовтня – День боротьби з торгівлею людей icon

18 жовтня – День боротьби з торгівлею людей
Скачати 63.18 Kb.
Назва18 жовтня – День боротьби з торгівлею людей
Дата09.08.2012
Розмір63.18 Kb.
ТипДокументи

18 жовтня – День боротьби з торгівлею людей


14 жовтня у Кам’янці-Подільському відбувся семінар, учасниками якого стали понад 50 вчителів-методистів зі всієї України, які приїхали, щоб обмінятися досвідом по проведенню уроків з питань попередження торгівлі людьми, кіберзлочинності та інших форм насильства.

Захід організовано Міністерством освіти і науки України у співпраці з проектом Ради Європи «Зміцнення і утвердження прав жінок і дітей в Україні». Проект фінансується спільно Європейським союзом та радою Європи. Учасниками семінару стали Данута Вішнєвська-Казалс – керівник підрозділу з торгівлі людьми та сексуальної експлуатації, Генеральний директорат з прав людини та юридичних питань Ради Європи, Алла Середницька – начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини МОН України, Дорота Пудзяновська – координатор-юрист, Департамент міжнародних зв’язків, Хельсінська фундація з прав людини та інші.
За даними МВС України, у 2009 році було зареєстровано 332 випадки продажу людей у рабство. А за останні 18 років жертвами торгівлі людьми стали 100 тисяч українців. Україні вважається джерелом, транзитним пунктом та в меншій мірі – країною призначення для чоловіків, жінок та дітей, яких незаконно перевозять з метою продажу задля сексуальної експлуатації та примусової праці. За даними Міжнародної організації з міграції, спостерігається зростання числа зафіксованої внутрішньої торгівлі людьми: так, у 2004 р. – 6 випадків, 2005 р. – 6 випадків, 2006 р. – 17 випадків, 2007 р. – 45 випадків, січень-вересень 2008 р. – 23 випадки. Уже декілька років поспіль 18 жовтня відзначається Європейський День боротьби з торгівлею людьми. Він нагадує про необхідність консолідації зусиль з протидії торгівлі людьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на національному та міжнародному рівнях.

Проблема торгівлі людьми має глибокі історичні й етнонаціональні корені. На різних етапах свого розвитку людство по-різному ставилося до неї. На ранніх стадіях ставлення до торгівлі людь­ми було досить ліберальним, купівля-продаж людини розглядалися як засіб законного збагачення. Згодом людське співтовариство усвідомило неможливість існування такої форми використання лю­дини, яка дискримінувала її та принижувала гідність. Почалася багатовікова боротьба із цим ганеб­ним явищем, яка не вщухає і сьогодні.

Торгівля людьми розглядається як порушення прав людини, за яке повинні нести відповідаль­ність держави. Важливим етапом у ствердженні такої концепції стала Всесвітня конференція з прав людини, що відбулася у Відні у 1993 році, коли вперше насильство над жінками було визнано пору­шенням прав людини. Саме з позицій захисту прав людини в останні роки розроблялася низка між­народних документів щодо боротьби з торгівлею людьми. Цс, наприклад, Гаазька міністерська дек­ларація (1997 p.), Конвенція ООН проти транснаціональної організованої злочинності (2000 p.), Брюссельська декларація (2002 р.), в яких підкреслюється, що торгівля людьми - це порушення людських прав.

Комісія ООН з питань боротьби з міжнародною злочинністю вважає торгівлю людьми третьою за своїми масштабами категорією організованої злочинності, що поступається лише нелегальній торгівлі наркотиками і зброєю. За оцінками комісії, щорічні прибутки цього транснаціонального біз­несу становлять близько 12 мільярдів доларів. Нелегальні доходи від торгівлі «живим товаром» живлять механізми корупції, готуючи сприятливий ґрунт для подальшого розвитку нелегального бізнесу та виступаючи загрозою підриву існуючих правових структур і правоохоронних органів.

Перші цифри оцінки масштабу проблеми з'явилися у звіті Всесвітньої мережі за виживання (неурядова організація з офісом у Вашингтоні) у 1997 році - близько 400 тис. жінок із країн СНД були продані в сексуальне рабство з початку 90-х pp. Пізніше з'являлися й інші цифри (від 700 тис. до 4 млн. осіб у всьому світі у 2001 році.)

В Україні на кінець 90-х та початок 2000 потужно працюють громадські організації на попередженя торгівлі людьми: Жіночий Консорціум, Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда – Україна», Міжнародна організація з міграції; створено 7 центрів «Жінка для жінки» (Донецьк, директор центру – Людмила Горова, Дніпропетровськ – Ганна Войніч, Львів – Любов Максимович, Житомир – Ірина Бабенко, Рівне – Лариса Гунько, Херсон – Олена Микитась, Чернівці – Ольга Осовська), за фінансової підтримки Агенства США з міжнародного розвитку через Вінрок Інтернешнл, які шляхом виконання 2-х програм – програми навчання фаховим навичкам та попередження кризових ситуацій, надають консультації, проводять тренінги, курси, інформаційні кампанії, доносячи необхідну інформацію.

Методологічні підходи до з'ясування сутності торгівлі людьми тією чи іншого мірою знайшли своє відображення у визначеннях цього явища в міжнародно-правових актах і національних законодавствах.

Перші міжнародні угоди з питань запобігання торгівлі людьми ототожнювали її з торгівлею жін­ками, причому винятково з метою сексуальної експлуатації. Це пояснюється тим, що саме торгівля жінками з метою примусового використання в проституції, як один з найбільш прибуткових видів бізнесу, набула особливо значного поширення у XX столітті.

Так виникло своєрідне коло: відповідаючи на найбільш нагальну вимогу дня, міжнародні орга­нізації і представництва багатьох країн світу привертали увагу тільки до частини проблеми торгівлі людьми, а саме торгівлі жінками з метою використання в примусовій проституції. Таким чином, створювалося враження, що саме торгівля жінками з метою використання в примусовій проституції покриває собою весь феномен торгівлі людьми. Таке сприйняття проблеми тривалий час було до­сить стійким, закріплювалося в міжнародних документах і національному законодавстві багатьох країн світу.

Насправді поняття «торгівля людьми» охоплює значно ширше коло соціальних явищ. Предме­том торгівлі може бути будь-яка особа незалежно від статі і віку: чоловіки - з метою експлуатації в праці, діти - з метою використання в жебрацтві, будь-які особи - для вилучення і трансплантації ор­ганів. Торгівля жінками є лише складовою частиною феномена торгівлі людьми.

31 серпня цього року на засіданні генеральної Асамблеї ООН офіційно оголошено про початок здійснення глобального плану дій ООН по боротьбі з торгівлею людьми.

Євросоюз та рада Європи вже зараз розпочали роботу по попередженню цього ганебного явища, особливо серед дітей.

В Україні, як і в багатьох країнах світу жінки, чоловіки та діти потерпають від торгівлі людьми. Вони зазнають експлуатації, насильства та жорстокого ставлення. Вони розплачуються за попит на дешеву продукцію та послуги. Що ми робимо для того, щоб зупинити це?

Більше чотирьох років тому Європейський Парламент одностайно прийняв звіт «Стратегії запобігання торгівлі жінками і дітьми, які є вразливими до сексуальної експлуатації». Прийняття цього звіту Членами Європейського Парламенту спонукає країни – члени ЄС вживати більше заходів для боротьби з торгівлею людьми та покращити захист прав потерпілих осіб.

Серед рекомендацій, які містяться в цьому звіті, була і рекомендація започаткувати Європейський День боротьби з торгівлею людьми. Такий день необхідний для консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

Україною вжито значних заходів щодо протидії такому злочину як торгівля людьми: ратифіковано Палермську Конвенцію; внесені відповідні зміни до кримінального законодавства щодо покарання злочину торгівлі людьми; 17 листопада 2005 р. підписано Конвенцію Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми»; прийнято Державну програму протидії торгівлі людьми, яка є вже третім нормативним актом такого типу; активну роботу здійснюють представники неурядових та міжнародних організацій в сфері запобігання торгівлі людьми та надання допомоги потерпілим від цього злочину.


Використано інформацію: www.lastrada.org.ua/content/doc/info about 18 October.doc

Регіональне дослідження щодо внутрішньої торгівлі людьми в Білорусі, Молдові та Україні www.lastrada.org.ua/content/doc/internal trafficking research IOM.doc

В обласному інституті (центр виховної роботи) є відео та інформаційні матеріали на допомогу заступникам директорів з виховної роботи, педагогам-організаторам, класним керівникам, вихователям для проведення МО, виховних годин, акцій, інтерактивних дискусій чи інформаційних кампаній з питань попередження торгівлі людьми:

- Методичні рекомендації до проведення в загальноосвітніх навчальних закладах уроку щодо попередження торгівлі людьми. Міністерство освіти і науки України та Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, упорядник Т.Бакка, доцент кафедри методики викладання історії та суспільно-політичних дисциплін Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова.

- Запобігання торгівлі людьми та експлуатації дітей. Навчально-методичний посібник. К.Б.Левченко- д-р юрид. наук, канд. філософських наук О.А Удалова – канд.пед.наук, І.М. Трубавіна.


Відео матеріали:

* Небезпечна гра. Не стань живим товаром.

* Куплені та продані.

* EXIT End Exploitation and Trafficking.

* Практична робота на тему: «торгівля людьми в Україні. Сексуальне рабство» учениці 10-а кл. Пелих Дарини.


Осовська О.П. Методист з виховної роботи

Схожі:

18 жовтня – День боротьби з торгівлею людей iconУкраїна у міжнародному співробітництві в галузі попередження та боротьби з торгівлею людьми: проблемні питання та шляхи їх вирішення

18 жовтня – День боротьби з торгівлею людей iconЗроніть сльозу. Бо ми не мали сліз
Україні, за різними оцінками, стали від 7 до 10 млн людей. Це означає, що в тітрагічні роки Україна не долічилася від 10 до 25% свого...
18 жовтня – День боротьби з торгівлею людей icon31 травня – Міжнародний день боротьби з тютюнопалінням
Тютюнопаління та його негативні наслідки можна вважати однією з глобальних проблем людства
18 жовтня – День боротьби з торгівлею людей iconСвітлий день великдень
Ведучий: Мої любі! Навесні приходить до нас одне з найвелпчніших християнських свят — Великдень. Великодній день — святий день. У...
18 жовтня – День боротьби з торгівлею людей icon9 жовтня 2012 р. (вівторок) Науковий семінар кафедри світової літератури
Літературна археологія в романній дилогії Доріс Лессінг «П’ята дитина» та «Бен серед людей»
18 жовтня – День боротьби з торгівлею людей iconЛьвівський державний університет фізичної культури
Дисципліна „Теорія І методика обраного виду спорту” (Тімовс) зі спеціалізації спортивної боротьби займає провідне місце серед інших...
18 жовтня – День боротьби з торгівлею людей iconCols=2 gutter=47> 8 листопада Міжнародный день квн 9 листопада
Всесвітній день привітань, Всесвітній день телебачення,Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних
18 жовтня – День боротьби з торгівлею людей iconЯ живу без конфліктів
Цей день встановлений Декларацією принципів толерантності, прийнятій на засіданні Генеральної конференції юнеско   25 жовтня 16 листопада...
18 жовтня – День боротьби з торгівлею людей iconПерелі к
Відповідно до Наказу Міністерства праці та соціальної політики України №7 від 10 жовтня 1997 року список професій І посад, на яких...
18 жовтня – День боротьби з торгівлею людей iconПерелі к
Відповідно до Наказу Міністерства праці та соціальної політики України №7 від 10 жовтня 1997 року список професій І посад, на яких...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи