Наказ №267 Про підсумки обласного навчально методичного семінару методистів рмк/ммк географії, математики, фізики, біології, хімії з проблеми \"Шляхи поліпшення icon

Наказ №267 Про підсумки обласного навчально методичного семінару методистів рмк/ммк географії, математики, фізики, біології, хімії з проблеми "Шляхи поліпшення
Скачати 133.63 Kb.
НазваНаказ №267 Про підсумки обласного навчально методичного семінару методистів рмк/ммк географії, математики, фізики, біології, хімії з проблеми "Шляхи поліпшення
Дата10.08.2012
Розмір133.63 Kb.
ТипНаказЧернівецька обласна державна адміністрація

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИНАКАЗ19.04.2012 р. м. Чернівці № 267


Про підсумки обласного навчально-

методичного семінару методистів РМК/ММК

географії, математики, фізики, біології, хімії

з проблеми “Шляхи поліпшення підготовки

випускників до участі в зовнішньому

незалежному оцінюванні та ДПА

з природничо-математичних дисциплін ”


Відповідно до плану роботи Головного управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, на виконання наказу Головного управління освіти і науки від 03.03.2012 № 140 “Про проведення обласного семінару методистів РМК/ММК географії, математики, фізики, біології, хімії з проблеми “Шляхи поліпшення підготовки випускників до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та ДПА з природничо-математичних дисциплін ”, на базі ЗНЗ Сокирянського району (Романковецької гімназії, Вашківецького, Шебутинецького та Сербичанського ЗНЗ) з метою удосконалення технологій проведення методичної роботи із педагогічними кадрами ЗНЗ/ПТНЗ 20 березня 2012 року проведено обласний навчально-методичний семінар з проблеми “Шляхи поліпшення підготовки випускників до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та ДПА з природничо-математичних дисциплін ”.

Заходи проведено на належному методичному рівні з використанням інформаційних та інноваційних технологій, різноманітних форм і методів залучення учасників семінару до активної співпраці.

У роботі семінару взяли участь: Л.М.Тарангул, заступник начальника Головного управління освіти і науки Чернівецької ОДА, Г.І.Білянін, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, Л.І.Степаненко, керівник апарату Сокирянської РДА (куратор освітньої галузі), Г.І.Рябко, начальник відділу освіти Сокирянської РДА, А.В.Полонка, голова райкому профспілки відділу освіти Сокирянської РДА, Е.Г.Дорогова, головний спеціаліст ГУОН Чернівецької облдержадміністрації (куратор освітньої галузі Сокирянського району), М.Ф.Танас, завідувач РМК відділу освіти Сокирянської РДА, методисти науково-методичного центру природничо-математичних дисциплін ІППО Чернівецької області та районних/міських методичних кабінетів, керівники м/о викладачів ПТНЗ з географії, математики, фізики, біології та хімії, 42 учителів, директори та заступники директорів з виховної роботи, практичні психологи та педагоги-організатори чотирьох загальноосвітніх навчальних закладів Сокирянського району.

Організатори семінару: методисти науково-методичного центру природничо-математичних дисциплін Інституту післядипломної освіти Чернівецької області: Біляніна О.Я., завідувач НМЦ, методист з математики, Туряк В.Ю., методист з географії, Ротар І.М., методист з хімії та екології, Лєснік Н.В., методист з біології, Андрух А.П., методист з фізики і астрономії, Скрипська Г.В., методист з інформатики, Воскобойник Ю.М., методист з трудового навчання, ОБЖ та основ здоров’я.

Співорганізатори семінару – педагоги відділу освіти Сокирянської районної державної адміністрації: Рябко Г.І., начальник відділу освіти, Танас М.Ф., завідувач районним методичним кабінетом, Полонка І.А., методист РМК з географії, Полонка Ю.В., методист РМК з математики та фізики, Маркевич А.В., методист РМК з хімії та біології, вчителі математики, фізики, хімії, біології, географії та адміністрації Вашківецького, Сербичанського, Шебутинецького, Коболчинського, Білоусівського, Сокирянського ЗНЗ та Романковецької гімназії.

У рамках обласного навчально-методичного семінару окреслено:

- стан та перспективи розвитку природничо-математичної освіти Чернівецької області,

- питання щодо поліпшення якості підготовки випускників до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та ДПА з природничо-математичних дисциплін шляхами запровадження сучасних методів навчання та оцінювання результатів навчальної діяльності учнів в практичній діяльності,

- удосконалення системи підвищення фахової та педагогічної майстерності вчителів природничо-математичних дисциплін,

- перспективи видавничої діяльності щодо поширення передового педагогічного досвіду.

На семінарі працювали три секції, на яких обговорено питання підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти Чернівецької області за трьома напрямками: хіміко-біологічний, географічний та фізико-математичний на базі трьох ЗНЗ: Вашківецького, Шебутинецького і Сербичанського, відповідно, та спільне узагальнююче пленарне засідання – на базі Романковецької гімназії.

Під час проведення семінару учасники:

 1. відвідали на секціях один із трьох практичних уроків у 9-11 класах, проведених вчителями інших навчальних закладів району, та засідання творчої групи вчителів-предметників Сокирянського району “Школа вдосконалення педагогічної майстерності ”,

 2. ознайомилися із:

 • методичними рекомендаціями проведення Державної підсумкової атестації в 9-их та 11-их класах у 2011/12 н.р.,

 • творчими проектами методистів РМК/ММК із методології підготовки до підсумкових контролів ДПА та ЗНО,

 • видами діяльності щодо міжшкільного обміну педагогічним досвідом роботи,

 1. робили підсумки теоретичного та практичного турів семінару на пленарному засіданні.

План роботи навчально-методичного семінару виконано повністю. За наслідками роботи семінару напрацьовано певні рекомендації методистам районних/міських кабінетів відділів (управлінь) освіти міських рад, райдержадміністрацій, Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області. У зв’язку з вищезазначеним,


НАКАЗУЮ:


1. Затвердити рекомендації обласного навчально-методичного семінару методистів районних/міських кабінетів відділів (управлінь) освіти міських рад, райдержадміністрацій, Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з проблеми ”Шляхи поліпшення підготовки випускників до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та ДПА з природничо-математичних дисциплін ”, що додається.

2. Відзначити роботу щодо підготовки та проведення семінару, оголосити подяку Головного управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації:

- Рябко Галині Іванівні – начальнику відділу освіти Сокирянської районної державної адміністрації,

- Танас Майї Федорівні – завідувачу районним методичним кабінетом відділу освіти Сокирянської райдержадміністрації,

- Полонко Анатолію Васильовичу – голові райкому профспілки відділу освіти Сокирянської райдержадміністрації,

- Степаненко Валерію Михайловичу – директору Романковецької гімназії Сокирянського району,

- Балану Юрію Валентиновичу – директору Вашківецького ЗНЗ Сокирянського району,

- Кулик Надії Анатоліївні, директору Сербичанського ЗНЗ Сокирянського району,

- Галак Олені Василівні – директору Шебутинецького ЗНЗ Сокирянського району

- Біляніній Ользі Ярославівні – завідувачу науково-методичного центру природничо-математичних дисциплін ІППО Чернівецької області.

3. Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області (Г.І.Білянін) відзначити працівників науково-методичного центру природничо-математичних дисциплін ІППО Чернівецької області, які брали участь у підготовці та проведенні семінару.

4. Начальнику відділу освіти Сокирянської райдержадміністрації Рябко Г.І. відзначити працівників відділу освіти Сокирянської РДА педагогів ЗНЗ, які брали участь у підготовці та проведенні семінару.

5. Наказ розмістити на сайтах Головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації та Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.

6. Начальникам управлінь освіти Чернівецької міської ради, Глибоцької та Сторожинецької райдержадміністрацій, Новодністровського управління гуманітарної політики та відділів освіти райдержадміністрацій про виконання рекомендацій семінару інформувати Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області до 05.09.2012 р. та до 20.03.2012 р.

7. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника – начальника управління змісту навчання і виховання Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Л.М. Тарангул.


^ В.о. начальника

Головного управління освіти і науки Л.М. Тарангул

ДОДАТОК

до наказу Головного

управління освіти і науки

облдержадміністрації

______ № _______


РЕКОМЕНДАЦІЇ

навчально-методичного семінару “Шляхи поліпшення підготовки випускників до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та ДПА

з природничо-математичних дисциплін ”

20 березня 2012 р.


В умовах становлення і розвитку високотехнологічного інформаційного суспільства в Україні виникає необхідність підвищення якості та пріоритетності шкільної природничо-математичної освіти. Завдання сучасної освіти щодо формування творчої, соціально-активної, гармонійно-розвиненої особистості вимагають від педагогів обґрунтованих підходів до організації навчально-виховного процесу та формування стійких знань, умінь, навичок учнів в цілому та з природничо-математичних наук зокрема. Фундаментальна природничо-математична освіта є одним з основних факторів розвитку особистості, що потребує оновлення в методології викладання з урахуванням суспільних запитів, потреб інноваційного розвитку науки та виробництва, запровадження сучасних методів навчання, поліпшення якості підготовки учнів, удосконалення механізмів оцінювання результатів навчальної діяльності. Реформування освіти вимагає високоякісної підготовки та системи підвищення педагогічної майстерності вчителів природничо-математичних предметів.

У такий спосіб, для педагогічних працівників методичної служби області з предметів природничо-математичного циклу пріоритетними стають завдання побудови моделей поліпшення ефективності навчання та контролю учнів, розробки методичних рекомендацій щодо підвищення якості підготовки учнів до підсумкових контролів ЗНО та ДПА.

На реалізацію виконання вище вказаних проблем, відповідно до плану роботи Головного управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації та Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, з методистами предметів природничо-математичних дисциплін районних (міських) методичних кабінетів та ПТНЗ проведено навчально-методичний семінар з проблеми: “Шляхи поліпшення підготовки випускників до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та ДПА з природничо-математичних дисциплін ”.

Метою семінару було: ознайомити учасників семінару з основним змістом інтеграції підготовки випускників до підсумкового контролю зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації та основними засобами і формами у практичному застосуванні під час навчально-виховного процесу; надати практичну допомогу в питаннях:

– навчально-методичної підготовки вчителя до застосування сучасних технологій навчання та підготовки до оцінювання підсумкових робіт;

– визначення основних напрямків педагогічної діяльності щодо підвищення якості природничо-математичної підготовки учнів.

Семінар проходив двома частинами:

практичний турсекційні заняття та теоретичний турпленарні заняття.

На секційних заняттях пріоритетними виділено наступні питання:

1) практичні уроки у 9-11 класах з проблеми організації підготовки до ДПА та ЗНО з п’яти предметів на базі трьох ЗНЗ району, які вели вчителі не в своїх закладах і не своїх класах, для методистів:

біології та хімії – на базі Вашківецького ЗНЗ,

географії – на базі Шебутинецького ЗНЗ,

математики і фізики – на базі Сербичанського ЗНЗ;

2) обговорення методичних рекомендацій, напрацьованих методистами ІППО Чернівецької області, щодо проведення ДПА в 9-х та 11-х класах;

3) презентація роботи методистів РМК відділу освіти Сокирянської РДА щодо організації міжшкільного обміну досвіду вчителів природничо-математичних дисциплін;

4) презентація педагогічного досвіду практичного удосконалення шляхів поліпшення підготовки випускників до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та ДПА з природничо-математичних дисциплін:

- засідання творчих динамічних груп: “Школи вдосконалення педагогічної майстерності”;

- досвід роботи методистів РМК/ММК області з питань методології підготовки до підсумкових контролів ДПА та ЗНО.


^ На пленарному занятті розглядалися наступні проблемні питання:

1) Фундаментальна природничо-математична освіта, як один із основних факторів розвитку особистості. (Доповідь заступника начальника ГУОН Чернівецької облдержадміністрації);

2) ^ Зовнішнє незалежне оцінювання – об’єктивний показник результатив-ності сформованих предметних компетентностей випускників ЗНЗ. (Доповідь директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області);

3) ^ Освіта Сокирянщини. Реалії та перспективи освіти Сокирянщини. (Виступ заступника голови Сокирянської РДА та начальника відділу освіти Сокирянської РДА).

4) «Інтеграція набутих ЗУН зі шкільних курсів предметів природничо-математичних дисциплін під час підсумкового контролю» презентація системи роботи щодо підготовки випускників до участі в ЗНО та ДПА. (Виступ директора та заступника директора з навчально-виховної роботи Романковецької гімназії).

5) Відеофільм, який відображає інтеграцію знань, умінь, навичок учасника зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих з основ наук предметів природничо-математичного циклу, його мислення та міркування вголос:

«Ділова гра: Я – учасник ЗНО з …». (Відеорежисери: Степаненко В.М., Урсатій Л.М. та інші вчителі Романковецької гімназії).

6) ^ Технологічна грамотність педагога – один із факторів організації якісного навчання – ефективної підготовки випускника до участі в ЗНО та ДПА. (Виступ завідувача науково-методичного центру природничо-математичних дисциплін ІППОЧО).

7) Обговорення проблеми та рекомендацій семінару. (Виступи по одному-два представники від кожної секції).

8) Прийняття рекомендацій семінару.

Проаналізувавши та обговоривши тематику семінару, учасники прийшли до висновку, що необхідно: удосконалювати систему роботи по здійсненню узагальнення та систематизації знань, умінь, навичок учнів та не залишати поза увагою інтеграцію навчання по набутих ЗУН за шкільними курсами предметів природничо-математичних дисциплін. Учасники семінару переконані, що вдосконалення побудови структури інтегрованих занять предметів природничо-математичних дисциплін та відповідний вибір навчальних форм, методів та технологій, зможуть значно підвищити якісні показники результатів під час оцінювання підсумкових контролів. Тому, перед учителями природничо-математичних дисциплін області та методистами РМК/ММК, ІППОЧО головним стає завдання підвищення фахового, методичного та технологічного рівнів педагогічної майстерності. З огляду на вище зазначені проблеми, важливим і необхідним для методичної служби є відпрацювання наукових та практичних основ проведення уроків, на яких систематично узагальнюються та систематизуються знання, уміння, навички учнів за основними змістовими лініями предметів.

Враховуючи актуальність питання тематики семінару, практичних напрацювань, підготовлених творчими групами вчителів загальноосвітніх закладів Сокирянщини, методистами науково-методичного центру природничо-математичних дисциплін Інституту післядипломної освіти Чернівецької області, та результатів обговорення вище зазначених питань, учасники семінару рекомендують:

1. Методистам РМК/ММК відділів/управлінь освіти:

  1. Взяти до уваги розглянуті питання семінару для вивчення та подальшого дослідження проблеми.

1.2. Упродовж навчального року проводити тематичні майстер-класи, семінари, тренінги вчителів загальноосвітніх навчальних закладів з питань поліпшення підготовки учнів до участі в ЗНО та ДПА.

Систематично

  1. Постійно надавати методичній роботі загальноосвітніх навчальних закладів системності із метою оптимізації процесу вдосконалення існуючої моделі навчально-методичного супроводу освіти Чернівеччини.

Систематично

  1. Визначити для опрацювання в самоосвіті вчителів математики області проблему узагальнення та систематизацію знань, умінь, навичок учнів, як одну з основних проблем підвищення якості математичної освіти.

2012/2013 н. р.

  1. Створити творчі групи вчителів природничо-математичних дисциплін в районі/місті для напрацювання посібників з матеріалами на допомогу вчителям та учням з питань підготовки випускників до ЗНО.

До 5вересня 2012 р.

  1. Подати матеріали рукописів, напрацьованих творчими групами вчителів природничо-математичних дисциплін, методичних розробок з проблеми: «Шляхи поліпшення підготовки випускників до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та ДПА з природничо-математичних дисциплін» на розгляд Вченої ради ІППО Чернівецької області для створення посібника на допомогу вчителям та учням.

До 1 жовтня 2012 р.

  1. Вивчити та узагальнити, з метою подальшого розповсюдження, досвід вчителів, учні яких мають високі результати на ЗНО. Подати узагальнений досвід на опрацювання науковцям ІППО Чернівецької області.

До 1 листопада 2012 р.


2. Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області:

2.1. Популяризувати досвід роботи по організації підготовки до участі в ЗНО вчителів природничо-математичних дисциплін через проведення тренінгів, педагогічної практики, курси підвищення кваліфікації педпрацівників при ІППО Чернівецької області, засоби масової інформації.

Систематично


  1. Постійно зміцнювати зв’язки Інституту післядипломної педагогічної освіти, як головної навчально-методичної установи системи освіти області, з районними (міськими) методичними кабінетами та загальноосвітніми навчальними закладами.

Систематично


2.3. Постійно поповнювати базу формування складових системи міжпредметних зв’язків (навчально-методичного, організаційного, психолого-комунікативного та науково-методичного напрямків) у навчанні природничо-математичних предметів (математики, географії, інформатики, фізики, хімії, біології, економіки, екології, астрономії).

Систематично


2.4. Постійно розробляти та оновлювати орієнтовний спектр питань для проблематики навчально-практичних семінарів за навчальними дисциплінами. Інформацію виставляти на сайті ІППО Чернівецької області.

Систематично

2.5. Постійно напрацьовувати рекомендації по організації методичної роботи для методистів природничо-математичних дисциплін районних/міських методичних кабінетів.

Систематично

  1. . У співпраці з педагогами Романковецької гімназії розробити програму та додатки до неї з проблеми: «Інтеграція набутих ЗУН зі шкільних курсів предметів природничо-математичних дисциплін під час підсумкового контролю».

^ Методисти НМЦ До 1 жовтня 2012 р.


  1. Узагальнити подані рукописні варіанти посібників з методичними напрацюваннями творчих груп вчителів природничо-математичних дисциплін районів/міст з проблеми: “Шляхи поліпшення підготовки випускників до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та ДПА з природничо-математичних дисциплін ” та подати розгляд комісії Інституту інновацій і змісту освіти.

Методисти НМЦ До 1 грудня 2012 р.


  1. Узагальнити напрацювання творчих груп районів, міст Чернівці та Новодністровськ по змісту проведення тренувальних занять удосконалення педагогічної майстерності молодих вчителів предметів природничо-математичних дисциплін у вигляді посібника, затвердженого Вченою радою ІППО Чернівецької області.

Біляніна О.Я. До 20 грудня 2013 р.

Схожі:

Наказ №267 Про підсумки обласного навчально методичного семінару методистів рмк/ммк географії, математики, фізики, біології, хімії з проблеми \"Шляхи поліпшення iconНаказ №676 Про підсумки обласного семінару методистів рмк/ммк, керівників районних/міських методичних об’єднань учителів інформатики «Розвиток творчих здібностей на уроках інформатики»
Реваківської зош І-ІІІ ст. Кіцманського району 8 грудня 2011 року проведено семінар з проблеми «Розвиток творчих здібностей на уроках...
Наказ №267 Про підсумки обласного навчально методичного семінару методистів рмк/ммк географії, математики, фізики, біології, хімії з проблеми \"Шляхи поліпшення iconНаказ №438 Про підсумки проведення обласного семінару методистів рмк/ммк з проблеми «Системно-структурний підхід під час формування природничо-математичних знань за профільним навчанням»
На виконання наказу Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації від 19. 11. 2012...
Наказ №267 Про підсумки обласного навчально методичного семінару методистів рмк/ммк географії, математики, фізики, біології, хімії з проблеми \"Шляхи поліпшення iconНаказ №267 Про підсумки проведення обласного семінару
Рмк (ммк), вчителів-учасників міжнародних освітніх програм Посольства США в Україні, Посольства Німеччини в Україні, Посольства Франції...
Наказ №267 Про підсумки обласного навчально методичного семінару методистів рмк/ммк географії, математики, фізики, біології, хімії з проблеми \"Шляхи поліпшення iconНаказ №2/4- 780 Про підсумки обласного семінару для методистів рмк (ммк), рмц, керівників районних (міських) методичних об’єднань вчителів історії та правознавства
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net, ipo@cv ukrtel net
Наказ №267 Про підсумки обласного навчально методичного семінару методистів рмк/ммк географії, математики, фізики, біології, хімії з проблеми \"Шляхи поліпшення iconПлан інструктивно-методичної наради методистів рмк, ммк, керівників рай(міськ)методоб’єднань вчителів хімії та біології з проблеми
Щодо практичного використання чинних Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів з біології та хімії
Наказ №267 Про підсумки обласного навчально методичного семінару методистів рмк/ммк географії, математики, фізики, біології, хімії з проблеми \"Шляхи поліпшення iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки
Про підсумки обласного науково-практичного семінару методистів рмк (ммк), керівників районних (міських) методоб’єднань учителів історії...
Наказ №267 Про підсумки обласного навчально методичного семінару методистів рмк/ммк географії, математики, фізики, біології, хімії з проблеми \"Шляхи поліпшення iconРоз’яснення функціональних обов’язків та трудових задач соціального педагога та практичного психолога в освітньому закладі
На виконання п 1 наказу гуон від 15. 12. 2011 №689 "Про підсумки проведення семінару методистів-психологів рмк/ммк з проблеми "Соціально-психологічні...
Наказ №267 Про підсумки обласного навчально методичного семінару методистів рмк/ммк географії, математики, фізики, біології, хімії з проблеми \"Шляхи поліпшення iconНаказ №368 Про проведення обласного семінару методистів рмк/ммк з проблеми «Системно-структурний підхід під час формування природничо-математичних знань за профільним навчанням» На виконання наказу Міністерства освіти та науки, молоді та спорту
Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації на 2012 рік та з метою вдосконалення...
Наказ №267 Про підсумки обласного навчально методичного семінару методистів рмк/ммк географії, математики, фізики, біології, хімії з проблеми \"Шляхи поліпшення iconМетодичні рекомендації методистів науково-методичного центру природничо-математичних дисциплін іппочо щодо підготовки та проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики,
Ппочо щодо підготовки та проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики, географії та економіки, фізики та астрономії,...
Наказ №267 Про підсумки обласного навчально методичного семінару методистів рмк/ммк географії, математики, фізики, біології, хімії з проблеми \"Шляхи поліпшення icon7 квітня 2011 року відбудеться обласний семінар з проблеми «Допрофільне І профільне навчання з біології: проблеми І шляхи вирішення»
До участі у семінарі запрошуються методисти рмк, ммк або керівники районних методичних об’єднань вчителів біології
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи