Налагодження тісної співпраці вихованців навчально виховного комплексу з місцевою громадою Гапей Тетяна Василівна icon

Налагодження тісної співпраці вихованців навчально виховного комплексу з місцевою громадою Гапей Тетяна Василівна
НазваНалагодження тісної співпраці вихованців навчально виховного комплексу з місцевою громадою Гапей Тетяна Василівна
Дата10.08.2012
Розмір63.4 Kb.
ТипДокументи

Налагодження тісної співпраці вихованців навчально - виховного комплексу з місцевою громадою


Гапей Тетяна Василівна,

директор навчально-виховного

комплексу Сторожинецького

району

Берізка Надія Петрівна,

педагог-організатор

Анотація.

Правильно організоване учнівське самоврядування разом з місцевою громадою має потужний виховний потенціал: розвиває лідерські якості, формує соціальний досвід та ціннісні орієнтації, створює простір для самореалізації, сприяє усвідомленню особистістю своїх прав, свобод, обов’язків, задоволенню потреб у спілкуванні з однолітками, захищає від негативних впливів соціального середовища дітей групи ризику, а також сприяє формуванню позитивної громадської думки, навиків демократичного стилю керівництва, створенню позитивного психологічного клімату в колективі, виховує активних громадян держави, формує почуття патріотизму підростаючого покоління


Наша школа заснована в 1918 році. Реорганізована в середню у вересні 1988 року, в статусі навчально-виховного комплексу - з 2010 року. Заклад налічує 11 класів і одну старшу різновікову групу. Загальна кількість вихованців - 198 чоловік.

Педагогічний колектив працює над реалізацією проблеми «Особистісно орієнтований підхід до навчання і виховання учнів».

Основні напрямки роботи НВК:

  • демократизація навчально-виховного процесу;

  • налагодження тісної співпраці органів шкільного самоврядування з місцевими органами виконавчої влади та сільської громади;

  • удосконалення форм і методів спільної благодійної діяльності педагогів, школярів та сільської громади;

  • створення ситуації успіху, умов професійного самовизначення школярів;

  • формування національної свідомості та світогляду особистості.

Громадсько-активна школа є невід’ємною частиною спільноти, до якої входить і готова підтримувати партнерські стосунки з кожним її членом, з різними державними і недержавними закладами у місцевій громаді. Вона спрямовує ресурси НВК на розвиток громади, громадянської самоорганізації та самоуправління, розвиває у навчальному закладі та місцевій громаді традиції та практику громадянської активності, вивчає проблеми і бере участь у їхньому розв’язанні, створює сприятливі умови для вільного обміну думками.

Школа бачить головні свої завдання у забезпеченні учнів та їх батьків громадянськими знаннями, вихованні громадянських чеснот та залучення молоді до активної громадянської діяльності. Громадянська освіта у школі здійснюється через зміст основних навчальних дисциплін, а також шляхом вивчення курсів за вибором та факультативів таких, як: «Громадянська освіта» (3 кл), «Поетика» (4 кл), «Етика і психологія сімейного життя» (10-11кл.), «Людина і світ» (11 кл.).

Налагодження тісної співпраці вихованців з місцевою громадою дає можливість цілеспрямовано набувати вмінь спілкування, досягати спільного успіху, долати труднощі, усвідомлювати себе творцями життя. Одним із завдань є здобуття дітьми навиків підприємливості, самостійності, самоврядування, соціальної активності та відповідальності, роботи над соціальними, екологічними проектами. Це допоможе їм адаптуватися у майбутньому до реалій життя.

В навчальному закладі налагоджено партнерську співпрацю із депутатським корпусом сільської ради, як представником державного органу місцевого самоврядування. Члени ради самоврядування є постійними учасниками засідань виконкому та сесій сільської ради, зборів громадян села, де вносять власні пропозиції щодо вирішення питань благоустрою території, волонтерського руху, благочинності, організації дозвілля молоді. Таким чином, учні переймають досвід старшого покоління, навчаються управлінської та організаторської діяльності, вчаться практичному застосуванню чинного законодавства, дбають про розвиток нашого села.

Спільно із депутатським активом села працюємо над створенням проекту молодіжного самоврядування «Не будь байдужим до долі рідного села!», який має на меті реалізувати такі напрямки діяльності:

  • залучення молоді до участі у вирішенні трудових,соціально-моральних потреб суспільства;

  • формування навичок самоврядування, соціальної активності та соціальної відповідальності в процесі практичної громадської діяльності учнів;

  • координація творчих зв’язків шкільного та сільського самоврядування.

  • організація, підготовка та проведення спільних заходів, акцій, зборів.

З метою профорієнтації старшокласників ми також співпрацюємо і з районним центром зайнятості. З їхньою допомогою розповсюджуємо серед старшокласників відповідну літературу, проводимо заняття-практикуми, що дає змогу випускникам краще зорієнтуватися у виборі майбутньої професії.

В НВК створено школу активу та школу «Лідер» для старшокласників. Адже сьогодення вимагає вільної, відповідальної, самосвідомої особистості, тобто виховання сучасного лідера, який може легко адаптуватися в сучасному світі. Провідною її ідеєю є виявлення та навчання дітей-лідерів, яке ми здійснюємо через використання вищеописаних інноваційних та інформаційних технологій. Так ми готуємо гідних лідерів шкільного врядування – учасників районного конкурсу «Лідер року», які займають призові місця, в конкурсі «Краща модель діяльності учнівського врядування» в номінації «Проектна діяльність» в обласному етапі посіли І місце.

Свої досягнення в різних напрямках роботи учнівського самоврядування ми презентуємо у рухомій газеті «Калинове гроно». Кожне міністерство має свою сторінку, так званий «Калиновий сайт», на якому подається звіт роботи та висвітлюються найяскравіші події шкільного життя та життя громади.

^ Проектна діяльність громадсько-активної школи

Сучасному суспільству потрібний не виконавець, а творець. Тому проектну діяльність можна вважати проблемною і розвивальною, оскільки вона формує мотивацію до творення і перетворення себе. Робота над проектом забезпечує високу мотивацію до дії. Нашим учням подобається займатися дослідницькою роботою, бути активними учасниками у створенні проекту, адже кожен з них, враховуючи свої здібності, виконує посильну роботу. Завдяки проектній роботі ми можемо реалізувати свої знання, уміння, здібності з одного боку, а з іншого – розвинути такі якості як: ініціативність, творчість, уяву, здатність трудитися індивідуально та колективно. Робота над проектами потребує культури спілкування та високого рівня організованості.

Шкільною та сільською громадою створено творчий проект «Калейдоскоп професій», потреба в якому визріла серед старшокласників. Соціальна значимість даного проекту полягає у піднесенні ролі робітничих професій, які на сьогоднішній день користуються попитом на ринку праці. Практичне значення проекту – донесення до старшокласників максимальної інформації про ту чи іншу професію. В результаті чого вони свідомо і впевнено обрали навчальний заклад, який дасть змогу здобути освіту відповідного фаху.

На даному етапі ми працюємо над проектом «Учнівське самоврядування – простір для розвитку особистості», метою якого є виховання активної життєвої позиції, формування навичок участі в демократичному управлінні суспільством через діяльність в учнівському самоврядуванні. Розроблена структура даного проекту, згідно якої кожне міністерство працює над своїм власним міні-проектом.

У рамках проекту «Крок за кроком до життєвого успіху» розроблені вектори формування необхідних компетенцій учнів НВК за основними орієнтирами виховання особистості.

Особлива увага приділяється створенню пошукових, дослідницьких, українознавчих проектів. Адже формування в учнів знань про Україну та українство як органічну спільність із вселюдством, сприяє самореалізації кожної особистості, вихованню патріотизму, любові до своєї Батьківщини, глибокої поваги до держави, історії, традицій, державних та народних символів, культури українського народу. В результаті учні відкривають для себе спадщину батьків-дідів, вивчають звичаї і обряди, відкривають нові сторінки з історії рідного краю та села. На щорічних районних, обласних науково-практичних конференціях з українознавства «До оберегів відродження» учні захищають свої проекти, займають призові місця, а також є лауреатами Міжнародного конкурсу з українознавства при Науково-дослідному інституті українознавства Міністерства освіти і науки України. Теми проектів є досить різноманітними, а саме: «Батьківська криниця», «Бросківське весілля», «Шедевр духовної культури» (з історії сільської церкви св. Параскеви), «Народні прикраси та доповнюючи елементи народної ноші», «Христос народився – весь наш рід звеселився», «Засвітилася зорина – народилася дитина», «Народний одяг жителів села», «Дитячі народні ігри та забави», «Народні промисли і ремесла», «Видатні постаті села», «Новий рік».

Отже, правильно організоване учнівське самоврядування разом з місцевою громадою має потужний виховний потенціал: розвиває лідерські якості, формує соціальний досвід та ціннісні орієнтації, створює простір для самореалізації, сприяє усвідомленню особистістю своїх прав, свобод, обов’язків, задоволенню потреб у спілкуванні з однолітками, захищає від негативних впливів соціального середовища дітей групи ризику, а також сприяє формуванню позитивної громадської думки, навиків демократичного стилю керівництва, створенню позитивного психологічного клімату в колективі, виховує активних громадян держави, формує почуття патріотизму підростаючого покоління.

Схожі:

Налагодження тісної співпраці вихованців навчально виховного комплексу з місцевою громадою Гапей Тетяна Василівна iconYevheniya Mordan
Серед показників, які беруться в якості оцінки ксв, можуть бути: діалог з місцевою громадою та філантропія, орієнтація на клієнтів,...
Налагодження тісної співпраці вихованців навчально виховного комплексу з місцевою громадою Гапей Тетяна Василівна iconДегтяренко Тетяна Миколаївна, Лобанова Олена Василівна, Дудченко Ірина Олександрівна. Основні характеристики, суть розробки: навчальний посібник
Автори: Дегтяренко Тетяна Миколаївна, Лобанова Олена Василівна, Дудченко Ірина Олександрівна
Налагодження тісної співпраці вихованців навчально виховного комплексу з місцевою громадою Гапей Тетяна Василівна iconРішення вченої ради Сумського державного університету від 14 жовтня 2010 року з питання: «Розвиток студентського самоврядування – головний чинник ефективності навчально-виховної діяльності (стан та перспективи)»
Сумському державному університеті, Вчена рада констатує, що в зазначеному напрямку в університеті проводиться цілеспрямована робота,...
Налагодження тісної співпраці вихованців навчально виховного комплексу з місцевою громадою Гапей Тетяна Василівна iconПоради батькам, у яких є діти з особливими освітніми потребами
Дубов’язівського навчально-виховного комплексу: «спеціалізована школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Конотопської...
Налагодження тісної співпраці вихованців навчально виховного комплексу з місцевою громадою Гапей Тетяна Василівна iconВорона Тетяна Василівна Поза конкурс

Налагодження тісної співпраці вихованців навчально виховного комплексу з місцевою громадою Гапей Тетяна Василівна iconЗвіт навчально-методичного відділу післядипломної освіти за І півріччя 2013 року кз сумського оіппо навчально-, науково-методичне забезпечення навчально-виховного процесу навчальних закладів області
Положення про районний (міський) методичний кабінет (центр) ), значна роль у науково-методичному зростанні вчителів належить методистам...
Налагодження тісної співпраці вихованців навчально виховного комплексу з місцевою громадою Гапей Тетяна Василівна iconРішення колегії від 23. 12. 2011 (протокол №5/5-22) „Про стан пожежної безпеки в установах, закладах освіти та травматизму серед вихованців, учнів, студентів
На виконання рішення колегії від 23. 12. 2011 (протокол №5/5-22) „Про стан пожежної безпеки в установах, закладах освіти та травматизму...
Налагодження тісної співпраці вихованців навчально виховного комплексу з місцевою громадою Гапей Тетяна Василівна iconУрок як основна форма організації навчально-виховного процесу
Урок — логічно закінчена, цілісна, обмежена в часі частина навчально-виховного процесу, яку проводять за розкладом під керівництвом...
Налагодження тісної співпраці вихованців навчально виховного комплексу з місцевою громадою Гапей Тетяна Василівна iconПротокол №5 засідання Ради молодих учених Стахановського навчального комплексу
З першого питання слухали: 1 психолога комплексу Видріну Л. А., яка ознайомила присутніх з планом, специфікою роботи психолога у...
Налагодження тісної співпраці вихованців навчально виховного комплексу з місцевою громадою Гапей Тетяна Василівна iconРозпорядження 30 жовтня 2009 р м. Херсон №53 Про призупинення навчально-виховного процесу
Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою недопущення виникнення епідемії грипу та гострих респіраторних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи