Девіз ток-шоу: «Я не погоджуюся з тим, що ви говорите, але буду до останньої краплі крові захищати ваше право висловити вашу власну точку зору» Вольтер. Епіграф ток-шоу icon

Девіз ток-шоу: «Я не погоджуюся з тим, що ви говорите, але буду до останньої краплі крові захищати ваше право висловити вашу власну точку зору» Вольтер. Епіграф ток-шоу
Скачати 73.61 Kb.
НазваДевіз ток-шоу: «Я не погоджуюся з тим, що ви говорите, але буду до останньої краплі крові захищати ваше право висловити вашу власну точку зору» Вольтер. Епіграф ток-шоу
Дата10.08.2012
Розмір73.61 Kb.
ТипДокументиТок – шоу:

«Трикутник»

(Інноваційна форма роботи сімейно-педагогічного спрямування: батьки-вихователі-вчителі)


Підготувала вихователь-методист

ДНЗ № 44 м. Чернівці Недоступова З.Д.

Девіз ток-шоу:

«Я не погоджуюся з тим, що ви говорите, але буду до останньої краплі крові захищати ваше право висловити вашу власну точку зору» Вольтер.


Епіграф ток-шоу: «Кожна дитина повинна бути щасливою»

В. Сухомлинський.


^ Проблема, яка розглядається: готуємо дитину до школи. За і проти.


Мета: дати змогу батькам та педагогам під час дискусії та обговорення проблеми дійти спільного висновку , щодо підготовки дитини до школи.


Завдання:

- підвищення компетентності батьків, щодо психологічної підготовки дитини до школи, надання можливості самим прийти до висновку про необхідність такої підготовки;

- пропаганда позитивного досвіду педагогічного, сімейного навчання та виховання дітей;

- популяризація діяльності дошкільного навчального закладу;

- вироблення спільних позицій, інструментарію для реалізації см


Обладнання: облаштована студія, поділена на три сектори(червоний-батьки, синій-вчителі школи, зелений - вихователі ) ; плакати з крилатими висловами про виховання та навчання; відео матеріал, аудіо запис; атрибути для ділової гри,

картки для голосування.


Учасники ток-шоу: батьки вихованців старших груп, вихователі ДНЗ, вчителі початкової школи, глядачі: батьки дітей, які не відвідують ДНЗ, батьки дітей 5 року життя, вихователі.


Форма проведення: ток-шоу.


Етапи проведення:

 • організаційний етап: аудиторія формує правила проведення ток-шоу;

 • етап розподілу ролей між учасниками;

 • етап організації процесу обговорення проблеми з обов’язковим голосуванням по підсумках обговорення;

 • етап підведення підсумків ток-шоу. Оформлення « Стінки думок»


^ ХІД ПРОВЕДЕННЯ:


Звучать фанфари. Виходить ведучий.

Знайомить з темою, представляє учасників дійства.

Нагадує правила ведення дискусії:

 • з повагою відноситися один до одного ;

 • піднімати руку, щоб висловитися;

 • будь-яка думка аргументується фактами, прикладами з життя;

 • надається право кожного мати свою точку зору;

 • обговорюються точки зору та погляди, а не особистості;

 • порядок виступу визначає ведучий;

 • наша мета не в тому, щоби переговорити опонента, а знайти найкраще рішення;

 • вислуховувати думку кожного, навіть , якщо ми з ним не згідні.


Звернення ведучого до глядачів: перед початком ток-шоу вам роздані картки чотирьох кольорів для голосування по підсумках всього обговорення.


Інформація для роздумів.

Коли дитина досягає шкільного віку, батьки з усією серйозністю підходять до підготовки її до школи.Вересень ще не скоро і потрібно встигнути знайти відповідний навчальний заклад, одягнути, взути, купити шкільне приладдя, ранець.


Багато батьків вважає, що якщо дитина навчилася читати і писати, то вона готова йти до школи. Це вірно чи ні?


Школа для будь-якої 6-7 річну дитини, свого роду, стрес. Адже вона стає дорослою. Їй потрібно ходити на уроки, читати, писати, знаходити спільну мову з однокласниками, вчителькою. А як хочеться, прийшовши додому після школи, пограти іграшками, подивитися улюблені мультики, поганяти м'яч, але потрібно виконувати домашнє завдання. Він ще не розуміє, навіщо все це потрібно.


Щоб 6- річна дитина могла успішно навчатися і виконувати свої обов’язки, їй потрібно до моменту вступу в школу досягти психічного і фізичного розвитку.

Таку підготовку, вважають науковці, потрібно пройти в дитячому садку. Чи дійсно це так?

Чи потрібно готувати дітей до школи?

Чия це проблема: батьків, вихователів, вчителів?

Чи готові батьки відддати дитину до школи?

Як до цього відносяться самі діти?


^ Висувається проблема обговорення.


Питання для обговорення: хто готує дитину до школи?


Ведучий. Слово надається вихователю старшої групи нашого садочка.

Виступ вихователя по підготовці дитини за Базовою програмою «Я у Світі» та програмою «Впевнений старт».


Ведучий. Давайте послухаємо думку вчителів початкової ланки освіти. Чи є якісною підготовка до школи дітей, які відвідують садочок, чи вона має всі компоненти готовності дитини до школи?


^ Виступ вчителів. Обговорення всіма учасниками.


Ведучий. Пропоную послухати думку нашого психолога, який є гостем студії.


Виступ психолога.


Дитина йде до школи. Для неї цей перехід – важкий та відповідальний період. Змінюється соціальна роль, коло спілкування, провідна діяльність з’являються нові обов’язки. Успішність проходження цього періоду в певній мірі залежить від рівня готовності дитини до навчання в школі, а саме психологічної, інтелектуальної та фізичної готовності. В свою чергу психологічна готовність має три компонента – мотиваційний, емоційно-вольовий, комунікативний.


Як визначити, чи готова дитина до навчання в школі? І якщо в неї не зовсім сформувалась ця готовність, то як їй допомогти підготуватись до навчання в школі? Ці питання турбують майже всіх батьків, адже всі батьки бажають, щоб їх діти ходили до школи із задоволенням.


По-перше, розглянемо психологічну готовність:


· Мотиваційний компонент, тобто наявність бажання вчитися, позитивне ставлення до школи.


Запитайте дитину, чому вона хоче йти до школи? Якщо, для того, щоб вивчити нове –мотиваційний компонент розвинутий достатньо, а якщо для того, щоб пограти з іншими дітьми, або зовсім не хоче йти до школи – мотиваційна готовність ще не сформувалася. Кращий засіб допомогти дитині, в цьому випадку, це надати їй можливість отримати досвід навчання. Це можна зробити за допомогою гуртків – малювання, танці, музика, спортивні секції тощо.


· Емоційно - вольовий компонент, тобто вміння регулювати своєю поведінкою в залежності від ситуації, здатність виконувати інструкції дорослих.


Тут допоможуть вашій дитині різні ігри за правилами, від настільних до рухових. Від батьків також залежить розвиток самостійності, відповідальності, охайності. Ці якості допоможуть легше увійти в учбову діяльність. Тому все, що не складно робити дитині дома, вона повинна робити сама: заправляти ліжко, прибирати іграшки тощо. Виконуючи домашні обов’язки дитина розвиває свою вольову сферу, довільність дій, починає свідомо контролювати себе.


· Комунікативний компонент – передбачає вміння спілкуватися та працювати в колективі. Це, перш за все, уважно слухати не перебиваючи дорослого, не втручатися в розмову дорослих, бути люб’язним з товаришами. Якщо дитина не вміє поважати інших, їй буде складніше встановити дружні стосунки з дітьми, увійти в шкільний колектив.


Тут, в першу чергу, засобом виховання є особистісний приклад дорослих, справедлива оцінка вчинків, постійне нагадування про суспільні правила поведінки.


По-друге розглянемо інтелектуальну готовність. На момент вступу до школи дитина повинна мати здібності знаходити спільні та відмінні ознаки предметів явищ. В неї повинно бути достатньо розвинуте мовлення, увага, пам’ять.


· Добре розвивають інтелектуальну сферу в цьому віці такі ігри як «Четвертий зайвий», «Збери предмети за спільною ознакою».


· Для розвитку мовлення важливо навчити дитину відповідати на питання не одним словом, а складати речення з 2-3 слів. На момент вступу до школи дитина повинна визначати кількість слів у реченні, називати перше, друге, третє слово; переказувати казку або оповідання, складати просте оповідання за картинками, описувати серію картинок.


· Розвити словниковий запас допоможуть вправи, де потрібно дібрати слова протилежні за значенням, схожі за значенням, пригадати зменшувальні слова, закінчити речення.


· Бажано навчити дитину читати, але навчання повинно бути у вигляді гри, підтримуючи інтерес та захопленість у дитини. Психологи прийшли до висновку, що кращих успіхів досягають діти, які навчилися читати до 6 років.


· Письму навчати не слід. Для того, щоб підготувати руку до письма корисними будуть малювання, розмальовка, штриховка, ліплення, робота з дрібними частинками конструктора, мозаїки.


Фізична готовність. Якщо дитина часто хворіє, присвятіть час, який залишився до школи, фізичному розвитку, загартуванню, укріпленню здоров’я.


Хочу окремо зупинитися на мотиваційному компоненті.

Вашій увазі презентую відео запис опитування дітей старших груп: чи хочу я до школи?

Дітям давалися запитання такого змісту. (Додаток №6)


Ми говоримо про психологічну готовність дітей до школи, але чи готові батьки віддати дитину до школи.


Ведучий. З нашої першої проблеми виступає інша проблема: чи готові ви батьки віддати дитину до школи у 6 років?


^ Слово надається батькам. Йде обговорення .


Психолог. Мною проведено тестування батьків старших груп садочка: чи готові ви віддати дитину до школи? (Додатки №4, 5).

За результатами тестування більшість батьків вважають, що краще підготуватися до можливих труднощів заздалегідь.

Хочу запропонувати гру для всіх учасників шоу: батьки, вихователі, вчителі.


^ Гра «Режим дня»

Пропоную розробити оптимальний режим дня першокласника й озвучити його.

Обговорення. Обирається оптимальний варіант режиму дня.

Психолог вносить корективи і дає поради для правильного режиму дня: чого не слід робити батькам перед вступом до школи;

що необхідно робити батькам перед вступом дітей до школи; рекомендації щодо організації навчальної діяльності дитини вдома; сім основних правил батьківської поведінки в організації навчання. (Додатки №1,2,3)

Ведучий. А зараз я пропоную гостям студії приготуватися до голосування. В нашому залі знаходиться «стіна думок». У кожного з вас є карточки чотирьох кольорів. Хто вважає, що проблемою підготовки до школи дітей повинні займатися батьки викладаєте картки червоного кольору; якщо вважаєте, що цим повинні займатися вихователі, викладаєте картку зеленого кольору; якщо вчителі – картки синього кольору. Хто вважає, що це проблема спільна викладаєте на «стіну думок картки рожевого кольору.


Йде голосування. Ведучий робить загальний висновок.Схожі:

Девіз ток-шоу: «Я не погоджуюся з тим, що ви говорите, але буду до останньої краплі крові захищати ваше право висловити вашу власну точку зору» Вольтер. Епіграф ток-шоу iconПротоиерей Александр Новопашин: "Это явление пострашнее пресловутого сексуального просвещения" 1
Известный священник объяснил причины необъективного рассмотрения в ток-шоу "Русский взгляд" проблемы ювенальной юстиции… 1
Девіз ток-шоу: «Я не погоджуюся з тим, що ви говорите, але буду до останньої краплі крові захищати ваше право висловити вашу власну точку зору» Вольтер. Епіграф ток-шоу iconПротоиерей Александр Новопашин: "Это явление пострашнее пресловутого сексуального просвещения"
Известный священник объяснил причины необъективного рассмотрения в ток-шоу "Русский взгляд" проблемы ювенальной юстици 2
Девіз ток-шоу: «Я не погоджуюся з тим, що ви говорите, але буду до останньої краплі крові захищати ваше право висловити вашу власну точку зору» Вольтер. Епіграф ток-шоу iconИнформация от нашего партнера портала unistudy (11 января)
С 23 января современное интернет ток-шоу «Линия огня с Дмитрием Раимовым» представляет образовательную программу школу практической...
Девіз ток-шоу: «Я не погоджуюся з тим, що ви говорите, але буду до останньої краплі крові захищати ваше право висловити вашу власну точку зору» Вольтер. Епіграф ток-шоу iconПротоиерей Александр Новопашин: "Это явление пострашнее пресловутого сексуального просвещения"
Русской линии" известный миссионер, настоятель новосибирского собора во имя святого благоверного князя Александра Невского протоиерей...
Девіз ток-шоу: «Я не погоджуюся з тим, що ви говорите, але буду до останньої краплі крові захищати ваше право висловити вашу власну точку зору» Вольтер. Епіграф ток-шоу iconШутяк Лілія м. Чернівці політичні ток-шоу на українських телеканалах у результаті співіснування соціальних І політичних наук у середині 50-х років ХХ століття виокремилось поняття „політичної комунікації”
У результаті співіснування соціальних І політичних наук у середині 50-х років ХХ століття виокремилось поняття „політичної комунікації”...
Девіз ток-шоу: «Я не погоджуюся з тим, що ви говорите, але буду до останньої краплі крові захищати ваше право висловити вашу власну точку зору» Вольтер. Епіграф ток-шоу iconІ.І. Мечникова Нові перспективи дослідження сценічної образності в театральному мистецтві
Якщо науковий аналіз є неможливим в рамках театральної критики, яким же чином він має здійснюватися? Пропонуємо власну точку зору...
Девіз ток-шоу: «Я не погоджуюся з тим, що ви говорите, але буду до останньої краплі крові захищати ваше право висловити вашу власну точку зору» Вольтер. Епіграф ток-шоу iconМіжнародний Соломонів університет Хоменко І. В
Значення логіки полягає перш за все у тому, що знання основ цієї науки формує логічну культуру мислення людини, допомагає їй правильно...
Девіз ток-шоу: «Я не погоджуюся з тим, що ви говорите, але буду до останньої краплі крові захищати ваше право висловити вашу власну точку зору» Вольтер. Епіграф ток-шоу iconМетодичні вказівки до виконання індивідуального домашнього завдання
Роботою студента. Метою виконання індивідуального завдання є поглиблення знань студента з даної дисципліни, набуття навичок самостійної...
Девіз ток-шоу: «Я не погоджуюся з тим, що ви говорите, але буду до останньої краплі крові захищати ваше право висловити вашу власну точку зору» Вольтер. Епіграф ток-шоу iconКритерії оцінювання якості виконання курсової роботи
У процесі захисту курсової роботи оцінюється глибина знань студента в досліджуваній галузі, його вміння вести дискусію, обґрунтовувати...
Девіз ток-шоу: «Я не погоджуюся з тим, що ви говорите, але буду до останньої краплі крові захищати ваше право висловити вашу власну точку зору» Вольтер. Епіграф ток-шоу iconТема доповіді: Особливості розкриття образу Жанни Д’Арк у п’єсі-хроніці Бернарда Шоу «Свята Іоанна»

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи