Нвк в умовах особистісно-орієнтованої освіти icon

Нвк в умовах особистісно-орієнтованої освіти
НазваНвк в умовах особистісно-орієнтованої освіти
Дата10.08.2012
Розмір78.7 Kb.
ТипДокументи

Гуштюк Наталія Дмитрівна,

Турятський навчально – виховний

комплекс Глибоцького району, директор


Інноваційні підходи до

організації управління НВК

в умовах особистісно-орієнтованої освітиТурятський НВК – це демократична країна партнерів: дітей та дорослих1. Наші здобутки

Школа на селі — це своєрідний оберіг, добрий дім і теплий вогник для дітей і дорослих. Наш навчально - виховний заклад має 19 класних кімнат, навчальні кабінети: фізики, біології, української літератури, математики, інформатики, швейної справи, хореографії; актову та спортивну зали, бібліотеку, майстерню, методичний кабінет, кабінет психолога, кабінет заступників директора, кабінет основ здоров’я, кабінет вчителя-логопеда, 4 класи музичної школи, дитячий садок, шкільну їдальню.

В школі працюють гуртки: інформатики, танцювальний, драматичний, хоровий, вокальний, туристичний, швейної справи, шкільне лісництво, духовий оркестр, діти займаються у волейбольній, футбольній, баскетбольній секціях.^ Роботу хорового гуртка під керівництвом Амоші І.Д. – відзначають і на обласному рівніУчнівський та вчительський колективи мають свої творчі здобутки, традиції:

- призові місця на районних та обласних предметних олімпіадах;

- хоровий, вокальний, фольклорний колективи є неодноразовими переможцями районних, обласних конкурсів: І місце у ІІ турі, ІІ місце у ІІІ турі фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси»,

- протягом кількох років наші солісти - призери конкурсу «Рідна пісня»;

- хореографічний колектив учнів школи має гарні результати у різних районних конкурсах;


^ Танцювальний гурток неодноразовий переможець

районних і обласних конкурсів. Керівник Гімчинська О.Г.
- футбольна команда дівчат 3-хразові чемпіони України, а хлопців – 2-хразові;


Футбольна команда дівчат має перше місце на чемпіонаті України у 2009році та друге – у 2010. На різних змаганнях маємо більше двох десятків кубків. Вчитель фізвиховання Дудуц І.В.
- футбольна команда дівчат стала переможцем Всеукраїнських змагань по футболу в м. Складовську, у Полтаві ІІ місце, четверо хлопців увійшли у збірну по футболу, яка захищала честь області на Всеукраїнських змаганнях;^ Вчитель фізвиховання Дудуц І.В. – тренер футбольної команди

Духовий оркестр НВК має звання народного.

Керівник Амоші М.М.- духовий оркестр – єдиний в районі - учасник обласних парадів;

- працює успішно шкільна агітбригада, яка здобула ІІІ місце в області з програмою на екологічну тематику (2009р.);

- драматичний гурток школи бере участь в обласних конкурсах драматичних колективів;

- члени туристичного гуртка щорічно здійснюють походи у Карпати, Крим, займають призові місця у змаганнях по спортивному орієнтуванню та техніці пішохідного туризму, двоє учнів є кандидатами в майстри спорту.При Турятському навчально – виховному комплексі діє дитячий садокДитячий садок має дві ігрові та дві обладнані навчальні кімнати, кімнату «Здоров’ячок», ігрові майданчики тощо.Члени гуртка «Шкільне лісництво» готуються до посадки молодих дерев

^ Члени гуртка «Шкільне лісництво» готуються до висаджування саджанців


  1. Проблеми. Шляхи вирішення.

Фінансування середньої освіти в Україні здійснюється за рахунок коштів, які виділяються із державного бюджету відповідно до нормативів нарахування на одного учня. Утім, не зважаючи на зростання доходів, грошей на освіту, як і раніше, не вистачає. Сьогодні коштів, які виділяє держава для надання освітніх послуг, вистачає тільки на покриття базових статей витрат: нарахування на зарплату, харчування та енергоносії.

Такий стан речей є несправедливим по відношенню до всього населення, якому необхідні освітні послуги, тому батькам необхідно робити доплати для того, щоб дитина могла отримувати освіту в належних умовах. Більшість доплат батьків - це "добровільна пожертва" на ремонт школи, классу, тощо.

Освітяни не можуть сподіватися на нормальні умови праці і належну винагороду за свою діяльність. Усі розуміють, що доки грошей не буде вистачати навіть на найнеобхідніше, доти батьки будуть змушені допомагати школі у вирішенні її економічних проблем.

Звідси погляд неминуче звертається на тих, хто кровно зацікавлений у хорошій школі, - на батьків.

Як залучити їхні інвестиції?

Варіантів не дуже багато, але найдієвіше - створити орган, який складається з батьків і випускників школи, громадськості – це рада школи. Найміцніша скрипка в ній - це директор, зацікавлений у її активностіі. Усім зрозуміло, поки рада не стане правою рукою директора школи, розраховувати на серйозну віддачу від неї у сфері фінансування не доводиться. Та й чи зможе вона дієво допомогти?

Батьківська рада у нашій школі - орган співуправління. До її складу входять активні батьки, невелика частина педколективу й неформально (зі статусом дорадчого голосу) - учні старшого ступеня. У руках ради - позабюджетні гроші, хоча й дуже невеликі. На засіданнях ради адміністрація школи звітує, озвучує проблеми, пропонує шляхи вирішення. Батьки є ініціаторами всіх добрих починань. Рада обговорює, висуває альтернативні варіанти рішення проблем, ініціює процеси, в яких зацікавлені батьки, діти, учителі. Рішення приймаються колегіально, потім доводяться в письмовій, електронній, усній формі до всіх «зацікавлених осіб».

^ ЯКІ Є ЗАСОБИ ЛАТАННЯ ДІРОК, І ЧИ ВИРІШУЮТЬ ВОНИ ПРОБЛЕМУ?

Оскільки порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих. Як справлятися з новими завданнями, які ставить перед школою держава? Що допоможе тримати школу на плаву? Як це робити?

  1. ^ ПЛАТА БАТЬКІВ ЯК ДЖЕРЕЛО ДОДАТКОВИХ НАДХОДЖЕНЬ.

У приватних закладах батьки погодилися платити за освітні послуги і підписали контракт. А інші школи?

Адже спроможність деяких батьків платити за освіту своїх дітей менша, ніж там, де школи і дитячі садки краще забезпечені. В результаті значна кількість малозабезпечених родин, особливо сільської місцевості, не можуть вносити плати, їхні діти погано харчуються, не відвідують садочки. Як показує досвід, діти бідних батьків, що не відвідували дошкільні навчальні заклади, гірше адаптуються до навчання у школі, мають менше шансів отримати якісну освіту у майбутньому. Освітяни називають "дитиною з пасовиська" першокласників, які жили з бабусею в селі, коли інші діти готувалися до школи. Таким чином, посилюватиметься і без того зростаюча соціальна нерівність.

^ 2. ДОПОМОГА З БОКУ БІЗНЕСУ І ТРЕТЬОГО СЕКТОРА.

Допомога від бізнесу має дві форми. Перша - це участь у ролі постачальника для потреб школи. Друга - це одноразові пожертви, внески, які мають характер доброчинності.

Прикладом є фінансовий внесок наших односельців, які працюють за кордоном, у фонд соціальних інвестицій по заміні дверей у класних кімнатах.

А з боку бізнесмена Григораша Г.Г. здійснилася благодійна пожертва (будівельний матеріал) з розрахунку на моральне визнання його вчинку односельцями. Він був переконаний у правильному використанні своїх внесків. Перекриття частини даху школи та ремонт рекреації ним контролювався. Він був задоволений результатом вкладення своїх коштів.

Бувшими учнями перед фасадом школи було безкоштовно викладено тротуарну плитку, яку виділив відділ освіти. Так само замінена теплотраса на І поверсі школи та у дитсадку.

Актовий зал перероблений власними коштами батьків, учнів, колишніх випускників із старого спортивного залу. В ньому проводяться різні заходи школи, дитсадка, громади.


Батьки, випускники та вчителі на установці

тротуарної плитки

  1. ^ ЗАЛУЧЕННЯ ФОНДІВ ТА ІНВЕСТИЦІЙ

Наша позабюджетна діяльність - створення заявок на гранти, робота з фондами та інвестиціями. Крім того, ми намагаємось бути базовим ресурсним центром для сусідніх шкіл. Так з 425 вихованців НВК близько 100 доїзжають з сусідніх сіл (завдячуючи державній програмі «Шкільний автобус», який отримали в цьому році)


^ Свято вручення автобуса

У нашій школі залучення фондів соціальних інвестицій дало змогу покращити якість освітніх послуг:

  • у 2008 році замінити вікна у старому корпусі школи (проект УФСІ вартістю 231тис. грн., внесок громади 26тис.грн.);

  • у 2009році, взявши участь у конкурсі «Успішна громада» одержали музичне обладнання на суму майже 30 тис. грн.. для актової зали;

  • у 2010 році заміна вікон і дверей у спортзалі і дитсадку (проект ЄС/ПроООН вартістю 166300 грн )


В цьому навчальному році плануємо замінити підлогу в спортзалі. Тому зараз створили ініціативну групу, яка займається дослідження питання та пошуком фондів, додаткових інвестицій.

  1. ^ КОНТРОЛЬ І УЧАСТЬ З БОКУ ГРОМАДСЬКОСТІ І БАТЬКІВ

Представники громадськості та батьки нашого навчального закладу залучені до контролю за використанням фінансів, призначених на забезпечення навчального процесу. Так батьки, як правило, залучаються до обговорення потреб школи, вони поінформовані щодо усіх витрат.

Помічник директора з господарської частини та члени батьківського школи відповідають за збереження шкільних будов і майна, матеріальне забезпечення навчального процесу, санітарний стан школи, протипожежну безпеку, правильну організацію роботи обслуговуючого персоналу. Про те, контроль за роботою та цільове використання коштів, здійснює рада школи.

Для керівника школи є характерним орієнтація на головну, кінцеву мету навчання і виховання школярів, створення належних матеріально – технічних умов; прагнення обрати найоптимальніший шлях для вирішення проблем навчально – виховного комплексу. Спираючись на громадську думку школи, здатність до ризику при виборі форм і методів роботи, щоб досягти мети - необхідне новаторське ставлення до справи, гнучкість в управлінській діяльності, вміння швидко знаходити нові правильні рішення.

Завдяки поліпшенню матеріально – технічної бази, вчителі у своїй роботі впроваджують передові технології, інноваційні методи навчання,

застосовують комп’ютерну та мультимедійну техніку. За останні 5років наш НВК увійшов у десятку кращих шкіл району по результатах предметних олімпіад (цього року 15 призових місць), участі в конкурсах та змаганнях. Щороку маємо призерів обласного конкурсу ім. П.Яцика. Кількість випускників, які продовжили навчання у ВУЗах збільшилась на 21%. В цьому році наш колектив поповнився шістьма молодими педагогами - випускниками нашої школи. Вчителька світової літератури Троєцька М.О. виборола І місце у районному конкурсі «Вчитель року».

Наша школа покликана стати тим місцем для особистості учня і вчителя, де буде духовно збагачуватись кожен учасник навчально- виховного процесу, де буде формуватись громадянська зрілість і особиста відповідальність за свій вклад у національно - культурне відродження України, у розбудову держави .

Схожі:

Нвк в умовах особистісно-орієнтованої освіти iconТеоретичні аспекти морального-етичного розвитку особистості в сучасному виховному процесі
У статті розглядаються різні виховні підходи: традиційні та особистісно орієнтовані. Автор дає тлумачення особистісно орієнтованої...
Нвк в умовах особистісно-орієнтованої освіти iconВикористання методу проектів при побудові курсу „планування індивідуальної кар’єри” як основа особистісно орієнтованої підготовки майбутніх економістів у внз постановка проблеми
Використання методу проектів при побудові курсу „планування індивідуальної кар’єри” як основа особистісно орієнтованої підготовки...
Нвк в умовах особистісно-орієнтованої освіти iconОлімпіада з української мови для учнів 3-4 класів шдс та нвк м. Києва
Ліцеї міжнародних відносин Київського міжнародного університету була проведена олімпіада з української мови, у якій брали участь...
Нвк в умовах особистісно-орієнтованої освіти icon16-18 березня 2011року
Нвк україни, а також представників управлінь освіти та місцевого самоврядування до участі в науково-практичному семінарі на тему:...
Нвк в умовах особистісно-орієнтованої освіти iconПояснювальна записка в умовах гуманізації освіти, особистісно орієнтованого підходу до учнів пріоритетного значення набуває формування гуманістичних цінностей,
Реалізація цих завдань пов'язана із засвоєнням майбутніми вчителями норм І принципів педагогічної етики, відповідною деонтологічною...
Нвк в умовах особистісно-орієнтованої освіти iconПитання до іспиту з курсу “Політична економія”
Економічний устрій в умовах переходу до соціально-орієнтованої економічної системи
Нвк в умовах особистісно-орієнтованої освіти iconОбласний науково-практичний семінар методистів рмк (ммк), керівників районних методичних комісій учителів української мови та літератури з проблеми «Методологія та методика вивчення літератури рідного краю в загальноосвітніх закладах області»
Шишковська М.І., методист української мови та літератури райметодкабінету, а роботу Колінковецького нвк – Боярин Н. М., директор...
Нвк в умовах особистісно-орієнтованої освіти iconУдк 37. 03+37. 025. 3 І. А. Кравцова, кандидат пед наук, доцент, А. О. Кравцова
Особливості інтелектуального розвитку та формування емоційної культури молодших школярів в умовах особистісно зорієнтованого підходу...
Нвк в умовах особистісно-орієнтованої освіти iconОсобистісно зорієнтоване навчання як один із шляхів формування предметних компетентностей майбутніх учителів філологічних спеціальностей
У статті розглянуто переваги особистісно зорієнтованого навчання під час процесу професійної підготовки майбутніх учителів-філологів,...
Нвк в умовах особистісно-орієнтованої освіти iconОльга Кириленко (Переяслав-Хмельницький) формування читацьких умінь в учнів 1-2 класів
В умовах особистісно орієнтованого навчання потрібна така система навчання, яка забезпечить розвиток дитини, збагатить її емоційно-художній...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи