Рекомендації щодо ефективного розподілу годин варіативної складової робочих навчальних планів icon

Рекомендації щодо ефективного розподілу годин варіативної складової робочих навчальних планів
Скачати 28.75 Kb.
НазваРекомендації щодо ефективного розподілу годин варіативної складової робочих навчальних планів
Дата10.08.2012
Розмір28.75 Kb.
ТипДокументи


Рекомендації щодо ефективного розподілу годин варіативної складової робочих навчальних планів


Іноземні мови


Іноземна мова вивчається у класах різних профілів як обов’язковий предмет. Кількість навчальних годин є диференційованою і визначається Типовими навчальними планами та чинними програмами, які рекомендовані МОНМСУ.

Варіативна складова робочих навчальних планів ЗНЗ реалізується для:


- поглибленого вивчення;

- профільного навчання;

- введення спецкурсів, факультативів.

Класи з поглибленим вивченням іноземних мов формуються з першого класу. Регламентує діяльність класів із поглибленим вивченням окремих предметів Примірне Положення про класи з поглибленим вивченням окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах, яке затверджене наказом МОНУ від 08.04.2009р. №312.

Згідно листа МОНМСУ від 23.05.2012 № 1/9-399 «Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів на 2012/2013 навчальний рік» та наказу ГУОН від 30.05.2012р. №272 ««Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів та структуру 2012/2013 навчального року», робочі навчальні плани для вивчення іноземних мов на 2012/2013 навчальний рік складаються:

- для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов: Робочі навчальні плани спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов: 1 клас – за Типовими навчальними планами початкової школи, затвердженими наказом МОНМС України від 10.06.2011 № 572 (додатки 4-5 ); 2-4 класи – за Типовим навчальним планом спеціалізованих шкіл цього типу, затвердженими наказом МОН України від 13.03.2006 №182 чи Типовими навчальними планами початкової школи, затвердженими наказом МОН України від 29.11.2005 № 682 (додаток 4); 5-9 класи – за Типовим навчальним планом спеціалізованих шкіл цього типу, затвердженими наказом МОН України від 13.03.2006 №182; 10-11 класи – за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеня, затвердженими наказом МОН України від 27.08.2010 № 834 (додаток 19).

У робочих навчальних планах для класів із поглибленим вивченням окремих предметів інваріантною складовою визначено обсяг часу на вивчення усіх обов’язкових навчальних предметів на рівні стандарту (або академічному рівні).

Варіативною складовою передбачається додатковий час на посилене вивчення предмета, введення додаткових спеціалізованих курсів за вибором, які поглиблюють і доповнюють зміст предметів, що вивчаються за відповідною програмою.

^ Спеціалізовані курси затверджуються на педагогічних радах загальноосвітніх навчальних закладів або Вченою радою ІППОЧО (при наявності авторського посібника\довідника). Також спецкурси мають на меті створення мотиваційного середовища для учнів у процесі вивчення іноземної мови країни, мова якої вивчається. Відбувається забезпечення логічної неперервності як теоретико-функціональних принципів викладання, так і змістових ліній цього процесу.

При викладанні спецкурсів, більше уваги рекомендуємо приділяти практичним заняттям та самостійним роботам з граматики іноземної мови та інформаційних технологій. Учні повинні самостійно працювати із суспільно-політичною, історичною, публіцистичною літературою, користуватися граматичними довідниками і посібниками, застосовувати різноманітні стратегії для пошуку інформації іноземною мовою, застосовуючи матеріали мережі Інтернет.

Предмети та курси за вибором визначаються загальноосвітнім навчальним закладом у межах гранично допустимого навчального навантаження з урахуванням інтересів та потреб учнів, а також рівня навчально-методичного та кадрового забезпечення закладу.


Профільне навчання організовується в старшій школі (10-11 кл.), коли в учнів уже сформований стійкий інтерес до предмету і здійснюється за відповідною програмою (Іноземні мови. Програми для загальноосвітніх навчальних закладів, 10-11 класи, профільне навчання, Київ, 2010 р).

Програма базується на результатах сучасних психолого-педагогічних та методичних досліджень, які розглядають навчання іноземних мов як процес особистісного розвитку учня в контексті “полілогу культур” та плюралінгвізму.

Згідно з Інструкцією з ведення класного журналу учнів 5-11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів (наказ МОНУ віз 03.06.2008р. №496) усі предмети як інваріантної, так і варіативної складової робочих навчальних планів підлягають оцінюванню.

Схожі:

Рекомендації щодо ефективного розподілу годин варіативної складової робочих навчальних планів iconНавчальні програми варіативної складової робочих навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів на 2012/2013 навчальний рік Основна та старша профільна школа. 5-11-ті класи. У класах основної школи (5-9-ті класи)
Ання навчальних предметів варіативної складових робочих навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється згідно...
Рекомендації щодо ефективного розподілу годин варіативної складової робочих навчальних планів iconМетодичні рекомендації щодо змісту варіативної складової робочих навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів області на 2012/2013 н р
Головного управління освіти І науки облдержадміністрації від 07. 10. 2010 №462 «Про демократизацію в системі освіти області», від...
Рекомендації щодо ефективного розподілу годин варіативної складової робочих навчальних планів iconМетодичні рекомендації щодо використання годин варіативної складової навчальних планів для історичної та суспільствознавчої освіти школярів у 2012-2013 навчальному році
Профільне навчання в оновленій 11-річній школі здійснюється у 10-11 класах за програмами, затвердженими Міністерством освіти І науки,...
Рекомендації щодо ефективного розподілу годин варіативної складової робочих навчальних планів iconМетодичні рекомендації щодо викладання інформатики у 2011-2012 навчальному році
З 2 по 4 клас курс інформатики викладатиметься за рахунок варіативної складової навчальних планів за програмами схваленими Міністерством...
Рекомендації щодо ефективного розподілу годин варіативної складової робочих навчальних планів iconУкраїнознавство
На українознавство в початкових класах відводиться 1 година на тиждень за рахунок варіативної складової робочого навчального плану...
Рекомендації щодо ефективного розподілу годин варіативної складової робочих навчальних планів icon“затверджую” Ректор А. Ф. Павленко
Про затвердження нової редакції варіативної складової навчальних планів бакалаврського рівня підготовки”
Рекомендації щодо ефективного розподілу годин варіативної складової робочих навчальних планів iconМетодичні рекомендації щодо розроблення навчальних планів і робочих навчальних планів за напрямами підготовки (спеціальностями) відповідних освітньо-кваліфікаційних рівнів
Кабінету Міністрів України від 08. 08. 2003 року №1019 "Про ліцензування діяльності з надання освітніх послуг", "Положення про організацію...
Рекомендації щодо ефективного розподілу годин варіативної складової робочих навчальних планів iconРекомендації щодо навчальних планів та структури 2013/2014 навчального року (додаються)
Надсилаємо для використання в роботі рекомендації щодо навчальних планів та структури 2013/2014 навчального року (додаються)
Рекомендації щодо ефективного розподілу годин варіативної складової робочих навчальних планів iconРекомендації щодо навчальних планів та структури 2013/2014 навчального року (додаються)
Надсилаємо для використання в роботі рекомендації щодо навчальних планів та структури 2013/2014 навчального року (додаються)
Рекомендації щодо ефективного розподілу годин варіативної складової робочих навчальних планів iconРекомендації щодо навчальних планів та структури 2013/2014 навчального року (додаються)
Надсилаємо для використання в роботі рекомендації щодо навчальних планів та структури 2013/2014 навчального року (додаються)
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи