П. С. Старовойт завідувач науково-методичного центру виховної роботи іппочо всеукраїнський науково-практичний семінар «Шкільна художньо-естетична освіта в контексті культури міжнаціонального виховання» icon

П. С. Старовойт завідувач науково-методичного центру виховної роботи іппочо всеукраїнський науково-практичний семінар «Шкільна художньо-естетична освіта в контексті культури міжнаціонального виховання»
Скачати 77.09 Kb.
НазваП. С. Старовойт завідувач науково-методичного центру виховної роботи іппочо всеукраїнський науково-практичний семінар «Шкільна художньо-естетична освіта в контексті культури міжнаціонального виховання»
Дата11.08.2012
Розмір77.09 Kb.
ТипДокументиП.С. Старовойт

завідувач науково-методичного

центру виховної роботи ІППОЧО


Всеукраїнський науково-практичний семінар

«Шкільна художньо-естетична освіта в контексті культури міжнаціонального виховання»


З 4 по 6 жовтня 2011 року у Чернівецькій області проходив Всеукраїнський науково-практичний семінар «Шкільна художньо-естетична освіта в контексті культури міжнаціонального спілкування». Учасники семінару – методисти предметів художньо-естетичного циклу Інститутів післядипломної педагогічної освіти України ознайомились з системою викладання образотворчого та музичного мистецтва, художньої культури у навчальних закладах області, з культурою та традиціями районів, переглянули виступи шкільних мистецьких колективів, відвідали музеї, виставки та визначні місця Буковини.

Відкриття семінару відбулося 4 жовтня у Червоній залі Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича. Відкрив семінар начальник Головного управління освіти і науки Чернівецької ОДА М. Бауер. З вітальним словом виступили: ректор Чернівецького національного університету  ім. Ю.Федьковича С. Мельничук, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України О. Корнілова, методист Інституту інноваційних технологій та змісту освіти О. Гайдамака, голова обласного комітету профспілки працівників освіти і науки В. Дудчак, заступник директора з методичної роботи та моніторингу якості освіти ІППОЧО Т. Богачик.

У своєму виступі начальник Головного управління освіти і науки зауважив, що художньо-естетичне навчання та виховання має спрямовуватися на формування світоглядних цінностей. А кінцевим результатом повинна стати система особистісних художньо-естетичних цінностей та компетенцій, формування високої культури поведінки.

«Фундаментом естетико-виховної та навчальної системи школи є навчальна діяльність учнів. Саме у перебігу систематичного викладання предметів вчитель має змогу не тільки організувати засвоєння учнями знань і вмінь, а й цілеспрямовано виявляти могутній виховний потенціал художніх цінностей. Вся виховна стратегія повинна здійснюватися на кожному уроці», – підкреслив Михайло Йозефович.

«Буковина – це маленька частина європейського простору зі своєю поліетнічністю, багатокультурністю, традиціями та звичаями. Хочу відзначити, що велику роль у розвитку та збереженню культурних надбань національних спільнот відіграє міжнародна співпраця, партнерські взаємини з народами-побратимами. Ось, наприклад, вже традиційним в місті Чернівцях стало проведення румунською громадою національно-фольклорних свят: «Мерцішор», «Лімба ноастре», «Флоріле далбе», «Ін гредіна ку флор мулте».

Під час свого виступу Михайло Бауер закцентував увагу присутніх на питанні кадрового забезпечення. «У нас немає проблем з підготовки та забезпечення кваліфікованими кадрами для викладання предметів художньо-естетичного циклу. Проте трапляються випадки, коли довантажують цими предметами вчителів різних навчальних дисциплін. Тому в обов’язковому порядку вчителі, які не мають відповідної освіти, проходять курси із зазначеного предмета при Інституті післядипломної педагогічної освіти», – констатував начальник Головного управління освіти і науки облдержадміністрації. Головним управлінням освіти і науки Чернівецької ОДА розроблена та впроваджується у навчально-виховний процес «Регіональна концепція виховної діяльності навчальних закладів Чернівецької області на 2011-2015 роки», яка була схвалена 28 січня 2011 року на крайових зборах директорів ЗНЗ.

У другій половині робочого дня у рамках семінару (на базі Чернівецької гімназії №3) відбулася презентація загальноосвітніх навчальних закладів міста Чернівців та області «Віночок буковинських культур».

Директори навчальних закладів м.Чернівців презентували свої заклади, творчі здобутки та наголосили на невід’ємності художньо-естетичного напряму у формуванні високоінтелектуальної особистості. Серед навчальних закладів були представлені гімназія №1( директор – В.М.Шиманський), гімназія №2 (директор – Т.Ф.Дурицька), СШ №41(директор – Л.П. Цуркан), гімназія №3 (директор – О.В. Попадюк), гімназія №6 (директор – І.А.Ігнат).

Справжнє переплетення культур показали такі творчі колективи: міська театр-студія «Гердан», фольклорний колектив «Гіочел» Горбівської ЗОШ Герцаївського району, хореографічний ансамбль «Вітерець» гімназії №4 та вокальної студії «Шанс» ЦЮДТ м.Чернівців, вокально-інструментальний ансамбль «Мерцішор» Волоківської ЗОШ Глибоцького району, ансамбль сопілкарів «Калинонька» Годилівської ЗОШ Сторожинецького району, ансамбль «Квіти Буковини» гімназії №3 м.Чернівців. Учні побажали всім присутнім безкінечної любові, творчості, успіхів.

Другий робочий день Всеукраїнського науково-практичного семінару розпочався з секційних засідань:

- Секція 1: Образотворче мистецтво. Учасники семінару на базі ЗОШ №2 м.Чернівців відвідали урок у 6 класі «Асоціативна образна мова живопису», який провела Г.О.Фочук – вчитель образотворчого мистецтва та художньої культури, лауреат Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2007» в номінації «Образотворче мистецтво».

- Секція 2: Образотворче мистецтво. На базі загальноосвітньої школи №11 м. Чернівців учасники семінару побували на уроці у 10 класі. Тема уроку: «Мистецтво рідного краю», провела Л.П.Мельник – вчитель художньої культури.

- Секція 3: Креативні технології і сучасний урок. У 5 класі гімназії №7 м.Чернівців О.А.Тимошенко – вчитель музичного мистецтва, переможець обласного фестивалю-конкурсу «Співає юність України» у номінації «Хорове мистецтво» провела урок на тему: «Музика виходить на сцену». На уроці учні продемонстрували вокальні здібності, дізналися про життя і творчість таких видатних діячів мистецтва, як Маруся Чурай та Микола Лисенко.

Також у гімназії №7 м.Чернівців учасники семінару побували на пристендовому уроці «Пісня буде поміж нас», який провела Т.О.Юрченко – вчитель музичного мистецтва ЗОШ №24 м.Чернівців, лауреат міжнародного фестивалю «Єдина родина» в номінації «Хорове мистецтво» (м.Скадовськ).

Після відвідування ЗНЗ м.Чернівців учасники семінару відправились на екскурсію «Стежинами славетних митців-буковинців», під час якої відвідали музей-садибу Івана Миколайчука в с.Чортория Кіцманського району. Гостей зустріли учні Брусницької ЗОШ Кіцманського району з літературною композицією «Тут засвітилась його зоря». Цікавою була екскурсія в музей-садибу художника-орнаменталіста Георгія Гараса у с. Вашківці Вижницького району.

Розмаїттям костюмів, звуком трембіт та народними танцями у виконанні фольклорного хореографічного колективу «Черемош» (керівник – заслужений працівник культури України О.Сірецький) зустріли учасників семінару у Вашківецькій ЗОШ І-ІІІ ст. Під час святкового концерту учасникам було продемонстровано танцювальні номери колективів «Колосок» та «Писаночка». Після цього методисти вшанували пам‘ять поета «Розстріляного відродження» Дмитра Загула у с.Мілієво, де О.І.Корнілова та начальник відділу освіти Вижницької РДА Ю.В.Паламарюк урочисто поклали квіти до його пам‘ятника.

Продовжився семінар у Вижницькому коледжі прикладного мистецтва ім. В.Ю.Шкрібляка. Учасники семінару побували у музеї коледжу на виставці творів декоративно-прикладного мистецтва. Музей та його надбання представив директор коледжу Д.О.Козубовський. Насиченою була програма відкриття творчої академії у коледжі.

Підсумки роботи двох днів семінару підвів начальник Головного управління освіти і науки М.Й.Бауер, який підкреслив, що у викладанні дисциплін художньо-естетичного циклу Вижницький коледж прикладного мистецтва є флагманом у Чернівецькій області.

У творчій академії «Корінням – в історію, а гіллям – у сучасність» з цікавими доповідями виступили: Д.О.Козубовський, заслужений працівник освіти України, член спілки дизайнерів України - «Традиційна культура Гуцульщини», Ю.В.Паламарюк – «Художньо-естетична освіта загальноосвітніх навчальних закладах Вижницького району», О.І. Сірецький – «Відродження традицій рідного краю засобами хореографічного мистецтва»; голова буковинського осередку спілки народних майстрів, директор художньої школи м.Вижниця В.І.Ворончак – «Боднарство як вид ужиткового мистецтва»; заслужений працівник культури України, керівник аматорського ансамблю «Смеречина» Г.Г.Звягінцев – «Роль аматорського танцю «Смеречини» в естетичному виховання молоді»; завідуюча відділом спеціальності «Образотворче мистецтво» Вижницького коледжу прикладного мистецтва Т.К.Данилюк – «Підготовка вчителя образотворчого мистецтва як важлива складова сучасної художньо-естетичної освіти».

Неперевершеним був концерт студентів та викладачів коледжу. Зокрема дипломант обласного конкурсу «Рідна пісня» М.Мицкан виконала пісню «Квітка-душа», студентський театр «Юність» показав сценку «Образки з життя гуцулів» за мотивами творів Б.Лепкого, В.Стефаника, О.Манчука, народний аматорський ансамбль «Смеречина» порадував присутніх запальними гуцульськими танцями.

На завершення головний спеціаліст департаменту дошкільної та базової освіти Міністерства освіти і науки молоді та спорту О.І Корнілова подякувала студентам та викладачам коледжу за гостинний прийом, чудовий концерт та зазначила: «На Буковинській землі я побачила рідкісну перлину багатства культур, що має велике значення у вивченні предметів художньо-естетичного циклу».


6 жовтня відбувся завершальний етап науково-практичного семінару «Шкільна художньо-естетична освіта в контексті міжнаціонального спілкування». Його учасники оглянули виставку учнівських робіт «Юні обдарування», яка проходила в Чернівецькому обласному центрі естетичного виховання «Юність Буковини».

Після приємних вражень всі присутні взяли участь у круглому столі, що був проведений в бібліотеці цього ж закладу. Роботу круглого столу розпочала Л.М.Тарангул, заступник начальника Головного управління освіти і науки чернівецької ОДА. Любов Миколаївна зазначила: «Нам дуже приємно, що відгуки про семінар гарні. Проект зробив великий поштовх до вдосконалення навиків педагогів, що є дуже важливим у освітянській діяльності. Всі прослухані рекомендації будуть спрямовані на розвиток освіти». Із своїми доповідями виступили: О.В.Корнілова, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України («Перспективи шкільної художньо-естетичної освіти»); Т.С.Богачик, в.о. директора ІППОЧО, («Художньо-естетична освіта в контексті культури міжнаціонального спілкування на Буковині»); М.М.Шкрібляк, викладач теоретичних дисциплін художнього циклу ВПХУ №5 м.Чернівців, заслужений діяч мистецтв, («Традиційна народна культура – естетична основа підготовки та виховання підростаючого покоління в самобутності сучасного майстра декоративно-ужиткового мистецтва»); І.Л.Гнатишин, методист-координатор навчально-методичного центру освіти м.Львова, викладач Львівської Національної Академії мистецтв, («Співпраця вищого навчального закладу мистецького спрямування і загальноосвітнього навчального закладу з проблеми викладання художньої культури і естетики»); Т.А.Мінченко, методист українознавства ІППОЧО, заслужений працівник освіти України («Сучасний підхід до викладання предметів художньо-естетичного циклу в ЗНЗ на українознавчій основі»), переможниця двох міжнародних конкурсів з українознавства, студентка філологічного факультету ЧНУ ім.Ю.Федьковича Тимчук Ірина, вчитель українознавства Маршинецької ЗОШ Новоселицького району Стаднічук М.І. На завершення семінару порадував своїм виступом народний вокальний ансамбль «Марічка» ЦПК м. Чернівців, керівник Л.Р. Равлюк

Учасники семінару, обмінявшись досвідом, ухвалили рекомендації, що були подані в усній та письмовій формах. О.В.Корнілова подякувала Головному управлінню освіти Чернівецької ОДА за безпосередню участь у проекті. «Я вражена чіткою організацією. Ваш досвід буде поширюватися всією Україною», – зазначила головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Схожі:

П. С. Старовойт завідувач науково-методичного центру виховної роботи іппочо всеукраїнський науково-практичний семінар «Шкільна художньо-естетична освіта в контексті культури міжнаціонального виховання» iconПротокол №19 засідання обласної Експертної комісії науково-методичного центру практичної психології І соціальної роботи іппочо
Експертної комісії науково-методичного центру практичної психології І соціальної роботи іппочо від 25 листопада 2011 року
П. С. Старовойт завідувач науково-методичного центру виховної роботи іппочо всеукраїнський науково-практичний семінар «Шкільна художньо-естетична освіта в контексті культури міжнаціонального виховання» iconНачальник відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та виховної роботи Головного управління освіти І науки облдержадміністрації Г. Куриш
Караванова Т. П. – завідувач науково методичного центру нових інформаційних технологій навчання обласного інституту післядипломної...
П. С. Старовойт завідувач науково-методичного центру виховної роботи іппочо всеукраїнський науково-практичний семінар «Шкільна художньо-естетична освіта в контексті культури міжнаціонального виховання» iconШкільна художньо-естетична освіта
За рахунок варіативної складової робочого навчального плану може бути реалізоване поглиблене вивчення окремих предметів, а також...
П. С. Старовойт завідувач науково-методичного центру виховної роботи іппочо всеукраїнський науково-практичний семінар «Шкільна художньо-естетична освіта в контексті культури міжнаціонального виховання» iconНаказ №326 Про підсумки Всеукраїнського науково-практичного семінару
Всеукраїнський науково-практичний семінар «Науково-методичний супровід виконання Державної цільової соціальної програми підвищення...
П. С. Старовойт завідувач науково-методичного центру виховної роботи іппочо всеукраїнський науково-практичний семінар «Шкільна художньо-естетична освіта в контексті культури міжнаціонального виховання» iconМоніторинг якості психологічного супроводу освітніх закладів
Романовська Діана Дорімедонтівна, завідувач науково-методичного центру практичної психології І соціальної роботи чоіппо
П. С. Старовойт завідувач науково-методичного центру виховної роботи іппочо всеукраїнський науково-практичний семінар «Шкільна художньо-естетична освіта в контексті культури міжнаціонального виховання» iconДодаток до листа Головного управління освіти І науки облдержадміністрації від 09. 12. 2011 №01-31/2957 Протокол №19
Експертної комісії науково-методичного центру практичної психології І соціальної роботи іппочо від 25 листопада 2011 року
П. С. Старовойт завідувач науково-методичного центру виховної роботи іппочо всеукраїнський науково-практичний семінар «Шкільна художньо-естетична освіта в контексті культури міжнаціонального виховання» iconДодаток до листа Головного управління освіти І науки облдержадміністрації від 22. 02. 2012 №01-31/503 Протокол №20
Експертної комісії науково-методичного центру практичної психології І соціальної роботи іппочо від 16 лютого 2012 року
П. С. Старовойт завідувач науково-методичного центру виховної роботи іппочо всеукраїнський науково-практичний семінар «Шкільна художньо-естетична освіта в контексті культури міжнаціонального виховання» iconРомановська Д. Д. – завідувач обласного науково-методичного центру практичної психології І соціальної роботи
Основні здобутки психологічної служби системи освіти Чернівецької області у 2009-2010 н р та завдання на 2010-2011 н р
П. С. Старовойт завідувач науково-методичного центру виховної роботи іппочо всеукраїнський науково-практичний семінар «Шкільна художньо-естетична освіта в контексті культури міжнаціонального виховання» iconФормування естетичного середовища: теорія і практика / Матеріали регіональної науково-практичної конференції «Художньо-естетична освіта і виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів в процесі впровадження інтегрованих курсів»
Всеукраїнського міжнародного форуму з міжнародною участю «відкриті інновації як феномен глобально-орієнтованого суспільства» (13-17...
П. С. Старовойт завідувач науково-методичного центру виховної роботи іппочо всеукраїнський науково-практичний семінар «Шкільна художньо-естетична освіта в контексті культури міжнаціонального виховання» iconРодзинка методичної служби області – інформаційно-методичний центр – знаходиться в «шоколадній столиці»
Тростянець, на базі відділу освіти Тростянецької райдержадміністрації проведено обласний науково-практичний семінар «Інформаційно-комунікаційні...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи