Секція «Українознавство» icon

Секція «Українознавство»
Скачати 150.08 Kb.
НазваСекція «Українознавство»
Дата11.08.2012
Розмір150.08 Kb.
ТипДокументи25 серпня 2011 відбулася інструктивно-методична нарада-семінар методистів РМК (ММК), які відповідають за виховну роботу, викладання українознавства, музики та музичного мистецтва, образотворчого мистецтва та художньої культури, захисту Вітчизни та цивільного захисту. Запрошені директори позашкільних навчальних закладів. Нараду відкрила заступник начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Л.М. Тарангул. Удоповіді «Шляхи реалізації Регіональної Концепції виховної діяльності навчальних закладів Чернівецької області на 2011-2015 роки» висвітлено основні проблеми виховання сучасної молоді. Особливу увагу приділено завданням позашкільних навчальних закладів по охопленню школярів позакласною діяльністю.^ Секція «Українознавство»На інструктивно-методичній нараді – семінарі методистів районних (міських) методкабінетів, які відповідають за викладання українознавства висвітлено такі питання:

«Підсумки українознавчої роботи за 2010-2011 н. рік. Основні завдання, принципи та підходи щодо викладання українознавства на 2011 – 2012 н. рік».

Т. А. Мінченко,

методист українознавства ІППОЧО.

Виховна діяльність на уроках українознавства.

П. С. Старовойт,

завідувач НМЦ виховної роботи ІППОЧО.

Вимоги до викладання українознавства Національного науково – дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії.

П. В. Шкрібляк,

директор філії «Гуцульщина» ННДІУ.

Українознавчі дисципліни у змісті навчально –виховного процесу ВНЗ педагогічного спрямування.

Л. В. Мафтин,

кандидат філологічних наук ЧНУ.

Відбувся круглий стіл, де було обговорено такі питання: «Сутність та актуальність креативної технології на уроках українознавства».

М. В. Цуркан,

методист українознавства ММК

управління освіти Чернівецької міської ради.

Підготовка та участь учнів у Міжнародному конкурсі з українознавства.

Л. Б. Матіїшин,

вчитель українсько мови та літератури

гімназії №2 м. Чернівців.Досвідом роботи районного методичного об’єднання вчителів українознавства Глибоцького району виступила Н. А. Митранюк, методист Глибоцького відділу освіти.

Вчитель українознавства Заставнівської ЗОШ Г. М. Ковальчук презентувала проект «Пам’ятати. Відродити. Зберегти».

Досвідом роботи з проблеми: «Формування загальнокультурних компетентностей учнів через інтегрування уроків українознавства та світової літератури, навчально–виховної, позакласної та позашкільної роботи» поділилась вчитель українознавства М. П. Шпинтюк Підзахаричівського навчально – виховного комплексу «Перлина Гуцульщини» Путильського району.

Відбулася презентація посібника «Колядницькі традиції на Буковині», упорядник Т. А. Мінченко.

Прийнято методичні рекомендації.

Присутніми учасниками наради – семінару методистів рай(метод)кабінетів, які відповідають за викладання українознавства були заповнені анкети, в яких дано відповіді на питання особистісно – професійного характеру, в яких вказувалося виявлення особистих побажань, міркувань та проблем які їх цікавлять. Кількість учасників наради – семінару налічувалось 13.Після опрацювання анкет зроблено наступні висновки:

- Щодо рівня опанування проблеми: «Основні завдання, принципи та підходи щодо викладання українознавства на 2011-2012 н. роки» 50% учасників перебувають на високому рівні, близько 33% на середньому.

- Відзначили 75% учасників позитивну відповідь на питання системного та узагальненого досвіду роботи з висвітленої проблеми на семінарі.

- Відносно рівня опанування комп’ютерної грамотності 50% опитаних перебувають на другому рівні, по 25% опитаних перебувають на першому і третьому рівнях.

- Переважна кількість методистів друкується в районних та обласних науково – методичних журналах («Освіта Буковини», «Крайова освіта», «Вижницькі обрії», «Рідний край», «Рідне слово», «Слово правди», «Українська мова в школах», «Газета де Герца», «Новий день», «Вільне життя»).

- Вказані питання в анкетах, над якими працюють методисти, досить позитивно характеризують їх, все більше і більше розгортається спектр інтересів щодо методики викладання та покращення вивчення предмету українознавство серед учнів ЗНЗ.

- Досить різноманітними є інноваційні форми, які застосовують методисти у своїй роботі: «урок – гра», «урок – казка», уроки українознавства в музеях, усні журнали та презентації досвіду.

- Також у своїй анкеті кожен методист висвітлив проблеми навчання та виховання, які вони б хотіли обговорити на сайтах ГУОН та ІППОЧО, такі як:

1) технологія навчання як дослідження (творчі завдання дослідницького характеру).

2) інтегрування уроків українознавства та світової літератури.

3) місце і роль українознавства в реформуванні національної системи освіти.

4) українознавство в процесах національного державотворення.

5) Проблеми сімейного виховання крізь призму українознавства.

- В ході семінару стовідсотково всі учасники дізнались щось корисне для себе.

Отже, з аналізу проведеного анкетування можна зробити висновки про те, що методисти плідно працюють над своєю роботою, самовдосконаленням, розвитком інноваційним форм, які застосовують у своїй роботі для зацікавлення учнів темами уроків, постійно в пошуках нового, займаються опрацюванням різних проблем, доносять свою думку через ЗМІ до інших. Учасники наради-семінару зацікавлені у вдосконаленні своєї компетенції, як педагога, що доносить до дітей моральні цінності засад українознавчої дисципліни, звичаїв та традицій рідної Батьківщини.
^ Секція «Музика та музичне мистецтво»


25 серпня 2011 року в обласному центрі естетичного виховання «Юність Буковини» відбулася інструктивно-методична нарада-семінар з проблеми «Основні завдання, принципи та підходи щодо викладання музики та музичного мистецтва на 2011-2012 н.р. »

З досвіду роботи м/о вчителів музики та музичного мистецтва Герцаївського району виступили Бинзар А.С., методист РМК та Якобуца І.Ф. вчитель музики та музичного мистецтва Хряцьківської ЗОШ.

Цікавими були виступи про позакласну роботу, зокрема про участь учнівських хорових колективів у всеукраїнських фестивалях , оглядах-конкурсах. Виступили Вовк Н.М., методист вокального жанру ОЦЕВ « Юність Буковини» та вчитель музики та музичного мистецтва ЗОШ № 24 м.Чернівців Юрченко Т.О.

Про музичне краєзнавство Буковини розповів доцент кафедри музики факультету педагогіки, психології та соціальної роботи ЧНУ ім.. Ю.Федьковича, лауреат обласної літературно-мистецької премії ім.С.Воробкевича - Залуцький О.В.

Методист ІППОЧО Равлюк Л.Р. підвів підсумки роботи за минулий рік та ухвалено рекомендації щодо організації роботи напряму на 2011-2012 н.


^ Секція « Образотворче мистецтво та художня культура»


Метою наради був розгляд актуальних завдань викладання художньої культури та профільного курсу естетики в 11 класах, а також практичне ознайомлення з досвідом роботи навчальних закладів Чернівецької області. 

Учасниками наради стали методисти, керівники методичних об’єднань художньо-естетичного циклу (методисти з художньої культури) РМК(ММК), вчителі художньої культури Чернівецької області, що відповідають за викладання предметів естетичного циклу та кращі учителі художньої культури області.   

Нарада розпочалась на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області. Про перспективи вивчення художньо-естетичних дисциплін, при відкритті наради-семінару, розповіла заступник Начальника Головного управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації Тарангул Л.М., після чого робота інструктивно-методичної наради-семінару продовжилась на базі ЗОШ №2 м. Чернівців.

Про виховання культури міжнаціонального спілкування через вивчення художніх традицій народів різних країн у контексті викладання образотворчого мистецтва, художньої культури та естетики в 11 класі загальноосвітніх навчальних закладів розповів методист образотворчого мистецтва ІППОЧО Спіжавка В. Г .  З колишньою резиденцією буковинських митрополитів, як пам’яткою ЮНЕСКО, через призму архітектури м. Чернівців, присутніх ознайомила Кузавенкова Ж.А. та з творчими напрацюваннями «Палітра митців Буковини» - учитель художньої культури та образотворчого мистецтва ЗОШ №2 Фочук Г. О.

Завершальним акордом проведення інструктивно-методичної наради-семінару став круглий стіл з проблеми: «Виховання потреби творчої самореалізації та духовного самовдосконалення у процесі опанування цінностями української та зарубіжної культурно-мистецької спадщини». В цей же день учасники семінару побували на екскурсії у виставковій залі м. Чернівців.

Завершилась робота інструктивно-методичної наради-семінару з проблеми: «Виховання культури міжнаціонального спілкування через вивчення художніх традицій народів різних країн у контексті викладання образотворчого мистецтва та художньої культури», а також з питань вивчення художньої культури та естетики в 11 класі загальноосвітніх навчальних закладів, підбиттям її підсумків і визначенням основних напрямків роботи по підвищенню рівня викладання естетичних дисциплін у контексті реформування освіти.


^ Секція «Керівники позашкільних навчальних закладів»

В роботі наради-семінару взяли участь керівники позашкільних навчальних закладів.

У виступі Заступника начальника ГУОН Л.М. Тарангул поставлено такі завдання:


1.Зорієнтувати навчально-виховну та науково-методичну діяльність на реалізацію основних завдань Державної цільової соціальної програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року.

2.Розробити та реалізувати систему науково-методичних заходів з метою розвитку педагогічної та професійної майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів, створення належної мотивації й оптимальних умов для їхнього професійного вдосконалення та самоосвіти.

3.Забезпечити зростання якості навчально-виховного процесу в позашкільних навчальних закладах області шляхом підвищення рівня навчального, навчально-методичного та науково-методичного забезпечення їх діяльності, впровадження навчальних програм нового покоління, нових педагогічних технологій навчання та виховання, передового педагогічного досвіду.

4.Вдосконалити механізми співпраці позашкільних навчальних закладів із загальноосвітніми школами, науково-методичними установами, науково-дослідними лабораторіями, вищими навчальними закладами з метою модернізації форм і методів навчально-виховної та науково-методичної роботи.

5.Забезпечити вдосконалення системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів області, розробити та впровадити програми дистанційних курсів підвищення кваліфікації для педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів за основними напрямами позашкільної освіти.

6.Створити банк даних діючих музеїв у навчальних закладах області.

7.Забезпечити охоплення позашкільною освітою дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку, в тому числі дітей-інвалідів, які навчаються за індивідуальною формою.

8.Створити при обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді дистанційно-консультативний пункт з питань науково-дослідницької роботи, бджільництва, акваріумістики, квітникарства, фітодизайну тощо.

9.Створити на сайті обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді електронний банк навчально-методичної та довідкової інформації з різних напрямів технічної творчості.

Ці питання рекомендуємо розглянути на секціях керівників навчальних закладів, класних керівників, педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів.


На нараді з важливими питаннями виступили:


Завдання позашкільної освіти в Чернівецькій області на 2011/2012 н.р.

Прінько С.І., заступник начальника відділу дошкільної, загальної

середньої, позашкільної освіти та виховної роботи

Планування навчально-виховного процесу в ПНЗ Чернівецької області в 2011/2012 н.р.

Старовойт П.С., завідувач науково-методичним центром виховної роботиІППОЧО


Залучення учнівської молоді до участі у всеукраїнських та міжнародних заходах в 2010-2011 н.р. Критерії оцінювання результативності участі районів.

Головченко Л.Ю., директор обласного центру

еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді,

Касьянчук Л.В., директор обласного центру

естетичного виховання «Юність Буковини»,

Плешко П.Д., директор обласного центру

науково-технічної творчості учнівської молоді,

СінгаєвськийВ.М. , директор обласного центру

туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді,

директори обласних позашкільних навчальних закладів

Організація навчально-виховного процесу у ПНЗ в 2011/2012 н.р. Інноваційно-педагогічна діяльність:

  1. Формування основ екологічної культури молодших школярів в еколекторії «Природа-наш дім».

Жук О.Г., заступник директора з НВР обласного центру

еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді


  1. Соціальна адаптація дітей з особливими потребами засобами позашкільної роботи.

Шевцова І.П., керівник гуртка-методист Палацу

дітей та юнацтва м. Чернівці


  1. Впровадження нетрадиційних методів роботи в гуртку хореографічного жанру.

Пупченко Г.Г., керівник гуртків обласного центру

естетичного виховання «Юність Буковини»


  1. Атрактивні елементи в підготовці спортсмена орієнтувальника.

Омельченко І. А. ,к.м.с., методист обласного центру туризму,

краєзнавства та екскурсій учнівської молоді,директори

обласних позашкільних навчальних закладів


  1. Розвиток пізнавального інтересу та формування інформаційної компетентності школярів з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.Спориніна Т.Т., керівник гуртків обласного центруНТТУМ


Основоположні принципи виховання особистості засобами науково-технічної та еколого-натуралістичної творчості

Плешко П.Д., директор обласного центру

науково-технічної творчості учнівської молоді,

Головченко Л.Ю., директор обласного центру

еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Основоположні принципи виховання особистості засобами науково-технічної та еколого-натуралістичної творчості

Плешко П.Д., директор обласного центру

науково-технічної творчості учнівської молоді,

Головченко Л.Ю., директор обласного центру

еколого-натуралістичної творчості учнівської молодіуково-технічної творчості учнівської


На думку керівників позашкільних навчальних закладів семінар досить корисний для подальшої роботи, а рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу в позашкільних навчальних закладах чіткі і будуть прийняті до виконання.


Секція «Захист Вітчизни та цивільний захист»

На навчально-матеріальній базі ЗОШ №1 м. Чернівців пройшла інструктивно-методична нарада-семінар методистів РМК (ММК) з предмету «Захист Вітчизни» з проблеми: «Шляхи реалізації основних завдань викладання предмету «Захист Вітчизни» у навчальних закладах.

Розглянуті питання:

 1. Аналіз роботи за навчальний рік Особливості організації та проведення навчальних занять у новому навчальному році та прийняття методичних рекомендацій (доповідач, Коноплянко Ю.Б.).

 2. Підсумки проведення Всеукраїнської гри «Зірниця» (доповідач, головний суддя змагань Васильєв В.В.)

 3. Напрямки роботи з військово-патріотичного виховання допризовної молоді (доповідач, голова Чернівецької обласної організації ТСО України Кравченко В.І.)

 4. Форми шефської роботи з частинами Чернівецького гарнізону та відділами прикордонної служби (доповідач, Запухляк А.С. начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи ОДА)

 5. Перспективи розвитку сучасних ЗС України (доповідач, Петлюк В.В., підполковник, начальник відділу обліково-призовної роботи, заступник військового комісара Чернівецької області)

 6. Організація шефської роботи з відділами прикордонної служби (доповідач, Драу В.А.,полковник, заступник начальника відділу з виховної роботи Чернівецького прикордонного загону)
Інструктивно-методична нарада-семінар методистів з виховної роботи. 25 серпня 2011р.


Прінько С.І., заступник начальника відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та виховної роботи ГУОН.

^ Впровадження Регіональної Концепції виховної діяльності навчальних закладів Чернівецької області на 2011-2015 роки.

Внутрішкільний контроль з питань виховної діяльності навчальних закладів.
^ Осовська О.П., методист з виховної роботи НМЦІППОЧО

Концептуальні засади виховної роботи на 2011/2012 навчальний рік.

Підведено підсумки проведеної роботи та обговорено першочергові завдання на початок навчального року:

 • організація проведення засідання ради координаторів учнівського самоврядування та обласної ради старшокласників;

 • організація роботи школи-навчання для лідерів учнівського самоврядування;

 • підсумки першого етапу Всеукраїнського конкурсу на кращу організацію діяльності органів учнівського самоврядування та участь переможців у VII Всеукраїнському зборі лідерів шкільного самоврядування;

 • виконання рекомендацій обласних семінарів з виховної роботи;

 • участь у Всеукраїнському конкурсі на кращий урок з питань подолання насильства в сім’ї серед учителів 5-11 класів.
^ Презентація електронного методичного посібника для класних керівників, П.С.Старовойт, завідувач НМЦІППОЧО.

Запропоновано новий проект: створення електронного методичного посібника «Заступник директора з виховної роботи». Мета – обмін досвідом.

В посібнику передбачається висвітлення діяльності одного заступника директора з виховної роботи від кожного району.


^ Застанкевич І.Л., головний спеціаліст управління освіти Чернівецької міської ради.

З досвіду роботи організації та проведення семінарів з виховної роботи в ЗНЗ м.Чернівців. Ознайомлено з проектом “Модернізація змісту виховної роботи, орієнтація на системний розвиток рівного доступу до якісної освіти”. Мета проекту: створення організаційних, методичних, кадрових, ресурсних та інших умов, які забезпечують модернізацію змісту виховної роботи, інтенсифікацію виховної діяльності, привертають увагу органів державної влади до виховання особистості, сприяють виробленню відповідної політики, підвищенню суспільного статусу виховання в освітніх закладах, оновленню виховних технологій на основі вітчизняних традицій та сучасного світового досвіду, забезпеченню цілісності та різноманітності виховного простору, гармонізації сімейного і суспільного виховання, орієнтуванню на системний розвиток рівного доступу до якісної освіти.


^ Власов С.А., Координатор Новоселицької районної ради учнівського самоврядування.

З досвіду роботи щодо реорганізації учнівського самоврядування. Складовою частиною виховної роботи є шкільне самоврядування, яке є однією із важливих умов залучення учнів до громадської діяльності.

На нараді обговорено питання оновлення діяльності органів учнівського самоврядування в ЗНЗ області, створення районних рад учнівського самоврядування, необхідність перегляду складу райрад та участь в роботі обласної ради учнівського самоврядування. Учні мають право висловлювати свою думку і бути почутими, брати участь у прийнятті рішень, що стосуються їх життя.


^ Результати пілотного соціологічного дослідження представила завідувач науково-експериментальної лабораторії превентивного виховання молоді ІППО ЧО Коміссарова Т.А.


Пілотне дослідження проводилось у ІІ семестрі 2010/2011 навчального року на базі загальноосвітніх навчальних закладів районів. В дослідженні взяли участь учні 5-10 класів, всього – 231 респондент, з них 118 дівчат та 113 хлопців.

Мета пілотного дослідження полягала в визначенні вибіркової сукупності респондентів для обласного дослідження, апробації методик та написання методичних рекомендацій за отриманими результатами.

З більш детальною інформацією про дослідження можна ознайомитись на сторінці лабораторії сайту ІППО ЧО.


Секція «Музика та музичне мистецтво»Інструктивно-методична нарада-семінар методистів районних (міських) методкабінетів, які відповідають за викладання музики та музичного мистецтва з проблеми: «Основні завдання, принципи та підходи щодо викладання музики та музичного мистецтва на 2011/2012н.р.

25 серпня 2011 року на базі ОЦЕВ «Юність Буковини» відбулася інструктивно-методична нарада-семінар методистів районних (міських) методкабінетів, які відповідають за викладання музики та музичного мистецтва з проблеми: «Основні завдання, принципи та підходи щодо викладання музики та музичного мистецтва на 2011/2012 н.р.

Відкрила семінар Прінько С.І. - заступник начальника відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та виховної роботи Чернівецької облдержадміністрації.

У роботі семінару також взяв участь завідуючий центром виховної роботи ІППОЧО Старовойт П.С., який висвітлив виховну діяльність на уроках музики та музичного мистецтва.

Методист Герцаївського РМК Бинзар А.С., та вчитель музики та музичного мистецтва Хряцьківської ЗОШ Якобуца І.Ф. презентували досвід роботи районного методичного об’єднання вчителів музики та музичного мистецтва.

Цікавими були виступи Вовк Н.М., методиста вокального жанру ОЦЕВ «Юність Буковини» та вчителя музики та музичного мистецтва ЗОШ №24 м. Чернівців Юрченко Т.О. про позакласну роботу та зокрема участь учнівських хорових колективів у Всеукраїнських оглядах, конкурсах, фестивалях.

Про музичне краєзнавство Буковини розповів доцент кафедри музики факультету педагогіки, психології та соціальної роботи ЧНУ ім. Ю. Федьковича, лауреат обласної літературно-мистецької премії ім. С. Воробкевича Залуцький О.В.

Методист ІППО Чернівецької області Равлюк Л.Р. підвів підсумки роботи за минулий навчальний рік, а також розповів про основні завдання, принципи та підходи щодо викладання музики та музичного мистецтва на 2011/2012н.р.

На завершення інструктивно-методичної наради-семінару учасниками було прийнято методичні рекомендації на новий навчальний рік.

Схожі:

Секція «Українознавство» iconУкраїнознавство
О. В.) рекомендованою Міністерством освіти І науки України, лист №1/іі-3517 від 30. 09. 08 р з творчим використанням «Орієнтованого...
Секція «Українознавство» iconУкраїнознавство
На українознавство в початкових класах відводиться 1 година на тиждень за рахунок варіативної складової робочого навчального плану...
Секція «Українознавство» iconПаспорт cекції за фаховим напрямом 19 «Педагогіка, психологія, соціологія, українознавство, проблеми освіти та науки» Наукової ради мон
Для участі в конкурсному відборі до секції 19 “Педагогіка, психологія, соціологія, українознавство, проблеми освіти та науки” приймаються...
Секція «Українознавство» iconПаспорт cекції за фаховим напрямом 19 «Педагогіка, психологія, соціологія, українознавство, проблеми освіти та науки» Наукової ради мон
Для участі в конкурсному відборі до секції 19 “Педагогіка, психологія, соціологія, українознавство, проблеми освіти та науки” приймаються...
Секція «Українознавство» iconСекція
Секція Форма 2
Секція «Українознавство» iconСекція
Секція Форма 2
Секція «Українознавство» iconСекція
Секція Форма 2
Секція «Українознавство» iconСекція
Секція Форма 2
Секція «Українознавство» iconСпеціальність "Історія; українознавство та краєзнавчо-туристична робота"

Секція «Українознавство» iconСпеціальність "Історія, українознавство та краєзнавчо-туристична робота"

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи