Шкільні бібліоте icon

Шкільні бібліоте
Скачати 34.25 Kb.
НазваШкільні бібліоте
Дата07.02.2013
Розмір34.25 Kb.
ТипДокументи
Кожен з нас може отримати в бібліотеці душевний спокій, втіху і печаль, моральне оновлення і щастя, якщо тільки вміє володіти тим дорогоцінним ключем, який відкриває таємничі двері цієї скарбниці.

Леббон.


Завдання бібліотеки сьогодення – створити в школі культ книги, як джерело знань, мудрості, духовних цінностей, дати учням глибокі та міцні знання з основ наук, сформувати відповідне ставлення до навчання, вміння застосовувати набуті знання, формувати стійку потребу до навичок самоосвіти.

Мабуть, сам Господь благословив бібліотекарів нашої області на добрі справи, 30 листопада 2012 р. Кам’янська ЗОШ та Глибоцький ліцей приймали гостей - слухачів курсів шкільних бібліотекарів та керівника групи Томінець Олену Костянтинівну, методиста Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області . Метою відвідування було ознайомлення із структурою роботи шкільних бібліотек району.

Шкільні бібліотекарі області спочатку завітали до Кам’янської ЗОШ Глибоцького району. Атмосферою тепла, відкритості, щирості наповнені стіни школи. Учні у вишиванках зустріли нас з усмішками та готовністю показати свій талант з співу, читання віршів. Заступник директора школи Пагіна С. М. розказала гостям про школу, її учнів, роботу шкільної бібліотеки та шкільні справи.

Переступивши поріг бібліотеки, відразу попадаєш у другий світ – світ книги. Бібліотека школи повністю підтвердила статус кабінету №1. Вразила обстановка читального залу: вільний доступ до експозицій, вдало підібрана тематика.

Цікавим і творчим видався бібліотечний урок на тему «Під українським небокраєм книгу люблять і читають», який проводила бібліотекар Кирстюк Н. В. та класовод 3-го класу Грижук М. В. Учні третього класу поділилися з присутніми своїми знаннями про книгу, декламували вірші, співали пісні присвячені книзі.

По завершені бібліотечного уроку Кирстюк Ніна Володимирівна – шкільний бібліотекар ознайомила всіх з роботою бібліотеки. Слухачі курсів побачили форми і напрямки роботи, нормативну базу, документацією бібліотеки, були презентовані умови проведення в школі акції «Подаруй бібліотеці книгу», «Книга для класу», «Живи, книго!».

Звичайно, для досягнення такого рівня бібліотеки, необхідно прикласти чимало зусиль адміністрації школи та штату бібліотекарів.

Бібліотекарі відвідали літературну музичну композицію «Андрій Малишко – солов’їне серце України», яку підготували вчителі української мови та літератури Бадло Г. В., Гочу О. Д., Карпюк Д. Г. та бібліотекарі школи.

Учні старших класів продемонстрували свої перші здобутки в науковій діяльності, а саме, представили свої творчі проекти, присвячені 100-річниці від дня народження поета та пісняра Андрія Малишка.

Зустріч перетворилася на невимовне свято. Ми переглянули відеофільми «Андрій Малишко», «Співтворчість Малишка з Майбородою». А також було продемонстровано аудіо- та відеозаписи пісень, фрагменти телепередач, мультимедійну презентацію.

До слова запросили ученицю 9-А класу Іванчикову Юлію, яка прочитала власну поезію посвячену А. Малишку. Наприкінці свята всі присутні заспівали пісню «Стежина» на слова поета.

В той же день слухачів курсів з вітальними словами зустріли у Глибоцькому ліцеї . Директор ліцею Глобак Д.І. провів гостей просторими коридорами ліцею. Магалюк В. П. – шкільний бібліотекар ознайомила всіх з роботою бібліотеки. Представлено комп’ютерну презентацію під час якої слухачі курсів мали можливість побачити напрямки роботи бібліотеки.

Багато корисної інформації почерпнули для себе курсанти, відвідавши музей відомої буковинської поетки, публіцистки, художниці і просто надзвичайно обдарованої людини – Домки Ботушанської. Варто відзначити, що екскурсію провела племінниця Домки Ботушанської – Ольга Василівна Шевченко, з якою курсанти поринули у дивовижний світ життя і творчості неординарної особистості.

Ольга Шевченко представила зібрані матеріали про письменницю: художній світ Домки Ботушанської, родинне дерево сім’ї Ботушанських, життя та творчість письменниці. Надала можливість присутнім почути голос Домки Ботушанської, пісні в її звучанні та вірші, які були сповнені любові до рідної Глибокої, України та української мови. Її вірші постійно з’являлися в альманахах «Вільна Буковина», «Літературна Буковина» та місцевих чернівецьких газетах. А в 2001 році вийшла в світ хрестоматія «Письменники Буковини другої половини XIX - пepшої половини XX століття», де поряд з Юрієм Федьковичем, Ольгою Кобилянською стоїть ім’я Домки Ботушанської.

Хотіла б я в пісню всю силу вложити,

Хотіла б я щастям світ цілий укрити,

Дать світлую радість та кожній хатині,

Дать мужність і мудрість та кожній людині.

Як вічний супутник нехай не згаса

Для вас, мої друзі, свобідна краса.

Д. С. Ботушанська,  1946р.

Хочеться подякувати за такі творчі зустрічі, бо вони вкрай необхідні для людей, небайдужих до своєї справи. Людей, які вболівають за свою професію, не зупиняються на досягнутому. Людей, які прагнуть максимально використати свій творчий потенціал. Саме в процесі таких зібрань народжуються нові ідеї, відбувається обмін досвідом, збагачується духовний світ.

Схожі:

Шкільні бібліоте iconЧернігівська обласна державна адміністрація управління освіти І науки наказ
«Формування медіакомпетентності та медіаобізнаності учнів старших класів шляхом факультативних занять та інтеграції елементів медіаосвіти...
Шкільні бібліоте icon19 березня 2010 року відбудеться семінар-нарада з проблеми «Шкільні природничі дисципліни в контексті профільного навчання»
Навчально-матеріальна база та кадрове забезпечення реалізації профільного навчання
Шкільні бібліоте iconБорцова м. В. Моделі командної діяльності в організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами
Намагаючись стати інклюзивними, школи і шкільні системи мають ретельно вивчати методи своєї діяльності. Необхідність співпраці в...
Шкільні бібліоте iconМетодичні рекомендації щодо проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології Загальна частина
Всеукраїнська учнівська олімпіада з екології проводиться в чотири етапи: І етап шкільні (училищні), ІІ етап районні (міські), ІІІ...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи