Методичні рекомендації нмц практичної психології І соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з підготовки та проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки І психології icon

Методичні рекомендації нмц практичної психології І соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з підготовки та проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки І психології
НазваМетодичні рекомендації нмц практичної психології І соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з підготовки та проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки І психології
Дата08.02.2013
Розмір63.9 Kb.
ТипДокументи


Інструктивно-методичні рекомендації НМЦ практичної психології і соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з підготовки та проведення

ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки і психологіїВідповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад та турнірів у 2012/2013 навчальному році» від 14.08.2012 № 916 ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки ти психології проводиться у січні-лютому 2013 року за завданнями, підготовленими відповідними комісіями, та за їхніми графіками.

^ Метою олімпіади є популяризація праці педагога, виявлення та відбір талановитої молоді зі стійким бажанням працювати в педагогічній сфері, створення системи планомірного поповнення загальноосвітніх навчальних закладів педагогами нової генерації, здатних до творчої діяльності та самовдосконалення.

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки, молоді та спорту від 28.12.2012 №501 «Про проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2012/2013 навчальному році» ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки і психології буде проходити 23.02.2013 на базі Вищого професійно-технічного училища №3 м.Чернівці за адресою: вул. Головна, 127.

У ІІІ етапі олімпіади з педагогіки і психології у 2013р. беруть участь учні 10-11-х класів (студенти І-ІІ курсу ПТНЗ), - переможці ІІ етапу олімпіади, які отримали диплом І ступеня та переможці інтернет-олімпіади.

ІІІ етап олімпіади з психології та педагогіки буде проходити в один тур, який складається з двох частин:

І частина – теоретична має включати в себе виконання трьох завдань:

1. Тести психолого-педагогічної спрямованості (20 тестових завдань: 10 з психології та 10 завдань з педагогіки). Будуть представлені тестові завдання з множинним вибором, що передбачають від трьох до п'яти можливих варіантів відповідей. Із запропонованих варіантів - правильним є лише один (20 хв).

2. Творча письмова робота (написання твору-есе на запропоновану тему). На написання твору-есе буде виділено 30 хвилин.

 1. Аналіз психолого-педагогічної ситуації. Представлена ситуація, являтиме собою певну подію із шкільного життя. Основне завдання конкурсанта: розглянути ситуацію, охарактеризувати учасників та запропонувати варіант виходу з неї або обґрунтувати відповідь обраного варіанту (20 хв).

ІІ частина – практична передбачає презентацію відео-міні-уроку для учнів початкової школи з використанням мережних технологій, засобів комунікацій тощо під час підготовки до уроку.

^ Виконання завдання ІІ частини полягатиме в презентації відео міні-уроку з учнями молодших класів (15 хв), попередньо відзнятого та поданого технічній групі оргкомітету разом з заявкою та іншими документами. Хочемо відмітити наступне, що до відео уроку необхідно додати розробку уроку в паперовому вигляді, яка має містити всі його етапи.

Тему уроку, необхідно обрати з навчальної програми будь-якого предмету початкових класів (ми рекомендуємо залучити учнів 4-х класів, оскільки вони мають вищий рівень психологічної готовності та соціальної зрілості). Під час демонстрації уроку бажано використовувати засоби інформаційно-комп’ютерних технологій, підготовлену наочність, роздатковий матеріал. Наголошуємо, що до розробки міні уроку необхідно залучити досвідчених вчителів молодших класів.

^ Умови до відео зйомки:

 • урок має бути без розкадровок і без зміни положення камери;

 • в площину відео зйомки мають потрапляти клас, наочні матеріали та поведінка вчителя і дітей на уроці.

Звертаємо особливу увагу на виконання додаткового завдання І частини – аналіз психолого-педагогічної ситуації. Під час підготовки учнів до аналізу психолого-педагогічних задач потрібно розглянути базові психолого-педагогічні методи та прийоми виховання (навіювання, переконання, приклад, наслідування та ін.). Учні повинні вміти, відповідно до ситуації застосовувати засоби реалізації методів виховання: бесіди, привчання, спеціальні вправи, доручення, а також заохочення, покарання та ін. В процесі опису ситуації, учні мають дотримуватись наступних базових принципів виховання: зв'язок виховання з життям, єдність свідомості та поведінки у вихованні, комплексний підхід у вихованні, виховання особистості в колективі, поєднання педагогічного впливу з ініціативою та самодіяльністю учнів, поєднання поваги до особистості вихованця з розумною вимогливістю до нього, індивідуальний підхід до учнів у вихованні, принцип системності, послідовності й наступності у вихованні.

Приклад ситуації:

1. Ознайомтесь із ситуацією і виберіть з числа запропонованих варіантів реагування на дану ситуацію такий, який є найбільш правильним на вашу думку. Якщо жоден із запропонованих варіантів відповідей вас не влаштовує, то можна указати свій оригінальний варіант. Це буде 7-й варіант відповіді. Обгрунтуйте свою відповідь з психолого-педагогічної точки зору.

Учень розчарований своїми навчальними успіхами, сумнівається у своїх здібностях і в тому, що йому коли-небудь удасться засвоїти і вивчити матеріал. Він говорить учителеві: « Чи удасться мені коли-небудь учитися на відмінно і не відставати від інших хлопців у класі?». Що повинен на це йому відповісти вчитель?

 1. «Якщо чесно сказати – сумніваюся»

 2. «Так, звичайно, у цьому ти можеш не сумніватися»

 3. «У тебе прекрасні здібності, і я пов’язою з тобою великі надії»

 4. «Чому ти сумніваєшся в собі?»

 5. «Давай поговоримо і з’ясуємо в чому тут проблема»

 6. « Багато чого залежить від того, як ми будемо з тобою працювати»

 7. .__________________________________________

Під час підготовки учнів до проведення міні-уроку за обраною темою практичним психологам необхідно підключити найкращих вчителів початкових класів школи. Спільними зусиллями підготувати таку розробку уроку, яка б відповідала індивідуальним особливостям дитини та була доречною для розкриття обраної теми уроку.

В зв’язку з цим адміністрації школи необхідно визначити години консультації для учнів переможців, що бажають прийняти участь в олімпіаді з педагогіки і психології з провідними вчителями початкових класів протягом січня-лютого 2013 року.

Ознайомлюємо із структурою проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки і психології та критеріями оцінювання кожного етапу:
Завдання

Час

^ К-сть балів

Критерії оцінювання

І частина

11.

Тестові завдання психолого-педагогічної спрямованості (20 завдань)

20 хв.

20

^ Ключ до тестових завдань

(кожна правильна відповідь оцінюється 1б)

12.

Написання твору-есе, що висвітлює розуміння педагогічної діяльності, вимоги до вчителя, мотивацію вибору професії тощо

30хв

20

Критерії оцінювання твору-есе:

 • складність, науковість, повнота розкриття теми психолого-педагогічного змісту - 5;

 • побудова суджень (логічність, чіткість, лаконічність викладення матеріалу) -3;

 • актуальність та елементи творчості -3;

 • аргументованість висновків - 3;

 • стиль написання, грамотність - 3;

 • якість оформлення, культура мовлення -3.

33.

Аналіз психолого-педагогічної ситуації

20 хв.

10

Критерії оцінювання психолого-педагогічної ситуації:

 • вибір правильного варіанту - 1б;

 • свій оригінальний варіант відповіді - 1,5б.

 • обґрунтування педагогічної доцільності одного з обраних методів чи прийомів - 2,5б;

 • використання методів чи прийомів виховного впливу для успішного розв’язання ситуації-5б.

ІІ частина

24.

1. Відео-міні-урок.


15 хв.

50

Критерії оцінювання міні-уроку :

 • аргументація вибору теми- 3б.

 • змістовне наповнення уроку сучасними педагогічними технологіями-10;

 • застосування наочного матеріалу - 5б;

 • активність та інтерес учнів на уроці (використання активізацій них методик та технологій) - 7б;

 • використання засобів ІКТ- 5б;

 • дотримання логічної структури уроку - 5б;

 • комунікативні та організаторські здібності (організація початку уроку, психоемоційне налаштування)- 10б;

 • культура мовлення - 5б.
Всього

100 балів

Бажаємо успіхів в підготовці учнів до участі в
ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з педагогіки і психології!Схожі:

Методичні рекомендації нмц практичної психології І соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з підготовки та проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки І психології iconМетодичні рекомендації науково-методичного центру практичної психології І соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з проведення та підготовки ІІІ етапу (обласного)
Методичні рекомендації науково-методичного центру практичної психології І соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної...
Методичні рекомендації нмц практичної психології І соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з підготовки та проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки І психології iconЗбірник завдань для підготовки до олімпіади з педагогіки та психології
Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки І психології у 2011-2012 н р. 4
Методичні рекомендації нмц практичної психології І соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з підготовки та проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки І психології iconМетодичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки І психології у 2011-2012 н р
Міністерства освіти І науки України від 15. 08. 2011 р. N976 передбачено проведення Всеукраїнської предметної олімпіади з педагогіки...
Методичні рекомендації нмц практичної психології І соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з підготовки та проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки І психології iconІнформаційно-аналітичний бюлетень ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології
Рекомендовано вченою радою Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (протокол №10 від 30. 05. 2013)
Методичні рекомендації нмц практичної психології І соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з підготовки та проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки І психології iconПоложення про проведення I-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін із змінами та доповненнями, затвердженого наказом Головного управління освіти І науки облдержадміністрації від 17. 07. 2012р. №469
Чернівецької обласної державної адміністрації від 10. 09. 2012 р. №78 І етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки І психології...
Методичні рекомендації нмц практичної психології І соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з підготовки та проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки І психології iconЗвіт про діяльність психологічної служби системи освіти Чернівецької області у 2011-2012 н р
Загальні відомості про науково-методичний центр практичної психології І соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти...
Методичні рекомендації нмц практичної психології І соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з підготовки та проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки І психології iconГоловне управління освіти І науки Чернівецької обласної державної адміністрації Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Правильні відповіді на завдання ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії 2011/2012 н р.
Правильні відповіді на завдання ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії 2011/2012 н р. 19 лютого 2012 року для...
Методичні рекомендації нмц практичної психології І соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з підготовки та проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки І психології iconГоловне управління освіти І науки Чернівецької обласної державної адміністрації Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Правильні відповіді на завдання ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії 2011/2012 н р.
Правильні відповіді на завдання ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії 2011/2012 н р. 19 лютого 2012 року для...
Методичні рекомендації нмц практичної психології І соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з підготовки та проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки І психології iconІнформація про проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії у 2010 2011 н р. Олімпіаду проведено 5 лютого на базі зош №28 м. Чернівців
Заступник директора інституту післядипломної освіти Чернівецької області – Богачик Тамара Степанівна, член оргкомітету ІІІ етапу...
Методичні рекомендації нмц практичної психології І соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з підготовки та проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки І психології iconПротокол результатів ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології (21 січня 2012 р.) 11 клас № з/п
Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології (21 січня 2012 р.)
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи