2 заняття) заняття І (25, 28, 29 березня 2013 р.) І основні питання icon

2 заняття) заняття І (25, 28, 29 березня 2013 р.) І основні питання
Скачати 116.32 Kb.
Назва2 заняття) заняття І (25, 28, 29 березня 2013 р.) І основні питання
Дата10.05.2013
Розмір116.32 Kb.
ТипЗадача

ТЕМА: ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗЕМЕЛЬ ЖИТЛОВОЇ ТА ГРОМАДСЬКОЇ ЗАБУДОВИ

(2 заняття)

ЗАНЯТТЯ І

(25, 28, 29 березня 2013 р.)

І Основні питання

 1. Поняття та склад земель житлової та громадської забудови.

 2. Законодавство, що визначає правовий режим земель житлової та громадської забудови.

 3. Особливості правового режиму земель житлової та громадської забудови.

 4. Землі населених пунктів: поняття та види.

 5. Зонування території населеного пункту.

 6. Містобудування. Містобудівна документація.Додаткові питання

 1. Співвідношення понять „землі населених пунктів” та „землі житлової та громадської забудови”.

 2. Розмежуйте поняття „житлова забудова” та „громадські будівлі та споруди”.

 3. Поняття та види містобудівної документації.

 4. Норми безоплатної приватизації земельних ділянок житлової забудови.

 5. Види населених пунктів: а) за кількістю населення і розвитком інфраструктури; б) за функціональним призначенням.

 6. Ознаки населених пунктів.

 7. Порядок встановлення та механізм посвідчення меж адміністративно-територіальних одиниць.

 8. Структура генерального плану населеного пункту. Термін його дії.

 9. Які дані повинен містити план земельно-господарського устрою?

 10. Зонування земель житлової та громадської забудови; зонінг.

 11. Що є об’єктом зонування земель житлової та громадської забудови („територія”, „земля”, „земельна ділянка”, „ландшафт”)?


Вирішити задачі

Задача 1. У 2000 році був виданий громадянину Федірко один державний акт на право приватної власності на земельні ділянки для ведення особистого підсобного господарства і для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд загальною площею 0,85 га. Власник цієї земельної ділянки громадянин Федірко у 2011 році помер, заповівши все своє майно синові, який з 2009 року є громадянином Російської Федерації. Син звернувся до нотаріуса за місцем відкриття спадщини для оформлення свідоцтва про право на спадщину.

 1. Які документи подаються нотаріусу для оформлення спадщини?

 2. Яким документом має бути посвідчене право приватної власності на земельну ділянку, яка успадкована іноземцем?

 3. Які розміри земельних ділянок безоплатно надавалися у приватну власність для ведення особистого підсобного господарства?

 4. Чи можна одним державним актом посвідчити право на земельні ділянки різного цільового використання?

 5. Чи підлягає відчуженню земельна ділянка, успадкована іноземцем?


Задача 2. Прокурор району звернувся з позовом до суду про визнання недійсним рішення міської ради, яким громадянину Пушкуну була передана безоплатно у приватну власність земельна ділянка площею 0,17 га для індивідуального житлового будівництва.

Позовні вимоги обґрунтовувалися тим, що земельна ділянка передавалася без погодження із суміжними землекористувачами. Крім того, частину земельної ділянки складали землі загального користування населеного пункту; при передачі земельної ділянки не було проведено попереднього погодження місця розташування об’єкта; окрім жилого будинку Пушкун . збудував на цій земельній ділянці також декілька господарських будівель.

Складіть проект рішення суду.


Задача 3. Громадянину Уразаєву у 2000 році була надана у постійне користування земельна ділянка для індивідуального житлового будівництва. Через три роки Уразаєв завершив будівництво жилого будинку, зареєстрував право власності на нього відповідно до вимог чинного законодавства. У цьому ж році будинок Уразаєва згорів, а через два роки він отримав повідомлення про припинення права на цю земельну ділянку у зв’язку з її невикористанням протягом 2-х років.

Проаналізуйте дану ситуацію.


Задача 4. Громадянин Нечепуренко вирішив побудувати на земельній ділянці, переданій йому міською радою у приватну власність і розташованій у селищній зоні на території міста, жилий будинок. Для отримання дозволу на будівництво Нечепуренко подав заяву у міську раду, додавши до неї наступні документи:

1) правовстановлюючі документи на земельну ділянку;

2) план-схему земельної ділянки;

3) схему планування організації земельної ділянки з позначенням місця розташування об’єкта індивідуального житлового будівництва.

У міській раді йому повідомили, що даних документів недостатньо і необхідно погодити з органами архітектури проект майбутнього будинку, а також внести відповідну плату за погодження. Крім того, необхідно подати висновок державної екологічної експертизи.

Чи правомірні вимоги міської ради? Який порядок надання дозволів на проведення будівельних робіт?


Задача 5. За розпорядження міського голови на території міста будівельній фірмі „Будпром” була надана земельна ділянка у власність для будівництва багатоповерхового гаражу недалеко від автовокзалу. Мешканці, розташованих поблизу будинків, звернулись із скаргою до районного суду про визнання розпорядження незаконним, оскільки воно суперечить санітарно-гігієнічним вимогам містобудування, порушує їх права на безпечне для життя та здоров’я довкілля, а також те, що надання даної земельної ділянки було здійснено без проведення публічних торгів і державної екологічної експертизи.

Рішенням суду у задоволені скарги було відмовлено.

Не погодившись з рішенням районного суду, громадяни оскаржили його до апеляційного суду.

Проаналізуйте ситуацію і вирішіть справу.


Задача 6. У 1970-і роки у селі Переможне закрили церкву, а потім її знищили. Від споруди церкви залишився лише фундамент. Сьогодні він знаходиться на території сільської школи, приблизно за 70 метрів від неї. Навколо фундаменту знаходиться спортивний майданчик. Мешканці села Переможне неодноразово зверталися до сільської ради, районної державної адміністрації з проханням дозволити відновити за старим фундаментом споруду церкви, але позитивної відповіді не отримали. Натомість мешканцям села було запропоновано іншу земельну ділянку для розташування споруд церкви на умовах оренди.

Проаналізуйте ситуацію і знайдіть шляхи її вирішення.


^ ЗАНЯТТЯ ІІ

(1, 4, 5 квітня 2013 р.)

І Основні питання

 1. Правові форми використання земель житлової та громадської забудови.

 2. Правове регулювання забудови населених пунктів.

 3. Правовий режим земельних ділянок для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва.

 4. Правовий режим земельних ділянок житлово-будівельних (житлових) і гаражно-будівельних кооперативів.

 5. Правовий режим земельних ділянок багатоквартирних жилих будинків.ІІ Додаткові питання

 1. Будівельний паспорт забудови земельної ділянки.

 2. Яке значення червоних ліній для планування і забудови територій?

 3. Види планування території України.

 4. Розміри та функціональне призначення санітарно-захисних зон.

 5. Особливості забудови дачних та садових земельних ділянок.

 6. Правовий режим прибудинкової території.

 7. Особливості оформлення прав на земельні ділянки для розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.ІІІ Вирішити задачі.

Задача 1. До селищної ради звернулися мешканці 2-х із 8-ми квартир , які бажають отримати у власність чи у користування земельні ділянки, що розташовані під балконами їхнього двоповерхового будинку.

Яка процедура передачі у власність або у користування таких земельних ділянок?

Який правовий режим прибудинкової території?


Задача 2. Суб’єкт підприємницької діяльності, який є власником торгівельного павільйону (тимчасової споруди для здійснення торгівельної діяльності) продав його іншому суб’єкту господарювання. Нотаріус у договорі купівлі-продажу зазначив, що «питання землекористування, пов’язані з експлуатацією предмета договору, покупець вирішує самостійно через органи місцевого самоврядування».

 1. Який порядок використання земельної ділянки у даному випадку?

 2. Чи набувається право оренди на цю земельну ділянку на конкурсних засадах?

 3. Чи можливим є використання земельної ділянки, на якій розміщена тимчасова споруда, на умовах особистого сервітуту?


Задача 3. У 2012 році громадянин Купіль купив у агрофірми житловий будинок, який було збудовано за часів СРСР за межами населеного пункту. Цього ж року громадянин Купіль звернувся до районної адміністрації з клопотанням про виділення йому земельної ділянки для обслуговування житлового будинку. Районна адміністрація відмовила у наданні цієї земельної ділянки, обґрунтовуючи це тим, що необхідно ввести таку земельну ділянку в межі населеного пункту. Після цього громадянин Купіль подав до сільської ради заяву про включення земельної ділянки до території населеного пункту. Рішенням сільської ради було відмовлено у задоволенні заяви, оскільки на населений пункт відсутній генеральний план.

Проаналізуйте ситуацію, що склалася. Дайте роз’яснення щодо процедури надання земельної ділянки для обслуговування житлового будинку.


Задача 4. Іноземний громадянин згідно з договором купівлі-продажу, посвідчений нотаріусом, придбав у громадянина України дві земельні ділянки площею 0,25 га і 0,23 га в межах населеного пункту для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. На земельних ділянках відсутні капітальні споруди. Який документ повинен посвідчувати право на земельні ділянки?


Задача 5. У 60-х роках Севастопольський водоканал побудував для своїх робітників селище Родниківське здебільшого із двохквартирних житлових будинків. До кожної половини будинку закріпили земельну ділянку. Батьки гр. Бойко разом із сусідами одержали по 0,15 га до кожної з двох половин будинку. Після смерті батьків гр. Бойко та його брат, оформивши право на спадщину, хотіли продати свою половину будинку. Однак, як з’ясувалося необхідний кадастровий номер. Землевпорядник селищної ради пояснив, що треба виготовити технічну документацію.

Здійсніть аналіз наведеної ситуації.


Задача 6. Рекламна фірма «Екран» на замовлення ПрАТ «ЮНА» виготовила рекламний щит. ПрАТ «ЮНА» одержала дозвіл у міській раді на розміщення зовнішньої реклами. Прокуратура міста звернулася до адміністративного суду зі скаргою про визнання незаконним рішення міської ради, оскільки зовнішня реклама була розміщена без відведення земельної ділянки і оформлення речового права ПрАТ «ЮНА» на цю земельну ділянку. Прокуратура кваліфікувала їх дії як самовільне зайняття земельної ділянки.

Проаналізуйте ситуацію.


Рекомендовані джерела


І Законодавство

 1. Земельний кодекс України від 25.10.2001 р. № 2768-ІІІ // Відомості Верховної Ради України. – 2002. – № 3. – Ст. 27.

 2. Закон України „Про основи містобудування” від 16 листопада 1992 року № 2780-ХІІ // Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 52. – Ст. 683.

 3. Закон України «Про рекламу» від 03.07.1996 р. № 270/96-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 39. – Ст. 181.

 4. Закон України „Про планування та забудову територій” від 20 квітня 2000 року № 1699-ІІІ // Відомості Верховної Ради України. – 2000. – № 31. – Ст. 250. (діяв до набуття чинності Законом України „Про регулювання містобудівної діяльності” від 17.02.2011 р. № 3038-VІ)

 5. Закон України „Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” від 29 листопада 2001 року № 2866-ІІІ // Відомості Верховної Ради України. – 2002. – № 10. – Ст. 78.

 6. Закон України „Про Генеральну схему планування території України” від 7 лютого 2002 року № 3059-ІІІ // Відомості Верховної Ради України. – 2002. – № 30. – Ст. 204.

 7. Закон України „Про благоустрій населених пунктів” від 6 вересня 2005 року № 2807-ІV // Відомості Верховної Ради України. – 2005. – № 49. – Ст. 517.

 8. Закон України „Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду” від 22 грудня 2006 року № 525-V // Відомості Верховної Ради України. – 2007. – № 10. – Ст. 88.

 9. Закон України „Про будівельні норми” від 05.11.2009 р. № 1704-VІ // Відомості Верховної Ради України. – 2010. – № 5. – Ст. 41.

 10. Закон України „Про відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності” від 17.11.2009 р. № 1559-VІ // Відомості Верховної Ради України. – 2010. – № 1. – Ст. 2.

 11. Закон України „Про регулювання містобудівної діяльності” від 17.02.2011 р. № 3038-VІ // Урядовий кур’єр від 23.03.2011 р. – № 52.

 12. Постанова Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку складання плану земельно-господарського устрою території населеного пункту” від 22 лютого 2008 року № 79 // Офіційний вісник України. – 2008. – № 15. – Ст. 386.

 13. Постанова Кабінету Міністрів України «Про порядок обміну інформацією між містобудівним та державним земельним кадастрами» від 25.05.2011 р. № 556 // Офіційний вісник України від 10.06.2011 р. – 2011. – № 41. – Ст. 1670.

 14. Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2011 р. № 103 «Порядок видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки» // Офіційний вісник України від 12.08.2011. – 2011. – № 59. – Ст. 2391.

 15. Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2011 року № 1330/20068 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для проведення підприємницької діяльності» // Офіційний вісник України. – 2011. – № 94. – Ст. 3443.

 16. Роз’яснення Міністерства юстиції України від 13.10.2011 р. «Деякі аспекти набуття права власності на об’єкти безхазяйного нерухомого майна» // Бізнес-Бухгалтерія-Право. Податки. Консультації від 14.11.2011. – 2011. – № 46. – Стор. 45.

 17. Наказ МОЗ „Про затвердження Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів” від 19 червня 1996 року № 173 // http://zakon1.rada.gov.ua

 18. Типові правила розміщення зовнішньої реклами, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 р. № 2067 // Офіційний вісник України від 09.01.2004. – 2003. – № 52, том 1. – Ст. 2817.


ІІ Судова практика

 1. Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 16.04.2004 р. № 7. – Режим доступу:http://www.scourt.gov.ua/clients/vs.nsf/0/E5DB134E2C2BE3D7C3256EBD00373408?OpenDocument&CollapseView&RestrictToCategory=E5DB134E2C2BE3D7C3256EBD00373408&Count=500&

 2. Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин: Постанова Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 р. № 6 – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua


ІІІ Література

 1. Андрейцев В. І Земельне право і законодавство суверенної України: Актуальні проблеми практичної теорії / Володимир Іванович Андрейцев. – К.: Знання, 2007. – 445 с.

 2. Бакай О. А. Щодо питання про поняття земель, які використовуються під забудову / О. А. Бакай // Підприємництво, господарство і право. – 2002. – № 2. – С. 105-106.

 3. Гуревський В. К. Право власника на забудову земельної ділянки / В. К. Гуревський // Земельне право. Теорія і практика. – 2007. – № 1. – С. 19-24.

 4. Земельне право України: підручник / [Беженар Г. М., Бондар Л. О., Гавриш Н. С. і ін.]; за ред. О. О. Погрібного та І. І. Каракаша. – [2-е вид., перероб. і доп.]. – К.: Істина, 2009. – 600 с.

 5. Земельний кодекс України: Науково-практичний коментар / [Андрейцев В. І., Балюк Г. І., Гетьман А. П. та ін.]; за заг. ред. В.І. Семчика. – [3-є вид., перероб. і доп.]. – К.: Видавничий Дім „Ін Юре”, 2007. – 896 с.

 6. Іванова Є. О. Правове регулювання використання земель житлової та громадської забудови: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук: спец. 12.00.06 „Земельне право; аграрне право; екологічне право; природноресурсове право” / Є. О. Іванова. – Х., 2007. – 18 с.

 7. Колесніченко К. Деякі правові проблеми відведення земельних ділянок під забудову / К. Колесніченко // Право України. – 2001. – № 4. – С. 36-39.

 8. Крамаренко О. Види земель для будівництва багатоквартирних житлових будинків у містах / Олег Крамаренко // Підприємництво, господарство і право. – 2010. – № 4. – С. 67-70.

 9. Крамаренко О. В. Види підстав виникнення та припинення прав на землі для будівництва багатоквартирних житлових будинків у містах / О. В. Крамаренко // Часопис Київського університету права. – 2010. – № 3. – С. 223-227.

 10. Мірошниченко А. М. Земельне право України: Підручник / Анатолій Миколайович Мірошниченко. – К.: Алерта; КНТ; ЦУЛ, 2009. – 712 с.

 11. Мірошниченко А. М. Науково-практичний коментар Земельного кодексу України / А. М. Мірошниченко, Р. І. Марусенко. – К.: Правова єдність, 2009. – 496 с.

 12. Ріпенко А. І. Правове регулювання зонування земель (територій) в сучасних умовах / А. І. Ріпенко // Держава і право. – 2010. – Випуск 47. – С. 480-486.

 13. Самойленко Є. А. Поняття та сутність зонування земель: проблеми поєднання підходів містобудівної та юридичної науки / Є. А. Самойленко // Підприємництво, господарство і право. – 2008. – № 6. – С. 27-30.

 14. Семчик В. І. Земельне право України: підруч. [для студ. юрид. спец. вищ. навч. зал.] / Семчик В. І., Кулинич П. Ф., Шульга М. В. – К.: Вид. Дім „Ін Юре”, 2008. – 600 с.

 15. Сіряченко І. І. Проблеми правового регулювання використання земель населених пунктів / І. І. Сіряченко // Південноукраїнський правничий часопис. – 2008. – № 1. – С. 112-114.Керівники курсу доц. Федорович В. І.

доц. Ващишин М. Я.

Схожі:

2 заняття) заняття І (25, 28, 29 березня 2013 р.) І основні питання icon1. 1 Практичні заняття 5 2 Основні питання іспиту 6
Робоча програма з дисципліни "Обчислювальні методи та моделювання в динамічних системах" передбачає чотири практичних заняття загальним...
2 заняття) заняття І (25, 28, 29 березня 2013 р.) І основні питання iconV. плани семінарських занять змістовий модуль І загальні питання психології дитячої семінарське заняття 1 (2 год.). Методологія, методика та метод у психології дитячій. Семінарське заняття до лекцій за темами
Предмет та завдання психології дитячої. Основні теорії психічного розвитку дитини
2 заняття) заняття І (25, 28, 29 березня 2013 р.) І основні питання iconМодуль 1 ЗМІСТОВНИЙ модуль 1 загальні питання травматології та ортопедії практичне заняття №1 Тема: Введення в спеціальність. Особливості обстеження травматологічних та ортопедичних хворих
Теоретичні питання для позааудиторного самостійного вивчення і обговорення до практичного заняття №1 – 2 год
2 заняття) заняття І (25, 28, 29 березня 2013 р.) І основні питання iconРегламент прийому відпрацювань пропущених практичних занять у студентів 6 курсу медичного факультету №2 на кафедрі внутрішньої медицини №2 у 2012-2013 навчальному році. Пропущені практичні заняття
Пропущені практичні заняття відпрацьовуються впродовж двох днів (тривалість практичного заняття 7 академічних годин)
2 заняття) заняття І (25, 28, 29 березня 2013 р.) І основні питання iconРегламент прийому відпрацювань пропущених практичних занять на кафедрі внутрішньої медицини №2 у студентів 5 курсу медичного факультету №2 у 2012-2013 навчальному році. Пропущені практичні заняття
Пропущені практичні заняття відпрацьовуються впродовж двох днів (тому що тривалість практичного заняття 5 академічних години)
2 заняття) заняття І (25, 28, 29 березня 2013 р.) І основні питання iconТема. Правове регулювання часу відпочинку 1 заняття Основні питання
Особливості встановлення вихідних днів на підприємствах, пов’язаних з обслуговуванням населення
2 заняття) заняття І (25, 28, 29 березня 2013 р.) І основні питання iconРозклад практичних занять 5-го курсу в 2010/2011 навчальному році
Рекомендований початок заняття о 900, закінчення заняття о 1400 (5,83 акад годин), в тому числі перерва 30 хв. (Інтервал навчального...
2 заняття) заняття І (25, 28, 29 березня 2013 р.) І основні питання iconРозклад практичних занять 5-го курсу в 2010/2011 навчальному році
Рекомендований початок заняття о 900, закінчення заняття о 1400 (5,83 акад годин), в тому числі перерва 30 хв. (Інтервал навчального...
2 заняття) заняття І (25, 28, 29 березня 2013 р.) І основні питання icon"Класична І кейнсіанська теорії макроекономічної рівноваги "
Відкрите заняття присвячене одній з основних макроекономічних проблем, а саме різниці у поглядах класичної та кейнсіанської теорій...
2 заняття) заняття І (25, 28, 29 березня 2013 р.) І основні питання iconЗаняття 1 Вид заняття – групове заняття Кількість годин 2 год
Здоров'я людини як медико-біологічна та соціальна категорія. Духовний, психічний, фізичний, соціальний аспекти здоров'я людини
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи