Службові листи Лист icon

Службові листи Лист
Скачати 32.71 Kb.
НазваСлужбові листи Лист
Дата11.09.2012
Розмір32.71 Kb.
ТипДокументи

Службові листи

Лист — це поширений вид документації, один із за­собів обміну інформацією.

За функціональними ознаками службові листи поді­ляють на такі, що потребують відповіді, й такі, що не потре­бують її. До перших належать листи-прохання, листи-звернення, листи-пропозиції, листи-запити, листи-вимоги. Серед тих, що не потребують відповіді, — листи-попередження, листи-нагадування, листи-підтвердження, листи-відмови, листи-повідомлення, супровідні листи, гарантійні листи, листи-розпорядження.

За кількістю адресатів розрізняють звичайні, циркуляр­ні й колективні листи. Звичайний лист надсилається до однієї інстанції, циркулярний — цілій низці установ. Колективний лист надсилається на одну адресу, але пишеться від імені керівників кількох установ або колективу установи.

Найчастіше листи друкують на бланках або на чистих аркушах паперу.

^ Лист має такі реквізити:

1) назву й адресу організації-відправника; 2) номер і дату; 3) назву й адресу одержувача; 4) заголовок; 5) текст; 6) пе­релік додатків (якщо вони є) із зазначенням кількості ар­кушів; 7) підпис керівника організації (установи); 8) відби­ток печатки.

Якщо лист друкується на бланку, то він містить: ембле­му організації, установи чи підприємства, зображення дер­жавних нагород, код організації, установи чи підприємства, повну назву установи, організації — автора листа, назву структурного підрозділу, індекс підприємства зв'язку, поштову й телеграфну адреси, номери телефону, факсу, но­мер розрахункового рахунка у відділенні банку.

Службові листи друкують на комп'ютері, друкарській машині через півтора-два інтервали або пишуть на чистому аркуші паперу з одного боку. На бланку друкують лише першу сторінку листа, а наступні — на чистих аркушах.

Не слід відсилати листа, написаного через копіювальний папір, це свідчить про неповагу до адресата.

^ Супровідний лист — це службовий лист, що додається до основного документа (каталогу, прейскуранта, рукопису, буклетів, накладної, рахунка-фактури) та інформаційно су­проводжує його. Зазвичай він невеликий за обсягом і містить назви та перелік надісланих документів.


Зразок:

^ Шановні панове!

Надсилаємо на конкурс «Знавці української мови» наукову роботу студентки III курсу факультету української філології (прізвище) «Двомовність і культура мовлення» Додаток: на 25 арк. в 1 пр.

Просимо підтвердити її отримання.

^ З повагою

Назва посади (підпис) (ініціал(и) та прізвище)


Під час написання супровідного листа можна скориста­тися такими мовними зворотами:

 • На Ваше прохання надсилаємо ...

 • Надсилаємо Вам ...

 • Для того щоб Ви мали повне уявлення про мож­
  ливості нашої установи, надсилаємо докладний пе­
  релік
  ...

 • Як і було домовлено (як і домовлялися), надсилаємо
  Вам такі документи:
  ...

 • У відповідь на Ваше прохання від ... (дата) надсилає­
  мо Вам ...


 • Дозвольте запропонувати Вам переглянути каталог
  книг, які щойно вийшли друком.


 • Сподіваємося, що Ви зацікавитеся ...

 • Розраховуємо на тісне і взаємовигідне співробіт­
  ництво.Лист-вітання — це різновид службового листа, в якому висловлюється поздоровлення з нагоди певної події, свята, дня народження, ювілею, одруження, обрання на почесну посаду, успішного завершення справи тощо.

Певна річ, для того щоб засвідчити свій інтерес до успіхів партнера і зробити йому приємне, не треба чекати ювілею, свята чи одруження – надішліть листа з кількома теплими вітальними словами з будь-якої нагоди і поділіть з ним радість.


^ Зразки листів-вітань:

Вельмишановний …!

Сьогодні ми відзначаємо 20-річний ювілей Вашої діяльності на посаді керівника заснованого Вами концерну.

^ Упродовж цих років завдяки Вашим здібностям і зваженим рішенням, що ґрунтувалися на великому досвіді, наша фірма посіла належне місце ні вітчизняному ринку.

Прийміть наші найщиріші вітання і побажання подальших успіхів та усіляких гараздів.


З повагою

Назва посади (підпис) ( ініціал(и) та прізвища)


Дорогі друзі!

Щиро вітаємо Вас із народженням сім’ї. Хай щастя увійде у ваш дім з приємними клопотами і батьківськими обов’язками, а ваше подружнє життя завжди буде світлим і щирим.

(Підпис)

Схожі:

Службові листи Лист iconТема Інформаційні та обліково-фінансові документи
Службові листи належать до головних засобів встановлення офіційних, службових контактів між підприємствами, організаціями, установами,...
Службові листи Лист iconНагорода ім. Карен Харві Американського астрономічного товариства
Сонце або вплив Сонця на Землю, опублікованих у газетах та журналах Північної Америки. Для отримання нагороди претенденту необхідно...
Службові листи Лист iconПовідомлення на Паризькому міжнародному конгресі. С. 3 Мельник Я. Листи Миколи Вороного до Івана Франка. С. 10-27. Бурлака Г
move to 0-6725815
Службові листи Лист iconЛисти данила танячкевича до михайла драгоманова (1876 — 1877) зладив І видав м. Павлик. Львів, 1906. З „загальної друкарні, академічна зміст
Показчик ст ііі—IV
Службові листи Лист iconВерховна Рада України постановляє: I. Внести до закон
Свої листи із запитаннями надсилайте на адресу: 03049, м. Київ, вул. Богданівська, 10, офіс 20, помітка «Юридична консультація»
Службові листи Лист iconТренінги успішна реалізація професійної кар'єри (вибір, планування та реалізація)
Технології прихованого управління та маніпуляції (техніка самоподачі; службові відносини; захист від маніпуляцій)
Службові листи Лист icon“Затверджую”
Обсяг диктанту визначається у словах (при цьому враховуються самостійні та службові частини мови). Загальний обсяг диктанту – 220-240...
Службові листи Лист icon“Затверджую”
Обсяг диктанту визначається у словах (при цьому враховуються самостійні та службові частини мови). Загальний обсяг диктанту – 170-190...
Службові листи Лист icon№529 03 32, або надсилати листи на адресу електронної пошти: fp@fp6-nip kiev ua
Національний інформаційний центр зі співробітництва з єс у сфері науки І технологій пропонує розглянути нові пропозиції з пошуку...
Службові листи Лист iconOverview Титульный лист Лист2 кредит 36 Sheet 1: Титульный лист

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи