Інформація про навчальні заклади Канади Університет Ґранта МакЮена Український центр розвитку ресурсів Кампус Альберта коледжу Університет Ґранта МакЮена 10050 MacDonald Drive Edmonton, Alberta T5J 2B7 icon

Інформація про навчальні заклади Канади Університет Ґранта МакЮена Український центр розвитку ресурсів Кампус Альберта коледжу Університет Ґранта МакЮена 10050 MacDonald Drive Edmonton, Alberta T5J 2B7
Скачати 377.62 Kb.
НазваІнформація про навчальні заклади Канади Університет Ґранта МакЮена Український центр розвитку ресурсів Кампус Альберта коледжу Університет Ґранта МакЮена 10050 MacDonald Drive Edmonton, Alberta T5J 2B7
Сторінка1/3
Дата24.03.2013
Розмір377.62 Kb.
ТипІнформація
  1   2   3

ЗМІЦНЕННЯ УКРАЇНСЬКО-КАНАДСЬКОГО ПАРТНЕРСТВА У СФЕРІ ВИЩОЇ ОСВІТИ

STRENGTHENING UKRAINIAN-CANADIAN HIGHER EDUCATION PARTNERSHIPS


Інформація про навчальні заклади Канади


Університет Ґранта МакЮена


Український центр розвитку ресурсів

Кампус Альберта коледжу

Університет Ґранта МакЮена

10050 MacDonald Drive

Edmonton, Alberta T5J 2B7

Телефон: (905) 525-9140

Вебсайт: www.macewan.ca

Опис

Заснований в 1971 році, Університет Ґранта МакЮена фокусується на забезпеченні індивідуального навчання з викладачами, наданні широкого діапазону послуг з підтримки студентів на базі найсучаснішого навчального обладнання. Університет пропонує сім бакалаврських програм, дві програми прикладного бакалаврату, а також низку програм на отримання атестатів та дипломів в галузях гуманітарних наук, образотворчого та акторського мистецтва, науки, комунікацій, бізнесу, охорони здоров’я та програм розвитку громад. Студенти користуються перевагами навчання в групах з невеликою кількістю студентів та отримують користь від індивідуалізованого навчання в дружній атмосфері з наголосом на інтересах студентів. Університет Ґранта МакЮена прагне дотримуватися цінностей, пов’язаних з вихованням позицій поваги, чесності, громадянського обов’язку та раціонального використання ресурсів довкілля за допомогою викладання, навчання, системи стипендій, наукових досліджень і творчої діяльності, а також послуг.


^ Зацікавленість закладу у співпраці

Університет Ґранта МакЮена прагне до співпраці з українськими установами з метою обміну викладачами та студентами в галузі соціології, а також для реалізації можливих проектів у галузях охорони здоров’я, сільського господарства, спеціальної освіти та бізнес-освіти.


^ Співпраця з українськими закладами

Університет Ґранта МакЮена проводить діяльність в Україні з 1992 року в галузях сільського господарства, освіти з питань охорони здоров’я (догляд за хворими), бізнес-освіти, викладання мов та інклюзивної освіти. Український центр розвитку ресурсів (URDC) є визнаною установою в Університеті Ґранта МакЮена. URDC розробляє та реалізовує провінційні, національні і міжнародні проекти, що об’єднують Університет Ґранта МакЮена, українськ0-канадську спільноту та університети України та Східної Європи.

До найновіших поточних проектів відносяться:

  1. Український проект інклюзивною освіти для дітей з обмеженими можливостями (2008-теперішній час).

Ця ініціатива, за фінансування CIDA (Канадської агенцієї з міжнародного розвитку), є результатом напруженої роботи та зобов’язань щодо залучення та дотримання прав людей та дітей з обмеженими можливостями з боку багатьох партнерів в Канаді та Україні. До цієї ініціативи залучені Міністерство освіти і науки України (МОН), Національна асамблея інвалідів (Київ), організація «Крок за кроком» (Київ), Інститут спеціальної педагогіки (Київ), три університети (Університет імені Драгоманова в Києві, Університет імені Івана Франка у Львові та Кримський інженерно-педагогічний університет в Сімферополі), дві пілотні школи у Львові та Сімферополі, а також, Університет Альберти, університетський коледж Конкордія та Університет Манітоби. Ключовими партнерами з боку Канади є: Канадський центр досліджень проблем людей з обмеженими можливостями (Вінніпег) та Університет Ґранта МакЮена.

Інтегрована ініціатива проекту “Установи дослідження політики – громадянське суспільство” впливає на всю систему освіти в Україні на рівнях розробки політики, програми, підготовки вчителів та трансформації шкіл. Це здійснюється в контексті відповідних системних змін на національному, регіональному та місцевому рівнях, що, в свою чергу, впливає на діяльність інших міністерств, громадянського суспільства та українського суспільства загалом.

Український центр розвитку ресурсів (URDC) здійснює управління проектом в МакЮені на факультеті мистецтв та науки.

2. Канадсько-українська дипломована програма з управління бізнесом (1997-2011)

Проект за фінансування CIDA адаптував та перевів Програму з управління бізнесом Університету Ґранта МакЮена до Міжнародного інституту бізнесу – МІБ (IIB) в Києві в період з 1997 по 1999 рік. Програма МІБ (IIB) та МакЮен була успішно запропонована для запровадження в Україні строком на дванадцять років, з 1999 по 2011 рік, на самоокупній основі. Цей проект представив широкі можливості для професійного розвитку та познайомив з міжнародним досвідом викладання канадських та українських викладачів. Кілька десятків українських студентів відвідали практичні заняття за власний кошт в Альберті. Понад 300 випускників отримали дипломи з бізнесу в МакЮені паралельно з українськими відзнаками в МІБ (IIB).

3. Дослідження в галузі освіти для спеціальних цілей та розвитку освіти людей з вадами слуху (1999 - теперішній час)

З 2004 року, Ґрант МакЮен очолив створення Канадсько-української дослідницької групи (CURT) – консорціум, який об’єднав дослідників з Університету Ґранта МакЮена, Університету Альберти (Факультет освіти та Західно-Канадський центр досліджень проблем людей з вадами слуху), Національної академії педагогічних наук України, Національного педагогічного університету імені Драгоманова (Київ) та Інституту спеціальної педагогіки. Впродовж багатьох років CURT реалізував десятки програм обміну, які охоплювали дослідників та випускників й аспірантів з обох країн. CURT зіграв важливу роль в успішній реалізації низки науково-дослідних проектів з питань досліджень проблем людей з вадами слуху, включно з проектами, спрямованими на кодифікацію української мови жестів.

4. Ініціатива сільськогосподарських університетів прерій в Україні (PAUIU, 2010 - теперішній час)

Консорціум PAUIU був створений в 2010 році Канадсько-українським центром з Саскачевану. Він включає Український центр розвитку ресурсів (URDC) в МакЮені; Університет Саскачевану – Коледж сільського господарства та біоресурсів; Університет Манітоби – Факультет сільського господарства та питань харчування; Університет Альберти – Коледж сільського господарства та наук про життя та довкілля. За останні два роки PAUI здійснив дві місії в Україну та заснував постійний процес співпраці з провідними сільськогосподарськими університетами в Україні, включаючи національний університет біоресурсів та природокористування в місті Києві. Члени PAUIU очолили Канадську експертну колегію на міжнародній конференції “АгроРесурси 2012”, яка проводилася в Києві в лютому 2012 року, й яку відвідали більше ста керівників сільськогосподарських підприємств з усієї країни. PAUIU визначив діапазон дисциплінарних та міждисциплінарних інтересів для подальшого розвитку програм в Україні, як от:

  • Розробка програм розвитку сільського господарства;

  • Баланси ланцюгу пропозиція-вартість; суспільні політичні інтереси в області ресурсів та екологічні проблеми;

  • Світові торгові відносини та синхронізація відносин з торгуючими блоками.

5. Співпраця з Національним Університетом «Києво-Могилянська Академія» (НаУКМА, 1994- теперішній час)

В 1994 Університет Ґранта МакЮена підписав договір про співпрацю з Національним Університетом «Києво-Могилянська Академія» (НаУКМА). За останні 18 років два університети реалізували низку успішних спільних ініціатив. Зокрема, Університет Ґранта МакЮена суттєво допоміг НаУКМА в заснуванні кар’єрного центру (центру працевлаштування), “Канадську школу англійської мови ” та “Центр канадських студій.” Наразі, понад 20 членів колективу НаУКМА відвідали Університет Ґранта МакЮена в контексті програм обміну.

6. Матеріали з сестринської освіти (1995-2005)

В результаті співпраці з Міністерством охорони здоров’я України цей проект переніс програму підвищення кваліфікації медичних сестер Університету Ґранта МакЮена (23 модулі) в Україну. Програма булла адаптована до місцевих потреб та розповсюджена серед 12 закладів з підготовки медичних сестер в Україні. Проект зіграв ключову роль у створенні Національної бакалаврської програми з підготовки медичних сестер, яка була вперше запроваджена в Тернопільській медичній академії в 2005 році.

7. Навчальні матеріали з управління сільськогосподарськими підприємствами (1992-1995)

Університет Ґранта МакЮена реалізував даний проект в партнерстві з Олдс коледжем, провінція Альберта. В рамках проекту було розроблені, перекладені та локалізовані комплексні модулі з управління сільськогосподарськими підприємствами. Матеріали були розповсюджені серед коледжів та фермерів в Україні.

8. Програма обміну фермерами (1992-1994)

Університет Ґранта МакЮена очолив реалізацію програми обміну фермерів, яка дала можливість понад 150 українським “новим приватним фермерам” отримати практичні знання та навички в провінціях Альберти, Саскачевану, Манітоби та Онтаріо.

Інші ініціативи в Україні:

Університет Ґранта МакЮена також співпрацював з низкою технічних університетів України, включно з Національним Київським Університетом («КПІ») та Національним Університетом “Львівська політехніка”

Основні проекти в Східній Європі:

1. Проект освіти з охорони здоров’я (HELP) в Тюменському регіоні за фінансування CIDA- (1999-2004).

Даний проект передав досвід програми з підвищення кваліфікації медичних сестер Ґранта МакЮена та програми адміністрування послуг російським партнерським організаціям. В 2003 році проект отримав нагороду Канадського бюро міжнародної освіти за визначну програму з міжнародної освіти

2. Канадсько-російська ініціатива з догляду за хворими за фінансування CIDA (2005-2010)

Проект був реалізований Університетом Ґранта МакЮена в партнерстві з Асоціацією канадських медсестер та управлінням охорони здоров’я (CNA), щоби допомогти Міністерству охорони здоров’я та соціального розвитку Росії та Російській асоціації медичних сестер розробити нові професійні та освітні стандарти та освітні програми з догляду за хворими. Цей проект передбачав залучення закладів з підготовки медсестер та закладів охорони здоров’я в 17 містах Росії - від Санкт-Петербургу до Владивостоку. Проект був визнаний Російським Міністерством охорони здоров’я та соціального розвитку як найуспішніший проект з підготовки медсестер та догляду за хворими.

^ Університет МакМастера


Університет МакМастера

Alumni Memorial Hall, Room 203

1280 Main Street West

Hamilton, Ontario, L8S 4K1

Телефон: (905) 525-9140

Вебсайт: www.mcmaster.ca

Опис

Університет МакМастера, заснований в 1887 році й відомий своїми високими стандартами досконалості та творчими, інноваційними підходами до викладання та досліджень, розташований в місті Гамільтон в мальовничій провінції Онтаріо, Канада. Кампус розташований в західній частині міста на території природного парку площею приблизно в 300 акрів. Атмосфера кампусу є дружньою, розслабленою та космополітичною; студентам в їх повсякденних потребах та проблемах допомагають допоміжні приміщення та обладнання та групи підтримки. Університет є домівкою для студентів з понад 70 різних країн. Університет МакМастера має шість факультетів: інженерної справи, бізнесу, природничих наук, медицини, соціальних наук та гуманітарних наук. Ці факультети пропонують понад 130 бакалаврських програм та понад 65 програм післядипломної освіти. Детальну інформацію про ці програми можна знайти на нашому вебсайті: www.mcmaster.ca. За додатковою інформацією про наші програми для студентів можна звернутися до Відділу міжнародних відносин за вебсайтом: www.mcmaster.ca/oia. Університет МакМастера займає одне з провідних місць в серед 100 найкращих університетів світу в рейтингу університетів світу, складеному Шанхайським Університетом Jiao Tong.


^ Зацікавленість закладу у співпраці

Університет МакМастера займає лідерські позиції в галузях біотехнології, матеріалознавства та обробної промисловості, включно з інформаційно-комунікативними технологіями. Співпраця в галузях фотонних/нанофотонних та наноелектричних пристроїв, фізики реакторів, термоядерних технологій, термогідравліки, комп’ютерного моделювання та комп’ютерних мереж, нейронаук, досліджень води, енергетики, а також, в різних галузях охорони здоров’я, є деякими з ключових сфер майбутньої співпраці з освітнім та бізнесовим секторами в Україні.

Сильними сторонами Університету МакМастера в царині біології є клітинна та молекулярна біологія та біологія розвитку, наука про мозок та поведінкові науки, мікробіологія (Антимікробний центр), геноміка та біоінформатика, а також, популяційна та еволюційна генетика. Крім того, нещодавно заснований Інститут першопричин походження прагне поєднати міждисциплінарний підхід до питання першопричин походження з наголосом на: виникнення простору та часу, походження елементів, походження структури, походження життя, походження видів, та походження людства.

Ці галузі та інші сильні сторони шести факультетів Університету МакМастера (гуманітарних наук, соціальних наук, бізнесу, природничих наук, інженерної справи та медицини) допоможуть Університету МакМастера вивчити різноманітні можливості партнерства з провідними інституціями України. Університет МакМастера готовий розглянути спільні дослідницькі проекти та деякі програми студентського обміну з провідними закладами України.


^ Співпраця з українськими закладами

Університет МакМастера наразі реалізує Меморандум про взаєморозуміння в контексті наукової співпраці з Львівським політехнічним університетом. В 2001 році Доктор Пітер Джордж отримав звання Почесного професора Львівського політехнічного університету. Колишній та нинішній Ректори зі Львова відвідували Університет МакМастера.
^ Університет Маунт Еллісона


Адреса: Університет Маунт Еллісона

62 York Street

Sackville, New Brunswick E4L 1E2

Телефон: (506) 364-2254

Вебсайт: www.mta,ca


Опис

Заснований в 1839 році, Університет Маунт Еллісона приваблює деяких найбільш талановитих та креативних особистостей з усього світу. Університет Маунт Еллісона пропонує студентам п’ять програм, які ведуть до отримання ступенів Бакалавра мистецтв, Бакалавра наук, Бакалавра торгівлі, Бакалавра образотворчого мистецтва та Бакалавра музики. Один з найбільш поважних в країні журналів (Maclean’s) поставив Університет Маунт Еллісона на перше місце в рейтингу 16 університетів для студентів за останні 22 роки, і ця якість освіти віддзеркалюється в успіхові студентів та викладачів. Університет Маунт Еллісона випустив 51 стипендіата Родса – такий показник на душу населення є більшим, ніж в будь-якого іншого університету Канади, і 70 відсотків наших студентів продовжують свою освіту в таких галузях, як юриспруденція, медицина, та вчаться в магістратурі та докторантурі. При співвідношенні кількості студентів до кількості викладачі - 16:1, наші студенти мають можливість тісно співпрацювати з викладачами, визнаними на національному рівні завдяки своїм інноваційним дослідженням та досконалості викладання, і багато наших студентів закінчують університет, маючи публікації та досвід участі в наукових конференціях, що робить їм честь.


^ Зацікавленість закладу у співпраці

Університет Маунт Еллісона зацікавлений в спільних наукових партнерствах, залежно від галузі дослідження. Основними галузями, які викликають інтерес, могли б бути бізнес, природничі науки (фізика, хімія, біохімія та біологія), наука про довкілля та інформатика.


^ Співпраця з українськими закладами

Університет Маунт Еллісона наразі не має домовленостей в форматі 2+2, або ж інших угод.


^ Університет Сан Марі


Університет Сан Марі

923 Robie Street

Halifax, Nova Scotia B3H 3C3

Телефон: (902) 496-8191

Вебсайт: www.smu.ca

Опис

Університет Сан Марі є одним з найбільш інтернаціональних університетів Канади серед університетів середнього розміру; понад чверті студентів є вихідцями з інших країн. Потужна інтернаціональна суть Університету глибоко вкорінена в його історії; наразі велика частка студентів приїхали з країн поза межами Канади; Університет Сан Марі бере велику участь в низці міжнародних проектів та партнерств, які передбачають наукові дослідження та технічну допомогу, та пропонують програми конкретної міжнародної спрямованості. Наш Центр викладання англійської мови як другої іноземної (TESL) щороку вітає в своєму кампусі сотні нових іноземних студентів і слугує для багатьох сходинкою до програм для отримання ступенів. Університет Сан Марі також надає студентам можливість скористатися перевагами закордонних поїздок та навчання закордоном.


^ Зацікавленість закладу у співпраці

Університет Сан Марі прагне розширити співпрацю в академічній сфері в контексті спільних науково-дослідних інтересів (включно з програмами запрошених вчених /дослідників), обмінів студентами та викладачами, укладання угод/програм суміжних ступенів, та обміну експертами. Ці партнерства зосереджуватимуться на питаннях торгівлі, природничих та інженерних наук, та на соціальних науках.

Наразі, Університет Сан Марі визначив п’ять основних дослідницьких тем, на яких варто акцентувати увагу:

1. Дослідження канадських атлантичних громад (Дослідження Атлантичного метрополісу)

2. Інновації в вивченні питань бізнесу та створення робочих місць (безпека та охорона праці, промислова/організаційна психологія, менеджмент та фінанси)

3. Довкілля та природні ресурси

4. Астрономія, обчислювальні науки та субатомна фізика

5. Питання міжнародного розвитку та людської міграції

В Університеті Сан Марі знаходиться Атлантичний центр «зеленої хімії» (Atlantic Centre for Green Chemistry). «Зелена хімія», яку також називають хімією в інтересах сталого розвитку, є хімічною філософією, що заохочує до розробки продуктів та процесів, які скорочують чи ліквідовують використання та виробництво шкідливих речовин. Ми маємо доступ до продовольчих товарів та послуг, енергетики, транспорту, сільського господарства та медицини, оскільки вони забезпечуються хімічною промисловістю. Дана галузь потребує інновацій, які можуть подолати глобальні виклики кліматичних змін та забезпечити сталий розвиток. Центр пишається 23 дослідниками в галузі «зеленої хімії», які працюють в десяти університетах та співпрацюють з урядовими та неурядовими партнерами. Конкретні дослідницькі проекти передбачають діяльність з питань “іонних рідин”, нових сполучень для видалення іонів металу зі стічних вод, використання менших обсягів енергії без ризику викидів токсичних хімічних речовин в процесі виробництва.

Також, Університет Сан Марі зацікавлений в зв’язку з дослідниками, зосередженими на мапуванні (створенні карт) запасів нафти, роботі з командою міжнародних дослідників: професори геології університету Сан Марі допомогли розробити новаторський атлас акваторії, який відображає потенціал провінції Нова Скотія в контексті прибережних покладів природних ресурсів. Це є важливим для України, оскільки вона досліджує нафтовий та газовий потенціал Чорного моря.

Інші галузі для співпраці могли б включати угоди щодо спільних ступенів. Школа бізнесу Собі, провідна бізнес-школа в атлантичному регіоні Канади, має низку рамкових угод (в форматі 2+2) з закордонними партерами, зосереджуючись як на бакалаврських програмах, так і на програмах магістрів управління бізнесом (MBA). Він також пропонує низку програм післядипломної освіти для задоволення потреб міжнародних ринків, включно з програмою підготовки магістрів фінансів.


^ Співпраця з українськими закладами

Викладачі астрономії Університету Сан Марі співпрацюють з партнерами Одеського національного університету. Університет Сан Марі також підписав угоди про академічну співпрацю з Черкаським державним технологічним університетом та Ужгородським національним університетом.


^ Університет Калґарі


Адреса: Університет Калґарі

2500 University Dr. NW

Calgary, Alberta, T2N 1N4

Телефон: (403) 220-6892

Вебсайт: www.ucalgary.ca


Опис

Університет Калґарі є передовим канадським університетом нового покоління – дієвою, зростаючою та молодіжною установою, яка поєднує зміни та можливості з підходом «я зможу». Університет розташований в найбільш заповзятливому місті країни, він має чітку стратегічну перспективу–«дивитися вгору», і це дає йому можливість стати одним з п’яти провідних канадських науково-дослідних університетів до 2016 року, опираючись на інноваційні навчально-методичні види навчання та повністю інтегрувавшись в громаду Калґарі.

Університет Калґарі, як комплексна науково-дослідна установа, надихає та підтримує відкриття, творчість та інновації в усіх дисциплінах. Міждисциплінарними дослідницькими темами, які допоможуть Університетові досягнути основних п’яти ключових цілей є: психологічне та психічне здоров’я; людська динаміка у мінливому світі; інженерні рішення в області охорони здоров’я; інновації в галузі енергетики; проблеми інфекцій, запалень та хронічних хвороб; а також, нові технології категорії земля-космос.

Університет Калґарі залучає і живить талант, який є рушійною силою для створення нових знань, вдосконалення рівня життя та поліпшення нашого світу. Багате навчальне середовище Університету допомагає понад 31 000 студентів в навчанні в контексті більш, ніж 100 бакалаврських, магістерських та професійних програм, та пропонує громаді різнопланові можливості для безперервного навчання. Міжнародні дослідження, волонтерська діяльність та дослідницькі програми вводять випускників у глобальний контекст, заохочуючи різноманітність та інновації у викладанні та дослідженні.

Університет Калґарі виділяється серед канадських університетів тим, як активно він залучає студентів у розвиток лідерства у всіх областях – мистецтві, спорті, науці, медицині, машинобудуванні, волонтерській діяльності та бізнесі. Університет є також лідером щодо сталості, дотримання цінностей, які панують в кампусі, в результаті викладання, діяльності кампусу та лідерства.

  1   2   3

Схожі:

Інформація про навчальні заклади Канади Університет Ґранта МакЮена Український центр розвитку ресурсів Кампус Альберта коледжу Університет Ґранта МакЮена 10050 MacDonald Drive Edmonton, Alberta T5J 2B7 iconПоложення про дослідницький університет кабінет міністрів україни постанова від 17 лютого 2010 р. N 163 Київ Про затвердження Положення про дослідницький університет Кабінет Міністрів України постановляє
Установити, що вищі національні навчальні заклади, яким надано статус дослідницьких до набрання чинності Положенням, затвердженим...
Інформація про навчальні заклади Канади Університет Ґранта МакЮена Український центр розвитку ресурсів Кампус Альберта коледжу Університет Ґранта МакЮена 10050 MacDonald Drive Edmonton, Alberta T5J 2B7 iconЗакон України "Про освіту" №1060-xii, із змінами вiд 11 червня 2008
У тексті Закону слова "заклади освіти" в усіх відмінках замінено словами "навчальні заклади" у відповідному відмінку згідно із Законом...
Інформація про навчальні заклади Канади Університет Ґранта МакЮена Український центр розвитку ресурсів Кампус Альберта коледжу Університет Ґранта МакЮена 10050 MacDonald Drive Edmonton, Alberta T5J 2B7 iconПоложення про дистанційну освіту
...
Інформація про навчальні заклади Канади Університет Ґранта МакЮена Український центр розвитку ресурсів Кампус Альберта коледжу Університет Ґранта МакЮена 10050 MacDonald Drive Edmonton, Alberta T5J 2B7 iconЗакон україни про освіту Із змінами І доповненнями, внесеними Законом України від 18 червня 1992 року n 2477-xii, Декретами Кабінету Міністрів України
У тексті Закону слова "заклади освіти" в усіх відмінках замінено словами "навчальні заклади" у відповідному відмінку згідно із Законом...
Інформація про навчальні заклади Канади Університет Ґранта МакЮена Український центр розвитку ресурсів Кампус Альберта коледжу Університет Ґранта МакЮена 10050 MacDonald Drive Edmonton, Alberta T5J 2B7 iconПравила прийому до вищого навчального закладу "Український Католицький Університет"
Провадження освітньої діяльності у внз «Український Католицький Університет» здійснюється відповідно до ліцензії Міністерства освіти...
Інформація про навчальні заклади Канади Університет Ґранта МакЮена Український центр розвитку ресурсів Кампус Альберта коледжу Університет Ґранта МакЮена 10050 MacDonald Drive Edmonton, Alberta T5J 2B7 iconМіністерство освіти І науки україни сумський державний університет навчальні матеріали з розвитку професійного мовлення для студентів-іноземців підготовчого відділення
Навчальні матеріали з розвитку професійного мовлення для студентів-іноземців підготовчого відділення (технічний профіль) / Укладачі:...
Інформація про навчальні заклади Канади Університет Ґранта МакЮена Український центр розвитку ресурсів Кампус Альберта коледжу Університет Ґранта МакЮена 10050 MacDonald Drive Edmonton, Alberta T5J 2B7 iconСумський державний університет Бібліотека. Інформаційно-бібліографічний відділ
Збірник нормативних документів з питань організації заочного навчання у вищих навчальних закладах України /За ред. М. Ф. Дмитриченка. –...
Інформація про навчальні заклади Канади Університет Ґранта МакЮена Український центр розвитку ресурсів Кампус Альберта коледжу Університет Ґранта МакЮена 10050 MacDonald Drive Edmonton, Alberta T5J 2B7 iconПравила прийому до вищого навчального закладу «Український католицький університет» у 2013 році
Провадження освітньої діяльності у внз «Український Католицький Університет» здійснюється відповідно до ліцензії Міністерства освіти...
Інформація про навчальні заклади Канади Університет Ґранта МакЮена Український центр розвитку ресурсів Кампус Альберта коледжу Університет Ґранта МакЮена 10050 MacDonald Drive Edmonton, Alberta T5J 2B7 iconІнформація на апаратну нараду 23. 07. 2012 щодо стану впровадження ісуо в Чернівецькій області
Суо в дошкільних навчальні заклади області. (Во герцаївської рда, во новоселицької рда, во путильської рда, во сокирянської рда,...
Інформація про навчальні заклади Канади Університет Ґранта МакЮена Український центр розвитку ресурсів Кампус Альберта коледжу Університет Ґранта МакЮена 10050 MacDonald Drive Edmonton, Alberta T5J 2B7 iconВищі навчальні заклади

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи