Єлісєєва Ірина icon

Єлісєєва Ірина
Скачати 21.23 Kb.
НазваЄлісєєва Ірина
Дата13.09.2012
Розмір21.23 Kb.
ТипДокументи

  УДК
  Єлісєєва Ірина
  м. Брянка


ФОРМУВАННЯ ТВОРЧИХ УМІНЬ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З ГРАФІЧНОГО ДИЗАЙНУ НА ОСНОВІ ПРОФЕСІЙНО ОРІЄНТОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

Створення у вищому навчальному закладі необхідних умов для розвитку у студентів творчих здібностей, виховання особистості, здатної до саморозвитку як під час навчання у вищій школі, так і в подальшій професійній діяльності є пріоритетним напрямком розвитку сучасної освіти.

Освіта дизайнера полягає в підготовці фахівця з розвиненим комплексом творчих здібностей, сформованими естетичними поглядами, готового до постійного саморозвитку і самореалізації.

Поєднання професійних якостей і творчого потенціалу характеризує суто професійну творчість майбутнього фахівця з дизайну, вміння приймати нестандартні ефективні рішення, творчо впроваджувати досягнення науки і передового досвіду.

Сучасні інформаційні комп’ютерні системи у підготовці фахівців з графічного дизайну це фундаментальна сфера знань і умінь, без яких дизайнер не може відбутися.

Одним з найважливіших критеріїв оцінки рівня професійної підготовки фахівця з графічного дизайну є не тільки володіння аспектами академічної дизайнерської освіти, а ще й знання необхідних для роботи професійно орієнтованих інформаційних систем та комп’ютерних технологій, ефективне використання яких надає додаткові можливості з розвитку творчості студентів.

Процес вивчення комп'ютерних технологій становить поетапне навчання, що розглядається як система певних видів діяльності, їх виконання приводить студента до нових знань і умінь.

Організовуючи розвиток творчих умінь студентів, слід виходити з відомих психолого-педагогічних положень про те, що: уміння формуються в діяльності; творчий розвиток особистості не відбувається за пасивного споглядання нею навчального процесу; основним стимулом розвитку умінь студентів, у тому числі й творчих, є інтерес.

Таким чином формування творчих умінь на основі оволодіння студентами професійно орієнтованими інформаційними системами буде ефективним завдяки впровадженню у навчальний процес педагогічної технології яка передбачає широке використанні елементів проблемного навчання, розробку та впровадження різнорівневих творчих завдань, підвищення ролі самостійності, організації пошукової і експериментальної діяльності студентів в процесі самоосвітньої діяльності, що у свою чергу підсилює можливості цілеспрямованого формування як інтелектуальних творчих здібностей (варіативності, гіпотетичності і імпровізації), так і емоційно-вольових.

Література

  1. Cериков В. В. Образование и личность. Теория и практика проектирования педагогических систем. М: Издательская корпорация «Логос», 1999. 272 с

  2. Концепція професійно-художньої освіти. Професійно-технічна освіта, 2000. - №2. – 43-47 с.

  3. Фурса О.О. Змістовні аспекти професійного навчання учнів у дизайн-студії. Професійно-художня освіта України: Зб.наук.праць. Київ – Черкаси: вид-во Черкаського ЦНТЕЇ, 2003. – Вип II. – 313 с.

Схожі:

Єлісєєва Ірина iconВівденко (Єлісєєва) Ірина
Проблема формування професійно-творчих умінь майбутніх фахівців з графічного дизайну засобами інформаційних технологій
Єлісєєва Ірина iconПилипенко Ірина Ігорівна Портяник Крістіна Сергіївна Харченко Ірина Миколаївна Чеберко Артем Валерійович Щогла Юлія Леонідівна список вступників, що рекомендуються до зарахування за умовами конкурс

Єлісєєва Ірина iconДобропас ірина Олександрівна
Добропас ірина Олександрівна (24. VI. 1957, Миколаїв) – філософ, канд філос наук (Традиція І новаторство в розвитку наукового пізнання,...
Єлісєєва Ірина iconДегтяренко Тетяна Миколаївна, Лобанова Олена Василівна, Дудченко Ірина Олександрівна. Основні характеристики, суть розробки: навчальний посібник
Автори: Дегтяренко Тетяна Миколаївна, Лобанова Олена Василівна, Дудченко Ірина Олександрівна
Єлісєєва Ірина iconОвдієнко Ірина Михайлівна

Єлісєєва Ірина iconОвдієнко Ірина Михайлівна

Єлісєєва Ірина iconК е. н., доц Лопаткіна Ірина Вікторівна

Єлісєєва Ірина iconСт викладач Лопаткіна Ірина Вікторівна

Єлісєєва Ірина iconКочнова Ірина Валентинівна ( Kochnova Irina N.)

Єлісєєва Ірина iconКорпач Ірина Павлівна 657. 3 поза конкурс

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи