Ігнатенко Катерина icon

Ігнатенко Катерина
НазваІгнатенко Катерина
Дата13.09.2012
Розмір23.6 Kb.
ТипДокументи

УДК 37.013.42 : 364.782.44

Ігнатенко Катерина

м. Луганськ


ПОКРАЩЕННЯ ЯКОСТІ ПІДГОТОВКИ ПРИЙОМНИХ БАТЬКІВ

Реформування інституційної системи догляду за дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування та створення сімейних форм виховання, вимагає від держави якісної практичної підготовки та налагодження системної роботи щодо підготовки прийомних батьків до виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Для створення системи підготовки професійних прийомних батьків у 2008 році за наказом Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту було створено тренінговий центр як окреме спеціалізоване формування обласних центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (далі – ЦСССДМ), одним із головних напрямів його діяльності стало питання організації, проведення тренінгів і семінарів та практичної підготовки для потенційних опікунів, піклувальників, батьків-вихователів, кандидатів у прийомні батьки.

Тренінговий центр відповідно до покладених на нього завдань здійснює такі функції:

  • забезпечує підбір та підготовку лекторів;

  • організовує та проводить семінари та тренінги;

  • розробляє та запроваджує програми для тренінгів і семінарів;

  • застосовує програми проведення тренінгів та семінарів міжнародних організацій, забезпечує їх подальше впровадження та використання

  • видає свідоцтва про навчання опікунам, піклувальникам, батькам-вихователям, кандидатам у прийомні батьки та спеціалістам ЦСССДМ, спеціалістам закладів;

  • надає пропозиції центру щодо організації та проведення семінарів і тренінгів.

До роботи в тренінговому центрі залучаються лектори та викладачі на договірних та волонтерських засадах.

Послуги, що надаються, є державними послугами і здійснюються на безоплатній основі, ґрунтуються на принципах законності, дотримання прав людини (дитини), доступності, конфіденційності, відповідальності за дотримання етичних та правових норм, добровільності у прийнятті допомоги.

З метою покращання якості підготовки прийомних батьків до виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування слушним є використання вітчизняного та закордонного досвіду, коли навчальні групи, після проходження підготовки та створення власної прийомної родини, стають групою підтримки для наступних прийомних вихователів та створюють «Клуб прийомних батьків», де можна звернутися один до одного за допомогою і порадою, дружити сім'ями.

На базі вищих навчальних закладів при кафедрах соціальної роботи у рамках реалізації проекту «Школа для прийомних батьків» може створюватися школа психологічних знань для прийомних батьків або педагогічна студія для прийомних батьків, де будуть викладатися спецкурси «Психологія сімейного життя», «Педагогічна або батьківська компетентність прийомних батьків» та ін..

Окремо слід зазначити про потребу активної пропагандистської роботи ЦСССМД із засобами масової інформації, метою якої є висвітлення процесу утворення прийомних сімей, підготовки прийомних батьків та подальшого супроводу цих сімей.

Література

  1. Типове положення про тренінговий центр центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді [електронний ресурс] – Режим доступу : http://www.kmu.gov.ua/sport/doccatalog/document?id=92986.

  2. Приёмная семья : психологическое сопровождение и тренинги / [С. Н. Гринберг, Е. В. Савельева, Н. В. Вараева, М. Ю. Лобанова]. – СПб. : Речь, 2007. – 352 с.

Схожі:

Ігнатенко Катерина iconОстровська катерина Олексіївна
Островська катерина Олексіївна V. 1965, Львів) – психолог, канд психол наук (Взаємозв’язок образу Я, самооцінки та ціннісних орієнтацій...
Ігнатенко Катерина iconОстровська катерина Олексіївна
Островська катерина Олексіївна V. 1965, Львів) – психолог, канд психол наук (Взаємозв’язок образу Я, самооцінки та ціннісних орієнтацій...
Ігнатенко Катерина iconМедвідь Катерина Іванівна Поза конкурс

Ігнатенко Катерина iconІсторія денне Москаленко Катерина Юріївна

Ігнатенко Катерина iconМостипан Катерина Володимирівна відмінно за конкурс

Ігнатенко Катерина iconЖорницька Катерина Ігорівна Поза конкурс

Ігнатенко Катерина iconКучинський Микола Васильович 90,0 + Серебрянська Катерина Володимирівна 89,0 диплом

Ігнатенко Катерина iconМостипан Катерина Володимирівна відмінно за конкурс
move to 1192-20666
Ігнатенко Катерина iconЛьвівський державний університет фізичної культури сидорченко катерина миколаївна
move to 1322-16194
Ігнатенко Катерина iconЛьвівський державний університет фізичної культури бандуріна катерина вікторівна
move to 1322-16198
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи