Проблема справжнього І несправжнього існування людини у сучасному світі icon

Проблема справжнього І несправжнього існування людини у сучасному світі
Скачати 55.22 Kb.
НазваПроблема справжнього І несправжнього існування людини у сучасному світі
Дата17.09.2012
Розмір55.22 Kb.
ТипЗакон

Проблема справжнього і несправжнього існування людини у сучасному світі.

Коротке формулювання основного закону буття, за Арістотелем, гласить, що одночасно існувати і не існувати не можна. Також не може існування людини бути одночасно справжнім і не справжнім, воно може бути або справжнім, або не справжнім. На мою думку, існування більшості людей в сучасному світі є несправжнім, тому що часто людина від народження і до самої смерті не може визначити мету, завдання і сенс свого життя і орієнтується на несправжні ідеали. Сучасне цивілізоване суспільство, а, отже, і людство в цілому, може дійти до краю свого існування, якщо найближчим часом не схаменеться. Зараз найважливіші етапи людського життя, а саме народження дитини, створення шлюбу нівелюються, набувають формального характеру. Орієнтація на фальшиві цінності ( досягнення матеріального благополуччя як мета життя, ставлення тваринних інстинктів понад моральні ідеали) викликає у людей на підсвідомому рівні розуміння несправжності свого буття, що і призводить до самогубств, зневіри, скептичного і песимістичного відношення до світу, знецінення людського життя. Яскравий приклад неістинного існування сучасної людини – коли доволі часто здійснення найзаповітніших мрій викликає не радість, вдоволення, полегшення, а, навпаки, розчарування і депресію, хоча так не повинно бути.

Цивілізація суспільства означає не розвиток його, а в деякій мірі деградацію. Ще Жан-Жак Руссо у 18 столітті зазначав, що цивілізація, технічний прогрес є причиною руйнування природної цілісності та гармонійності людського буття, заснованого на безпосередності почуттів. А які наслідки цивілізації у 21 столітті? Вони просто катастрофічні: для сучасної людини розкішшю є незабруднене повітря і чиста вода! Відповідно, це різноманітні хвороби, зниження народжуваності, смерть людей в дедалі ранньому віці. І складається таке враження, що людство нічого цього не бачить, не розуміє і не хоче розуміти, безвольно і сліпо слідує встановленим правилам і догмам, навіть не задумуючись, що вони можуть бути хибними. Як ніколи є актуальним вислів Канта: « Майте мужність користуватися власним розумом!». Тобто намагатися осмислювати буття самому, активно використовувати свій розум і почуття.

Справжнє існування людини полягає в пізнанні своєї сутності. Якщо відходити від того, що людина і все живе на Землі створене Богом (за Спінозою, вічною, неділимою, безкінечною, єдиною, мислячою субстанцією), а саме людина створена «за Його образом і подобою», тобто є дитям Бога, то вона з самого початку була наділена тими ж якостями, які притаманні Богу, адже, як люблячі батьки можуть щось недодати своїм дітям? Природа є матеріалізованими думками Бога, в природі немає недоліків і абсолютно все взаємопов’язане. І пізнаючи природу, живучи з нею в гармонії, людина пізнає Бога і спілкується з ним. Тому є певний сенс у твердженні Д. Бруно, що природа і є Бог в речах. Але в той же час людина стоїть на щабель вище від природи, адже тільки у неї є здатність мислити і творити. Бог – Творець, і, відповідно, людина – творча істота. Саме тому великої популярності набуло вчення французького мислителя А. Бергсона, в якому центральне місце займало поняття життя , витлумачене як безпосереднє творче становлення. Людина сама створює свою реальність. Створює її вона своїми думками, образами, мріями за допомогою віри. Віра має величезне значення, адже якщо ти в щось сильно віриш і не допускаєш в думках сумнівів щодо здійснення своєї мрії, то вона здійсниться обов’язково – перевірено на особистому досвіді. Наприклад, люди своїм колективним мисленням створили Страшний суд Божий і кінець світу, хоча як Бог може карати людину за щось, якщо сам надав їй повну свободу? Парадокс. Але чим більше людей буде вірити в кінець світу, тим швидше він настане.

Раніше людина володіла багатьма здатностями, які вже втратила на сьогодні, тому що чистота її помислів і швидкість, точність і логічність мислення, вміння прислухатися до своїх відчуттів значно відрізняли первісну людину від сучасної. Первісну – в значенні досконалу, а не мавпоподібну, як зазначав Дарвін. І навіть якщо згадати історію Київської Русі язичницького періоду, а саме волхвів, їхню здатність перевтілюватися в різних живих істот та інші надлюдські здібності, то цілком можливо, що таке справді могло бути, а в первісному суспільстві всі люди володіли такими здібностями.

Пізнати людина може все, якщо забажає, за допомогою чуттєвого пізнання і мислення, які є взаємопов’язаними. Але при цьому сучасній людині необхідно досягти особливого стану гармонії душевного і тілесного ( вчення про такий стан і його досягнення є одним з основних в давньоіндійській філософії).

Призначення людини полягає не в митті посуду, рутинному ходінні кожного дня на роботу заради грошей, яким надана набагато більша цінність, ніж вони мають насправді. Бог з самого початку створив всі умови для повноцінного існування людини, і харчування ніколи не мало великого значення, тому що люди були ситі вже самим повітрям, яке було насичене квітковим пилком і різноманітними ефірами. Як ми знаємо, Адам - перша людина – не їв досить довгий час. Первісні люди жили в абсолютній гармонії з природою. Початок споживання м’яса тварин був відходженням людини від своєї Божественної сутності . А чи відповідає Божественній сутності людини система, в якій вона живе? З самого дитинства – дитсадок, школа, в яких викладаються загальноприйняті правила, твердження, які визначають як дійсно істинні і незаперечні, тим самим вбиваючи здатність людини самостійно мислити ще з дитинства. Отже, існування людини в сучасному «цивілізованому» світі далеке від справжнього та істинного. Але все можна змінити, якщо осмислити зараз несправжність свого існування і перестати вбивати все живе, почати відновлювати екологію Землі, очистити свої думки від негативу, ненависті, жорстокості, гніву, заздрісті, а, навпаки, ставитись до всього з любов’ю і добротою. Адже любов, за Емпедоклом – космічна причина єдності і добра, а добро Платон визначав як джерело істини, краси і гармонії. І девізом для сучасної людини повинно стати положення Декарта «Мислю, отже існую». По-справжньому існую!


Гадаю, що суголосним темі даного філософського есе в деякій мірі є мій вірш…


^ ОДА БОГУ или ЛЮДИ НЕНАСТОЯЩИЕ


Человек такое странное существо.

Никто до конца не может понять его.

Это высшее творение Отца.

И в каждом из нас есть частичка Бога-творца.


Человек даже сам не может себя понять.

Не знает даже иногда жить ему или умирать.

Не может определить, кто ему нужен, а кто нет.

А возмущается, что несправедливо устроен свет.


Задаёт себе вопрос «В чем смысл жить?»

А ответ очень простой: надо любить.

Надо любить весь мир, а в нем себя.

И на всех людей вокруг смотреть любя.


Ведь любовь - сильнейшая энергия,

Какую подарила нам вселенная.

Только благодаря ей человек может мечтать,

Жизнь творить и прекрасное созидать.


Сам человек – это Бога мечта,

Воодушевленная любви красота.

И мир Бог сотворил мечтой и любовью,

А человек уничтожил рай земной ненавистью и кровью.


А поступил так человек потому,

Что полная свобода действий была дана ему.

Ибо дано было ему познание добра и зла,

И сила всех энергий Космоса в нем была.


Когда разрушительные энергии стали преобладать,

Тогда и начал человек Божественный мир ломать.

А Бог только с болью смотрел с высоты

Как уничтожают дети творения Его мечты.


Но не теряет Он надежды никогда,

И верит в людей до конца всегда.

И воплощается Бог в лучах солнца в любую погоду,

Или зеленым листочком на небосводах.


И пытается пробиться Он к людям капелькой росы,

Или в дожде весенним радугой слезы,

Или нежным цветком среди асфальта,

Или мхом зеленым между камешков смальты…


А на земле появился голод,

Болезни, смерть, раздоры и холод.

Возникли ценности фальшивые

И разнообразные вероучения лживые.


И все вокруг твердят о конце света,

О том, что в бездну катиться планета.

Растет число проблем глобальных

И поступков людей далеко не идеальных.


И хочется выйти и закричать:

«Опомнитесь, люди! Хватит молчать!

Хватит молчать о том, что все мы знаем-

что мы самих себя и Землю убиваем!.. »


Давайте что-то делать – думать, действовать…

Да что угодно, лишь бы не бездействовать!

Мы ведь сами строим наш мир.

Так проснёмся же, пока последний час не пробил!..

Схожі:

Проблема справжнього І несправжнього існування людини у сучасному світі iconПроблема справжнього І несправжнього існування людини в сучасному світі Зупиніться. Сядьте. Подивіться у дзеркало. Абстрагуйтеся від щоденного життя, від проблем та негараздів І скажіть: Ви існуєте?
Подивіться у дзеркало. Абстрагуйтеся від щоденного життя, від проблем та негараздів І скажіть: Ви існуєте? Дайте відповідь на це...
Проблема справжнього І несправжнього існування людини у сучасному світі iconЛюдина в сучасному світі
Нститут соціогуманітарних проблем людини західного наукового центру нан І мон україни
Проблема справжнього І несправжнього існування людини у сучасному світі iconПрограма курсу навчальної дисципліни
Курс “Риторика” має на меті презентувати класичний канон риторичного знання як завершену модель ефективної мовленнєвої поведінки,...
Проблема справжнього І несправжнього існування людини у сучасному світі iconШановні колеги! Запрошуємо Вас до участі у Першій Всеукраїнській науково-практичній Інтернет-конференції «Фізична культура дітей, підлітків, молоді та дорослого населення в сучасному світі»
«Фізична культура дітей, підлітків, молоді та дорослого населення в сучасному світі»
Проблема справжнього І несправжнього існування людини у сучасному світі iconРобочий тематичний план навчальної дисципліни
Метою курсу є практичне знайомство з наріжними складовими класичного канону риторичного знання як завершеною моделлю ефективної мовленнєвої...
Проблема справжнього І несправжнього існування людини у сучасному світі iconМетодичні вказівки для студентів по підготовці до практичного заняття
Етіологія, патогенез, клініка І ортопедичне лікування переломів, які неправильно зрослися. Причини утворення несправжнього суглобу,...
Проблема справжнього І несправжнього існування людини у сучасному світі iconБібліотека. Інформаційно-бібліографічний відділ
Бакіров, В. Місія вищої освіти в сучасному світі: Відбулася IV міжнародна конференція: "Вища освіта: Нові проблеми І роль у розвитку...
Проблема справжнього І несправжнього існування людини у сучасному світі iconСередовище життєдіяльності людини в структурі системи людина – середовище існування
Вивчаючи безпеку життєдіяльності людини як категорію, щодо сутності його життя, сфери його діяльності І взаємозв'язку з навколишнім...
Проблема справжнього І несправжнього існування людини у сучасному світі iconУдк 161: 168 М. Г. Проценко, Сумський національний аграрний університет логічні парадокси: історія І сучасність
Аналізуються логічні парадокси, які виникли в стародавньому світі, але продовжують своє існування й у мисленні сучасної людини. Розглянуто...
Проблема справжнього І несправжнього існування людини у сучасному світі iconПрограма курсу " Риторика" для студентів бакалаврату фгн (спеціальність «Філософія»)
Метою курсу є практичне знайомство з наріжними складовими класичного канону риторичного знання як завершеної моделі ефективної мовленнєвої...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи