Завдання командам, учасницям космічного квк icon

Завдання командам, учасницям космічного квк
Скачати 112.68 Kb.
НазваЗавдання командам, учасницям космічного квк
Дата24.08.2012
Розмір112.68 Kb.
ТипДокументи
1. /kosmos/dodatki.doc
2. /kosmos/list_kosmonavtika.doc
3. /kosmos/rekomendacii.doc
Завдання командам, учасницям космічного квк
Чернігівський обласний інститут післядиплом
«12 квітня День космонавтики»


ДОДАТКИ

Додаток 1

до п.п.4.4.

Склад команди:

1) командир екіпажа, 2) штурман; 3) бортінженер,

4) радист; 5) психолог; 6) планетолог; 7) астроном,

8) лікар.


Завдання командам, учасницям космічного КВК.

 1. Знати відповіді на питання:

 • Що означають слова: «астрономія», «космонавтика», «космогонія», «планета», «комета», «зодіак»?

 • Яка країна є родоначальницею астрономії? Батьківщиною Коперника? Батьківщиною першого космонавта? Батьківщиною космонавтів, що побували на Місяці?

 • Назвіть дату першого польоту людини в космос, дату запуску 1-го ІСЗ.

 • У якому року вперше людина ступила на Місяці? Як її звали?

 • Коли був вперше сфотографований Місяць?

 • Коли була відкрита планета Плутон?

 • Хто створив першу картину світу? Геоцентричну систему світу?

 • Які вчені пропагували ідеї Коперника і постраждали за це?

 • Назвіть дати весняного і осіннього рівнодень, дати літнього і зимового сонцестояння.

 • У якому напрямі обертається Земля?

 • Чи однакові полярні і екваторіальні радіуси Землі?

 • Який основний науковий метод астрономії?

 • Назвіть основний астрономічний прилад.

 • Хто є основоположником космонавтики? Хто був головним конструктором ракет у Радянському Союзі?

 • Назвіть прізвища перших п'яти космонавтів?

 • Хто з космонавтів першим вийшов у відкритий космос?

 • Скільки жінок побувало в космосі? Як їх звали?

 • Що таке Сонце? Планети? Супутники планет?

 • Які небесні тіла входять до складу сонячної системи?

 • Що таке сузір'я? Скільки їх на небі? Які сузір'я ви знаєте?
 1. Домашнє завдання команді:

 • Придумати представлення команди (назву, девіз, пісню), вітання журі, командам противників, уболівальникам.

 • Представте «Легенду про сузір'я» (бажано в жартівливій формі, можна скласти самим, можна узяти відому легенду про яке-небудь сузір'я).

 • Придумати одне питання для команди противника.

 • Придумати і станцювати «Танець інопланетян». (танець можуть виконувати не обов'язково члени команди).


Додаток 2

до п.п.4.4.


На стіні розташовуються моделі ракет з білого картону (див. малюнок). У членів журі є деталі з кольорового паперу (для кожної команди певного кольору). Їх десять по числу конкурсів. Команда, що набрала максимальну кількість балів за конкурс, отримує деталь для своєї ракети цілком, інші команди отримують урізані деталі (залежно від отриманих балів). Після кожного конкурсу ці деталі передаються членами журі своїм помічникам, які прикріплюють деталі. Після 10-ти конкурсів до ракети приклеюються букви (за кожен наступний конкурс) – М, Р, І, Я, і цифри 1, 2, 3 або 4 (по кількості команд).

Додаток 3

до п.п.4.4.Назва

конкурсу

Назва команди

1

Представлення

команди

2

Розминка

3

Конкурс «Далі…»

4

Спортивне змагання

5

Конкурс лікарів

6

Конкурс

уболівальників

7

Конкурс «Невагомість»

8

Конкурс капитанів

9

Конкурс штурманів

10

Конкурс планетологів

11

Конкурс радистів

12

Конкурс бортінженерів

13

Конкурс астрономів

14

Конкурс психологів

15

Космічний танець

16

Домашнє завдання

Всього балів
Додаток 4

до п.п.4.4.

Завдання психологам:

 1. Дайте психологічну характеристику кожному члену вашого екіпажа, звертаючи увагу на позитивні сторони його характеру, необхідні у польоті.

 2. Кандидатам у члени екіпажа ви запропонували перерахувати риси, які, на їх думку, найбільш необхідні у польоті. Один відповів: доброта, скромність, чесність. Інший: твердість характеру, швидкість реакції, відчуття гумору. Третій: оптимізм, витривалість, рішучість. Кого з трьох ви виберете для польоту? Чому?

 3. Пошкоджена обшивка корабля. Єдиний вихід – вийти у відкритий космос і усунути пошкодження. Командир просить у вас поради, кому можна доручити це завдання, оскільки виконання його може зашкодити здоров'ю цього члена екіпажа. Кого ви виберете і чому?

 4. Ваш корабель опинився в складній ситуації: відмовили двигуни орієнтації, і корабель нестримно наближається до зірки-гіганта. Для прийняття рішення у екіпажа є 2 години. Як, на ваш погляд, поведуться члени вашого екіпажа? Назвіть, хто з них залишиться спокійним, хто вирішить, що все кінчено і почне скаржитися на свою долю, хто пропонуватиме якесь рішення і так далі.

Завдання бортінженерам:

 1. Щоб наростити сонячні батареї, ви вийшли у відкритий космос. Сталося непередбачуване: ви відірвалися від станції. Вам потрібно повернутися на станцію. На Землі це завдання просте, але в космосі все значно важче, оскільки відштовхнутися ногами нема від чого. Що ви повинні зробити, щоб повернутися на станцію?

 2. Людина поглинає кисень, виділяє вуглекислий газ – 600 літрів за добу. Це означає, що через 48 годин екіпаж не зможе жити. Запропонуйте спосіб отримання кисню на борту космічного корабля.

 3. Відлітаючи до далекої планети, людина може узяти найнеобхідніше з Землі. Яких тварин і які рослини ви взяли б з собою для того, щоб замінити необхідні у польоті прилади, якщо вони вийдуть раптом з ладу. Вибір обґрунтуйте.

 4. Вам через 15 хв необхідно вийти на зв'язок із Землею, а на борту раптом відмовили всі годинники, залишилися лише пісочні розраховані на 7 хв і 11 хв. Як за їх допомогою виміряти 15 хв?


Завдання астрономам:

 1. Перерахуйте всі небесні тіла, що входять до складу Сонячної системи.

 2. Перерахуйте назви 10 сузірь.

 3. Що таке Чорні діри у Всесвіті?

 4. Чим відрізняються гео- і геліоцентрична системи світу?

Завдання планетологам:

1. Прочитавши опис планети, скажіть, про яку планету йде мова.

«На вигляд ця планета схожа на Місяць, а за внутрішньою будовою вона схожа із Землею, хоча у багато разів менша її за розміром і масою. Планета дуже швидко обертається навколо Сонця. Опівдні на екваторі планети температура досягає майже 500 °С, опускаючись вночі до – 160 °С. Атмосфера відсутня».

2. Прочитавши опис планети, скажіть, про яку планету йде мова.

«Ця планета в невеликий телескоп виглядає червонувато-жовтогарячим диском. Поступаючись Землі в розмірах і масі, планета оточена більш розрядженою атмосферою, ніж Земля, в якій багато вуглекислого газу. Рельєф нагадує місячний. Багато що свідчить про те, що колись на планеті вдосталь було води».

3. Прочитавши опис планети, скажіть, про яку планету йде мова.

«Планета ця очолює групу планет-гігантів. На поверхні планети завжди видно сіруваті смуги, а також знаменита Червона Пляма. Поряд з планетою видно її найбільші чотири супутники, хоча є інші – дрібніші. У планети потужна атмосфера, але непридатна для життя».

4. Прочитавши опис планети, скажіть, про яку планету йде мова.

«Поверхню цієї планети ми ніколи не бачимо, оскільки вона завжди покрита хмарами. Атмосфера непридатна для життя, хоча хто його знає, що там в хмарах робиться. За розміром планета трохи менше за нашу Землю. На планеті завжди висока температура через парниковий ефект».

Завдання командирам:

1. Якщо майбутні космонавти прилетять на Марс під час дощу, то їм доведеться ховатися під сталевими парасольками, оскільки звичайна парасолька буде дуже ненадійним захистом. Чим це пояснити?

2. Опустившись на Місяць, ви вирішили вийти з космічного корабля і оглянути його. Недалеко від себе ви побачили якийсь таємничий предмет, але на шляху до нього знаходиться широкий і глибокий яр. Як ви дістанетеся до предмету?

3. Треба приготувати обід для команди за 30 хвилин, оскільки потім на кораблі відключиться вся енергія (корабель почне гальмування). Ви можете встигнути це зробити, якщо розв’яжете наступну задачу: як підсмажити 3 біфштекси, якщо на сковорідку одночасно можна покласти тільки два біфштекси. Кожна сторона має смажитися 10 хвилин. Як ви вчините?

4. Екіпаж вашого космічного корабля висадився на планеті, яка покрита льодом. Для взяття проби ґрунту необхідно провести вибух. Порох у вас є, а сірники вологі. Крім цього у вас нічого нема. Як, використовуючи льодову поверхню скель, провести вибух?

(Підказка: пригадаєте властивості збільшувального скла).

Додаток 5

до п.п.4.4.

«Легенда про сузір'я»

Інсценування легенди про сузір'я Цефея, Андромеди, Касіопеї, Персея та ін.

Дійові особи:

Цар Цефей;

Його дружина Касіопея;

Їх дочка Андромеда;

Німфи – дочки морського царя;

Нептун – владика Морів і океанів;

Персей, що убив Медузу Горгону.


На троні сидить цар Цефей, праворуч від його дружина Касіопея, ліворуч – дочка Андромеда.


Цефей:

- Давним-давно в далекій південній країні Ефіопії правив цар Цефей. Саме так мене звали – цар Цефей.

Касіопея:

- Але що таке цар без красуні цариці? У мене і ім'я красиве - Касіопея.

Андромеда:

- І була у них єдина дочка – Андромеда. Ах, як щасливо ми жили всі разом.

Касіопея:

- Я часто допомагала цареві вирішувати державні справи, але головним своїм завданням вважала виховання дочки. Наша дочка чарівна, добра серцем, дуже розумна і талановита. А яка вже красуня.


Андромеда:

- Моя мама часто хвалиться мною, говорить, що красивішої за мене немає у світі. Одного дня про це почули красуні, що жили в морі – німфи і дуже розсердилися.

Німфи:

- Та, хіба є на світі хтось красивіший і краще за нас? Немає! Дорогий наш татку, володар Морів і океанів, хіба не ми найкрасивіші на світі? Покарай Касіопею, знищи Андромеду, а то більше не слухатимемося тебе і топитимемо кораблі.

Нептун:

- Ах, ви мої крихітки, красуні ви мої зеленоокі, та хіба може бути хтось кращий за вас? А на Цефея я давно зуб маю, він мені податок відмовився платити, будує кораблі по всіх законах фізики, потопити їх неможливо. Він у мене потанцює.

Цефей:

- І почалися тут біди одна за одною. Нацькував цар морський свого Кита, чудище морське, на мою країну. Перестав його цар годувати, і щодня чудище розоряє землю моєї країни, поїдаючи і відносячи в морі все більше і більше людей. Довелося мені йти на уклін до царя морського. Але не міг він пробачити образи.

Нептун:

- Я згоден врятувати твій народ, але за це ти один раз на рік повинен віддавати на поживу Китові найкрасивішу дівчину своєї держави.

Цефей:

- Зтиснулося моє серце, але Андромеда була ще мала, довелося мені погодитися.

Касіопея:

- Минули роки, розцвіла моя крихітка і стала найкрасивішою дівчиною в країні. Наказав цар морський принести Андромеду в жертву чудищу морському. Ах, я не винесу цього.

Андромеда:

- Але робити було нічого. І прикували мене ланцюгами до скелі, як повеліло чудище морське. Я готова врятувати свій народ. Вже світає. А на горизонті бачу спину чудища, що пливе. Боже, як не хочеться мені вмирати. Краще закрию очі, будь що буде.

В цей час з'являється Персей на крилатому коні Пегасі. У одній руці він тримає начищений до блиску щит, а в іншій – голову Горгони Медузи.

Персей:

- Вперед мій крилатий кінь Пегас. Здорово летіти по небу після такої чудової перемоги над Горгоною Медузой. Добре я придумав: битися з Медузою, дивлячись не на неї, а на свій начищений до блиску щит (вчора цілий день возився з ним), бо скам'янілив би, поглянувши на Медузу. Страшна аж надто звірюка. Почекай, хто це прикутий до скелі. (Дивися, Кит пливе до полоненого). Здається, зараз розіграється драма. Тільки нічого у нього не вийде. А ну-мо, Горгошо, поглянь на цього красеня, хай він скам'яніє. Розумниця ти моя. А піди і ти в море.

Кидає голову Медузи, підходить до Андромеди.


- Дівчино, ви вільні. Як ви прекрасні. Якщо ви не проти, я прийду сьогодні увечері просити вашої руки.

Всі учасники інсценування стають в один ряд і розгортають «розкладку» з малюнками сузір'їв. Один з членів команди говорить:


- Ось так закінчилася ця історія. Зворушені боги помістили всіх героїв цієї легенди на небо. І ми з вами можемо знайти на нічному небі сузір'я Цефея, Касіопеї, Андромеди, Персея, Пегаса, Медузи і Кита. Всі вони знаходяться недалеко один від одного. Знайдіть їх на небі і пригадаєте цю історію.


Схожі:

Завдання командам, учасницям космічного квк iconОбладнання: завдання командам, грамоти. Хід заходу
Мета: зацікавити учнів інформатикою, встановлюючи зв’язки між інформатикою та іншими сферами життя; поглибити і розширити знання...
Завдання командам, учасницям космічного квк iconПрограма роботи секцій
Становлення та розвиток повітряного і космічного права: вітчизняний та зарубіжний досвід
Завдання командам, учасницям космічного квк iconРішення по них. Суддя при учасниках: повинен
Головний суддя несе відповідальність за безпеку під час проведення змагань, правильність складання звіту, нарахування очок, визначення...
Завдання командам, учасницям космічного квк iconУправління знаннями в організації
Рішення у сфері управління знаннями дають можливість індивідам, командам людей і цілим спільнотам досягати набагато більшого у створенні,...
Завдання командам, учасницям космічного квк iconХімічний квк
Ведучий Кожна команда привела з собою багато вболівальників. Вони зайняли свої місця у залі. Перед початком гри вивчемо з вболівальниками...
Завдання командам, учасницям космічного квк iconАктуальні проблеми прикладної фізики ” 18-22 жовтня 2011 року
...
Завдання командам, учасницям космічного квк iconАктуальні проблеми прикладної фізики ” 18-22 жовтня 2011 року
...
Завдання командам, учасницям космічного квк iconПоверхневий натяг. Капілярні явища
Чому вода в кабіні космічного корабля, який рухається по навколоземній орбіті при вимкнутих двигунах, плаває в повітрі у вигляді...
Завдання командам, учасницям космічного квк iconПоверхневий натяг. Капілярні явища
Чому вода в кабіні космічного корабля, який рухається по навколоземній орбіті при вимкнутих двигунах, плаває в повітрі у вигляді...
Завдання командам, учасницям космічного квк iconПоверхневий натяг. Капілярні явища
Чому вода в кабіні космічного корабля, який рухається по навколоземній орбіті при вимкнутих двигунах, плаває в повітрі у вигляді...
Завдання командам, учасницям космічного квк iconЗикун Наталії Іванівни, директора Інституту журналістики КиМУ; Богашова Олексія Анатолійовича, заступник а директор а Юридичного інституту КиМУ. Учасницям була запропонована конкурс
Осінь запрошувала всіх бажаючих на осінній бал в Ліцей Київського міжнародного університету. На гостей чекало по-справжньому красиве...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи