Запобігати лиху робота для професіоналів! icon

Запобігати лиху робота для професіоналів!
Скачати 101.31 Kb.
НазваЗапобігати лиху робота для професіоналів!
Дата21.09.2012
Розмір101.31 Kb.
ТипДокументи

Запобігати лиху - робота для професіоналів!


У квітні цього року вийшов Указ Президента України про створення нового центрального органа виконавчої влади - Державної інспекції техногенної безпеки України. Ця інспекція, зрозуміло, створювалася не на порожньому місці - у її склад ввійшов цілий ряд служб МНС. Однак, процес реформування ніколи не буває простим. Про те, як він проходив у Харківській області, що собою представляє нова інспекція, як працюється її фахівцям у новій якості, ми вирішили поговорити з начальником Головного управління Держтехногенбезпеки у Харківській області полковником служби цивільного захисту Олександром Ломановим.


На Харківщині створена працездатна, ефективна й мобільна структура

полковник Ломанов говорить, що перед Головним управління Держтехногенбезпеки у Харківській області державою поставлені дуже серйозні й різнопланові завдання:


- На нас покладені обов'язки по реалізації державної політики в сферах пожежної й техногенної безпеки, цивільного захисту, а також державного нагляду й контролю в цих питаннях на всій території Харківської області. Крім цього ми здійснюємо контроль діяльності аварійно-рятувальних служб регіону. Ще один блок завдань пов'язаний із проведенням дізнання в справах, що стосуються пожеж або порушень протипожежних правил. Профілактика пожеж і інших надзвичайних ситуацій нерозривно пов'язана з інформуванням населення, пропагандою серед мешканців області правил безпеки, популяризації знання цих правил. Для того, щоб повною мірою виконувати поставлені завдання, необхідно було створити ефективну й працездатну структуру Головного управління. І така структура була нами створена. До складу головного управління входить чотири управління: державного нагляду з питань пожежної безпеки, державного нагляду з питань техногенної безпеки, нормативно-правової роботи, планування, кадрового та режимно-секретного забезпечення, управління забезпечення діяльності ГУ Держтехногенбезпеки у Харківській області.

Ми зробили все можливе, щоб створити таку управлінську структуру, яка могла б ефективно координувати роботу місцевих підрозділів, тримати руку, що називається, на пульсі життя Харківської області. Відзначу, що поки ця структура - тимчасова, тому що процес становлення служби ще не завершився.


-^ Олександр Анатолійович, а в кожному районі області є інспектори пожежного або техногенного нагляду?


- Безумовно, жоден район області або міста не залишився без представників нашої інспекції. Головному управлінню підлегле Харківське міське управління, у якому створене два відділи: державного пожежного нагляду й державного нагляду з питань техногенної безпеки. Міському управлінню, у свою чергу, підкоряється дев'ять районних відділів, які розташовані в кожному з районів міста Харкова. А в кожному районі області створені райвідділ або районний сектор Держтехногенбезпеки, що виконує весь необхідний комплекс робіт у рамках своєї компетенції. Райвідділи створені в більших районах, а сектора - у невеликих, в основному, що не мають розвитої промисловості або якихось великих і складних об'єктів.


^ Кадри вирішують все


Запитую в полковника Ломанова:


- Ще зовсім недавно Ви й ваші колеги по Головному упралінню займалися питаннями держпожнагляду. Сьогодні цей напрямок діяльності також присутній, але до нього додалося дуже відповідальних сегментів, наприклад, цивільний захист, техногенна безпека. Як вдається з ними справлятися?


- Дійсно, багато напрямків діяльності є для нашої служби відносно новими. Але виникли вони аж ніяк не на порожньому місці. Та ж техногенна безпека в часи колишнього СРСР існувала, щоправда, в іншому вигляді, даним напряком роботи займалися фахівці структур цивільної оборони та військ МНС. До речі, серед наших співробітників є ті, хто перевівся до нас із колишньої військової частини МНС Д 0050 -, що згодом стала навчальним центром народної служби порятунку. Я хочу підкреслити, що в нас немає жодного співробітника, а, тим більше, жодного керівника, який би не був фахівцем у тій сфері діяльності, у якій працює. Насамперед, повністю весь атестований склад Головного управління (крім водіїв) має вищу освіту, більшість - спеціальних вищих установ. В основному, це - випускники Національного університету цивільного захисту України, вузу, де забезпечена відмінна підготовка кадрів в усіх напрямках, пов'язаних з діяльністю по профілактиці надзвичайних ситуацій, зниженню ризику виникнення природних і техногенних аварій, катастроф, нагляду за виконанням законодавства в цій сфері. Більшість співробітників мають не одну, а дві вищі освіти, будучи фахівцями одночасно у двох і більше сферах. Регулярно, за графіком, співробітники Головного управління проходять курси підвищення кваліфікації, перепідготовку. Деякі наші співробітники вчаться у вузах заочно, здобуваючи другу освіту. Є в нас співробітники, які багато років пропрацювали на відповідальних посадах, були керівниками підрозділів, виконували складні завдання. Двічі на місяць всі співробітники Головного управління Держтехногенбезпеки у Харківській області проходять заняття по службовій підготовці, плани якої складаються заздалегідь. На цих заняттях вони докладно вивчають і нормативну базу, і професійні питання, і багато актуальних тем, що стосуються завдань нашої структури. Зрозуміло, ведеться й контроль знань. Тільки знання, досвід, професіоналізм персоналу, злагодженість роботи співробітників дозволяють упоратися з поставленими перед Головним управління завданнями.


- А чи вистачає вам кадрового потенціалу? Чи досить фахівців у Головному управлінню у місцевих підрозділах ?


- На сьогоднішній день штат співробітників Головного керування Держтехногенбезпеки у Харківській області становить 269 чоловік. Хоча робота з комплектування служби ще ведеться, з урахуванням тих співробітників, які поки оформляють документи, проходять різні процедури перед прийняттям на роботу (наприклад, медкомісію), вакансії заповнені на 95%. Тобто Головне управління має кадровий потенціал, необхідний для повноцінної та ефективної роботи. Ми висуваємо принципові вимоги до тих молодих співробітників яких приймаємо на службу. В основному, беремо випускників Національного університету цивільного захисту України, причому тільки відповідно до тих категорій, які нам потрібні.

Полковник Ломанов підкреслює, що хоч служба й молода, її традиції йдуть коріннями в давню давнину:


- Люди, які проробили по 20 і більше років у Державному пожежному нагляді, службах техногенної безпеки, дослідно-випробувальної лабораторії, багатьох інших підрозділах, що раніше відносилися до ГУ МНС України в Харківській області, та що раніше входили до складу МВС, не порвали зв'язок з нашим гарнізоном. Ці люди були нашими наставниками, коли ми, сьогоднішні офіцери, тільки-тільки надходили на службу. І сьогодні вони беруть участь у вихованні молодих кадрів, щедро діляться своїм досвідом, знаннями, передають традиції, що залишилися ще від їх попередників.


^ Захистити людей - головний пріоритет


Серед основних пріоритетів своєї роботи Олександр Ломанов і його підлеглі вважають захист людських життів, профілактику надзвичайних ситуацій на об'єктах з масовим перебуванням людей. Цьому напрямку в ГУ Денржтехногенбезпеки в Харківській області приділяється пильна увага:


- На Харківщині більше трьох з половиною тисяч об'єктів з масовим перебуванням людей. Це й будинки культури, і школи, і дитячі садки, і великі супермаркети, і театри, і різні культові спорудження. Також до об'єктів з масовим перебуванням людей ставляться лікувальні установи зі стаціонарним перебуванням пацієнтів, будинки для літніх людей, дитячі будинки, установи для людей зі спеціальними потребами. Серед об'єктів з масовим перебуванням людей є й унікальні, що не мають аналогів в Україні. Наприклад, гордість регіону - Харківський національний театр опери й балету ім. Лисенка. Його побудовано по незвичайному проекту, він просто вражає уяву. Це спорудження називають навіть «містом майстрів», загальна площа його приміщень становить... сім гектарів! Два театральних зали - велика і мала- можуть одночасно приймати до 2 тисяч глядачів, але є ще й камерний зал, і виставочні комплекси, де може збиратися велика кількість аматорів мистецтва, відвідувачів художніх виставок, гостей різних заходів. Слід зазначити, що для охорони цієї величезної споруди на його території створена спеціальна пожежна частина, що запобігає виникненню надзвичайних ситуацій, а також до приїзду підрозділів МНС займається пожежогасінням і евакуацією людей. Ще один гігант - ринок біля станції метро «Імені академіка Барабашова», що є одним з найбільших у Європі. Є в місті цілий ряд величезних гіпермаркетів, що мають велику площу: «Караван», «Будмен», «Епіцентр» та багато інших.


^ Олександр Анатолійович підкреслює, що Головним управління виконується величезний комплекс робіт з нагляду за протипожежним станом цих об'єктів:


- Щорічно, як правило, на початку року, проводяться планові перевірки таких об'єктів. По їхнім результатах керівникам вручаються приписи про усунення недоліків, ми вказуємо на ті помилки й прорахунки в роботі, які можуть призвести до трагічних наслідків та безпосередньо викликати пожежу, або ж збільшити наслідки виникаючих на об'єкті надзвичайних ситуацій. Як правило, у другій половині року ми проводимо позапланові контрольні перевірки, щоб проаналізувати ступінь усунення недоліків. Регулярно проводяться рейди по об'єктам певного підпорядкування по вказівкам Президента, Уряду, Міністерства, облдержадміністрації та мерії. Ці рейди можуть бути викликані якоюсь надзвичайною ситуацією, наприклад, після пожежі в будинку для літніх людей у Рівенський області. Також відбуваються відпрацювування установ у рамках різних програм, наприклад, перед новорічними святами.


- Які об'єкти з масовим перебуванням людей викликають у вас найбільшу тривогу?


Тільки за цей рік під час перевірок об'єктів з масовим перебуванням людей інспекторами Держтехногенбезпеки було виявлено біля сорока тисяч порушень правил пожежної безпеки. З них більше 12 тисяч виявлялися раніше, вносилися в приписи і не були усунені керівниками. Відсоток виконання приписів становить 31,4%. Це - дуже тривожна цифра. Деякі керівники об'єктів ставляться до приписів Держтехногенбезпеки не на належному рівні, не розуміють, яку відповідальність несуть за тих людей, які перебувають у їх приміщеннях. Більше 1000 посадових осіб об'єктів з масовим перебуванням людей довелося притягувати до адміністративної відповідальності, щоб вони бралися за розум і починали працювати в напрямку забезпечення пожежної безпеки. Також довелося припиняти роботу 131 приміщення й більше 700 пожежонебезпечних ділянок електромережі. Щоб «достукатися» до керівників об'єктів ми призивали в союзники місцеві органи влади, інформували їх про проблеми на об'єктах. Результати перевірок ми доповідали обласному та міському керівництву. Кожний об'єкт із масовим перебуванням людей, де мають місце порушення правил пожежної безпеки, викликає тривогу й у наших фахівців, і у керівництва області та міста. Але особливу, звичайно, тривогу ми відчуваємо до об'єктів соціального захисту, розташованих у місті Харкові та області. Насамперед тому, що в багатьох з них перебувають люди з обмеженими можливостями: інваліди, маленькі діти, які самі не можуть евакуюватися у випадку лиха. Ми обов'язково стежимо за виконанням приписів, складених на такі об'єкти, вимагаємо неухильного дотримання на них правил пожежної безпеки. Також на особливому контролі в нас перебувають школи, дошкільні установи, адже діти - це наше майбутнє.


- А які об'єкти з масовим перебуванням людей можна поставити за приклад іншим?


- Хочу відзначити, що на більшості об'єктів, все-таки, працюють грамотні фахівці, а керівники розуміють важливість протипожежного захисту об’єктів. Тут складно назвати одне-два підприємства. Їх - у десятки разів більше, ніж порушників. На об'єктах з масовим перебуванням людей створюються добровільні пожежні дружини, пожежно-технічні комісії, члени яких проходять відповідну підготовку, і є нашими помічниками, виявляючи й указуючи керівництву порушення правил пожежної безпеки. На початковій стадії розвитку тої або іншої надзвичайної ситуації вони приходять на допомогу своїм колегам, вступають у бій з вогнем або іншим лихом до прибуття підрозділів МНС. На цих об'єктах регулярно проводяться різнопланові навчання, і добровільні пожежні дружини показують гідний рівень підготовки. Звичайно в таких навчаннях беруть участь і співробітники цих об'єктів, і бійці підрозділів МНС, наші фахівці виявляють помилки в діях ДПД, якщо вони допущені, підказують, що необхідно виправити.


Олександр Ломанов підкреслює: об'єкти з масовим перебуванням людей - постійно у фокусі уваги не тільки співробітників Головного управління Держтехногенбезпеки ГУ МНС України в Харківській області, але й керівництва області, міста та депутатського корпуса. На Харківщині регулярно проводяться засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків. На цих комісіях розглядається ситуація на таких об'єктах, розробляються заходи щодо поліпшення протипожежного захисту. «Робиться все можливе, щоб люди, що перебувають у лікарнях і школах, концертних залах і гіпермаркетах, на ринках і стадіонах почували себе в безпеці й були захищені від надзвичайних ситуацій» - говорить він.


^ Прогрес - джерело ризику

Харківщина - один з найбільше техногенно завантажених регіонів України. Тут розташовуються великі заводи й фабрики, об'єкти хімічної, газонафтовидобувної промисловості, машинобудування, металообробки, легкої й харчової індустрії. Полковник Ломанов розповідає, що 1210 підприємств області мають статус потенційно небезпечних об'єктів, а 398 з них - об'єктів підвищеної небезпеки.

- Що стосується хімічної промисловості, то 101 підприємство в Харківській області має статус хімічно небезпечного об'єкта. А сумарна маса небезпечних хімічних речовин на цих підприємствах становить 100000 тонн. Зрозуміло, наслідки надзвичайних ситуацій на таких об'єктах можуть бути дуже важкими. Розуміючи це, співробітники ГУ Держтехногенбезпеки у Харківській області, постійно здійснюють контроль на таких підприємства. Тільки за цей рік нашими співробітниками був виявлений цілий ряд недоліків і порушень. Довелося припиняти експлуатацію ділянок, цехів, механізмів і окремих установок на 366 об'єктах. Через небезпечні порушення роботу 21 об'єкта доводилося припиняти в цілому. Адже мова йде про безпеку, здоров'я й навіть життя не тільки співробітників самого підприємства, але і прилеглих житлових кварталів та розташованих поряд об'єктів з масовим перебуванням людей (шкіл, лікарень, дитячих садків).


^ Олександр Анатолійович підкреслює:


- При перевірці таких об'єктів найбільшу увагу наші інспектори приділяють питанням забезпечення безпеки, а також можливості швидкого і якісного реагування на можливі надзвичайні ситуації. Так, майже на 200 об'єктах уже погоджені технічні завдання, а на 156 - створені проекти систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій і оповіщення. Монтаж таких систем здійснюється зараз на 12 підприємствах. На 1173 потенційно небезпечних підприємствах розроблені плани локалізації й ліквідації аварійних ситуацій і аварій. На 365 об'єктах підвищеної небезпеки складені декларації безпеки, які дозволяють ефективно оцінювати ступінь погрози тої або іншої надзвичайної ситуації. І цей напрямок роботи ми ведемо не одні, а почуваючи постійну підтримку з боку обласної, міської й районної влади, які постійно цікавляться цією проблематикою, беруть участь у рішенні найбільш гострих питань. Дуже багато було зроблено й продовжує робитися в даному напрямку у зв'язку із проведенням у Харкові матчів Чемпіонату «Євро-2012». І міська, і обласна влади взяли курс на наведення порядку на кожному з хімічно або вибухонебезпечних об'єктів, причому пріоритетом є безпека людей.

Схожі:

Запобігати лиху робота для професіоналів! iconЗвіт про результати наукової роботи наукового товариства студентів факультету фінансів та банківської справи за 2011-2012 навчальний рік
Одним із шляхів підвищення конкурентоспроможності на ринку праці випускників є системна науково-дослідна робота, спрямована на єдність...
Запобігати лиху робота для професіоналів! iconРобоча програма валеологія з методикою викладання для студентів Інституту фізичної культури та реабілітації (за вимогами кредитно-модульної системи) структура програми навчальноної дисципліни
Самостійна робота (виконання домашніх завдань,робота над конспектом, з рекомендованою літературою, робота в Інтернет)
Запобігати лиху робота для професіоналів! iconУкраїнська мова 10 клас Завдання з відкритою відповіддю
Давайте заспіваємо; наші думки співпадають; приймати до уваги; включити до порядку денного; дякувати Світлану Іванівну; глузувати...
Запобігати лиху робота для професіоналів! iconПрактичні заняття
И студентів правильно мислити, запобігати помилковим судженням І умовиводам, забезпечувати правильність побудови думок, вміння логічно...
Запобігати лиху робота для професіоналів! icon1робоча програма навчальної дисципліни
Рекламний менеджмент дає змогу підприємству, що використовує знання професіоналів з рекламного бізнесу, швидко реагувати на зміни...
Запобігати лиху робота для професіоналів! iconРозділ теплове розширення твердих тіл
Тверді тіла при нагріванні розширюються. Це може призвести до виникнення значних механічних напруг, а тому в техніці доводиться запобігати...
Запобігати лиху робота для професіоналів! iconРобоча програма основи валеології для студентів Інституту фізичної культури та реабілітації (за вимогами кредитно-модульної системи) структура програми навчальноної дисципліни "основи валеології"
Самостійна робота (виконання домашніх завдань,робота над конспектом, з рекомендованою літературою, робота в Інтернет)
Запобігати лиху робота для професіоналів! iconМоцарт психології лев Семенович Виготський
Досягнення Л. С. Виготського та його послідовників мають величезне значення та залишаються основою наукового світогляду більшості...
Запобігати лиху робота для професіоналів! iconІнформація для студентів ІІ курсу Центру підвищення кваліфікації та післядипломної освіти Загальні вимоги до дипломних та курсових робіт Вимоги до курсової роботи Курсова робота
Курсова робота Курсова робота це кваліфікаційне навчально-наукове дослідження студента, яке виконується на завершальному етапі отримання...
Запобігати лиху робота для професіоналів! iconПрограма фахового випробування для вступу за напрямом 130101 «Соціальна робота»
«Соціальна робота» на основі здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи