Доповідь Про стан соціально-гуманітарної роботи в Національному університеті цивільного захисту України протягом 2011 року icon

Доповідь Про стан соціально-гуманітарної роботи в Національному університеті цивільного захисту України протягом 2011 року
Скачати 78.01 Kb.
НазваДоповідь Про стан соціально-гуманітарної роботи в Національному університеті цивільного захисту України протягом 2011 року
Дата21.09.2012
Розмір78.01 Kb.
ТипДокументи

Доповідь

Про стан соціально-гуманітарної роботи в Національному університеті цивільного захисту України протягом 2011 року


Протягом 2011 року соціально-гуманітарна робота в університеті проводилась відповідно до керівних документів Міністерства надзвичайних ситуацій, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту з усіма категоріями працівників, курсантів, студентів та слухачів.

Особлива увага приділялась курсантам і студентам, які є сиротами або залишилися без батьківського піклування (станом на 25 грудня 2011 року в університеті навчається 21 особа цієї категорії – 14 курсантів та 7 студентів), постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС (62 особи), члени сімей шахтарів (6 осіб). Курсанти і студенти, які є сиротами або залишилися без батьківського піклування, на час навчання забезпечені житлом, а саме кімнатами у гуртожитку та єдиними квитками, що надають право безкоштовного проїзду у міському транспорті. Також курсанти-сироти отримують стипендію у розмірі 150% від грошового утримання курсантів відповідного курсу. Першокурсникам додатково надається щомісячна грошова допомога від облдержадміністрації у розмірі 100 гривень. Вживаються заходи щодо належної організації їх культурного дозвілля, а саме: досягнуто домовленості з дирекціями закладів культури міста про безкоштовне відвідування театрів, кінотеатрів, виставок, музеїв та ін. Ректор особисто вітає з Днем народження кожного сироту, вручає цінний подарунок та матеріальну допомогу від благодійного фонду «Становлення рятівників».

Протягом 2011 року надано благодійної фінансової допомоги 55 працівникам, з них: у зв’язку з лікуванням – 24; у зв’язку зі смертю близького родича – 21, у зв’язку із виникненням у працівника інших важких проблем –10. Крім цього, надано допомогу в організації та проведенні поховань родинам померлих 6 працівників університету (Ісадченко Н.В., Сознік О.П., Сумцов Ю.О., Баранов А.М., Гавріков С.Ф. та Дехнич О.М.).

В університеті створено та успішно діє рада ветеранів університету (об’єднує 204 колишніх працівників навчального закладу, серед яких 4 особи, які є учасниками Великої Вітчизняної війни, 5 осіб - учасники бойових дій та 9 осіб - учасники ліквідації аварії на ЧАЕС.

26 січня за ініціативи правління ради ветеранів університету відбулися загальні збори ветеранської організації, на яких всі присутні мали змогу обговорити нагальні проблеми членів організації та віднайти шляхи їх розв’язання. Ветерани завжди активно беруть участь в проведенні університетських заходів, а саме: урочистого випуску молодих фахівців, ритуалу складання Присяги першокурсниками, Дня знань – 1 вересня, Дня рятівника – 17 вересня. Зі свого боку керівники структурних підрозділів забезпечують привітання ветеранів з Новорічними та Різдвяними святами, Днем захисника Вітчизни, Днем вшанування ветеранів та пенсіонерів пожежної охорони та Днем вшанування людей похилого віку. Продовжується традиція поздоровлень ветеранів і пенсіонерів із їх ювілеями (50, 60, 70, 75, 80 років). Інформація про дні народження ветеранів відображається на внутрішньому сайті університету.

15 лютого в День вшанування учасників бойових дій на території інших держав нагороджено: Бойка В.В. – медаллю «За звитягу»; Боброва В.І. - медаллю «За звитягу»; Білоусова А.В. – медаллю «В память 10-летия вывода советских войск из Афганистана»; Оводова О.І. – медаллю «За громадянську мужність»; Токарчука В.І. – медаллю «За громадянську мужність»; Явтушенка О.М. – медаллю «За заслуги» 1-го ступеня. Також було нагороджено працівників університету, які мають статус учасника бойових дій за участь в очищенні (розмінуванні) території нашої держави від вибухонебезпечних предметів: підполковника сл. ЦЗ Толкунова І.О. – медаллю «За ратную доблесть»; майора сл. ЦЗ Стецюка Є.І. – медаллю «За заслуги» ІІІ ступеня.

13 грудня у клубі університету відбувся вечір вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Нагороджено: Палюха В.Г. – орденом «За гуманність і милосердя», Кулєшова М.М. – орденом «За заслуги», Чернуху А.М. – орденом «За заслуги», Кулакова С.В.– медаллю «За мужність та честь» та грамотою МНС України, Мірошниченка В.В. – медаллю «За мужність та честь» та грамотою МНС України, Тімченка О.В. – медаллю «За мужність та честь», Христенка В.Є. – медаллю «За мужність та честь», Сенчихіна Ю.М. – орденом «За гуманність і милосердя» та грамотою МНС України, Олексенка І.В. – грамотою МНС України, Пащенка Е.І. – медаллю «За мужність та честь», Мікішу О.В. – медаллю «За мужність та честь», Дугіна О.М. – грамотою МНС України, Ляшевського І.О. – медаллю «За мужність та честь».

Відповідно до рішення Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та МНС України у грудні підготовлено та направлено на розгляд Комісії по відбору кандидатів до Книги «100 величних постатей пожежно-рятувальної справи України» довідки клопотання із автобіографічними довідками на 10 кандидатів від Ради ветеранів університету, а саме: Аветісян В.Г., Бєлов В.І., Бронішевський Б.П., Іванніков В.П., Кабанов М.Л., Коссе А.Г., Кулєшов М.М. та Палюх В.Г.

До позаурочної роботи з курсантами та студентами задіяно 76 науково-педагогічних працівників. З початку нового навчального року курсанти та студенти з кураторами начальних груп відвідували театри, музеї, художні галереї, планетарій, кінотеатри міста Харкова, футбольні матчі на стадіоні «Металіст» та вечір боксу «К2» у Палаці спорту, 7 та 8 листопада брали участь у зйомках масових епізодів художнього фільму «Дао» (кіностудія «Мосфільм»). В цілому, за результатами кураторської роботи з кращого боку керівництвом факультетів визначено: капітана сл. ЦЗ Ковалевську Т.М., майора сл. ЦЗ Савченка О.В., майора сл. ЦЗ Стецюка Є.І., полковника сл. ЦЗ Кривошия Б.І., полковника сл. ЦЗ Коханенка В.Б., Хорошева О.М., Полякову О.О., підполковника сл. ЦЗ Дурєєва В.О., підполковника сл. ЦЗ Рогозіна А.С., капітана сл. ЦЗ Самаріна В.О., Шароватову О.П.

Активну участь у проведенні культурно-масових, спортивно-оздоровчих заходів бере студентське (курсантське) самоврядування університету. Ради самоврядування допомагають у створенні відповідних умов для проживання і відпочинку, забезпечують індивідуально-виховний вплив на студентів та курсантів щодо виконання ними своїх обов'язків, організовують співробітництво з органами студентського самоврядування інших вищих навчальних закладів. Щосуботи у Будинку офіцерів за ініціативи самоврядування курсів проводяться вечори відпочинку для курсантів та студентів університету. Протягом семи років курсантська спільнота дбає про підшефних-вихованців Харківського обласного спеціалізованого навчально-виховного комплексу для дітей з вадами слуху, відвідують цей заклад та традиційно напередодні Дня Святого Миколая надають малечі благодійну допомогу. Представники ради студентського (курсантського) самоврядування університету протягом минулого року брали участь у роботі багатьох студентських конференцій, засіданнях Харківської обласної студентської ради та міських заходах з підготовки до фінальної частині чемпіонату Євро-2012 з футболу у Харкові. За підсумками роботи у 2011 році, раду студентського (курсантського) самоврядування університету визнано переможцем міського конкурсу студентських рад у номінації «Кращий орган студентського самоврядування вищого навчального закладу за напрямком діяльності».

Протягом 2011 року багато уваги приділялось організації та проведенню героїко-патріотичної та культурно-просвітницької роботи. Забезпечено проведення щосуботи з курсантами державно-правових інформувань та щомісяця годин гуманітарних знань із залученням керівників та ветеранів університету для відповідей на запитання, що виникають під час служби та навчання, а також доведення та роз’яснення внутрішньої і зовнішньої політики держави, вимог чинного законодавства, наказів, розпоряджень та вказівок МНС. Крім цього, на високому змістовному рівні проведено: конкурсно-розважальну програму «Містер Університет – 2011» (18 лютого); вечір пам`яті з нагоди 25-х роковин трагедії на Чорнобильській АЕС (26 квітня); фестиваль збірних команд КВН факультетів на Кубок ректора (1 квітня); участь парадного розрахунку університету в урочистому параді військових формувань міста Харкова з нагоди 66-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років (9 травня); урочистості з нагоди випуску бакалаврів, спеціалістів, магістрів (курсантів, студентів набору 2006 та 2007 років) та слухачів магістратури управління (18 червня); ритуал складання Присяги працівника служби цивільного захисту МНС курсантами 1 курсу (10 вересня); концертну програму, присвячену Дню рятівника та 15-ій річниці МНС (16 вересня); соціально-просвітницьку акцію «Зробимо життя безпечним» під патронатом Харківської міської ради (7 жовтня), організаторами якої стали працівники університету, а учасниками майже 600 школярів випускних класів міста Харкова; Дні відкритих дверей в університеті (26 березня та 29 жовтня) для більше 500 майбутніх абітурієнтів з 15 областей України; конкурс краси «Міс Університет – 2011» з нагоди святкування Міжнародного дня студента (17 листопада); урочистості до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (13 грудня); гала-концерт огляду-конкурсу художньої самодіяльності факультетів університету (16 грудня); Новорічні вечори відпочинку для курсантів (студентів) та працівників університету «Зустрічаємо разом Новий 2012 рік».

При клубі університету працюють 15 гуртків художньої самодіяльної творчості, в яких беруть участь 270 студентів, курсантів та працівників навчального закладу. Протягом року представники творчих колективів гідно захищали честь університету на міжнародних, всеукраїнських, обласних та міських конкурсах, а саме:

танцювальний колектив «Флейм» брав участь у міських заходах, присвячених відкриттю малих олімпійських ігор «Діти Харківщини», «Харків – рік до Євро», новорічному шоу «Пітер Пен» та телевізійному танцювальному проекті «Майдан’с» в місті Київ, де у складі великого міського танцювального колективу вибороли 3 місце;

вокальний колектив «Аніма» представляв університет на ІІ фестивалі героїко-патріотичної пісні серед працівників органів та підрозділів цивільного захисту МНС та членів їх сімей у м. Чернігів (1 місце в номінації «Авторська пісня»), брав участь у заходах на сцені МНС у період проведення Національного Сорочинського ярмарку та святковому концерті МНС до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

театральна студія «Дебют» та літературна студія «Джерело» взяли участь у щорічному міському шоу-конкурсі «Студентська весна - 2011», де посіли перші місця в театральному та оригінальному жанрах відповідно;

команда КВН «По форме» брала участь в 1/8 фіналу Центральної Слобожанської ліги Міжнародного союзу КВН (6 місце), Кубку кохання, півфіналі та фіналі Харківської міської відкритої молодіжної ліги КВН (2 місце);

духовий оркестр університету спільно з професійними творчими колективами Франції, Алжиру, Росії, Білорусії та України брав участь у міжнародному марш-параді військових оркестрів, який проходив у місті Севастополь.

Спортивні команди університету брали участь і посіли призові місця у Чемпіонатах з боротьби дзюдо, кікбоксингу, бойового самбо, легкої атлетики та пожежно-прикладного спорту. 12-17 жовтня у грецькому місті Лоутракі відбувся XIX чемпіонат світу з гирьового спорту. Золото у ваговій категорії до 60 кілограмів виборов курсант факультету №4 Олександр Фелоненко. Переможцем у міжнародних змаганнях з професійного боксу став старший лейтенант сл. ЦЗ Валентин Головко. Полковник сл. ЦЗ Волошин О.М. виборов І місце у змаганнях зі спортивного багатоборства серед представників силових структур Харківської області, які мають звання «полковник». На цей час в університеті працюють та навчаються 19 (дев’ятнадцять) майстрів спорту та 35 (тридцять п’ять) кандидатів у майстри спорту.

В цілому, належна організація соціально-гуманітарної роботи протягом 2011 року сприяла якісному виконанню університетом завдань за призначенням та підтриманню на належному рівні правопорядку. Значно зменшилась кількість грубих порушень службової дисципліни. Протягом року за високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків, вагомий внесок у справу підготовки фахівців для органів і підрозділів цивільного захисту було оголошено 1183 заохочень (2010 р.- 810), з них ректором оголошено 1119 заохочень. Міністром МНС заохочено 28 працівників; Харківською обласною державною адміністрацію, Харківським міським головою, адміністрацією Київського району Харківської міської ради та ГУ МНС України в Харківській області заохочено 36 працівників.

2011 рік завершено: колективу є чим пишатися, в особового складу є чітке розуміння завдань на майбутнє.


Тези із доповіді начальника відділу виховної та соціально-гуманітарної роботи НУЦЗУ

полковника служби цз Юрія Хуртова розміщено прес-службою навчального закладу

Схожі:

Доповідь Про стан соціально-гуманітарної роботи в Національному університеті цивільного захисту України протягом 2011 року iconПро основні заходи цивільного захисту на 2011 рік
«Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту на 2011 рік» та актів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України...
Доповідь Про стан соціально-гуманітарної роботи в Національному університеті цивільного захисту України протягом 2011 року iconПоложення про функціональну підсистему «Освіта І наука України» єдиної державної системи запобігання І реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру» (наказ мон від з. 09. 2009 року №814)
«Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту на 2012 рік» та актів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України...
Доповідь Про стан соціально-гуманітарної роботи в Національному університеті цивільного захисту України протягом 2011 року iconДовідка про стан виховної роботи у Південноукраїнському національному університеті імені К. Д. Ушинського

Доповідь Про стан соціально-гуманітарної роботи в Національному університеті цивільного захисту України протягом 2011 року iconДовідка про стан виховної роботи у південноукраїнському національному університеті імені к. Д. Ушинського

Доповідь Про стан соціально-гуманітарної роботи в Національному університеті цивільного захисту України протягом 2011 року iconНаціональний університет цивільного захисту україни програма II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з професійно-орієнтованої дисципліни "Цивільний захист"
Назаров Олег Олександрович – голова оргкомітету, перший проректор з навчальної та методичної роботи нуцз україни, канд психол наук,...
Доповідь Про стан соціально-гуманітарної роботи в Національному університеті цивільного захисту України протягом 2011 року iconПлан соціально-гуманітарної роботи факультету іноземних мов Луганського національного університету імені Тараса Шевченка на 2012-2013 навчальний рік
Тараса Шевченка у соціально-гуманітарній сфері на 2009-2015 рр., Закону України „Про Вищу освіту, наказу Міністерства науки і освіти...
Доповідь Про стан соціально-гуманітарної роботи в Національному університеті цивільного захисту України протягом 2011 року iconПлан соціально-гуманітарної роботи факультету іноземних мов Луганського національного університету імені Тараса Шевченка на 2013-2014 навчальний рік
Тараса Шевченка у соціально-гуманітарній сфері на 2009-2015 рр., Закону України „Про Вищу освіту, наказу Міністерства науки і освіти...
Доповідь Про стан соціально-гуманітарної роботи в Національному університеті цивільного захисту України протягом 2011 року iconЗа 20 лютого 2012 року
Звіт проведення професійно-орієнтаційної роботи з випускниками навчальних закладів освіти 1-2 рівнів акредитації у Житомирській області...
Доповідь Про стан соціально-гуманітарної роботи в Національному університеті цивільного захисту України протягом 2011 року iconПлан соціально-гуманітарної роботи кафедри іноземних мов факультету іноземних мов Луганського національного університету імені Тараса Шевченка на 2012-2013 навчальний рік
Регулярне обговорення питань соціально-гуманітарної роботи зі студентами на засіданнях кафедри
Доповідь Про стан соціально-гуманітарної роботи в Національному університеті цивільного захисту України протягом 2011 року iconВ. В. Положення про організацію виконання та захисту бакалаврської дипломної роботи
Внту №105 від 15. 04. 2011 р. «Про організацію та вдосконалення навчання з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності та цивільного...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи