ІМ. М. Горького медична психологія icon

ІМ. М. Горького медична психологія
Скачати 433.07 Kb.
НазваІМ. М. Горького медична психологія
Сторінка1/4
Дата10.09.2012
Розмір433.07 Kb.
ТипМетодичні вказівки
  1   2   3   4

ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМ. М. ГОРЬКОГО


МЕДИЧНА ПСИХОЛОГІЯ

Методичні вказівки для студентів


Донецьк 2010


МЕДИЧНА ПСИХОЛОГІЯ. Методичні вказівки для студентів


АБРАМОВ В.А., АБРАМОВ О.В., РЯПОЛОВА Т.Л., ПИРКОВ С.Г., ВИГОВСЬКА О.М., ГОЛОДЕНКО О.М., ДЕНИСОВ Є.М., ПУТЯТІН Г.Г., КОКОТОВА О.О., ОСОКІНА О.І., ОМЕЛ`ЯНОВИЧ В.Ю.


МЕДИЧНА ПСИХОЛОГІЯ. Методичні вказівки для студентів. Донецьк: 2010. - 29с. За редакцією проф. В.А. Абрамова

Призначено для реалізації програмно-цільового підходу до керування якістю підготовки фахівців із медичної психології в рамках кредитно-модульної системи.

Визначено мети кожного заняття, теоретичні питання та навички, якими повинні оволодіти студенти. Для кожної теми розроблено технологічну карту практичного заняття.

Методичні вказівки розраховані для студентів медичних факультетів, що навчаються в рамках кредитно-модульної системи з дисципліни «Медична психологія».


Друкується за рішенням Вченої Ради ДонНМУ

(протокол № 7 від 22.10.10)


^ ©АБРАМОВ В.А., АБРАМОВ О.В.,

РЯПОЛОВА Т.Л., ВИГОВСЬКА О.М.,

ПИРКОВ С.Г., ГОЛОДЕНКО О.М.,

ДЕНИСОВ Є.М., ПУТЯТІН Г.Г.,

КОКОТОВА О.О., ОСОКІНА О.І.,

^ ОМЕЛ`ЯНОВИЧ В.Ю.

ПРЕДМЕТ, ЗАВДАННЯ І МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ МЕДИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ.

ПСИХОГІГІЄНА. ПСИХОПРОФІЛАКТИКА. ПСИХОТЕРАПІЯ


Актуальність теми: Прогрес медицини, що супроводжується появою складних ефективних методів дослідження і терапії, має і тіньову сторону. Все виразніше виявляється тенденція до вузької спеціалізації лікарів, вся увага яких прикута до результатів технічно складних інструментальних методів діагностики і лікування, а особливості функціонування цілісного організму, своєрідність особи хворого, його психічний стан і вплив їх на характер і динаміку захворювання враховуються недостатньо. Для подолання цього негативного явища майбутньому лікареві необхідно оволодіти основами психологічних знань, вивчити психологію хворого, набути навичок психотерапевтичної дії на нього.

Психіку можна визначити, як властивість високоорганізованих живих істот активно відображати навколишню дійсність. Як наука, психологія вивчає віддзеркалення людиною об'єктивної дійсності у вигляді психічних процесів, станів і властивостей. Вона розкриває суть психічної діяльності людини, різні її прояви, закономірності і механізми.

Зростає інтерес до психологічних досліджень і значення впровадження психологічних технологій у галузі діяльності, які характеризуються постійною взаємодією людини з іншими людьми.

До таких областей, безумовно, належить і медицина. У найближчому майбутньому і у віддаленої перспективі, подальший прогрес медицини у напрямі підвищення якості життя пацієнтів переважно пов'язаний із максимальною індивідуалізацією підходу до діагностики і лікування кожного окремого пацієнта, реалізації принципу «лікувати не хворобу, а хворого».

Життя в сучасному суспільстві характеризується все зростаючим темпом, величезною кількістю нової інформації, несприятливими екологічними умовами. Це приводить до катастрофічного зростання станів психоемоційної напруги, наслідком яких нерідко стають психогенні психічні розлади і психосоматичні захворювання. Соматичні і психічні захворювання все частіше хроніфікуются, формуючи у хворого специфічну «внутрішню картину хвороби» і нерідко приводячи до розвитку нозогенних психічних розладів. Збільшується кількість сімейних проблем і проблем з підростаючим поколінням. Своєчасне використання принципів психогігієни, психопрофілактики і реабілітації, широке використання психотерапевтичних методів можуть допомогти сучасній людині знайти душевну рівновагу, гідно справлятися з щоденними навантаженнями, будувати благополучне сімейне життя, ростити здорове потомство.

Загальна мета навчання: Уміти визначати предмет, цілі і завдання медичної психології, її методи і критерії психічного здоров'я. Уміти проводити основні заходи щодо психогігієни і психопрофілактики в загальномедичній практиці, визначати свідчення до основних психотерапевтичних втручань.

Конкретні цілі: уміти

Цілі початкового рівня: уміти

1. Визначати місце психології серед інших психологічних дисциплін

1. Визначати анатомічний субстрат вищих психічних функцій (кафедра нормальної анатомії)

2. Визначати предмет і завдання медичної психології

2. Визначати основні психофізіологічні поняття (кафедра нормальної фізіології)

3. Визначати свідчення до основних методів дослідження в медичній психології

3. Визначати предмет загальної психології, психічних процесів, станів і властивостей (курс загальної психології)

4. Освоїти і уміти застосовувати на практиці основні психогігієнічні підходи
^

4. Уміти використовувати гігієнічні норми в повсякденній діяльності (кафедра гігієни, кафедра епідеміології)


Конкретні цілі: уміти (Продовження)

Цілі початкового рівня:уміти(Продовження)

5. Оволодіти і уміти застосовувати на практиці методи первинної, вторинної, третинної психопрофілактики і реабілітації

5. Уміти використовувати профілактичні заходи в повсякденній діяльності (кафедра гігієни, кафедра епідеміології)

6. Уміти проаналізувати основні сучасні методи психотерапії (психодинамічний, когнітивно-поведінковий і екзистенціально-гуманістичний напрями)

6. Уміти використовувати основні теорії особи в роботі з хворими (кафедра філософії)

7. Оволодіти методиками раціональної психотерапії, суггестії в стані неспання, ауторелаксації
^

7. Виявляти скарги, збирати анамнестичні дані, будувати бесіду з хворим відповідно до принципів медичної етики і деонтології (кафедра ОЗО з циклом історії медицини)


8. Уміти визначати свідчення до інших методів психотерапії (індивідуальною і груповою, психодинамічною, гештальт-терапії, НЛП, арт-терапії)

8. Уміти визначати особливості надання медичної допомоги в екстремальних ситуаціях (кафедра медицини катастроф)

9. Оволодіти навиками психологічної допомоги при кризових станах  1   2   3   4

Схожі:

ІМ. М. Горького медична психологія icon612. 821 М 42 Медична психологія
...
ІМ. М. Горького медична психологія iconІМ. М. Горького медична психологія
Абрамов в. А., Абрамов о. В., Ряполова т. Л., Пирков с. Г., Виговська о. М., Голоденко о. М., Денисов є. М., Путятін г. Г., Кокотова...
ІМ. М. Горького медична психологія iconДонецький національній медичний унівеситет ім. М. Горького медична психологія
Методичні вказівки для самопідготовки (для студентів стоматологічного факультету)
ІМ. М. Горького медична психологія iconКалендарний план лекцій з основ медичної психології для студентів 4 курсу медичного факультету №1 зі спеціальності „Медична психологія на весняний семестр 2010/2011 р
Медична психологія в акушерстві, гінекології та педіатрії. Психологія вагітної жінки, роділлі та породіллі. Психологія хворої жінки...
ІМ. М. Горького медична психологія iconМіністерство охорони здоров’я україни
Робоча навчальна програма складена на основі державного стандарту вищої освіти спеціальності 110110 “Медична психологія” напрямку...
ІМ. М. Горького медична психологія iconГрафік практичних занять студентів 6 курсу спеціальності «педіатрія»
«педіатрія» та «медична психологія» на циклі “дитячі хвороби” та «дитячі хвороби з клінічною психологією» та перепідготовки лікарів...
ІМ. М. Горького медична психологія iconНазва курсів навчальних дисциплін Викладачі, які їх ведуть Медична психологія – мед фак. №1-2, спеціальність «лікувальна справа»
Медична психологія – мед фак. №2 спеціальність «лікувальна справа», 3 курс, іноземні студенти
ІМ. М. Горького медична психологія iconПерелік практичних навичок з нервових хвороб, які повинен опанувати студент ІV курсу медичного факультету (спеціальність “Медична психологія”) І які підлягають контролю до, або під час проведення іспиту
Медична психологія” І які підлягають контролю до, або під час проведення іспиту
ІМ. М. Горького медична психологія iconПрограма фахових вступних випробувань галузь знань 0301 "Психологія" спеціальність підготовки 03010201 «Психологія» окр "Магістр"
Основи психологічного консультування, Політична психологія, Юридична психологія, Психологія управління, Психологія конфлікту, Клінічна...
ІМ. М. Горького медична психологія iconМіністерство охорони здоров’я україни
Психологія особистості та індивідуальних відмінностей” (для студентів медико-психологічних факультетів вищих навчальних медичних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи