Конкурс на кращий предметний кабінет; кращий працівник психологічної служби; кращий бібліотечний працівник icon

Конкурс на кращий предметний кабінет; кращий працівник психологічної служби; кращий бібліотечний працівник
Скачати 47.72 Kb.
НазваКонкурс на кращий предметний кабінет; кращий працівник психологічної служби; кращий бібліотечний працівник
Дата21.11.2012
Розмір47.72 Kb.
ТипКонкурс

Панорама педагогічних досягнень: передовий педагогічний досвід


У процесі перебудови української національної школи велике значення має опора на науку і передовий педагогічний досвід.

Педагогічний досвід – результат творчих пошуків педагогів, у ньому зливаються воєдино творче, новаторське і в той же час традиційне начало.

З метою ознайомлення з досвідом роботи навчальних закладів м. Глухова щодо вивчення, узагальнення, поширення та впровадження передового педагогічного досвіду 26-27 вересня 2012 року відбувся методичний захід «Панорама педагогічних досягнень: передовий педагогічний досвід» для методистів методичних кабінетів відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів, міських рад, які опікуються питанням передового педагогічного досвіду.

У роботі заходу взяла участь начальник відділу освіти Олефіренко Тетяна Григорівна, яка зупинилася на успіхах і перспективах розвитку освітньої галузі м. Глухова. Тетяна Григорівна відмітила, що в залежності від того, як змінюються завдання, поставлені перед школою, змінюється і завдання науково-методичної роботи. Одним із завдань методичної служби, керівників навчальних закладів – своєчасно побачити, правильно дати оцінку новому, оригінальному, перспективному в роботі педагогічних колективів, окремих учителів, вихователів, керівників гуртків, допомогти словом і справою, дати можливість теоретично осмислити і виростити власний педагогічний досвід.

Завідуюча методичним кабінетом Валентина Григорівна Дячкова у своєму виступі ознайомила із системою роботи методичного кабінету з педагогічними кадрами міста з питання вивчення, узагальнення, поширення та впровадження передового педагогічного досвіду, а також зупинилася на ефективних формах роботи, які застосовують працівники кабінету: творчі звіти, презентації досвіду роботи, динамічні групи, школи передового педагогічного досвіду, майстер-клас.

Значна увага приділяється творчому зростанню особистості педагогів. З метою відстеження результативності науково-методичної діяльності педагогічних працівників, динаміки їх творчого зростання, обміну досвідом працівниками методичного кабінету стало традиційним щорічне проведення таких заходів: участь у конкурсах «Учитель року», «Золоте серце»; виставка педагогічних технологій «Кращі напрацювання вчителів міста» (до серпневої конференції); конкурс на кращий предметний кабінет; кращий працівник психологічної служби; кращий бібліотечний працівник.

Методична робота в навчально-виховних закладах м. Глухова ґрунтується на сучасних досягненнях психолого-педагогічної науки з урахуванням досвіду діяльності педагогів і конкретного аналізу навчально-виховного процесу. У загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів № 1, № 2, № 3 створені умови для розвитку творчої активності вчителів, постійного пошуку нових, оригінальних форм, методів, прийомів для ефективного використання в навчально-виховному процесі. Аналізуючи педагогічну діяльність учителів цих навчальних закладів, дирекція виявляє «цінні зерна» в роботі своїх вчителів.

Заступник директора загальноосвітньої школи № 3 Гончаренко Н.І. ознайомила з результатами творчої праці вчителя біології Лях І.А., географії Малютиної Т.О., матеріали досвіду яких занесені до обласної картотеки передового педагогічного досвіду, а також з роботою шкільного методичного кабінету, який є організаційним центром методичної роботи з педагогічними працівниками, де зосереджені матеріали з досвіду роботи вчителів школи, методичні рекомендації, відеоматеріали, кращі розробки уроків, позакласних заходів, підготовлених учителями школи, фахові журнали. Ознайомилися з матеріалами досвіду роботи кращих педагогів, які узагальнені методистами методичного кабінету під рубрикою «Передовий педагогічний досвід – значить знайти те, що можеш рекомендувати всім» та матеріалами з досвіду роботи вчителів школи під рубрикою «З новими освітніми технологіями – в майбутнє».

Перебуваючи в Глухівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 директор школи Давидович О.Ф. зробив презентацію свого навчального закладу під рубрикою «Школа, якою я керую». Основна мета діяльності педагогічного колективу є забезпечення розвитку творчої особистості учня на основі поглибленої підготовки обдарованих і здібних дітей шляхом упровадження інноваційних технологій. Учитель світової літератури Антонова Л.Ф. під час обміну досвідом роботи основну увагу звернула на розвиток пізнавальної діяльності, творчої активності; комунікативних та розумових навичок школярів; можливості навчання цивілізованих норм існування, моделювання власного бачення світу на етичних засадах.

Презентували свій досвід роботи вчителі загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 4 Ковальова О.М., учитель української мови та літератури, робота якої спрямована на розвиток креативного мислення учнів, формування пізнавального інтересу до краєзнавчих знань. Кожен її урок - це захоплююча пошукова робота, творче осмислення учнями матеріалу, виховання любові до рідного слова, історії свого краю, його звичаїв і традицій. Рекун Л.М., учитель трудового навчання, зосередила увагу на розвиток творчих здібностей учнів, формування в них культури та пізнавального інтересу до краєзнавчих знань, що дає можливість розвивати індивідуальні здібності й таланти дітей.

27 вересня робота була продовжена на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2. Учасники заходу відвідали засідання динамічної творчої групи вчителів-предметників з проблеми «Краєзнавчий матеріал як засіб формування соціокультурної компетенції учнів». Ковальова О.М., керівник групи, зупинилася на формах і методах, які найбільш ефективні й дають позитивні результати в навчально-виховній роботі. Кожен учасник динамічної групи заповнив Гроно «Що з почутого можна творчо реалізувати?». Усі члени динамічної групи прийшли до висновку, що групу необхідно розширити і доповнити виховною позашкільною роботою.

Поширення досвіду здійснюється різними формами. Дуже вдало і цікаво пройшов майстер-клас учительки української мови та літератури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Майбороди О.В., що дало можливість повчитеся спостереженню як майстер працює з учнями, використовуючи краєзнавчий місцевий матеріал.

Майстер-клас, проведений учителем фізики цієї школи Юдіною О.О., ознайомив з методикою використання технічних засобів навчання, що забезпечує унаочнення та глибоке розуміння різноманітних природних явищ та процесів, моделювання в умовах шкільної лабораторії складних для відтворення та спостереження фізичних дослідів.

Учасники заходу отримали пакет матеріалів на допомогу працівникам методичних кабінетів з питання вивчення, узагальнення, поширення та впровадження передового педагогічного досвіду для подальшого використання в практичній роботі.

Щиро вдячні освітянам м. Глухова за прекрасну організацію методичного заходу, за гостинність, за науку, за досвід.

Працівники методичних кабінетів належать до педагогічної еліти Сумщини і тому від них багато в чому залежить ефективність організації методичної роботи. Те


Телевна Г.П., Корень Л.В.,

методисти кабінету передового

педагогічного досвіду

Схожі:

Конкурс на кращий предметний кабінет; кращий працівник психологічної служби; кращий бібліотечний працівник iconКонкурс на кращий предметний кабінет; кращий працівник психологічної служби; кращий бібліотечний працівник
У процесі перебудови української національної школи велике значення має опора на науку і передовий педагогічний досвід
Конкурс на кращий предметний кабінет; кращий працівник психологічної служби; кращий бібліотечний працівник iconНаказ №498 Про підсумки проведення обласного огляду-конкурсу «Кращий навчальний кабінет загальноосвітніх дисциплін» серед кабінетів суспільно гуманітарного циклу знз
Знз, протягом листопада-грудня 2012 року проведено обласний етап огляду-конкурсу «Кращий навчальний кабінет загальноосвітніх дисциплін»...
Конкурс на кращий предметний кабінет; кращий працівник психологічної служби; кращий бібліотечний працівник iconКонкурс на кращий дизайн ювелірного виробу. Переможці конкурсу отримають пільгові умови вступу до академії на спеціалізацію «Художник ювелірних виробів» та
Запрошуємо всіх бажаючих, хто має творчі здібності та бажання їх проявити, до участі в конкурсі на кращий дизайн ювелірного виробу...
Конкурс на кращий предметний кабінет; кращий працівник психологічної служби; кращий бібліотечний працівник iconНаказ №194 Про підсумки проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу на кращий Інтернет-сайт дошкільного навчального закладу
Про проведення Всеукраїнського конкурсу на кращий Інтернет-сайт дошкільного навчального закладу” Науково-методичним центром інформаційних...
Конкурс на кращий предметний кабінет; кращий працівник психологічної служби; кращий бібліотечний працівник iconПоложення про проведення у 2011 році обласного конкурсу «Кращий молодий учений» Форма заявки на участь в обласному конкурсі «Кращий молодий учений» (розміщується на одному аркуші)
move to 0-15621137
Конкурс на кращий предметний кабінет; кращий працівник психологічної служби; кращий бібліотечний працівник iconКонкурс на кращий урок з питань подолання насильства в сім’ї серед вчителів 5-11 класів (липень листопад 2011 р.)
Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні єс-проон оголошує конкурс на кращий урок з питань подолання насильства в сім’ї...
Конкурс на кращий предметний кабінет; кращий працівник психологічної служби; кращий бібліотечний працівник iconПоложення про проведення конкурсу «Кращий бізнес-проект» зміст стор. Загальні положення 3 Строки та місце проведення конкурсу 3
Конкурс «Кращий бізнес-проект» проводиться для виявлення кращих науково-проектних робіт у розробці бізнес-проектів (далі Бізнес-проекти)...
Конкурс на кращий предметний кабінет; кращий працівник психологічної служби; кращий бібліотечний працівник iconОгляд-конкурс на кращий стан

Конкурс на кращий предметний кабінет; кращий працівник психологічної служби; кращий бібліотечний працівник iconНаказ №419-од 73 мм Про підсумки обласного конкурсу на кращий Інтернет-сайт дошкільного навчального закладу у 2013 році
Дно до наказу управління освіти І науки від 20. 02. 2013 №125-од «Про проведення обласного конкурсу на кращий Інтернет-сайт дошкільного...
Конкурс на кращий предметний кабінет; кращий працівник психологічної служби; кращий бібліотечний працівник iconВсеукраїнського конкурсу "Кращий студент України" у 2010 році Всеукраїнського конкурсу «Кращий студент України»
Цільова аудиторія Конкурсу студенти II-VI курсів навчання вищих навчальних закладів України ІІІ – ІV рівня акредитації
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи