Обласний турнір юних журналістів icon

Обласний турнір юних журналістів
Скачати 26.95 Kb.
НазваОбласний турнір юних журналістів
Дата30.10.2014
Розмір26.95 Kb.
ТипДокументи

Відповідно до наказу управління освіти і науки облдержадміністрації від 12.09.2014 № 408-ОД «Про проведення ХІІ обласного турніру юних журналістів» обласний турнір юних журналістів відбудеться з 17.10.2014 до 19.10.2014 на базі Сумської гімназії № 1 м. Суми.

До участі запрошуються команди у складі 3-5 учнів.

Заїзд та реєстрація учасників 17.10.2014 на базі Сумської гімназії № 1 м. Суми за адресою: м. Суми, вул. Засумська, 3. Проїзд від залізничного вокзалу маршрутним таксі № 21 до зупинки «Центральний ринок», від автовокзалу маршрутним таксі № 7 до зупинки «Центральний ринок».

Відкриття турніру 17.10.2014 о 14 годині.

До 05.10.2014 необхідно надіслати електронний варіант заявки на адресу: E-mail: gimn1-2007@rambler.ru. Оригінал заявки (завірений керівником установи, що формує команду) подається в оргкомітет по прибуттю команди в м. Суми.


Запитання

обласного турніру юних журналістів
м. Суми, жовтень 2014 року


 1. Томас Джефферсон майже 200 років тому сказав: «Якщо залежало б від мене, чи матимемо уряд без газет чи газети без уряду, то я би ні хвилини не вагався вибрати другий варіант». Прокоментуйте ці слова.

 2. Замовні матеріали у ЗМІ: як їх визначити; чи шкідливі вони, і якщо так, то як їм запобігти?

 3. Чи спрацьовує в реальній роботі етичний кодекс журналіста? Наведіть приклади та аргументуйте з власної точки зору причини його спрацювання чи не спрацювання.

 4. Джерела інформації: які вони є і як потрібно працювати з ними? Чи існують правила безпеки при роботі з джерелами? Назвіть джерела інформації, якими ви скористаєтеся у ситуаціях, що вам запропонує журі.

 5. Телепередача про людину. Що потрібно, щоб створити її? Якими жанрами ви скористуєтеся? Яких помилок маєте уникнути? Для прикладу використайте матеріали телебачення.

 6. Вашій шкільній газеті пропонують взяти участь у прес-турі за маршрутом нової дводенної екскурсії, розробленої для Сумщини. Ви маєте з’ясувати для себе, що таке прес-тур; обрати журналіста, який візьме участь у ньому, а також сформулювати для відряджуваного редакційне завдання.

 7. Потрібно терміново поставити в номер інформацію, але вона – російською мовою, в той час, як ваше видання – українське. Швидко зробіть переклад інформації.

 8. Сьогодні дуже актуальною стала фізична безпека журналіста при роботі в складних ситуаціях. Які ці правила безпеки? Чим передусім має керуватися журналіст, працюючи в екстремальних умовах?

 9. Кажуть, найскладніше для молодого журналіста – вибір теми. Ви приходите на стажування до міської (районної) газети і аби завоювати відразу певний авторитет, маєте запропонувати редактору п’ять тем. Запропонуйте ці теми в реальному вимірі життя місцевої громади, доведіть їх соціальну значущість.

 10. До вашого міста приїздить Андрій Куликов і ви маєте можливість зустрітися з ним на спілкуванні у колі журналістів. Які три найважливіші, на вашу думку, професійні запитання ви б задали відомому фахівцю? Поясніть.

 11. Інформація, взята вами із сайту однієї зі структур, цікава для ваших читачів і може бути використана в газеті. Але вона потребує редакційної правки. Зробіть таку правку у фрагменті, запропонованому вам журі. Поясніть її.

 12. У вашому місті створюється студія FM-радіо. Там планують робити програму за суто шкільною тематикою. Яку концепцію такої програми ви запропонуєте?

 13. Відома журналістська істина: щоб отримати хорошу відповідь, треба задати хороше запитання. Як знайти такі запитання, готуючись до інтерв’ю? Розкрийте «кухню» такої підготовки.

 14. Новина – «хліб» будь-якого ЗМІ. Але щоб цю новину прочитали, вона має нести в собі обов’язкові ознаки. Чим ви керуєтеся, обираючи тему та пишучи новинний матеріал? Наведіть позитивні та негативні приклади подачі новин із місцевих ЗМІ.

 15. Роль Інтернету в щоденному інформуванні людини: плюси та мінуси. Проілюструйте на прикладі трьох обраних вами Інтернет-видань.

Схожі:

Обласний турнір юних журналістів iconПерелік завдань на І обласний турнір юних правознавців (листопад 2009 року)
На початку листопада 2009 р відбудеться І обласний турнір юних правознавців. До участі в турнірі запрошуються учні 9-11-х класів....
Обласний турнір юних журналістів iconНаказ №1177 м. Севастополь Про підсумки проведення міського конкурсу шкільної преси та юних журналістів «Проба пера»
«Про проведення міського конкурсу шкільної преси та юних журналістів “Проба пера”» з 15 до 26 листопада 2012 року було проведено...
Обласний турнір юних журналістів iconНаказ №1320 м. Севастополь Про підсумки проведення міського конкурсу шкільної преси та юних журналістів «Проба пера»
«Про проведення міського конкурсу шкільної преси та юних журналістів “Проба пера”» з 11 до 22 листопада 2013 року було проведено...
Обласний турнір юних журналістів iconНаказ №1062 м. Севастополь Про підсумки міського етапу ХІ всеукраїнського турніру юних правознавців
«Про проведення міського етапу ХІ всеукраїнського турніру юних правознавців» 08 жовтня 2013 року на базі загальноосвітньої школи...
Обласний турнір юних журналістів iconПравила проведення Всеукраїнського турніру юних інформатиків Загальні положення про Турнір Юних Інформатиків
Міністерства освіти України від 18 серпня 1998 р. №305. Правила Всеукраїнського тюі розробляються та затверджуються Організаційним...
Обласний турнір юних журналістів iconУкраїна
Одеського обласного інституту удосконалення вчителів відбудеться VІІІ всеукраїнський турнір Юних інформатиків
Обласний турнір юних журналістів iconУкраїна
Одеського обласного інституту удосконалення вчителів відбудеться VІІІ всеукраїнський турнір Юних інформатиків
Обласний турнір юних журналістів iconМета І завдання конкурсу юних програмістів «Байт»
Організаторами конкурсу юних програмістів «Байт» є Головне управління освіти обласної державної адміністрації, Чернівецький обласний...
Обласний турнір юних журналістів iconТеми завдань на IX всеукраїнський турнір юних правознавців
Юридичний конфлікт: порушення справедливого співвідношення позицій суб’єктів чи його відновлення?
Обласний турнір юних журналістів iconВипуск №109 від 8 листопада 2011 року
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи