І всеукраїнський з’їзд вчителів математики icon

І всеукраїнський з’їзд вчителів математики
Скачати 39.44 Kb.
НазваІ всеукраїнський з’їзд вчителів математики
Дата13.09.2012
Розмір39.44 Kb.
ТипДокументи

І Всеукраїнський з’їзд вчителів математики


23 квітня 2012 року в приміщенні Червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся
І Всеукраїнський з’їзд вчителів математики.

У роботі з’їзду брали участь: Б.М.Жебровський – заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту України, О.В.Єресько – директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОНМСУ, Л.В.Бєскова – начальник відділу змісту середньої освіти та освіти національних меншин, ведучі спеціалісти математики МОНМСУ та Інституту інновацій та змісту освіти МОНМСУ, 36 – запрошених науковців із педагогічних ВУЗів України та 158 делегатів – методистів Інститутів післядипломної освіти та вчителів-практиків сільських і міських ЗНЗ.

Відповідно до плану роботи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту на 2012 рік та на виконання листа МОНУ № 1/9-267 від 09.04.2012 «Щодо участі у І Всеукраїнському з’їзді вчителів математики», від Сумської області було направлено делегацію у складі 4 чоловік.

Делегатами І Всеукраїнського з’їзду вчителів математики стали:

1. Свєтлова Тетяна Володимирівна, методист математики Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти;

2. Передрій Жанна Миколаївна, учитель математики Шосткінського навчально-виховного комплексу :спеціалізована школа І-ІІ ступенів – ліцей Шосткинської міської ради;

3. Лозова Тетяна Іванівна, викладач математики Лебединського педагогічного училища імені А.С, Макаренка;

4. Олешко Галина Володимирівна, учитель математики Садівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Сумської районної ради.

На урочистому відкритті з’їзду делегатам від різних регіонів України заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський передав вітання від Міністра Дмитра Табачника, і зазначив: «Це помітна подія в історії нашої освіти. Ви стали першими, хто зорганізувався і виніс кращі напрацювання ваших представників на розгляд громадськості.

Народний вчитель України Якір Михайло Семенович ознайомив присутніх з порядком денним з'їзду.

На порядок денний роботи з’їзду були винесені питання:

  1. Особливості нової навчальної програми з математики для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (доповідач: Бурда Михайло Іванович, вчений секретар Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор).

  2. Стан впровадження Державної цільової соціальної програми поліпшення якості природничо-математичної освіти (доповідач: Олег Вікторович Єресько – директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту).

3. Про необхідність реформування системи підготовки вчителів математики (доповідач: Працьовитий Микола Вікторович, директор фізико-математичного інституту Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, доктор фізико-математичних наук, професор).

Губерський Леонід Васильович, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Герой України, доктор філософських наук, професор, академік Національної академії наук України, академік Національної академії педагогічних наук України, заслужений працівник народної освіти України, Надзвичайний і Повноважний Посол, підкреслив похвальне прагнення вчителів підсилити інтерес молоді до такої фундаментальної науки як математика, зазначив про важливість організації належного навчання у школі

У ході роботи І Всеукраїнського з’їзду вчителів математики відбулася презентація та обговорення нової навчальної програми з математики для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Проект презентував доповідач – вчений секретар Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор Михайло Бурда.

Практику публічних презентацій навчальних програм запроваджено вперше, тож усі небайдужі отримали змогу долучитися до процесу доопрацювання проекту. Делегатами з’їзду у ході обговорення були висунуті думки про необхідність проведення дворівневого ЗНО з математики, про повернення ІІІ частини завдань ЗНО, про створення єдиного підручника з математики (рівня стандарту). Також делегати з’їзду зверталися до заступника Міністра Бориса Жебровського щодо можливості повернення до 5 годинного навантаження з математики в шкільній програмі.

Прозорий процес обговорення навчальної програми на всеукраїнському рівні – запорука високої ефективності співпраці математиків з усіх регіонів України. Як зазначив заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський, «ми не приймаємо жодних рішень без попереднього обговорення».

Директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Єресько Олег Вікторович проаналізував стан впровадження Державної цільової соціальної програми поліпшення якості природничо-математичної освіти. Після обговорення учасники з'їзду одноголосно підтримали подальше впровадження цієї програми.

Про необхідність реформування системи підготовки вчителів математики доповідав директор фізико-математичного інституту Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, доктор фізико-математичних наук, професор Працьовитий Микола Вікторович. Було порушено питання впровадження в систему підготовки та підвищення кваліфікації вчителів математики інформаційно-комунікаційних технологій навчання.

За результатами роботи з'їзду прийнято рішення звернутися до Уряду країни щодо належного фінансування заходів Державної цільової соціальної програми поліпшення якості природничо-математичної освіти.


Загалом питання з’їзду актуальні, оскільки у сучасних умовах розвитку суспільства на перший план постає потреба забезпечення належної якості математичної підготовки учнів. «Адже незалежно від того, які погляди ми сьогодні висловлюємо, думаємо усі ми з вами передусім про дітей», – наголосив заступник Міністра Борис Жебровський.


Схожі:

І всеукраїнський з’їзд вчителів математики iconПерший Всеукраїнський з’їзд учителів інформатики
Організатором заходу виступило Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України
І всеукраїнський з’їзд вчителів математики iconСекція вчителів математики
Шляхи інтенсифікації навчання математики учнів старших класів суспільно-гуманітарного профілю
І всеукраїнський з’їзд вчителів математики iconОрганізація та методика позакласної роботи з математики
Найефективнішими способами організації самостійної роботи є такі, що сприяють пошуку відповідей за допомогою аналізу шкільних підручників,...
І всеукраїнський з’їзд вчителів математики iconУкраїна
Одеського обласного інституту удосконалення вчителів відбудеться VІІІ всеукраїнський турнір Юних інформатиків
І всеукраїнський з’їзд вчителів математики iconУкраїна
Одеського обласного інституту удосконалення вчителів відбудеться VІІІ всеукраїнський турнір Юних інформатиків
І всеукраїнський з’їзд вчителів математики iconІіі всеукраїнський з’їзд працівників освіти
Прем’єр-міністра України Миколи Азарова та Міністра освіти І науки, молоді та спорту Дмитра Табачника відбулося пленарне засідання...
І всеукраїнський з’їзд вчителів математики iconВсеукраїнський науково-методичний семінар “Актуальні проблеми методики навчання математики”
Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова продовжує роботу семінару з актуальних питань методики навчання...
І всеукраїнський з’їзд вчителів математики iconНаказ №244 Про організаційно-практичне забезпечення підготовки І проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2013» у 2012/2013 навчальному році
Всеукраїнський конкурс «Учитель року», Положення про Всеукраїнський конкурс «Учитель року», затвердженого постановою Кабінетів Міністрів...
І всеукраїнський з’їзд вчителів математики iconПрограма державного екзамену з математики, методики навчання математики на 2012-2013 навчальний рік
Метою державного екзамену з математики, методики навчання математики є перевірка знань та умінь з фундаментальних розділів математики,...
І всеукраїнський з’їзд вчителів математики iconФорми роботи з обдарованими учнями
Своєчасне виявлення та підтримка обдарованих дітей, максимальна реалізація задатків і здібностей – один з пріоритетних напрямів діяльності...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи