Інформаційно-аналітичний бюлетень ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології icon

Інформаційно-аналітичний бюлетень ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології
НазваІнформаційно-аналітичний бюлетень ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології
Сторінка1/5
Дата06.09.2013
Розмір0.57 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5


Управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації

Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти


Інформаційно-аналітичний бюлетень

ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади

з педагогіки та психології


2012-2013 навчальний рік

Суми – 2013


Рекомендовано вченою радою Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (протокол № 10 від 30.05.2013)Укладач: Фурман О.О., методист з інклюзивного навчання Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.


Інформаційно-аналітичний бюлетень ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології 2012-2013 н.р. – Суми: РВВ СОІППО, 2013. – 44 с.


Рецензенти:

Чеканська Л.М., к. психолог. н., доцент, завідувач кафедри психології Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.


Марухина І.В., завідуюча обласним центром практичної психології та соціальної роботи при управлінні освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.


Інформаційно-аналітичний бюлетень містить нормативні документи та аналітичні матеріали проведення ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології.

Бюлетень рекомендується методистам методичних кабінетів управлінь, відділів освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів, практичним психологам, учителям початкових класів для використання в роботі у підготовці учнів до ІІІ та ІV етапів олімпіади з педагогіки та психології.


Зміст

Вступ

4

І

Нормативно-правове забезпечення……………………………………….

Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, від 14.08.2012 № 916 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів у 2012-2013 навчальному році»…………………………………..

Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, від 06.12.2012 № 14.1/10-3353 «Про проведення III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології…………………………….

Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.02.2013 № 183 «Про проведення ІV (фінального) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та фінальних етапів турнірів
у 2012-2013 н.р.»………………………………………………………………

Наказ управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 27.11.2012 № 845-ОД «Про проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та участь команд учнів Сумської області у ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2012-2013 н.р.»………………………………………………………………………

Наказ управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 12.03.2013 № 190-ОД «Про відправку учнів на IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології»…………

5


5


8


10


14


24ІІ

Умови проведення ІІІ етапу Всеукраїнських

учнівських олімпіад …………………………………………………………


25

ІІІ

Завдання ІІІ-го етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології…………………………………………………….


29

ІV

^ Результативність учасників ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології у Сумській області…..

Протоколи засідання журі ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології в Сумській області………………………………..

Список учнів – переможців ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології в Сумській області………………………….…...

Список учителів та практичних психологів, які підготували переможців ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології у Сумській області……………………………………………….....................

Довідка про участь команди Сумської області у ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології………………………….....


34


34


37


39


39

V

Звіти…………………………………………………………………………….

Аналітичний звіт про проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології в Сумській області…………………..

Звіт про проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології в Сумській області………………………………..

40


40


42Вступ


У Законі України «Про загальну середню освіту» досить чітко визначено сучасні вимоги до педагога на межі тисячоліть: «Педагогічним працівником повинна бути особа з високими моральними якостями, яка має відповідну педагогічну освіту, належний рівень професійної підготовки, здійснює педагогічну діяльність, забезпечує результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров’я якої дозволяє виконувати професійні обов’язки в навчальних закладах середньої освіти».

Учитель сьогодні – це людина високої культури і загальнолюдських цінностей, провідник ідей державотворення і демократичних змін, людина великої душі й доброго серця. Любов до дитини – це, за словами В. Сухомлинського, «плоть і кров вихователя як сили, здатної впливати на духовний світ іншої людини. Педагог без любові до дитини – це все одно, що співак без голосу, музикант без слуху, живописець без відчуття кольору». Справжній педагог повинен працювати на майбутнє, випереджати свій час. Його має хвилювати не лише окрема індивідуальність, а світ людей. Завдяки цьому педагогічна професія стає творчою місією. Місія педагога – це не лише його власні інтереси, мотиви, плани. Він є посередником між дітьми та системою ідей, традиціями, культурою свого народу і людства. Його обов’язок – виховувати гідних людей, здатних примножувати здобутки людської цивілізації.

З метою популяризації праці педагога, виявлення та відбору талановитої молоді зі стійким бажанням працювати в педагогічній сфері, створення системи планомірного поповнення загальноосвітніх навчальних закладів педагогами нової генерації, здатних до творчої діяльності та самовдосконалення з 2011 року в Україні запроваджена олімпіада з педагогіки та психології.

Третій рік поспіль вона проводиться і в області. За цей час накопичено певний досвід в організації І – ІІІ етапів олімпіади, їх змістовному наповненні. Даний інформаційний бюлетень має на меті узагальнити нормативну базу, методичне забезпечення, що має сприяти підвищенню якості та результативності участі учнів в олімпіаді з педагогіки та психології.


І. Нормативно-правове забезпечення

^ МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАКАЗ

м. Київ

14 08 2012 916


Про проведення Всеукраїнських

учнівських олімпіад і турнірів

у 2012/2013 навчальному році


Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22 вересня 2011 року № 1099, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2011 року за № 1318/20056, згідно з наказами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 29 вересня 2011 року № 1127 «Про затвердження графіка проведення IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад на 2012–2014 роки» та від 27 червня 2012 року № 751 «Про започаткування щорічної Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту», з метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді


НАКАЗУЮ:


1. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та літератури, російської мови і літератури, англійської, іспанської, німецької, французької мов, історії, правознавства, математики, фізики, астрономії, хімії, біології, екології, географії, інформатики, інформаційних технологій, економіки, трудового навчання, педагогіки і психології, фізичної культури: І етап – у жовтні 2012 року, ІІ етап – у листопаді-грудні 2012 року, ІІІ етап – у січні-лютому 2013 року.


2. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О. А.):

2.1. Здійснити організаційне-методичне забезпечення проведення Всеукраїн­сь­ких учнівських олімпіад та турнірів 2012/2013 навчального року.

2.2. Забезпечити організацію та координацію проведення ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад:

з української мови та літератури (8-11 класи) – у Запорізькій області;

з російської мови і літератури (8-11 класи) – у Автономній Республіці Крим;

з англійської мови (9-11 класи) – у Черкаській області;

з іспанської мови (9-11 класи) – у Черкаській області;

з німецької мови (9-11 класи) – у Київській області;

з французької мови (9-11 класи) – у Київській області;

з історії (8-11 класи) – у Хмельницькій області;

з правознавства (9-11 класи) – у Львівській області;

з математики (8-11 класи) – у Одеській області;

з фізики (8-11 класи) – у Херсонській області;

з астрономії (10 - 11 класи) – у м. Києві;

з хімії (8-11 класи) – у Рівненській області;

з біології (8-11 класи) – у Донецькій області;

з екології (10-11 класи) – у Донецькій області;

з географії (8-11 класи) – у Закарпатській області;

з інформатики (9-11 класи) – у Луганській області;

з інформаційних технологій (10-11 класи) – у Дніпропетровській області;

з економіки (9-11 класи) – у Тернопільській області;

з трудового навчання (9 та 11 класи) – у м. Севастополі;

з педагогіки і психології (11 клас) – у Житомирській області;

з фізичної культури і спорту (11 клас) – у Харківській області.

2.3. Cформувати кількісний склад команд ІV етапу відповідних Всеукраїнських учнівських олімпіад 2012/2013 навчального року згідно з рейтингами (додатки 1-20); олімпіади з педагогіки та психології – по 1 учню
11 класу від регіону; олімпіади з фізичної культури і спорту – по 2 учні 11 класів (1 хлопець та 1 дівчина) від регіону.

2.4. Провести фінальні етапи Всеукраїнських турнірів:

юних фізиків – у Херсонській області;

юних хіміків – у Чернігівській області;

юних математиків – у Чернівецькій області;

юних істориків – у Миколаївській області;

юних винахідників і раціоналізаторів – у Чернігівській області;

юних біологів – у Хмельницькій області;

юних інформатиків – у Херсонській області;

юних правознавців ­– у Київській області;

юних журналістів – у Сумській області;

юних географів – у Вінницькій області;

юних економістів – у Сумській області.

3. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О. В.) забезпечити загальне керівництво Всеукраїнськими учнівськими олімпіадами та турнірами.

4. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій подати до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (03035, м. Київ, вул. Урицького, 36):

4.1. До 15 вересня 2012 року пропозиції щодо персонального складу журі фінальних етапів Всеукраїнських турнірів юних фізиків, юних хіміків, юних математиків, юних винахідників і раціоналізаторів, юних біологів, юних правознавців, юних географів, юних економістів.

4.2. До 15 листопада 2012 року пропозиції щодо персонального складу журі ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад і фінальних етапів Всеукраїнських турнірів юних істориків, юних журналістів та юних інформатиків.

4.3. До 5 березня 2013 року завдання ІІІ ета­пу Всеукраїнських учнівських олімпіад, звіти про проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та заявки на участь команд у ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад.

5. Керівникам установ освіти регіонів, у яких згідно з підпунктами 2.2, 2.4 пункту 2 цього наказу планується проведення ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад і фінальних етапів Всеукраїнських турнірів 2012/2013 навчального року, подати до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти пропозиції щодо програм і складу оргкомітетів відповідних змагань у строки, зазначені в пункті 4 цього наказу.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Жебровського Б. М.

Міністр


Д. В. Табачник

^ МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ,

МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ІНСТИТУТ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗМІСТУ ОСВІТИ

03035, м. Київ, вул. Урицького, 36
Від 06.12.2012 14.1/10-3353

На №________від___________

Ректорам (директорам) інститутів післядипломної педагогічної освіти


Про проведення III етапу

Всеукраїнської учнівської олімпіади

з педагогіки та психології


Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад та турнірів у 2012/2013 навчальному році» від 14.08.2012 № 916 ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади проводиться у січні-лютому 2013 року за завданнями, підготовленими відповідними комісіями, затвердженими Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управліннями освіти обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, та за їхніми графіками.

Документом, що визначає завдання, структуру, технологію проведення Всеукраїнських олімпіад, є Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності (затверджено наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 1099 від 22.09.11 р. та зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 17 листопада 2011 року за № 1318/20056).

Кількості учасників ІV етапу – 27 осіб, по 1 учню 11 класу від кожного регіону, які набрали найбільшу кількість балів за результатами участі у ІІІ етапі.

^ Метою олімпіади є популяризація праці педагога, виявлення та відбір талановитої молоді зі стійким бажанням працювати в педагогічній сфері, створення системи планомірного поповнення загальноосвітніх навчальних закладів педагогами нової генерації, здатних до творчої діяльності та самовдосконалення.

ІІІ етап олімпіади з психології та педагогіки рекомендуємо провести в два тури.

І тур включатиме в себе виконання трьох завдань:

1.Творча письмова робота (30 хв.);

2.Тестові завдання психолого-педагогічної спрямованості (20 хв.).

3.Аналіз психолого-педагогічної ситуації (20 хв.).

ІІ тур – проведення конкурсантом міні-уроку для учнів початкової школи з використанням мережних технологій, засобів комунікацій тощо під час підготовки до уроку.

Учасниками олімпіади з педагогіки та психології можуть бути всі бажаючі учні випускних класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Для перевірки олімпіадних робіт потрібно передбачати відповідні критерії їх оцінювання.

У разі виникнення суперечливих питань учні можуть подати обґрунтовану апеляцію до апеляційної комісії, яка створюється оргкомітетом на початку змагань.

При визначенні переможців змагань слід дотримуватись вимог пункту 5.4 чинного Положення, зокрема вимоги, що переможцем не може бути учасник, який за результатом виступу набрав менше, ніж третину від максимально можливої сумарної кількості балів.

Переможці ІІІ етапу олімпіад нагороджуються дипломами I, II, III ступенів у кількості, яка не перевищує 50% учасників змагань відповідного класу з орієнтовним розподілом кількості дипломів у співвідношенні 1:2:3.

До складу журі ІІІ етапу олімпіади, крім вчителів та методистів, слід залучати науковців і викладачів вищих навчальних закладів, проте журі змагань не повинно складатись переважно з фахівців одного навчального закладу.

Звіти про проведення ІІІ етапу змагань разом із текстами завдань ІІІ етапу та заявки на участь команд у ІV етапі Всеукраїнських олімпіад слід подати до 5 березня 2013 року на адресу Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (03035, м. Київ-35, вул. Урицького, 36, к.214, тел. 248-18-13 відділ по роботі з обдарованою молоддю та проведення масових заходів).

Додаткову інформацію можна отримати на сайті www.iitzo.gov.ua та за електронною адресою: obdarovani@iitzo.gov.ua.
ДиректорО.А. УдодНауменко Є.Л.

т. 248-18-13


\

^ МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ,

МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

  1   2   3   4   5

Схожі:

Інформаційно-аналітичний бюлетень ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології iconІнформаційно-аналітичний бюлетень ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики та інформаційних технологій за 2012-2013 навчальний рік
Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (протокол №11 від 18. 06. 2013)
Інформаційно-аналітичний бюлетень ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології iconПоложення про проведення I-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін із змінами та доповненнями, затвердженого наказом Головного управління освіти І науки облдержадміністрації від 17. 07. 2012р. №469
Чернівецької обласної державної адміністрації від 10. 09. 2012 р. №78 І етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки І психології...
Інформаційно-аналітичний бюлетень ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології iconІІ, ІІІ та ІV етапи Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології Інформаційно-аналітичний бюлетень
Голубенко Т. С., методист біології та екології Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти
Інформаційно-аналітичний бюлетень ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології iconІІ, ІІІ та ІV етапи Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології Інформаційно-аналітичний бюлетень
Голубенко Т. С., методист біології та екології Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти
Інформаційно-аналітичний бюлетень ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології iconМетодичні рекомендації нмц практичної психології І соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з підготовки та проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки І психології
«Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад та турнірів у 2012/2013 навчальному році» від 14. 08. 2012 №916 ІІІ етап Всеукраїнської...
Інформаційно-аналітичний бюлетень ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології iconПротокол результатів ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології (21 січня 2012 р.) 10 клас № з/п
Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології (21 січня 2012 р.)
Інформаційно-аналітичний бюлетень ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології iconПротокол результатів ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології (21 січня 2012 р.) 11 клас № з/п
Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології (21 січня 2012 р.)
Інформаційно-аналітичний бюлетень ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології iconПротокол результатів ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології (21 січня 2012 р.) 10 клас № з/п
Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології (21 січня 2012 р.)
Інформаційно-аналітичний бюлетень ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології iconЗбірник завдань для підготовки до олімпіади з педагогіки та психології
Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки І психології у 2011-2012 н р. 4
Інформаційно-аналітичний бюлетень ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології iconУправління освіти І науки, молоді та спорту Сумської облдержадміністрації Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Інформаційно-аналітичний бюлетень ІІ-ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії
Рекомендовано вченою радою Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (Протокол №10 від 29....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи