Лабораторна робота №: \"Програма ms outlook Express: електронна пошта\" icon

Лабораторна робота №: "Програма ms outlook Express: електронна пошта"
Скачати 139.16 Kb.
НазваЛабораторна робота №: "Програма ms outlook Express: електронна пошта"
Дата11.09.2012
Розмір139.16 Kb.
ТипДокументи

Інформатика та комп’ютерна техніка MS Outlook Express

Лабораторна робота №: "Програма MS Outlook Express: електронна пошта"


Мета роботи: Отримати початковi вiдомостi та придбати навички роботи в системі Outlook Express
 1. Теоретичні відомості

  1. Терміни та визначення


Як і всі служби Інтернету, електронна пошта заснована на взаємодії пари програм. Одна з цих програм — сервер, а інша — клієнт. Вони взаємодіють за визначеними правилами, заданими у протоколах.

 • Поштовий сервер — програма, що забезпечує роботу служби з боку Інтернету.

 • Поштовий клієнт - програма, яка встановлена на комп'ютері користувача й забезпечує взаємодію з поштовим сервером.

 • Протокол служби — технічний стандарт (система правил), що визначає технічні особливості взаємодії поштових серверів один з одним і з поштовими клієнтами.

 • Обліковий запис електронної пошти — сукупність настроювань сервера, орієнтований на роботу з конкретним клієнтом. Обліковий запис створюється в момент реєстрації користувача на одному із серверів служби. Правомочність володіння обліковим записом користувач підтверджує введенням реєстраційного імені й пароля при підключенні до сервера. Наявність облікового запису — необхідна умова для користування службою.

 • Ідентифікаційний запис (посвідчення) користувача — це сукупність настроювань поштового клієнта, розрахований на роботу з конкретним користувачем. Якщо з одним комп'ютером і з одним поштовим клієнтом працюють кілька людей, кожний з них може створити зручну для себе сукупність настроювань (у тому числі й облікових записів), що не заважає роботі інших користувачів. У разі потреби кожний може захистити свій ідентифікаційний запис паролем, щоб виключити несанкціоновану зміну настроювань і перегляд своєї кореспонденції сторонніми.

 • Повідомлення електронної пошти — логічна сукупність даних, що має структуру, визначену використовуваним протоколом. Зверніть особливу увагу на слово логічна (не фізична). Повідомлення електронної пошти не є файлом! Більш коректно представляти його як запис бази даних. База даних може представлятися файлами, але записи в ній — це логічні елементи внутрішньої структури. Точно так само справа обстоїть і з повідомленнями електронної пошти. Як приклад того, що це логічна, а не фізична структура, можна вказати, що в самому загальному випадку поштовий сервер може роздрукувати повідомлення, що надійшло, на принтері і відправити його клієнту нарочним. Повідомленням у даному випадку є не конкретний листок папера, а тільки те, що на ньому надруковане.

 • Папки електронної пошти — це логічні структури, призначені для упорядкування збереження повідомлень електронної пошти. Їхнє призначення тільки одне — зробити доступ до повідомлень більш зручним. Зверніть увагу на слово логічні. Папкам електронної пошти в загальному випадку не відповідають ніякі фізичні каталоги на твердому диску локального чи мережевого комп'ютера. Якщо вищенаведений приклад із базою даних зрозумілий, і зрозуміло, що повідомлення — це не файл, а запис, то папки в цій аналогії — фільтри, через які видно тільки ті повідомлення (записи), що користувача цікавлять. Користувач може створити скільки хоче папок для збереження повідомлень і переміщати повідомлення між ними, але фізичного переміщення даних на дисках при цьому не відбувається.

 • Завантаження повідомлень електронної пошти — операція копіювання із сервера на локальний комп'ютер тих повідомлень із бази сервера, яких ще немає в базі клієнта, тобто повідомлень, що надійшли.

 • Відправлення повідомлення електронної пошти операція копіювання з локального комп'ютера на сервер тих повідомлень із бази клієнта, яких ще немає в базі сервера, тобто, повідомлень, створених за час після попереднього сеансу зв'язку.

 • Синхронізація облікового запису — операція узгодження баз даних сервера й клієнта. При цьому відбувається одночасно як завантаження нових повідомлень, що надійшли, на локальний комп'ютер, так і відправлення підготовлених повідомлень на сервер.

 • Електронна «поштова скринька» — так називається база повідомлень на сервері електронної пошти, що відповідає конкретному обліковому запису.

 • Адреса електронної пошти — запис, що однозначно визначає шлях доступу до електронної «поштової скриньки» адресата. Структура адреси електронної пошти складається з двох частин, розділених між собою знаком «@», наприклад, petrov@mail.ru. Знак «@», у просторіччі іменований «собакою», насправді називається «комерційне AT». AT (читається эт) — англійський прийменник, що позначає «у». Таким чином, запис petrov@mail.ru позначає «поштова скринька» Петрова в службі Mail.ru.

 • Система адресації електронної поштиієрархічно спрямована. Адреси електронної пошти читаються праворуч ліворуч. Слово ієрархічна означає, що відповідальність за ідентифікацію адреси розподіляється від верхнього рівня системи до нижнього. Так, наприклад, служба, що відповідає за адресацію в домені .ru зобов'язана знати, як звернутися до субдомену mail.ru, а служба субдомена mail.ru відповідає за розпізнавання адрес усередині себе, зокрема, вона повинна знати, як звернутися до поштової скриньки пана Петрова.

Слово спрямована означає, що носієм адреси є не кінцевий пункт доставки, а маршрут доставки. Так, наприклад, якщо пан Петров відкриє ще один обліковий запис petrov@aha.ru, те це буде інша адреса, незважаючи на те, що всі повідомлення, відправлені по кожному з його адрес, однаково виявляться на тому самому комп'ютері Петрова.

 • Поштове вкладення — механізм для пересилання разом із повідомленнями електронної пошти довільних файлів. По своїй логічній природі електронна пошта прямо не призначена для пересилання файлів. Тому використовується спеціальний механізм перетворення (перекодування) файлів в аналог текстового повідомлення й приєднання отриманого коду до поштового повідомлення. У поштовому вкладенні може знаходитися не один файл, а декілька. При одержанні повідомлень електронної пошти більшість поштових клієнтів дозволяють витягти вкладені файли і зберегти.

 • Протокол передачі поштових повідомлень, SMTP. Найпростіший протокол передачі поштових повідомлень — це протокол SMTP (Simple Mail Transfer Protocol).

 • Протокол прийому поштових повідомлень, POP 3. Протокол POP 3 -це протокол поштового відділення (Post Office Protocol). Сьогодні це найпоширеніший протокол одержання електронної пошти, що нагромадилася в «поштовій скриньці» сервера. Протокол вимагає представлення клієнтом імені користувача й пароля. Звичайний порядок роботи із сервером полягає в тому, що після підключення й перевірки пароля відбувається автоматичне переміщення всіх нових надходжень із сервера на локальний комп'ютер. Копії повідомлень на сервері не залишаються.

Проте, останні версії протоколу POP дозволяють замінити операцію переміщення копіюванням, тобто, залишити на сервері копії повідомлень, що надійшли. Можна також копіювати не повідомлення цілком, а тільки їхні заголовки. .

 • Протокол IMAP. У той час як для протоколу POP 3 характерне видалення повідомлень із сервера після копіювання на локальний комп'ютер, для протоколу IMAP навпаки характерне збереження всієї кореспонденції на сервері, а копіювання на комп'ютер — це спеціальна операція, яку треба набудовувати окремо.

Різниця між серверами IMAP і POP виявляється в стилі роботи з електронною поштою, коли в користувача є багато провайдерів (облікових записів). Якщо, наприклад, він хоче, щоб уся його кореспонденція зберігалася в одному місці (на його комп'ютері), то він повинний користатися серверами РОРЗ. Якщо ж він хоче, щоб кореспонденція зберігалася на серверах, він повинний використовувати сервери IMAP.

 • Протокол HTTP. На цьому протоколі заснована найбільш популярна служба — World Wide Web. Фактично цей протокол дозволяє користувачу працювати з електронною поштою засобами звичайного браузера, а з боку Інтернету сервіс підтримується звичайними Web-серверами. Таким чином, це не цілком електронна пошта (E-Mail), а її емуляція засобами WWW. Емуляція одержала назву Web-Mail.

 • Microsoft Outlook Express - найбільш розповсюджений поштовий клієнт у світі. Це стандартний додаток Windows 98, що поставляється разом з операційною системою чи разом із браузером Microsoft Internet Explorer.

  У світі створено більш п'ятисот поштових клієнтів для платформи Windows. Велику частину цих програм представляють безкоштовні (freeware) і умовно-безкоштовні (shareware) додатки. Найбільш популярними з них є програми The Bat!, Eudora і Pegasus Mail. .

 • Базові функції поштових клієнтів .

  До базових функцій поштових клієнтів відносяться основні функції, без яких програма не може вважатися засобом для роботи з електронною поштою. Ці функції призначені для виконання найпростіших операцій по відправці та прийому повідомлень.

  Прийом повідомлень і автономний перегляд. Це основна функція всіх поштових клієнтів. При підключенні до сервера виробляється автоматичне копіювання всіх повідомлень, що надійшли, у базу даних поштового клієнта, після чого їх можна читати в автономному режимі (тобто, відключившись від Мережі).

  ^ Створення нових повідомлень. Це друга найважливіша функція поштового клієнта. Для її реалізації програма може мати вбудований текстовий редактор. Функціональність редактора залежить від властивостей конкретної програми. Для поштових клієнтів, що працюють в операційних системах Windows, загальноприйнятої вважається підтримка операцій з використанням буфера обміну (перенос фрагментів з інших документів копіюванням і вставкою) і можливість вибору кодування тексту.

  Упорядкування повідомлень. Упорядкування вхідних і вихідних повідомлень виробляється шляхом угруповання й сортування. Так, наприклад, у папці Вхідні відображаються тільки прийняті повідомлення, у папці Відправлені — відправлені повідомлення, а в папці Вихідні — повідомлення, підготовлені для відправлення, але поки ще не відправлені за якимись причинами. Багато поштових клієнтів надають спеціальну папку Чорновик для збереження повідомлень, не готових для відправлення.

  Автоматизація підготовки відповідних повідомлень. При підготовці відповідних повідомлень поштовий клієнт у стані використовувати дані, узяті з полів заголовка вихідного повідомлення. Це дозволяє спростити заповнення полів Кому, Тема і т.п. Відпадає також необхідність у ручному введенні адреси одержувача.

  Операції з вкладеними файлами. При відправленні повідомлення поштовий клієнт дозволяє вказати файли, що приєднуються до нього як вкладення. При одержанні повідомлення, що містить поштове вкладення, програма дозволяє витягти вкладений файл (файли) і розмістити його в заданому місці.

  Передача й читання спеціальних символів. Між поштовими серверами Інтернету повідомлення електронної пошти передаються по протоколі SMTP, а він має обмеження по символах, що підлягають передачі. Зокрема, він дозволяє пересилати тільки символи нижньої половини кодової таблиці ASCII. Тобто, із погляду електронної пошти, усі символи російської мови є « спеціальними ».

 • Додаткові функції поштових клієнтів:

  Підтримка множинних ідентифікаційних записів. Якщо з програмою працюють кілька людей, то деякі поштові клієнти дозволяють кожному з них створити власний ідентифікаційний запис і, тим самим, одержати власний комплект логічних папок. Передбачається, що при підключенні до поштового сервера відбувається копіювання тільки тих повідомлень електронної пошти, що адресовані власнику поточного ідентифікаційного запису. При зміні користувача відбувається зміна ідентифікаційного запису, і тоді можливе копіювання інших повідомлень.

  Підтримка множинних облікових записів. Якщо користувач має трохи «поштових скриньок», відкритих на різних серверах, то більшість поштових клієнтів дозволяють вибрати потрібний обліковий запис і легко переключатися між ними.

  Підтримка облікових записів WWW. Якщо поштовий клієнт підтримує роботу з обліковими записами Web-Mail, то його можна використовувати одночасно для роботи як із «звичайною» електронною поштою, так і для звертання до «поштових скриньок» служб електронної пошти, заснованої на Web. Ця функція характерна для поштових клієнтів, що володіють властивостями Web-браузерів чи добре інтегруються з найбільш популярними Web-браузерами.

  Підтримка облікових записів як POP' 3, так і IMAP. Такий поштовий клієнт може використовуватися не тільки в обслуговуванні особистої електронної пошти, але й електронної пошти організації.

  Підтримка формату HTML. Якщо поштовий клієнт підтримує формат HTML, то це дає можливість готувати, відправляти, одержувати і переглядати повідомлення, у яких маються елементи форматування, використовується шрифтове й колірне оформлення, маються убудовані мультимедійні об'єкти. Поштові клієнти, що підтримують формат HTML, мають властивості Web-браузерів чи інтегруються з ними. З форматом HTML зв'язані такі форми використання електронної пошти, як електронні листівки, голосові повідомлення, відеоповідомлення, а також убудовані графічні візитні картки.

  Підтримка адресної книги. Адресна книга — це зручний засіб для роботи з адресами електронної пошти. Це засіб керування базою даних, звичайно вбудоване в поштову програму, що дозволяє вести облік контактів. Контактами називаються записи адресної книги, що відповідають регулярним кореспондентам і містять дані про них і їхні адреси електронної пошти. Стандартними функціями роботи з адресною книгою є:

• автоматизоване створення контакту на підставі даних, узятих із полів заголовка повідомлення, що надійшло;

• автоматизоване створення шаблона нового повідомлення після вибору потрібного контакту;

• упорядкування списку контактів шляхом угруповання й сортування.

  Розширені функції убудованого текстового редактора. Найбільш бажаним розширенням властивостей текстового редактора є наявність засобів перевірки правопису. Особлива цінність, коли цей засіб багатомовний.

  Функції оповіщення. Ці функції звичайно, реалізуються убудованою додатковою системою, призначеною для контролю стану облікових записів на серверах РОРЗ, IMAP і Web-Mail. Розрізняють мережеві й автономні засоби оповіщення. Мережеві засоби працюють під час сеансів зв'язку з Інтернетом і займаються періодичним опитуванням облікових записів. Звичайно, їх використовують при наявності постійного підключення до Інтернету. Автономні засоби оповіщення працюють за заданим розкладом. Вони можуть самостійно встановлювати з'єднання із серверами і, після перевірки стану облікових записів, розривати його. Найбільш розвинуті засоби оповіщення здатні аналізувати заголовки повідомлень, що надійшли, і переадресувати повідомлення на іншу адресу електронної пошти (ту, де в даний момент знаходиться власник облікового запису) чи на інші засоби зв'язку (звичайний чи стільниковий телефон, пейджер, факсимільний апарат). Деякі програми при цьому здатні відтворити текст голосом. Як сигнал оповіщення може використовуватися звуковий чи сигнал візуальний (діалогове вікно).

  Функції фільтрації повідомлень. Аналіз полів заголовків може виконуватися автоматично за допомогою програмних фільтрів. Так, наприклад, поштові клієнти, що володіють засобами фільтрації, дозволяють виконувати автоматичне видалення небажаних повідомлень — у цьому випадку адресат їх навіть ніколи не побачить, а відправник не одержить повідомлення про те, що його повідомлення прочитане. Ще одна корисна функція фільтрації полягає в тому, що повідомлення, що надходять, можна автоматично групувати в заданих тематичних чи персональних папках. Зокрема, це використовують коли кілька різних користувачів працюють з одним обліковим записом, але одержують повідомлення на різне ім'я, наприклад,: petrov_senior@mail.ru і petrovjunior@mail.ru. Аналізуючи вміст поля Кому, програма може розподіляти пошту, що надходить, у різні папки для Петрова-старшого й Петрова-молодшого.

 • "Цифрове посвідчення" у програмі Outlook Express - підтвердження своєї дійсності при обміні повідомленнями (нагадує пред'явлення паспорта при здійсненні банківських операцій). Цифрові посвідчення можна використовувати для шифрування повідомлень, що гарантує їхню конфіденційність. Цифрове посвідчення складається з "відкритого ключа", "особистого ключа" і "цифрового підпису". Якщо ви використовуєте цифровий підпис, ви додаєте в повідомлення свій цифровий підпис і відкритий ключ.

 • "Сертифікат" -сполучення цифрового підпису і відкритого ключа.

 •  - лист, в який вкладений хоча би один файл.

 • ! – важливий лист.

 •  - непрочитаний лист.

 • Ущільнення листів – перезапис з окремих в один файл, в результаті чого зменшуються втрати дискового простору.
  1. ^

   Питання, на які треба звернути увагу при виконанні роботи


 • Чому вхід у поштові системи захищають паролем?

 • Що таке електронна адреса?

 • Як читається адреса електронної пошти?

 • Чи можлива робота на одному комп'ютері декількох користувачів?

 • Як долучити файл до електронного листа?

 • Що таке Web-Mail?
 1. ^

  Порядок виконання роботи


  1. Робота починається з виклику MS Outlook Express. Ознайомтесь з виглядом робочого вікна MS Outlook Express.

  2. Налаштуйте робоче вікно MS Outlook Express (Вид Раскладка). В зоні Панель инструментов ознайомтеся з Настройкой.

  3. Задайте параметри настроювання, які визначають умови роботи з електронною поштою: ^ Сервис Параметры (Общие, Отправка Сообщений,Чтение, Правописание, Безопасность, Обслуживание (Дополнительно)).

  4. Створіть обліковий запис, використовуючи безкоштовні поштові скриньки, наприклад, usa.net (адреса служби - www.usa.net), hotmail.com (адреса служби - www.hotmail.com), mail.ru (адреса служби - www.mail.ru), mailru.com (адреса служби - www.mailru.com), і т.п.

  5. Створіть декілька листів, опрацюйте різні операції – помітка як прочитаних та непрочитаних, копіювання та переміщення в інші папки MS Outlook Express (меню Правка), збереження в інших папках як самих листів, так і вкладень (меню Файл), ущільнення листів (меню Файл Папка Сжать (Сжать все папки) та видалення (меню Правка Удалить, при цьому вони переміщуються в папку Удаленные, щоб зовсім видалити листи, треба видалити їх з цієї папки).

  6. Створіть лист з використанням бланків, малюнків, припишіть важливість (^ Сообщение Важность), вкладіть який-небудь файл (Вставка Вложение файла).

  7. Ознайомтеся, як уключити в лист свою візитну картку (Сервис Параметры Создание сообщений Визитные карточки Почта).

  8. Підготуйте відповідь на отриманий лист, використовуючи в заголовку свого листа адресу отримувача (^ Сообщение Ответить автору, або Ответить всем, якщо треба відповісти всім адресатам, яким надіслано копії) та в тексті свого листа зробити зсилку на той лист, на який ви відповідаєте (у MS Outlook Express Сервис Параметры Отправка сообщений прапорець Включать в ответ текст исходного сообщения).

  9. Ознайомтеся з пересилкою листа (меню ^ Сообщение Переслать або Переслать как вложение), фільтрацією та розділом потоків вхідних листів (Сообщение Создать правило из сообщения), з роботою в автономному режимі (Файл автономная работа), імпортом та експортом Адресной книги, листів та облікових записів (Файл Импорт (Експорт)).
 1. ^

  Контрольні запитання


 1. Що таке електронна пошта?

 2. Які є програми підтримки електронної пошти?

 3. Який найбільш розповсюджений поштовий клієнт?

 4. Які основні функції програми підтримки електронної пошти?

 5. Що таке автономний перегляд?

 6. Чи можлива автоматизація підготовки відповідей?

 7. Які є папки для упорядкування вхідних та вихідних повідомлень?

 8. Які допоміжні функції поштових клієнтів?

 9. Які форми використання електронної пошти зв'язані з форматом HTML?

 10. Що таке адресна книга?

 11. Що таке фільтрація повідомлень?
  1. ^

   Варіанти індивідуальних завдань для удосконалення матеріалу 1. Рекомендована література


 1. С.Симонович, Г.Евсеев, В. Мураховский ”Internet: Лаборатория мастера: практическое руководство по эффективным приемам работы в интернете". – М.: АСТ-ПРЕСС: Инфорком-Пресс, 2000.

 2. Владислав Пузырев ”Microaoft Outlook Express: Электронная почта Internet и конференции пользователей Usenet. –М.: Познавательная книга плюс, 1999.

 3. Б. Богумирский ”Энциклопедия Windows 98". – СПб.: Питер, 1998.


МСУ, Факультет комп’ютерних наук

Схожі:

Лабораторна робота №: \"Програма ms outlook Express: електронна пошта\" iconЛабораторна робота №: 18 "Програма ms outlook Express: електронна пошта"
Мета роботи: Отримати початковi вiдомостi та придбати навички роботи в системі Outlook Express
Лабораторна робота №: \"Програма ms outlook Express: електронна пошта\" iconНалаштування електронної пошти (Outlook Express) vntu. Edu. Ua щоб налаштувати поштову програму Outlook Express виконайте наступні дії
Запустіть поштовий клієнт клацнувши лівою кнопкою миші на ярлику Outlook Express
Лабораторна робота №: \"Програма ms outlook Express: електронна пошта\" iconНалаштування електронної пошти (Outlook Express)
Запустіть поштовий клієнт клацнувши лівою кнопкою миші на ярлику Outlook Express
Лабораторна робота №: \"Програма ms outlook Express: електронна пошта\" iconФормат опису модуля
Підготовка до роботи в Internet. Робота з Microsoft Internet Explorer. Електронна пошта І новини. Програма проведення телеконференцій...
Лабораторна робота №: \"Програма ms outlook Express: електронна пошта\" iconТелефон: 32-67-58 Електронна пошта: Deutscheksu@yandex ru

Лабораторна робота №: \"Програма ms outlook Express: електронна пошта\" iconВниманию пользователей почтового сервера университета. У нас сменился электронный адрес
Для этого тем, кто пользуется почтовыми клиентами (The Bat, Outlook Express и т д.) необходимо в настройках почтового ящика вручную...
Лабораторна робота №: \"Програма ms outlook Express: електронна пошта\" iconДодаток №1 Заявка на участь у міському конкурсі «Фізика І життя 2012»
Освітній заклад, адреса, телефон, електронна пошта
Лабораторна робота №: \"Програма ms outlook Express: електронна пошта\" iconДодаток №1 Заявка на участь у відкритому обласному конкурсі «Фізика І життя»
Освітній заклад, адреса, телефон, електронна пошта
Лабораторна робота №: \"Програма ms outlook Express: електронна пошта\" iconДокументи
1. /ЛАБОРАТОРНА РОБОТА ь1.doc
2. /ЛАБОРАТОРНА...

Лабораторна робота №: \"Програма ms outlook Express: електронна пошта\" iconДокументи
1. /Лабораторн_ роботи гр. 721/Вх_дний контрол з ЛАБ. РОБ. Ф_ЗИКА.doc
2. /Лабораторн_...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи