Завданнядлясамостійноїробот и icon

Завданнядлясамостійноїробот и
Скачати 27.64 Kb.
НазваЗавданнядлясамостійноїробот и
Дата11.09.2012
Розмір27.64 Kb.
ТипДокументи

З А В Д А Н Н Я Д Л Я С А М О С Т І Й Н О Ї Р О Б О Т Из курсу “Похідні інструменти”

 1. Поясніть чому різниця між цінами опціону “колл” та “пут” з однією основою та однаковими усіма іншими характеристиками залежить від того, чи будуть виплачуватися дивіденди по акціях, що лежать в основі опціонів, на протязі строку їх дії?
 1. При порівнянні ф’ючерсних та форвардних контрактів йшлося про те, що ф’ючерси є більш ліквідними, а форварди більш гнучкими. Поясніть, що означають ці ствердження, і як гнучкість та ліквідність можуть вплинути на переваги інвестора у виборі того чи іншого контракту.
 1. Порівняйте та співставте можливість отримання прибутку інвестором у наступних позиціях: купівля форварду (довга позиція по форварду), продаж форварду (коротка позиция по форварду), довга позиція з опціоном “колл”, коротка позиція з опціоном “колл”, довга позиція з опціоном “пут”, коротка позиція з опціоном “пут”. Визначте, що в цьому контексті означають терміни “симетричний” та “несиметричний”.
 1. Аналітик української інвестиційної компанії вивчає характеристики похідних інструментів та їх використання в інвестиційних портфелях. Його цікавить необхідність додавання до добре диверсифікованого портфелю акцій короткої позиції по ф’ючерсу на індекс акцій або довгої позиції з опціонами на індекс акцій. Співставте ці два способи, якими кожна з цих альтернатив вплине на ризик та дохідність кінцевого комбінованого портфелю.
 1. Ф’ючерсні контракти та опціони можуть використовуватись для управління ризиком.

А) вкажіть на основі відмінності між ф’ючерсним контрактом та опціоном на ф’ючерсний контракт та стисло поясніть різницю між тим, яким чином ф’ючерси та опціони зменшують ризик портфелю інвестицій;

Б) ризик або змінюваність окремого активу може бути зменшена шляхом продажу покритого опціону “колл” або купівлі опціону “пут”. Поясніть різницю у можливості зменшити ризик за допомогою кожного з цих похідних інструментів. Змалюйте ефект використання кожної з цих позицій для випадку росту або падіння вартості портфелю.


 1. Існує думка, що з точки зору інвестора довга позиція з опціоном є “доброю половиною” довгої позиції по форвардному контракту. Поясніть, що мається на увазі. Також опишіть “погану половину” довгої позиції по форвардному контракту, що підтверджує таку думку.
 1. Якщо поточна ціна акції, по якій не виплачуються дивіденди, дорівнює 32 грн., а річний ф’ючерсний контракт на цю акцію має ціну 35 грн., поясніть, як інвестор може створити поза ринком довгу позицію по форвардному контракту з форвардною ціною 25 грн. Чи буде вимагати такий створений синтетично контракт платежів за довгою чи короткою позицією? Якщо так, поясніть, яка сторона повинна заплатити та визначте, скільки необхідно заплатити.
 1. Поясніть, яким чином опціони “пут” та “колл” тягнуть за собою ефект “ричагу” при інвестуванні на фондовому ринку та дозволяють інвесторам повністю ліквідувати ризик, пов’язаний з майбутніми надходженнями. А саме, за яких умов доживання опціону збільшить ризик існуючого портфелю, а за яких – зменшить?
 1. Враховуючи, що змінюваність є основним фактором в оцінюванні опціонів, за яких умов інвестор, що вірить в ефективність ринку, може бажати створити “стреддл”?
 1. Паритет опціонів та позиція діапазонного форварду передбачають купівлю опціону “кол” та продажу опціону “пут” (або, навпаки) з однією основою. Опишіть взаємозв’язок між цими двома стратегіями.
 1. Компанія випустила дисконтний білет в гривнях на суму 200 млн. Надходження від випуску конвертувалися у долари США для купівлі обладнання за імпортним контрактом. Компанія хоче “хеджувати” валютний ризик і розглядає три альтернативи:

а) опціони «колл» “без прибутку” (курс виконання дорівнює поточному курсу);

б) форварди на гривну

В) ф’ючерси на гривну.

Порівняйте альтернативи та оцініть їх ефективність при досягненні поставлених компанією завдань (вкажіть на переваги та недоліки).


Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи