Найменування розділів І тем icon

Найменування розділів І тем
Скачати 55.62 Kb.
НазваНайменування розділів І тем
Дата11.09.2012
Розмір55.62 Kb.
ТипДокументи

Т Е М А Т И Ч Н И Й П Л А Н

по видах занять з курсу “Похідні інструменти”


Найменування розділів і тем

Лекції

Практичні

Самостійна робота

1

2

3

4

Тема 1. Огляд похідних інструментів

Тема 2. Інвестування з похідними інструментами

Тема 3. Порівняння та зв’язок між форвардними та опціонними контрактами

Тема 4. Виплати за опціонами

Тема 5. Використання похідних в управлінні портфелем

Тема 6. Хеджування з форвардами та фьючерсами

Тема 7. Оцінювання форвардів та фьючерсів

Тема 8. Фінансові форварди та фьючерси: використання та стратегії

Тема 9. Стратегії торгівлі опціонами

Тема 10. Основи оцінювання опціонів

Тема 11. Варранти та конвертовані цінні папери

Тема 12. Інші вбудовані опціони

1

2

2


2

2

2

2

3


3

2

1

11

1

1

1

1


2

2
1

3


2

2

2

1

2


3

3

1

1

Разом 52

23

9

20


^ ПРОГРАМА К У Р С У


Тема 1. Огляд похідних інструментів

Визначення похідних інструментів. Визначення фінансових похідних інструментів. Відмінності похідних інструментів від цінних паперів. Визначення форвардного контракту. Історія виникнення форвардних контрактів. Переваги та недоліки форвардного контракту. Визначення фьючерсного контракту. Історія виникнення фьючерсних контрактів. Переваги та недоліки фьючерсного контракту. Розрахунки за фьючерсними контрактами. Розрахунок маржі за фьючерсним контрактом. Визначення опціонного контракту. Внутрішня та часова вартість опціону. Опціони “в грошах”, “при грошах” та “без грошей”. Відмінності опціонів від форвардів та фьючерсів. Визначення свопу, види свопів, особливості свопів.


^ Тема 2. Інвестування з похідними інструментами

Головні причини та цілі інвестування з похідними інструментами. Організована торгівля похідними інструментами. Основні біржі, що торгують похідними інструментами. Організація торгів похідними інструментами. Система торгів голосом. Учасники торгів, їх функції та відмінності. Функції клірингової палати, її взаємодія з іншими учасниками ринку. Перспективи розвитку торгівлі похідними інструментами.


^ Тема 3. Порівняння та зв’язок між форвардними та опціонними контрактами

Розрахунки за форвардними контрактами при їх виконанні. Порівняння з розрахунками за опціонними контрактами. “Хороша” половина форварда та опціона. Вибір інвестора між форвардом та опціоном. Симметричність та несимметричність виплат. Гра з “нульовим балансом”.


^ Тема 4. Виплати за опціонами

Схема виплат “довгої” та “короткої” позиції за різними “спот” цінами “основи” опціонів “пут” та “колл”. Паритет опціонів та “основи”. Паритет опціонів та форварду. Утворення синтетичних фінансових активів за умовою паритету опціонів. Паритет опціонів з виплатою дивідендів на акцію. Арбітражні можливості за умов порушення паритету.


^ Тема 5. Використання похідних в управлінні портфелем

Реструктуризація портфелю активів з використанням форвардних контрактів. Захист портфелю активів опціоном “пут” (захисний “пут”). Зміна структури виплат портфелю активів за допомогою опціону “колл”. Ризики захисного “путу” та “коллу”.


^ Тема 6. Хеджування з форвардами та фьючерсами

Визначення хеджування. Вартість фьючерсу на момент укладення контракту. Зміна вартості фьючерсу в залежності від зміни ціни “основи”. Короткий хедж. Довгий хедж. Головні засади утворення позиції хеджу. Базис. Базис початкової позиції. Базис кінцевої позиції. Визначення вартості хеджованої позиції. Базис покриття. Ризик хеджованої позиції. Базисний ризик фьючерса. Розрахунок оптимального коефіцієнту хеджування. Найкращий для хеджування контракт. Коефіцієнт детермінації. Перехресний хедж.


^ Тема 7. Оцінювання форвардів та фьючерсів

Вартість форвардного контракту між початковою та кінцевою датами. Особливості оцінювання фьючерсних контрактів. Різниця цін форвардів та фьючерсів. Взаємозв’язок цін “спот” та “форвард”. Розрахунок ціни “форвард” з урахуванням витрат на поставку, страхування, зберігання та ін. Взаємозв’язок між ціною “форвард” та ціною “спот” на момент виконання форвардного контракту. “Нормальний беквордейшн”. Ринок “контанго”.


^ Тема 8. Фінансові форварди та фьючерси: використання та стратегії

Форварди та фьючерси на процентні ставки. Фьючерси на довгострокові процентні ставки. Типові умови контрактів. Котировки фьючерсів на довгострокові процентні ставки. Найдешевша для поставки облігація. Конверсійний фактор. Дюрація та визначення найдешевшої для поставки облігації. Хеджування на основі дюрації. “Спред” між казначейськими облігаціями та білетами. Фьючерси на короткострокові процентні ставки. Євродолларовий фьючерсний контракт, умови торгівлі, котировки. Зміна дюрації облігації за допомогою фьючерсного контракту. “Спред” між казначейським векселем та євродолларовою облігацією. Довгий спред. Короткий спред. Фьючерси на біржові індекси. Доход хеджованої позиції з урахуванням дивідендних виплат. Стратегія індексного арбітражу. Валютні форварди та фьючерси. Форвардний дисконт. Форвардна премія. Паритет процентних ставок та покритий процентний арбітраж.


^ Тема 9. Стратегії торгівлі опціонами

Біржові та позабіржові опціони, історія виникнення та умови торгівлі. Американські, європейські та азіатські опціони. Вбудовані опціони. Валютні опціони, основні валюти, котировки. Опціони на фьючерси, особливості розрахунків. Ефект ричагу з опціонами на фьючерси. Поєднання опціонів. Стратегія “стреддл”. Довгий “стреп” та короткий “стреп”. Довгий “стріп” та короткий “стріп”. Стратегія “стренгл”. Опціони вибору. “Грошовий спред”. “Часовий спред”. Спред “бика”. Спред “ведмедя”. Спред “метелика”.


^ Тема 10. Основи оцінювання опціонів

Оцінювання вартості європейського опціону за методом інтервалів. Біномінальна модель оцінювання опціонів. Обмеження біномінальної моделі. Послаблення обмежень біномінальної моделі. Модель Блека-Шоулса. Визначення волатильності. Застосування моделі Блека-Шоулса для оцінки опціонів на акції з дивідендами. Оцінювання американських опціонів.


^ Тема 11. Варранти та конвертовані цінні папери

Визначення варранту. Наслідки випуску варрантів для компаній. Складності з оцінюванням варрантів. Модель оцінки варрантів Галаі та Шнеллера. Приєднання варрантів до облігацій компанії. Валютні обмінні варранти. Типові конвертовані цінні папери, їх особливості. Переваги для інвесторів у використанні конвертованих цінних паперів порівняно до акцій. Конвертовані привілейовані акції. Коефіцієнт конвертації. Конвертаційна премія. Фактори, що визначають майбутню вартість конвертованого цінного паперу. Конвертовані облігації. Конвертаційна паритетна ціна.


Тема 12. Інші вбудовані опціони

Структуровані білети. Облігації з подвійною валютою. Білети прив’язані до індексу акцій. Облігації “бика” та облігації “ведмедя” прив’язані до товару. Білети прив’язані до свопу.


Схожі:

Найменування розділів І тем iconНайменування розділів І тем

Найменування розділів І тем iconНайменування розділів І тем Лекції
Мета цієї дисципліни – ознайомити студентів з елементами теорії ймовірностей та математичної статистики. Знання, отримані при вивчені...
Найменування розділів І тем iconП/п Назва розділів, тем І зміст лекційних занять
Педагогіка І методика середньої освіти. Українська мова та література ” (скорочений термін)
Найменування розділів І тем iconЗ в І т про проведення II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади
Аналіз типових помилок студентів, перелік розділів, тем, недостатньо засвоєних студентами.*
Найменування розділів І тем iconПрограма фахових вступних випробувань ( співбесіда )
...
Найменування розділів І тем iconПрограма фахових вступних випробувань ( співбесіда )
Програма складається з «Пояснювальної записки», «Вимог до рівня загальноосвітньої підготовки з математики», «Переліку розділів І...
Найменування розділів І тем iconПрограма фахових вступних випробувань ( співбесіда )
Програма складається з «Пояснювальної записки», «Вимог до рівня загальноосвітньої підготовки з математики», «Переліку розділів І...
Найменування розділів І тем iconЕкологія Програмне забезпечення курсу
Вчитель, якому доручається викладання курсу, має право вносити необхідні корективи до програми за умови збереження її цілісності...
Найменування розділів І тем iconПрограма фахових вступних випробувань ( співбесіда ) з математики
...
Найменування розділів І тем iconМетодичні рекомендації до самостійної роботи
В процесі вивчення основних тем філософії студенти повинні оволодіти навичками самостійного опрацювання відповідних розділів підручників,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи